Jump to content

[Tablet] Google Nexus 9 (by HTC)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα, τελικά στην Ελλάδα δεν υπάρχει το nexus 9; Στο skroutz από ότι βλέπω και θέλω να πάρω το LTE αλλά πανάκριβο έτσι πάω σε ipad air 2 με τόσα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Χθές η συσκευή πήρε Preview 2 OTA του Android M :)

Η ταχύτητα είναι αισθητά πιο γρήγορη!

 

Αυτά είναι ευχάριστα νέα...Από αυτονομία πρόλαβες να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα?

Ισχύουν αυτά που λένε για την M?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά το tabletaki τι λέει από θερμοκρασίες;Το έχει το eshop στα 350 και σκέφτομαι να το τσιμπησω
Link to comment
Share on other sites

Χθές η συσκευή πήρε Preview 2 OTA του Android M :)

Η ταχύτητα είναι αισθητά πιο γρήγορη!

 

Το tablet τελικά αξίζει;;;Είναι δηλαδή από θέμα εμπειρίας χρήσης στα επίπεδα του m8 ή θα αρχίσει τα lag και θα με ξενερώσει (sorry για την έκφραση).

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα βρεθώ στο εξωτερικό και σκέφτομαι μήπως τσιμπήσω το 9αρι. Θα είναι η τέλεια συντροφιά του Nexus 6 μου. Μου αρέσει το ότι είναι παραμετροποιήσιμο, σαν λάτρης του φλασαρίσματος, αλλά έχω ενδοιασμούς για το πόσο ζεσταίνεται, καθώς και για τη μπαταρία. Νομίζω ότι θα απογοητευτώ σε σχέση μ'ένα παλιό iPad 2 που έχω τώρα και είναι σκυλί η μπαταρία του, το ίδιο και από θέμα θερμοκρασιών.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία εμένα με ικανοποιεί πλήρως, δεν έχω κάτι να το συγκρίνω βέβαια, αλλά συνήθως 2 μέρες καλής χρήσης τις δίνει, με αρκετά χαμηλωμένη φωτεινότητα αλλά δεν μου δημιουργεί ενόχληση, η οθόνη είναι τρομερή. Σε θέματα ταχύτητας έχει πάθει tegra το μηχάνημα, δηλαδή άπαξ και ξεκινήσει μια εφαρμογή (πχ απαιτητικό παιχνίδι) πετάει, στην εναλλαγή εφαρμογών συνήθως κλωτσάει. Το χρησιμοποιώ και για διασκέδαση και για δουλειά και δεν έχω μετανιώσει καθόλου την αγορά του.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα βρεθώ στο εξωτερικό και σκέφτομαι μήπως τσιμπήσω το 9αρι. Θα είναι η τέλεια συντροφιά του Nexus 6 μου. Μου αρέσει το ότι είναι παραμετροποιήσιμο, σαν λάτρης του φλασαρίσματος, αλλά έχω ενδοιασμούς για το πόσο ζεσταίνεται, καθώς και για τη μπαταρία. Νομίζω ότι θα απογοητευτώ σε σχέση μ'ένα παλιό iPad 2 που έχω τώρα και είναι σκυλί η μπαταρία του, το ίδιο και από θέμα θερμοκρασιών.

 

άντε ωραία! χτύπα το να ανοιξουμε thread για custom rom :p . Το μονο σημειο που ζεσταινεται ειναι στον επεξεργαστη, δηλαδη στο σημειο που βρισκεται η καμερα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έσκασε ένα μικρό (~25ΜΒ) update σήμερα, ανάθεμα αν κατάλαβα τι έκανε.

Είναι τα μηνιαία security fixes που έχει ανακοινώσει η Google.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Άψογα μπήκε η 6.0 από χθες. Είχα δει τρομερή αύξηση στην μπαταρία από την πρώτη κιόλας DP. Με την χθεσινή Final λογικά η σταθερότητα και η ταχύτητα θα μονοπωλει στη συσκευή!
Link to comment
Share on other sites

Άψογα μπήκε η 6.0 από χθες. Είχα δει τρομερή αύξηση στην μπαταρία από την πρώτη κιόλας DP. Με την χθεσινή Final λογικά η σταθερότητα και η ταχύτητα θα μονοπωλει στη συσκευή!

 

Από ταχύτητα σε σχέση με 5 Πώς τα πάει?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε κ εμείς μια αναβάθμιση της προκοπής στο m8..Έχουμε κολλήσει με τη 5.0.1 οχτώ μήνες τώρα και συνεχίζουμε..Μέχρι τέλη του έτους έχουμε καιρό ακόμα...
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Άψογα μπήκε η 6.0 από χθες. Είχα δει τρομερή αύξηση στην μπαταρία από την πρώτη κιόλας DP. Με την χθεσινή Final λογικά η σταθερότητα και η ταχύτητα θα μονοπωλει στη συσκευή!

 

Πιστεύεις ότι αξίζει ακόμη η αγορά του;;Τα θαματακια του με την κατασκευή του έχουν λυθεί;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Για μένα εάν το βρεις σε καλή τιμή ναι. Πετάει με την Marshmallow και παίρνει πρώτο τις αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα εάν το βρεις σε καλή τιμή ναι. Πετάει με την Marshmallow και παίρνει πρώτο τις αναβαθμίσεις.

 

Όσο αφορά την υπερθέρμανση της πλάτης του tab που διαβάζω;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ότι λίγο ζεσταίνεται ναι ζεσταινεται, αλλά δεν ενοχλεί. Ή μπαταρία ειναι έκπληξη με την 6.0
Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι πάρα πολύ (και δεν προλαβαίνω) να ασχοληθώ με το sideload, έχει έρθει σε κανέναν σας η OTA; Φεύγω ταξίδι αύριο και θα το χρειαστώ πολύ, δε θα με χαλούσε να το έχω με Marshmallow :O
:cool:
Link to comment
Share on other sites

100mb ram free μετα απο καθαρη εγκατασταση marshmallow. Περιμενω να το ρουταρω να δω αν θα λυθει το θεμα με greenify.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Λοιπον αποφασισα να το παρω και εγω μετα την ασχημη εμπειρια που ειχα με το lg g pad το μονο που θελω να μαθω οσοι το εχετε αν κραταει η μπαταρια,ελπιζω να αξιζει και να μην το μετανιωσω γιατι ειχα στα υποψη και το ipad air 2 βεβαια ανεβαινε η τιμη αλλα ενταξει.
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα το εχω τελικα απο e-shop στα 369 ευρω σε λευκο ελπιζω να το ευχαριστιθω και να μην το μετανιωσω.Αυτα τα ολιγα αλλα απο οτι φαινεται μιλαω μονος μου σε αυτη την ενοτητα θα τα εχετε δωσει φαινεται τα ταμπλετ σας:lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...