Jump to content

[Smartphones] Qtek Smartphones: Προγράμματα, Themes, .PiT, Plugins


sugardad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα να υποθέσω παρότι έχεις μετακινήσει το SmsClassZero συνεχίζεις να λαμβάνεις μηνύματα
SMS λαμβάνω κανονικά! Ύστερα βέβαια από μία αναβάθμιση που έκανα τα άφησα όλα γιατί βαριόμουν να τα ξαναφτιάξω .

 

Αλλά στανταρ δεν είναι πρόβλημα με τα μηνύματα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ta exw dokimasi ola file alla den vgazw kamia akri..i egw eimai ilithios kai den mporw na to katalavw i einai poli diskolo...pio katw einai fotografies gia to ti mou vgazei

 

Apoti katalavainw apo tis photo mou fenete oti pas na kaneis sync me kapio server, to kalitero pou mporeis na kaneis einai add/remove active sync pali install kai kane kai ena soft reset sto tilefono oso einai panw sto activesync. Alli lisi den mporw na skeftw, ektos kai ena exei piraksei kati sto menu tou active sync tis siskevis opou ekei ean den mas peis ti settings exeis den mporoume na voithisoume. Pantws to active sync einai poli eukolo na litourgisei, den xriazete na kaneis tipota, kai apoti eida exei kai win XP opou sinergazontai apsoga!

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.

έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,

ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

 

Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

http://www.eclipse.co.uk/mbs/Diver_logo-web_page_GIF_1a.gif

Link to comment
Share on other sites

Apoti katalavainw apo tis photo mou fenete oti pas na kaneis sync me kapio server, to kalitero pou mporeis na kaneis einai add/remove active sync pali install kai kane kai ena soft reset sto tilefono oso einai panw sto activesync. Alli lisi den mporw na skeftw, ektos kai ena exei piraksei kati sto menu tou active sync tis siskevis opou ekei ean den mas peis ti settings exeis den mporoume na voithisoume. Pantws to active sync einai poli eukolo na litourgisei, den xriazete na kaneis tipota, kai apoti eida exei kai win XP opou sinergazontai apsoga!

ok paidia..euxaristw poli gia tis apantisis sas..tha prospathisw na dw an vgalw kamia akri

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχισμένος ο καινουργιος ΠΑΣΧΑΣ

Smartanoid XMAS edition (Arcanoid Clone)

http://www.spvsoft.co.uk/images/SmartanoidXmas.gif

Γιατί δεν λειτουργεί το παραπάνω link; και μ’αρέσει πολύ αυτό το παιχνίδι
Link to comment
Share on other sites

2 erwtiseis akoma

1.yparxei kapoios tropos na kanoume copy ena keimeno H thn "dieythinsi" kapoiou arxeiou(\storage card\my documents...) otan vlepoume ta properties ston file manger?

2.yparxei ena programataki pou tou ry8mizeis ti ora na kleisei kai ti ora na anoixei to tel. Xerete pos legete kai pou to vriskoume (full, ennoeite!)

thx

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

kalispera...pira twra to s100 k meta apo kopo anakalypsa pws den mporw na valw allo hxo sta sms ektos apo tous defaults pou exei....xerei kapoios-a kapoio programma k pou mporw na to vrw, me to opoio tha mporw na valw opoion hxo thelw sta sms...? please apantiste....euxaristw
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες! Σήμερα πήρα το 8020 και believe it or not, μόλις τέλειωσα το διάβασμα όλου του thread... exausting αλλά ήδη κατάφερα να γεμίσω την μνήμη του καημένου κινητού [Δευτέρα βουρ για μνήμη 512 ή 1024 ανάλογα με τα $$ :)].

 

Μόνο μια ερωτησούλα έχω...

 

Destinator SP! Που, πώς, πότε; ;)

 

Πάω τώρα να φτιάξω το menu του 8020 γιατί όπως καταλαβαίνετε έχει γίνει ένα μικρό χάος... Πρέπει να βρω και πώς θα κάνω το καταραμένο BT A.S. να παίξει με το BT των XP Sp2... C u soon

 

:P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες! Σήμερα πήρα το 8020 και believe it or not, μόλις τέλειωσα το διάβασμα όλου του thread... exausting αλλά ήδη κατάφερα να γεμίσω την μνήμη του καημένου κινητού [Δευτέρα βουρ για μνήμη 512 ή 1024 ανάλογα με τα $$ :)].

