Jump to content

[Tablet] Google Nexus 9 (by HTC)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ μικρή κινητικότητα στο θέμα, τι γίνεται βρε παιδιά, κανείς δεν έχει τιμήσει το 9αρακι; Είμαι ακόμα σε σκέψη μέχρι να το δω από κοντά (εδώ στην επαρχία δε το έχουν τα μαγαζιά για δοκιμή ακόμη).

 

Ότι θέλεις ρώτα :) .. αν και θεωρώ πως μέχρι να έρθει το split screen δεν θα το αξιοποιήσω στο 100% του :lol:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς είναι να βλέπεις ταινίες σε 4:3?Γενικά είναι καλή η οθόνη του;Τα boom sound φέρνουν στο one ή είναι υποδεέστερα;;
Link to comment
Share on other sites

Ότι θέλεις ρώτα :) .. αν και θεωρώ πως μέχρι να έρθει το split screen δεν θα το αξιοποιήσω στο 100% του :lol:

Μπαταρία, μπαταρία, μπαταρία. :) Έχω ένα iPad 2 από τα Χριστούγεννα του 2011 και μετά από τόσα χρόνια έχει 8-10 ώρες on screen time. Δε θα ήθελα να πέσω σε κάτι λιγότερο από αυτό. Είναι η τελευταία iDevice που μου έχει ξεμείνει και ψάχνω αφορμή να τη σουτάρω. :D

Και το 9αρι μου κεντρίζει το ενδιαφέρον λόγω design, ηχείων, και φυσικά pure Android.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι να βλέπεις ταινίες σε 4:3?Γενικά είναι καλή η οθόνη του;Τα boom sound φέρνουν στο one ή είναι υποδεέστερα;;

 

Μπαταρία, μπαταρία, μπαταρία. :) Έχω ένα iPad 2 από τα Χριστούγεννα του 2011 και μετά από τόσα χρόνια έχει 8-10 ώρες on screen time. Δε θα ήθελα να πέσω σε κάτι λιγότερο από αυτό. Είναι η τελευταία iDevice που μου έχει ξεμείνει και ψάχνω αφορμή να τη σουτάρω. :D

Και το 9αρι μου κεντρίζει το ενδιαφέρον λόγω design, ηχείων, και φυσικά pure Android.

 

Για την μπαταρία έχω ανεβάσει ποστ, το πολύ μια σελίδα πίσω :) . Για ταινίες είναι πολύ άνετο, είτε του κάνω stretch είτε τις βλέπω χωρίς να εκμεταλλεύομαι όλη την οθόνη. Το καλό είναι πως όταν αλλάζει το orientation, λίγα πράγματα αλλάζουν.

 

Επίσης να αναφέρω πως στο greenify δεν έχω βάλει τίποτα που να έχει να κάνει με news feed + office applications (Microsoft office + various office applications). Ούτε παιχνίδια. Λίγα πράγματα έχω παγώσει και έχω τις αποδόσεις που ανέβασα πιο πάνω. Η οθόνη του μου αρέσει, δεν είναι σαν την 2Κ του nexus 6 μου, αλλά είναι πολύ καλή. Τα ηχεία του δεν είναι επιπέδου HTC One, αλλά είναι το αμέσως καλύτερο. Κάτι ανάμεσα σε όλα τα άλλα και τα boom sound των HTC one.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος προβλημα με το auto rotation της οθονης και το auto brightness? απο οτι διαβασα σε ξενα forums γινετε χαμος.

το δικο μου δουλευει για λιγο αλλα μολις ανοιξει μια εφαρμογη που εχει προσβαση στη τοποθεσια μετα δεν δουλευουν.

 

λυση υπαρχει βεβαια, αν απενεργοποιησεις την τοποθεσια αλλα ελπιζω να το φτιαξουν με την 5.1.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος προβλημα με το auto rotation της οθονης και το auto brightness? απο οτι διαβασα σε ξενα forums γινετε χαμος.

το δικο μου δουλευει για λιγο αλλα μολις ανοιξει μια εφαρμογη που εχει προσβαση στη τοποθεσια μετα δεν δουλευουν.

