Jump to content

[Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες εσεις που εχετε αγορασει που μπορω να βρω συσκευη φθηνη σε σχεση με ανταγωνισμο και UNBRANDED ?

 

Αν εννοείς σε σχέση με κοσμοτε βονταφονε. ... μόνο στα skourtz & Best price αλλιώς μόνο σε αγγελίες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου διεφυγε κατι.Πραγματι κοιτουσα αλλου,αλλα για το N910U,το οποιο δεν υπαρχει πουθενά στην Ευρωπη.(Που υπαρχουν μονον τα C και F).

 

Γιατι το C που ειναι η εναλλακτικη αυτου που ψαχνεις υπαρχει σε μεγαλη αλυσιδα ?

Ή το μαγαζι που τυχον θα βρεις το U απο το εξωτερικο ειναι πολυκαταστημα?

ενα αντιστοιχο e shop ειναι που ισως να μην εχει καν φυσικο καταστημα αλλου ουτε ιςως και εγγυηση....

Οταν κανεις την επιλογη σου θα ειχε ενδιαφερον παντως να μας την μεταφερεις...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,για όποιον ενδιαφέρεται για το U εδώ μου απάντησαν επιτέλους πως όντως πρόκειται για το U κι όχι το C(πηγαίνετε στην επιλογή comments για να δείτε το σχόλιο και την απάντηση) και πως έχει εγγύηση από το καταστήμά τους.Απλά επειδή απ'ότι φένεται έχουν και C και U και δίνουν ανάλογα το stock που έχουν όταν στα πλάγια γράφει για εγγύηση από Ε.Ε. μιλάμε για το C κι όταν γράφει για εγγύηση από το κατάστημα είναι το U.Άρα φαντάζομαι πως αν προηγηθεί συνεννόηση μέσω email στέλνουν το μοντέλο που θες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,για όποιον ενδιαφέρεται για το U εδώ μου απάντησαν επιτέλους πως όντως πρόκειται για το U κι όχι το C(πηγαίνετε στην επιλογή comments για να δείτε το σχόλιο και την απάντηση) και πως έχει εγγύηση από το καταστήμά τους.Απλά επειδή απ'ότι φένεται έχουν και C και U και δίνουν ανάλογα το stock που έχουν όταν στα πλάγια γράφει για εγγύηση από Ε.Ε. μιλάμε για το C κι όταν γράφει για εγγύηση από το κατάστημα είναι το U.Άρα φαντάζομαι πως αν προηγηθεί συνεννόηση μέσω email στέλνουν το μοντέλο που θες.

 

Απλά:

Αν πάρει κάποιος το C από αυτό το κατάστημα, έχει εγγύηση στην Samsung Hellas

Αν πάρει το U το στέλνει στη Σλοβακία για επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Απλά:

Αν πάρει κάποιος το C από αυτό το κατάστημα, έχει εγγύηση στην Samsung Hellas

Αν πάρει το U το στέλνει στη Σλοβακία για επισκευή.

 

To έγραψα γιατί δύο μέλη είχαν στείλει email παλιότερα στο συγκεκριμένο μαγαζί και δεν είχαν πάρει σαφή απάντηση για το πιο μοντέλο στέλνουν μιας και στο τίτλο αναφέρει και το C και U. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς από κάποιο από τα παρακάτω καταστήματα τη συσκευή με τον Exynos να μου πει αν είναι αξιόπιστα και ποιας χώρας προέλευσης είναι??