 

Μόνο μια ερωτησούλα έχω...

 

Destinator SP! Που, πώς, πότε; ;)

 

Πάω τώρα να φτιάξω το menu του 8020 γιατί όπως καταλαβαίνετε έχει γίνει ένα μικρό χάος... Πρέπει να βρω και πώς θα κάνω το καταραμένο BT A.S. να παίξει με το BT των XP Sp2... C u soon

 

:P

Καταρχήν συγχαρητήρια που διάβασες όλο το thread :!: :w00t:

 

Σχετικά με τo Destinator SP δεν έχει βγει ακόμα (εκτός και αν έχω χάσει επεισόδια)... το αναμένουμε όλοι με αγωνία!

 

Σχετικά με το BT προτείνω να βάλει widcomm drivers να ησυχάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγχαρητήρια που διάβασες όλο το thread :!: :w00t:

 

 

Hehe... Πριν μερικές μέρες διάβασα και όλο το γενικό thread περί 8020... Άστα να πάνε ούτε σχολείο να πήγαινα! Αλλά ομολογώ ότι βοηθήσατε πολύ στην επιλογή μου ( και με βγάλατε ασπροπρόσωπο :lol: :lol: :lol: )

 

Σχετικά με τo Destinator SP δεν έχει βγει ακόμα (εκτός και αν έχω χάσει επεισόδια)... το αναμένουμε όλοι με αγωνία!

 

Είσαι σίγουρος; Εχθές πέτυχα ένα site που έγραφε για αυτό...

http://www.destinator1.com/destSP.emb

http://www.pocketpcitalia.com/recensioni/software/destinator_sp.asp

 

Κάτι μου λέει ότι έχουμε μείνει πίσω!

 

Σχετικά με το BT προτείνω να βάλει widcomm drivers να ησυχάσεις..

 

Παλιά τους Widcomm είχα αλλά με το K700 αλλά και τα Pocket PC που έχουν περάσει από τα χέρια μου το SP2 ΒΤ έπαιζε καλύτερα [με τους Widcomm έσπαγε η σύνδεση που και που...]. Τέσπα, πάω d-link να δω μπας και βρώ τίποτα... εσύ έχεις καμία generic έκδοση του Widcomm driver;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; Εχθές πέτυχα ένα site που έγραφε για αυτό...

http://www.destinator1.com/destSP.emb

http://www.pocketpcitalia.com/recensioni/software/destinator_sp.asp

 

Κάτι μου λέει ότι έχουμε μείνει πίσω!

Αν δεις στο επίσημο site ενώ το παρουσιάζει δεν το έχει στο online shop.

Επίσης στο ιταλικό site αναφέρεις πως τέσταραν την beta έκδοση...

 

Anyway.. μακάρι να έχει βγει αλλά ακόμα δε το έχει πετύχει κάπου..

Παλιά τους Widcomm είχα αλλά με το K700 αλλά και τα Pocket PC που έχουν περάσει από τα χέρια μου το SP2 ΒΤ έπαιζε καλύτερα [με τους Widcomm έσπαγε η σύνδεση που και που...]. Τέσπα, πάω d-link να δω μπας και βρώ τίποτα... εσύ έχεις καμία generic έκδοση του Widcomm driver;

Εγώ τους κατέβασα από το site της giga-byte μιας και τέτοια μάρκα είναι το bluetooth μου http://www.giga-byte.com/Communication/Support/Driver/Driver_Bluetooth_GN-BTD01.htm

Για generic έκδοση δεν έχω κάτι υπόψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στο επίσημο site ενώ το παρουσιάζει δεν το έχει στο online shop.

Επίσης στο ιταλικό site αναφέρεις πως τέσταραν την beta έκδοση...

 

Anyway.. μακάρι να έχει βγει αλλά ακόμα δε το έχει πετύχει κάπου..

