Jump to content

Cubot S168


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες το λινκ στο πρωτο ποστ!

 

Δεν θα ήθελα να εμπλακώ σε όλη αυτή τη διαδικασία... Δεν το έχω ξανακάνει και μου φαίνεται βουνό !

Πως θα δω αν έχω ένα ή δύο Partition ?

Kernel version 3.4.67 Δεν ξέρω ποια είναι η τελευταία έκδοση ?

Edited by CallM
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσοι παραλαβατε απο την προηγουμενη βδομαδα και μετα,ερχεται με την τελευταια εκδοση,την V2.Δεν χρειαζεται αναβαθμιση.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δες το λινκ στο πρωτο ποστ!

 

...... ναι αλλα καλο θα ηταν να διορθωθει κιολας το link γιατι παραπεμπει σε αλλο post , και συγκεκριμενα 2-3 πριν απο αυτο που πρεπει να εμφανιζει.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι παραλαβατε απο την προηγουμενη βδομαδα και μετα,ερχεται με την τελευταια εκδοση,την V2.Δεν χρειαζεται αναβαθμιση.

 

Όπως έχω γράψει παραπάνω μου ήρθε με V9_CQ_4151C_S168_V01_20141017 άρα V 01 Σωστά ?

Άρα τι κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ακόμη Σιγκαπούρη. Είσαι τυχερός μάλλον σε βλέπω να παραλαμβάνεις Χριστούγεννα.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός της μεταφοράς του τηλεφωνικού καταλόγου από το παλιό τηλέφωνο στο S168 μέσω της κάρτας SIM υπάρχει κάποιος ποιο αποδοτικός τρόπος ?
Link to comment
Share on other sites

Εκτός της μεταφοράς του τηλεφωνικού καταλόγου από το παλιό τηλέφωνο στο S168 μέσω της κάρτας SIM υπάρχει κάποιος ποιο αποδοτικός τρόπος ?

1)Εισαγωγή στην sd απο το παλιό(αν υποστηρίζεται),και εξαγωγή απο sd στο καινούργιο(τοποθετώντας την sd στο καινουργιο.

2)συγχρονισμός επαφών μέσω gmail.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός της μεταφοράς του τηλεφωνικού καταλόγου από το παλιό τηλέφωνο στο S168 μέσω της κάρτας SIM υπάρχει κάποιος ποιο αποδοτικός τρόπος ?

Τις ανεβάζεις στο λογ/σμό σου του gmail, τις επεξεργάζεσαι εκεί, και μετά τις φορτώνεις στο S168. Εύκολο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, Δεν έχω δυνατότητα σε SD οπότε Gmail...

Τις έχω και στο MS outlook και κοιτάω μήπως υπάρχει τρόπος να πάνε στο Gmail.

Αν τα μεταφέρω στη SIM δεν βολεύει γιατί μου κρατά μόνο ένα τηλέφωνο σε κάθε επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, Δεν έχω δυνατότητα σε SD οπότε Gmail...

Τις έχω και στο MS outlook και κοιτάω μήπως υπάρχει τρόπος να πάνε στο Gmail.

Αν τα μεταφέρω στη SIM δεν βολεύει γιατί μου κρατά μόνο ένα τηλέφωνο σε κάθε επαφή.

Δεν το έχω κανει, νομιζω όμως οτι αν βάλεις εφαρμογή outlook στο κινητό θα τις μεταφέρεις εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει για τη γυναίκα μου εδώ και ένα μήνα περίπου το s168. Υπάρχει κάποια λύση για τα συνεχή (καθημερινά) restart; Συνήθως, μάλλον αποκλειστικά, συμβαίνουν όταν σερφάρει στο ίντερνετ.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Με όλους τους browser συμβαίνει?

Αν το έχεις ένα μήνα, καλό είναι να κάνεις αναβάθμιση

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνει restart όταν συνδέεται με apps όπως το "Ειδήσεις Ελλάδα Ενημέρωση" ή το "Greece news". Τώρα έχει τον browser της μάνας του. Είχα εγκαταστήσει και τον Opera και τον Dolphin, χωρίς αποτέλεσμα. Διαβάζοντας τα post, απενεργοποίησα τα gestures, εγκατέστησα το Nova launcher και το Clean Master και δεν είδα βελτίωση. Τη διαδικασία αναβάθμισης την είχα δει, αλλά μου φάνηκε ...βουνό. Πιστεύω, ωστόσο, ότι μπορώ να την κάνω, αν μου διευκρινίσετε 1-2 ...στοιχειώδη πραγματάκια.

