Jump to content

[Tablet] Google Nexus 9 (by HTC)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δύο εβδομάδες χρήση και οι εντυπωσεις είναι θετικές. Μόνο αρνητικό ή μπαταρία.Αργή φόρτιση και γρήγορη κατανάλωση.

 

Ποσες ωρες σου κανει να φορτισει?

Σε ρωταω γιατι εγω ειχα θεμα με τον φορτιστη του και μου εκανε 8 με 9 ωρες για μια πληρη φορτιση.

Μολις δοκιμασα με αλλον επεσα στις τέσσερις κ κατι ψιλα το οποιο ειναι κ φυσιολογικο αν αναλογιστεις τη 6700mah μπαταρία που φοραει.

Οταν ζεσταινεται ο επεξεργαστης, κατεβαινει γρήγορα ναι..συνήθως σε σελιδες με πολλες εικονες ζεσταινεται ευκολα. Σε youtube και νορμαλ site παντως εχω καλα νουμερα στην αυτονομια

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω μετρησει ακριβως αλλα μαλλον οσο εκανε και το δικο σου.Ο φορτιστης του ειναι 2000mah.Εχω δυο ακομα αλλα ειναι ο ενας 1250 και ο αλλος 1500.Θα δοκιμασω με τον 1500αρι να δω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω μετρησει ακριβως αλλα μαλλον οσο εκανε και το δικο σου.Ο φορτιστης του ειναι 2000mah.Εχω δυο ακομα αλλα ειναι ο ενας 1250 και ο αλλος 1500.Θα δοκιμασω με τον 1500αρι να δω.

Τι εννοεις σαν το δικο μου?

Τέσσερις ωρες ή οκτω?

Αν σου κανει τέσσερις οτι και να δοκιμασεις δεν πεφτει με τπτ.

Λογικα με τους πιο μικρους φοριστες θα κανει παραπάνω

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εξι ωρες περιπου.Τωρα ομως το εχω βαλει σε μια αλλη μπριζα γιατι το ειχα πανω σ'ενα πολυμπριζο της πλακας.Θα δω αν εχει διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω την pure rom απο τον Δεκεμβριο.

Πραγματι εχω δει εντυπωσιακη βελτιωση στο multitasking!

Και απο οτι ειδα σημερα εχω μεινει 6 εκδοσεις πισω :lol:

 

Τελευταια τρωει κατι σκαλωματα οποτε θα φλασαρω συντομα την τελευταια.

 

Παντως σε μπαταρια δεν μπορω να πω οτι εχω παρομοια αποτελεσματα.

Νομιζω οτι ειμαι καπου στο 5ωρο sot...

Θα δωσω περισσοτερη προσοχή τις επομενες μερες και θα ενημερωσω παλι.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέτρηση.10% μπαταρία 4 ώρες και 22 λεπτά οθόνη.Φόρτιση από το 10% στο100% 6 ώρες και 30 λεπτά.Εχθες ενώ έβλεπα κάτι βίντεο στο youtube με 15% μπαταρία το ταμπλέτ έσβησε και δεν άνοιγε με τίποτα. Το έβαλα στη φόρτιση και μετά από δύο λεπτά άνοιξε. Το δουλεψα μέχρι που πήγε 10% ή μπαταρία. Το φορτησα και το έβγαλα από τη πρίζα στις 8.30 το βράδυ. Σήμερα το πρωί στις 6.30 είχε 95% μπαταρία. Κάτι δεν πάει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέτρηση.10% μπαταρία 4 ώρες και 22 λεπτά οθόνη.Φόρτιση από το 10% στο100% 6 ώρες και 30 λεπτά.Εχθες ενώ έβλεπα κάτι βίντεο στο youtube με 15% μπαταρία το ταμπλέτ έσβησε και δεν άνοιγε με τίποτα. Το έβαλα στη φόρτιση και μετά από δύο λεπτά άνοιξε. Το δουλεψα μέχρι που πήγε 10% ή μπαταρία. Το φορτησα και το έβγαλα από τη πρίζα στις 8.30 το βράδυ. Σήμερα το πρωί στις 6.30 είχε 95% μπαταρία. Κάτι δεν πάει καλά.

 

Κάτι όντως παίζει. Είναι πολλές οι ώρες φόρτισης..από 0 μέχρι 100 πρέπει να κάνει 4 και κάτι ψιλά. Το δικό μου είχε πρόβλημα με το φορτιστή. Ο φορτιστής που είχε στο κουτί του ήταν ένας λευκός 2Α με ανταπτωρα για ευρωπαϊκή μπριζα?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Κάτι όντως παίζει. Είναι πολλές οι ώρες φόρτισης..από 0 μέχρι 100 πρέπει να κάνει 4 και κάτι ψιλά. Το δικό μου είχε πρόβλημα με το φορτιστή. Ο φορτιστής που είχε στο κουτί του ήταν ένας λευκός 2Α με ανταπτωρα για ευρωπαϊκή μπριζα?