 

λυση υπαρχει βεβαια, αν απενεργοποιησεις την τοποθεσια αλλα ελπιζω να το φτιαξουν με την 5.1.

 

Δεν αντιμετωπίζω κάτι τέτοιο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα έρθει σε κανένα μεγάλο μαγαζί να το δούμε από κοντά;

Επίσης επειδή το θέλω για σερφάρισμα και διάβασμα, η οθόνη του είναι καλή ή σε κουράζει στην ανάγνωση;

Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθηκα κανα δεκαλεπτο στο Media Markt Ολλανδιας και μου αρεσε η οθονη του για σερφάρισμα και διάβασμα. Απλα ακομη ειμαι αναποφασιστος μεταξυ αυτου και του Nvidia Schield. Sto Media Markt μαλιστα το ειχαν και με εκπτωση 50 ευρω μεχρι εξαντληση του προιοντος.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους

Γνωρίζει κανείς αν θα έρθει και πότε στα ελληνικά μαγαζιά (PUBLIC, Media Markt, Plaisio κ.τ.λ.);

Θα βγει το επόμενο και εμείς ακόμα θα περιμένουμε... Τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα σε πολύ καλη τιμή στο eBay καινούριο, άσπρο 32GB στις 245 λίρες Αγγλίας.

Μαζί πήρα και αυτή την θήκη MoKo Ultra Slim Lightweight Smart-shell Stand Cover Case for Google Nexus 9, INDIGO (With Smart Cover Auto Wake / Sleep Feature) https://www.amazon.co.uk/dp/B00J2QU26U/ref=cm_sw_r_awd_M5-ovb0W1QX9F απο Amazon.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Το είδα τελικά από κοντά σε μαγαζί του εξωτερικού. Καλή κατασκευή μου φάνηκε. Ωραία και η οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μας τρολαρει η google. Βγήκε αναβάθμιση για το Nexus 9 μας......

 

..... η 5.0.2

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η 5.0.2 :lol:

Η ταμπλέτα πάντως είναι άψογη σε όλα της!

Το μόνο σημείο που θα μπορούσε να πάει καλύτερα είναι το start-up time... Έχω συνηθίσει με τα τις τελευταίες συσκευές μου να ξεκινάνε σε λιγότερο από 10 δεύτερα. Δεν ξέρω εαν αυτό τελικά μπορεί να αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Και στο καπάκι... https://plus.google.com/+Nexus/posts/2hB9k5r2Z7T

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το img της 5.1.1, το περναω τώρα και τρεχω και benchmark για την πλακα :)

 

 

edit: ουάου

 

https://www.dropbox.com/s/r8g9db4b4t7cj4o/Screenshot_2015-05-12-00-09-13.png?dl=0

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 5.1.1 μέσω ΟΤΑ, νομίζω πως το μηχάνημα έγινε σαφώς πιο "βουτυράτο", η απόκρισή του σε κάθε άγγιγμα κι εντολή είναι σαφώς πιο άμεση, well done!
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 5.1.1 μέσω ΟΤΑ, νομίζω πως το μηχάνημα έγινε σαφώς πιο "βουτυράτο", η απόκρισή του σε κάθε άγγιγμα κι εντολή είναι σαφώς πιο άμεση, well done!

 

Που να του κάνεις και clean install.. Πετάει και πολύ καλύτερη μπαταρία

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έβαλα χθες Android M - έτσι για μια πρώτη γεύση. Υπάρχουν διαφορα κολλήματα μικρά και η συσκευή μερικές φορές ζορίζεται.

Λογικό βέβαια μιας και είναι developer edition!

OTA θα παίρνει κανονικά μέχρι να βγει η final!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλως σας βρηκα παιδια, το απέκτησα και εγώ, λευκό 16GB 200 λίρες :) . Έχω περασμενη 5.1.1 unencrypted και rooted. Απίστευτο
The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα παιδια, το απέκτησα και εγώ, λευκό 16GB 200 λίρες :) . Έχω περασμενη 5.1.1 unencrypted και rooted. Απίστευτο

 

200 pounds?link?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

200 pounds?link?

 

Το πηρα απο το PC world 1 μηνα πριν το ειχα παραγγειλει, σε bank holiday offer. Πλεον δεν κοστιζει τοσο

The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...