 

1) http://tokinito.gr/page/default.asp?id=64&la=1&prID=1100

2) http://www.kaizershop.gr/%C3%8E%C2%BA%C3%8E%C2%B9%C3%8E%C2%BD%C3%8E%C2%B7%C3%8F%C2%84%C3%8E%C2%AC-%C3%8F%C2%84%C3%8E%C2%B7%C3%8E%C2%BB%C3%8E%C2%AD%C3%8F%C2%86%C3%8F%C2%89%C3%8E%C2%BD%C3%8E%C2%B1/samsung-65/samsung-galaxy-note-4-n910c-white-eu

3) http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=1900

Link to comment
Share on other sites

To έγραψα γιατί δύο μέλη είχαν στείλει email παλιότερα στο συγκεκριμένο μαγαζί και δεν είχαν πάρει σαφή απάντηση για το πιο μοντέλο στέλνουν μιας και στο τίτλο αναφέρει και το C και U. :)

Δι ο και ευχαριστουμε...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς από κάποιο από τα παρακάτω καταστήματα τη συσκευή με τον Exynos να μου πει αν είναι αξιόπιστα και ποιας χώρας προέλευσης είναι??

 

1) http://tokinito.gr/page/default.asp?id=64&la=1&prID=1100

2) http://www.kaizershop.gr/%C3%8E%C2%BA%C3%8E%C2%B9%C3%8E%C2%BD%C3%8E%C2%B7%C3%8F%C2%84%C3%8E%C2%AC-%C3%8F%C2%84%C3%8E%C2%B7%C3%8E%C2%BB%C3%8E%C2%AD%C3%8F%C2%86%C3%8F%C2%89%C3%8E%C2%BD%C3%8E%C2%B1/samsung-65/samsung-galaxy-note-4-n910c-white-eu

3) http://www.phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=1900

 

απο kaizer shop πολυ καλο μαγαζι ! εμενα ειναι απο Ουγγαρια!

Link to comment
Share on other sites

Και δινει και δωρο για διαγωνισμο στο φορουμ οποτε καλο ειναι να στηριζουμε τετοιες χειρονιμιες απο την στιγμη που ειναι καλο και το κααστημα!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν είχα πάρει το s4 το πήρα απο μαγαζί που είχε το γερμανικό γιατί αυτά έπαιρναν πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις. Ποιας χώρας ΝΟΤΕ να προτιμησω για να παιρνει το κατά το δυνατόν πιο γρήγορα αναβαθμίσειςκαι απο πιο μαγαζί;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Και γω έχω αγοράσει παλιότερα από kaizershop, είναι επαγγελματίες! Και για την αγορά του Note 4 C, αυτό το κατάστημα προτίμησα. Το αναμένω σύντομα. Επίσης επειδή ρώτησα και στα τρία καταστήματα που αναφέρονται, οι απαντήσεις τους είναι ως εξής:

"Ακριβή χωρά δε γνωρίζουμε καθώς γίνεται αγορά μέσω προμηθευτών. Σίγουρα είναι από χώρα εντός ευρωπαϊκής ένωσης για καλύπτεστε από εγγύηση από τα επίσημα service. Η συσκευασία δεν αναφέρει κάποια πληροφορία και από ενημέρωση που έχουμε από τους προμηθευτές η συσκευή είναι unbranded."

Χρόνια Πολλά σε όλους...

Edited by renabraoudaki
Link to comment
Share on other sites

Από το kinito gr εγώ αγόρασα το f. Hταν Ιταλικό.

Ειχα ζητήσει unbranded αλλά αρχικά μου έδωσαν ενα που ήταν branded της Ιταλικής Tim.

Δεν το άνοιξα, πήγα στο κατάστημα και μου έδωσαν ένα unbranded (το τελευταίο που είχαν τότε).

Και όπως έχω γραψει κι αλλού ήταν πρόθυμοι να μου επιστρεψουν τα χρηματα αν δεν έβρισκαν unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Και γω έχω αγοράσει παλιότερα από kaizershop, είναι επαγγελματίες! Και για την αγορά του Note 4 C, αυτό το κατάστημα προτίμησα. Το αναμένω σύντομα. Επίσης επειδή ρώτησα και στα τρία καταστήματα που αναφέρονται, οι απαντήσεις τους είναι ως εξής:

"Ακριβή χωρά δε γνωρίζουμε καθώς γίνεται αγορά μέσω προμηθευτών. Σίγουρα είναι από χώρα εντός ευρωπαϊκής ένωσης για καλύπτεστε από εγγύηση από τα επίσημα service. Η συσκευασία δεν αναφέρει κάποια πληροφορία και από ενημέρωση που έχουμε από τους προμηθευτές η συσκευή είναι unbranded."