 

Εγώ τους κατέβασα από το site της giga-byte μιας και τέτοια μάρκα είναι το bluetooth μου http://www.giga-byte.com/Communication/Support/Driver/Driver_Bluetooth_GN-BTD01.htm

Για generic έκδοση δεν έχω κάτι υπόψη μου.

 

Άντε να βγει επιτέλους... το Pocket Streets είναι μούφα μπροστά του :P

 

Τελικά κατέβασα τους official drivers της D-Link και [αφού με παίδεψε λίγο] έπαιξε... :)

 

Όλα δουλεύουν άψογα και εγώ είμαι κατενθουσιασμένος βλέποντας το Gmail Inbox μου να φορτώνει στον pocket internet explorer :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Άντε να βγει επιτέλους... το Pocket Streets είναι μούφα μπροστά του :P

 

Τελικά κατέβασα τους official drivers της D-Link και [αφού με παίδεψε λίγο] έπαιξε... :)

 

Όλα δουλεύουν άψογα και εγώ είμαι κατενθουσιασμένος βλέποντας το Gmail Inbox μου να φορτώνει στον pocket internet explorer :shifty:

 

καλως ηρθες alex_the_Prophet!!!

προσωπικα χαιρομαι που ενα απο τα καλυτερα μελη του myphone μπηκε στην παρεα μας !! ολο και κατι καλο θα ξετρυπωσεις!!:p

οσο για το gmail, γιατι να μπαινεις στη διαδικασια να να το βλεπεις απο τον pocket IE, αφου μπορεις να εχεις pop προσβαση απο το pocket outlook?? εκτος βεβαια αν υπαρχει καποιος αλλος λογος που δεν μπορω να φανταστω!!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες alex_the_Prophet!!!

προσωπικα χαιρομαι που ενα απο τα καλυτερα μελη του myphone μπηκε στην παρεα μας !! ολο και κατι καλο θα ξετρυπωσεις!!:p

οσο για το gmail, γιατι να μπαινεις στη διαδικασια να να το βλεπεις απο τον pocket IE, αφου μπορεις να εχεις pop προσβαση απο το pocket outlook?? εκτος βεβαια αν υπαρχει καποιος αλλος λογος που δεν μπορω να φανταστω!!

Φίλε psybill για πες για το pocket outlook! Μέσω gprs λαμβάνεις τα email;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε psybill για πες για το pocket outlook! Μέσω gprs λαμβάνεις τα email;

και με activesync και με gprs στελνει και λαμβανει χωρις προβλημα. δες το screenshot που αφορα τις ρυθμισεις για τους servers. οι υπολοιπες ρυθμισεις δεν νομιζω να χρειαζονται περισσοτερες οδηγιες.

επειδη το gmail χρησιμοποιει διαφορετικες ports, μερικες φορες σου βγαζει ενα μυνημα στο κινητο οταν στελνεις ή λαμβανεις αλλα πατας οκ και συνεχιζεις.

ισως με αυτες τις ρυθμισεις μα μη συμβαινει αυτο, αλλα αφου λειτουργει και χωρις αυτες δεν εχω μπει στον κοπο να τις αλλαξω!!

Incoming mail: pop.gmail.com:995

Outgoing mail: smtp.gmail.com:465

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες alex_the_Prophet!!!

προσωπικα χαιρομαι που ενα απο τα καλυτερα μελη του myphone μπηκε στην παρεα μας !! ολο και κατι καλο θα ξετρυπωσεις!!:p

οσο για το gmail, γιατι να μπαινεις στη διαδικασια να να το βλεπεις απο τον pocket IE, αφου μπορεις να εχεις pop προσβαση απο το pocket outlook?? εκτος βεβαια αν υπαρχει καποιος αλλος λογος που δεν μπορω να φανταστω!!

 

:O ThanQ για τα καλά σου λόγια :p

 

Gmail... Για πλάκα το φόρτωσα στον Pocket IE, είναι προφανές ότι από την οθονίτσα του 8020 δεν πολυδιαβάζεται [αν και στην ανάγκη κάνεις την δουλειά σου!]. Δεν χρησιμοποιώ το POP feature του Gmail γιατί μου αρέσει πάρα πολύ το Web Interface του, είναι το μόνο On-line interface που μου αρέσει και επειδή έχω DSL δεν με πολυενδιέφερε το offline reading...