 

Ναι αυτόν είχε ο οποίος πρέπει να είναι της πλάκας. Πήρα εναν asus 2A. Θα το αφήσω να αδειάσει και θα δω ποσό θα κάνει να φορτιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτόν είχε ο οποίος πρέπει να είναι της πλάκας. Πήρα εναν asus 2A. Θα το αφήσω να αδειάσει και θα δω ποσό θα κάνει να φορτιστεί.

 

Καλά έκανες..όντως ήταν της πλάκας Κ μενα αφού ούτε μάρκα έγραφε πάνω..λογικά θα κάνεις δουλειά..υπολόγιζε παίρνει ένα 24% σε μια ώρα περίπου.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είμαι κάτοχος αυτού του υπέροχου tablet και αρκετά ευχαριστημένος. Ως εκ τούτου ψάχνω να βρω το keyboard case της HTC αλλά δεν μπορώ να το βρω πουθενά από ευρωπαϊκό μαγαζί. Το έχει βρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είμαι κάτοχος αυτού του υπέροχου tablet και αρκετά ευχαριστημένος. Ως εκ τούτου ψάχνω να βρω το keyboard case της HTC αλλά δεν μπορώ να το βρω πουθενά από ευρωπαϊκό μαγαζί. Το έχει βρει κανείς?

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=HTC+Nexus+9+Keyboard+Folio&_sacat=0. Με μια γρηγορη ματια βρηκα αυτο.Εγω εχω παραγγειλει ενα sleeve απο Κινα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πέρασα την νεα εκδοση android N.

Γράφτηκα στο Beta και το έκανα μεσω ΟΤΑ.

Θετικές εντυπώσεις προς το παρόν. Το multiwindow ειναι πολύ ωραίο!

Έχουμε κανέναν άλλο μερακλή εδω?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νεα μετρηση με το καινουριο φορτιστη.Απο 15% στο 100% 3ωρες και 35 λεπτα.Οθονη απο 100 στο 15% 4ωρες και 33λεπτα.Μεγαλη βελτιωση.

 

Εκεί είναι το κανονικά του.. οι φορτιστές που έχουν πάντως πρέπει να είναι τελείως της πλάκας!

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,αν μπορείτε δοκιμαστε το multiwindow να μου πείτε τη γνώμη σας .για παράδειγμα εμένα αν βάλω το google maps και κάποιο πρόγραμμα αναπαραγωγής βίντεο δε παίζουν ταυτόχρονα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας! Είμαι κάτοχος αυτού του υπέροχου tablet και αρκετά ευχαριστημένος. Ως εκ τούτου ψάχνω να βρω το keyboard case της HTC αλλά δεν μπορώ να το βρω πουθενά από ευρωπαϊκό μαγαζί. Το έχει βρει κανείς?

Τελικά το πήρα από amazon US που το είχε προσφορά. Ήρθε πολύ γρήγορα. Σαν πληκτρολόγιο τα σπάει. Εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί τόσο περιορισμένη διαθεσιμότητα στο ταμπλετάκι; Στο skroutz δεν υπάρχει καν, μόνο στο BestPrice το βρήκα σε ένα κατάστημα στην Κρήτη.

 

Μόνο από εξωτερικό δήλαδη; Μήπως επίκειται νέα έκδοση τώρα στα κοντά;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω ενα ταμπλετ και σκεφτόμουν το nexus 9 αλλά είναι λίγο παλιό και δεν ξέρω αμα αξίζει ακόμα εσείς τι λέτε ;

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το 5ο ταμπλετ μετα απο acer 2 samsung και ενα lenovo. Ειναι το καλυτερο με διαφορα.Το μονο αρνητικο ειναι η μπαταρια του.Στα nexus το λειτουργικο ειναι τοσο ελαφρυ που τα κανει ολα να γινονται γρηγορα και χωρις κολληματα.Εχω το nexus5 και το εβαλα διπλα με g3 3ram φιλου και το δικο μου ηταν πιο γρηγορο .
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το ταμπλετακι με καλή οθόνη και ποιότητα κατασκευής.Από Samsung πολύ ανώτερο στο λειτουργικό κομμάτι.

Συν ότι θα έχει για τουλάχιστον ένα χρόνο ακόμα υποστήριξη σε updates από τη google.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...