Χρόνια Πολλά σε όλους...

 

Γενικά τι παίζει με τα καταστήματα που έχουν την επωνυμία kaizershop; είναι όλα κάτω από την ίδια διεύθυνση; έχουμε προτίμηση ή αξιοπιστία σε κάποιο συγκεκριμένα;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ θα το πάρω σίγουρα το note 4 σε κανένα μήνα που θα υπάρχει ρευστό

 

τα σκρουτζομάγαζα αυτή τη στιγμή το έχουν 610-620 περίπου και ο γερμανός -oteshop το έχουν 699 αν αφαιρέσεις τα 150 ευρώ δορωεπιταγής που μπορείς να τη βάλεις και στη συσκευή άρα για 80 δε νομίζω να είναι μάπα συσκευες

 

εκτός και αν κάνει παραεισαγωγές και ο γερμανός

 

λογικά θα βγάλει και το πλαίσιο δωροεπιταγή μετά τις γιορτές

 

δε βλέπω το λόγο κάποιος να προτιμήσει το πλαίσιο όταν το έχει 150 ευρώ ακριβότερα από το γερμανό

 

εκτός βέβαια αν θέλει τις πολλές άτοκες του πλαισίου που για κάποιους είναι πολύ σημαντικό

 

μέχρι και 60 άτοκες ουσιαστικά έιναι τζάμπα πράγμα

Edited by magiarti
Link to comment
Share on other sites

550 μου είπε χθες ο υπάλληλος στον Γερμανό στο cosmos (Θεσσαλονίκη). Με απόσυρση συσκευής ακόμη και παμπάλαιης.
Link to comment
Share on other sites

550 μου είπε χθες ο υπάλληλος στον Γερμανό στο cosmos (Θεσσαλονίκη). Με απόσυρση συσκευής ακόμη και παμπάλαιης.

 

καλό αυτό

 

θα ρωτήσω και αθήνα

 

δε μπορεί σε κάθε γερμανό να ισχύουν άλλα

 

το ίδιο θα ισχύει και αθήνα

 

έχω το z ultra που δεν το δίνω φυσικά αλλά μια παλιαντζούρα μπορώ να βρώ

 

στην ανάγκη αγοράζω ένα με 20 ευρώ να τους το δώσω του κουτιού για απόσυρση

Link to comment
Share on other sites

... μέχρι και 60 άτοκες ουσιαστικά έιναι τζάμπα πράγμα

 

Απλά όταν θα ξεπληρώνεις και την 60-στή δόση θα κυκλοφορεί ήδη το Note 9 :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μάθει τι παίζει στον Γερμανό (για την τιμή των 550€ με απόσυρση) ας μας το πει κι εδώ. Καλή Χρονιά σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Απλά όταν θα ξεπληρώνεις και την 60-στή δόση θα κυκλοφορεί ήδη το Note 9 :rolleyes:.

και παίρνεις το note 9 πάλι με 10 ευρώ το μήνα

πάλι τα ίδια λεφτά δίνεις αν είναι άτοκες οι δόσεις

επίσης όταν θα βγει το note 9 ίσως να πληρώνεις σε δραχμές άρα πάλι συμφέρει...