 

Τώρα βέβαια που το ξανασκέφτομαι μπορεί να κατεβάζω τα mail και μέσω pop για τις βαρετές στιγμές που είμαι στο δρόμο και δεν έχω τι να κάνω, όπως έκανα και με το 2210 κάποτε :)

 

Αν είχα και GPRS θα ήταν τέλεια, αλλά προς το παρών δεν με παίρνουν τα financial (+15 με 30 ευρώ στην Cosmote δεν είναι και λίγα όταν ο λογαριασμός σου είναι ήδη >30ε...).

 

Anywayz, back to business.

Προς το παρών έχω κατασταλάξει στις εξής εφαρμογές:

 

Bluetooth Toggler

Oxios Hibernate

Pocket Streets '05 (μέχρι να βρώ το Destinator SP)

Theme Changer

Worms World Party (ένα παιχνιδάκι να μην έχω; :))

Beta Player

ClearVue Suite -> Αν και ένα PDF που ήθελα δεν το διάβασε... Ενδεχεται όμως να ήταν tagged από τον Pocket Acrobat Reader οπότε δικαιολογείται

PMH Registry Editor

Mobiluck ;)

edit: ξέχασα και το Pocket Notepad :)

 

Για theme έχω το υπερβολικά απλό Neon... μόνο τα SMS γράφει αλλά είναι πάρα πολύ όμορφο.. θα τραβήξω SS να σας το δείξω λίγο αργότερα.

 

File manager χρησιμοποιώ τον μαμά, τον βρήκα τουλάχιστο το ίδιο εύχρηστο με τον Smart Explorer και κάνει τα πάντα οπότε γιατί να ξοδεύω μνήμη? (μέχρι να πάρω το 512ρι).

Το ίδιο και με τον Task Manager.

 

Αυτά προς το παρόν. Α, μια απορία... Γιατί δεν μπορώ με τίποτα να λάβω αρχεία από το K700i μου ή από το PC μου μέσω Bluetooth? Έχω δοκιμάσει με και χωρίς pair, με ΟΝ & Discoverable από τις ρυθμίσεις του αλλά τπτ... :(

Link to comment
Share on other sites

μ' αρεσει η σιγουρια σου οτι θα βρεις το destinator SP. μηπως θελεις και το ελληνικο που δεν εχει βγει ακομα? μη μπερδευεσαι με τα ppc, εδω τα πραγματα ειναι πιο ζορικα.

για εφαρμογες νομιζω οτι χρειαζεσαι μερικες ακομα για να ολοκληρωσεις το τηλεφωνακι σου!

fizz traveller 2.1 φαντασου οτι του εσκασα 20$ για να το παρω πολυ πριν κυκλοφορησει "ελευθερο". απλα κορυφαιο

oxios to do list αν θελεις κατι παραπανω απο το ενσωματομενο tasks.

xbar 2 ο πιο γρηγορος τροπος να βλεπεις τι εχεις ανοικτο, να αλλαζεις και να κλεινεις εφαρμογες.

flexwallet, αν θελεις κατι σε wallet. αψογο και στο συγχρονισμο με το pc

smartphonenotes συγχρονισμο των notes απο το outlook

απο file explorer εχω και τους τρεις. μου αρεσει περισσοτερο ο resco.

beta player, pocket music για τα mp3 & video

μερικα ακομα utilities:

disconnect Activesync. το λεει και το ονομα του

rjv sendcontact

secure inbox για να προστατεψεις το inbox απο αδιακριτα βλεματα

για το pc

home screen designer για να φτιαχνεις themes οπως πραγματικα σε βολευουν

jeyo mobile companion

games:

με 3 εχω ασχοληθει ουσιαστικα

toki tori

spb arkaball(arkanoid)

και το υπερτατο και εθιστικο FLUX CHALLENGE. απο το demo δεν μπορει κανενας να καταλαβει ποσο καλο ειναι αυτο το παιχνιδακι. το εχω αγορασει και αυτο. τωρα που το σκεφτομαι, επειδη δεν το εχω δει να κυκλοφορει πουθενα οποιος θελει pm το mail του