Ας πούμε: 1. Πού κάνουμε install τους drivers για MTK τηλέφωνα; Στον υπολογιστή ή στο κινητό;

2. Προφανώς στο πρώτο, αλλά πότε συνδέουμε το τηλέφωνο με τον Η/Υ;

3. Γιατί γράφει στην οδηγία 6: Κλείνετε το τηλέφωνο σας και στην 9: Συνδέετε το τηλ. στο pc με το καλώδιο USB που ήρθε μαζί;

Συγνώμη για τις... αφελείς ερωτήσεις, αλλά δεν έχω ξαναασχοληθεί με αυτή τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος γιατί όταν πάω να κάνω κλήση μου λέει πάντα The SIM card you are about to use is roamming. Do you want to continue ?

εκτιμώ πως το βγάζει επειδή έχω ενεργοποιήσει το roamming αλλά αυτό είναι απαραίτητο προκειμένου να έχω Data...?

 

Τι είναι μια εφαρμογή ΟΟΒΕ που έχουν μέσα οι Κινέζοι ? να την απεγκαταστήσω ?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον έχεις Q που κάνει roaming στη wind.

κάπου στις ρυθμίσεις έχει επιλογή για να μη σε ενημερώνει συνέχεια για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι να το παραγγειλω, γνωριζει κανειs το SAR εχει η συσκευη?

γνωριζει κανειs πιο site το εχει σε προσφορα αυτεs τιs μερεs?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το τηλέφωνο χτές και οι πρώτες εντυπώσεις μεχρι τώρα ειναι πολύ καλές, αλλά θα γράψω περισότερα μετα απο μερικες μερες χρήσης. Θα ήθελα τη βοήθειά σας όμως γιατί προσπαθώ να βάλω custom recovery για να κάνω root κι ενω στο flash tool μου λέει οτι όλα έγιναν σωστά, οταν πάω να μπώ με vol- & power στο recovery μου βγάζει κάτι κινέζικα οπου η τελευταία επιλογή είναι english factory, αλλα κι εκεί δεν εχει μενου install/backup άλλα κάτι άλλα ασχετα. Να υποθέσω οτι είναι η μαμίσια recovery και δεν πήρε την custom ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ακόμη Σιγκαπούρη. Είσαι τυχερός μάλλον σε βλέπω να παραλαμβάνεις Χριστούγεννα.

 

Εφυγε απο Κινα gearbest 20/11

Ειναι δυνατον απο τις 5/12 να ειναι στην Ολλανδια?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το τηλέφωνο χτές και οι πρώτες εντυπώσεις μεχρι τώρα ειναι πολύ καλές, αλλά θα γράψω περισότερα μετα απο μερικες μερες χρήσης. Θα ήθελα τη βοήθειά σας όμως γιατί προσπαθώ να βάλω custom recovery για να κάνω root κι ενω στο flash tool μου λέει οτι όλα έγιναν σωστά, οταν πάω να μπώ με vol- & power στο recovery μου βγάζει κάτι κινέζικα οπου η τελευταία επιλογή είναι english factory, αλλα κι εκεί δεν εχει μενου install/backup άλλα κάτι άλλα ασχετα. Να υποθέσω οτι είναι η μαμίσια recovery και δεν πήρε την custom ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Με vol+ & power μπαίνεις στο recovery, τουλάχιστον στο δικό μου :) Εγώ πάλι root δεν κατάφερα να κάνω, όταν πάω από το recovery να κάνω install zip με βγάζει σε μια θέση που δεν αναγνωρίζω και δεν μπορώ να βρω τα αντίστοιχα directory στον file manager.

Link to comment
Share on other sites

Με vol+ & power μπαίνεις στο recovery, τουλάχιστον στο δικό μου :) Εγώ πάλι root δεν κατάφερα να κάνω, όταν πάω από το recovery να κάνω install zip με βγάζει σε μια θέση που δεν αναγνωρίζω και δεν μπορώ να βρω τα αντίστοιχα directory στον file manager.

 

Με vol+ & power το δικο μου κάνει συνεχως bootloop στο σημα της cubot - μήπως μπορείς να μου στείλεις το αρχείο recovery που χρησιμοποίησες μπας και έχω κάνει κάτι λάθος εκεί;

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα άλλο recovery για το κανονικό μιλάω που είχε το τηλέφωνο από τη μάνα του
Link to comment
Share on other sites

Ξανπέρασα το αρχικό recovery, μπήκα στο μενού, αλλά μολις πήγα να εγκαταστήσω το supersu που είχα σώσει στην sdcard, αλλά η εγκατάσταση απέτυχε (failed). Αρα είμαι ξανά στην αρχή...Καμιά πρόταση;

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...