οι έντοκες δε συμφέρουν

είναι παγίδα πάντως οι πιστωτικές γιατί παρασύρεσαι ακόμα και με άτοκες δόσεις και παίρνεις πράγματα που τελικά δε χρειάζεσαι

παρεπιπτόντως το πλαίσιο δεν το έχει σε άτοκες δόσεις το note 4 αλλά μόνο εώς 48 έντοκες με 20,65 ευρώ το μήνα άρα συνολικά πληρώνεις 990 ευρώ

1000 ευρώ

σχεδών διπλάσια τιμή από την τιμή που μπορείς να βρεις αλλού μετρητά

μακρυά

Edited by ggazas
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μάθει τι παίζει στον Γερμανό (για την τιμή των 550€ με απόσυρση) ας μας το πει κι εδώ. Καλή Χρονιά σε όλους!

Η προσφορά ήταν για 30 και 31/12. Ξέχασα να το διευκρινίσω....

Έτσι μου είπαν στο κατάστημα τέλος πάντων. Συγνώμη!

Link to comment
Share on other sites

η τιμή ειναι καρφωμένη εδώ και σχεδόν 1μήνα, την περίοδο των γιορτων όπως είχα προβλέψει.

Ας ελπίσουμε μέχρι τέλους του μήνα να έχουμε κάποια πτώση...

600 euro, όσο καλό κι αν ειναι το τηλέφωνο, ειναι πάρα πολλά...

Το 500αρικο ειναι πιστεύω μια λογική τιμή για αρκετούς ώστε να προχωρήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο να πέσει ακόμα μετά το εξάμηνο θα πάει 500 530€!!!

Το note 3 περσι ειχε φτασει τα 500 ευρω σε 3 μηνες... Το note 4 2.5 μηνες κυκλοφορει τωρα στην αγορα. Οποτε αν το πας αναλογικα (υπολογιζοντας οτι ξεκινησε το 4αρι με +50 ευρω σε τιμη σε σχεση με το 3) τοτε το 4 τελη ιανουαριου θα εχει φτασει 550...

Link to comment
Share on other sites

η τιμή ειναι καρφωμένη εδώ και σχεδόν 1μήνα, την περίοδο των γιορτων όπως είχα προβλέψει.

Ας ελπίσουμε μέχρι τέλους του μήνα να έχουμε κάποια πτώση...

600 euro, όσο καλό κι αν ειναι το τηλέφωνο, ειναι πάρα πολλά...

Το 500αρικο ειναι πιστεύω μια λογική τιμή για αρκετούς ώστε να προχωρήσουν.

 

Από εδώ και πέρα θα πέφτει ελάχιστα και μέχρι τα 550€ όπου θα υπάρχει σταθεροποίηση. Θα ξαναπέσει όμως με την έλευση του S6 όπου θα υπάρχει ξανά ανταγωνισμός. Πάντως ακόμα και τώρα τα 250€ που έχει πέσει 2 μήνες μετά την κυκλοφορία του είναι αρκετά σημαντικό και μάλιστα έτσι θα πρέπει να γίνεται με τα προιόντα τεχνολογίας.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ και πέρα θα πέφτει ελάχιστα και μέχρι τα 550€ όπου θα υπάρχει σταθεροποίηση. Θα ξαναπέσει όμως με την έλευση του S6 όπου θα υπάρχει ξανά ανταγωνισμός. Πάντως ακόμα και τώρα τα 250€ που έχει πέσει 2 μήνες μετά την κυκλοφορία του είναι αρκετά σημαντικό και μάλιστα έτσι θα πρέπει να γίνεται με τα προιόντα τεχνολογίας.

 

προσωπικά αν ήξερα ότι ένα τηλέφωνο θα έχει την ίδια λογική τιμή απ' την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας τους και τη διατηρούσε μέχρι να αποσυρθεί απ' το νέο μοντέλο θα το έπαιρνα απ' την πρώτη στιγμή.

Ετσι όμως όπως ευτελίζεται τώρα η τιμή τους μέσα σε λίγους μήνες σε κάνει διστακτικό να προχωρήσεις όταν ξέρεις ότι σε λίγους μήνες θα έχεις πετάξει στο νερό 3κατοστάρικα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Διαθεσιμότητα και Αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...