φυσικα υπαρχουν αρκετα πραγματακια ακομα στο τηλεφωνο μου, αλλα τα παραπανω τα θεωρω τα πιο σημαντικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην αγχώνεσαι, όλα θα τα βρούμε :) Καλύτερα αισιόδοξος ;)

 

Από αυτά που ανέφερες ξεχωρίζω το smartphonenotes, το fizz traveller και το flexwallet, τα οποια θέλω να δοκιμάσω... από τα υπόλοιπα, άλλα τα δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσαν [πχ secure inbox, καλό αλλά μου φάνηκε αργοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο], αλλα απλα δεν με πολυενδιαφέρουν @ the moment (πχ xBar 2, το είδα, ωραίο φαίνεται, αλλά έχω βολευτεί με τον Task Manager στο "2" για τώρα - άμα πέσει στα χέρια μου μπορεί να το δοκιμάσω!)

 

Από παιχνιδάκια δεν έχω ασχοληθεί καθόλου... Μόνο το Worms έβαλα που είναι classic και το συνάντησα σε μια από τις παραπάνω σελίδες του thread :o

 

Δεν ανέφερες τίποτα για το προβληματάκι μου με το BT... εσύ δεν έχεις κανένα πρόβλημα; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερες τίποτα για το προβληματάκι μου με το BT... εσύ δεν έχεις κανένα πρόβλημα; :wacko:

το ξεχασα!!:O

αρχικα πηγαινε στα settings-beams, να δεις αν ειναι τικαρισμενη η επιλογη receive incoming beams.(το μενου το εχω στα αγγλικα)

και γω απο το pc μου δεν μπορω να λαβω με bt αρχεια χωρις activesync. προφανως φταινε οι drivers που χρησημοποιω(tdk 250m range dongle) γιατι στο γραφειο με generic widcomm δεν εχω προβλημα. κατα τα αλλα δεν εχω προβλημα. και το activesync μου δουλευει παντα σωστα(και με SP2 drivers για δοκιμη) και με το bt headset μου παιζει πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

το ξεχασα!!:O

αρχικα πηγαινε στα settings-beams, να δεις αν ειναι τικαρισμενη η επιλογη receive incoming beams.(το μενου το εχω στα αγγλικα)

και γω απο το pc μου δεν μπορω να λαβω με bt αρχεια χωρις activesync. προφανως φταινε οι drivers που χρησημοποιω(tdk 250m range dongle) γιατι στο γραφειο με generic widcomm δεν εχω προβλημα. κατα τα αλλα δεν εχω προβλημα. και το activesync μου δουλευει παντα σωστα(και με SP2 drivers για δοκιμη) και με το bt headset μου παιζει πολυ καλα.

Receive Incoming Beams... Πάντα καταφέρνει κάπως να με απογοητεύσει η M$... Αυτό ήταν, τώρα δέχομαι τα καταραμένα MP3 από το K700 :)

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Ιδού ένα themaki που μου άρεσε πολύ και το βελτίωσα κάπως για να είναι και εύχρηστο... Υπάρχει και το Project File άμα το θέλετε...

Neon_Enhanced.zip

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το Homescreen Designer για MPx220.

Οατν βαζω το Carrier plug-in, εαν το βαλω πανω απο 11 FONT size, μου κοβει το VODAFONE πανω στην οθονη. Ξερετε κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΣΕ ΠΛΕΓΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ;;;;;;

 

ΝΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!

http://homepages.inspire.net.nz/~gambit/AbstractStart/

 

 

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΣΕ ΠΛΕΓΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ;;;;;;

 

ΝΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!

http://homepages.inspire.net.nz/~gambit/AbstractStart/

 

 

 

:) :O :w00t:

 

Ωραίος! Καλό φαίνεται! Αν μου παίξει και όλας (μόλις έχασα το Start menu) θα είναι ακόμα καλύτερο :p

Link to comment
Share on other sites

Πως επανερχόμαστε στο αρχικό theme; Είχα βάλει καινούρια theme αλλά όταν τα διέγραψα κι έβαλα το προεπιλεγμένο παρατήρησα πως στο start menu το background (οι μικρες μπλε γραμμούλες) απουσιάζουν και το background είναι απλά λευκο.

Πως το επαναφέρω;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...