Jump to content

[Smartphones] Qtek Smartphones: Προγράμματα, Themes, .PiT, Plugins


sugardad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω δεν καταλαβα. Το ακριβως κανει και το εβαλες ?

 

Εντοπιζει τα cell του παροχού σου και σου δίνει την ακριβή τοποθεσία στην

οποία βρίσκεσαι.

Πλάκα έχει για χαβαλέ είναι τέλειο!

 

:) :O

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Rixte mia matia shn selida:

http://www.p-telecom.gr/downloads.html

exei mesa ta parakato pou einai gia i-mate SP3/SP3i

 

1.DOWNLOAD THE NEW OPERATOR SETTINGS FOR π.χ. ΤΙΜ

 

2.Τώρα υπάρχει η δυνατότητα να δηλωθούν MP3 αρχεία ως Ringtones από τον File Explorer στις συσκευές JAM.Απλά κατεβάστε δωρεάν το EnglishMP3SetRingtone.CAB αρχείο και αντιγράψτε το στο PCC τηλέφωνό σας.Έπειτα τρέψτε το στο File Explorer του PCC τηλεφώνου σας. Προσοχή: Μην ξεχάσετε να κάνετε επανεκκίνηση μετά την εγκατάσταση.

 

kanoun gia ta Qtek 8010/8020 ?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

 

http://celltrack.spv-developers.com/render/ayan.png

 

CellTrack is free and open source utility for tracking the location of GSM cellular phones.

 

Εδώ γιατί δεν παίζει; Δεν βρίσκει το cell..

http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

Rixte mia matia shn selida:

http://www.p-telecom.gr/downloads.html

exei mesa ta parakato pou einai gia i-mate SP3/SP3i

 

1.DOWNLOAD THE NEW OPERATOR SETTINGS FOR π.χ. ΤΙΜ

 

2.Τώρα υπάρχει η δυνατότητα να δηλωθούν MP3 αρχεία ως Ringtones από τον File Explorer στις συσκευές JAM.Απλά κατεβάστε δωρεάν το EnglishMP3SetRingtone.CAB αρχείο και αντιγράψτε το στο PCC τηλέφωνό σας.Έπειτα τρέψτε το στο File Explorer του PCC τηλεφώνου σας. Προσοχή: Μην ξεχάσετε να κάνετε επανεκκίνηση μετά την εγκατάσταση.

 

kanoun gia ta Qtek 8010/8020 ?

 

Το δοκίμασα και δεν κάνει αλλά μετά είδα ότι λέει Απλά κατεβάστε δωρεάν το EnglishMP3SetRingtone.CAB αρχείο και αντιγράψτε το στο PCC τηλέφωνό σας

 

Αυτό το αρχείο .cab προορίζεται για συσκευές που έχουν Windows ppc phone edition Qtek 9090 Qtek S100 και άλλες.

 

Άρα δεν κάνει για τις συσκευές μας!

Κρίμα!

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα στο 9090 και το τηλ. μου γράφει.....

the file PocketMP3 alarm.CAB is not a valid Windows CE Setup file

 

καμμιά βοήθεια??

Φίλε το 9090 δεν είναι smartphone αλλά pocket pc! Οπότε ότι διαβάζεις σε αυτό το thread δεν ισχύει για το 9090...

 

Παρακολούθησε αυτό το thread http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=23

Link to comment
Share on other sites

Εντοπιζει τα cell του παροχού σου και σου δίνει την ακριβή τοποθεσία στην

οποία βρίσκεσαι.

Πλάκα έχει για χαβαλέ είναι τέλειο!

 

:) :O

 

 

Υπάρχει κάτι παρόμοιο για Windows mobile SE ??

Link to comment
Share on other sites

Nai to kai's mp3 alarm clock

 

Ειναι αρκετα πολυπλοκο για να το στησεις (σετταρεις), ετσι δεν ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα πολυπλοκο για να το στησεις (σετταρεις), ετσι δεν ειναι ?
Απλά γνωρίζω ότι χρησιμοποιείται για να βάζεις mp3 ως ξυπνητήρι... Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά για να μπορώ να σου πω πως να το ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Loipon pedia akouste ti epa8a thn paraskeuh.

Pao spiti kata tis 20.00 to vrady me mia gramoula mpataria, epeidh 8a ebgena to vradi eipa na to valo na fortisi gia ligo. Kata tis 21.45 eno fortize akoma to evgala apo ton fotisth... mega lathos.

To telephono(8010) den xanaanoixe, anoige sthn proti othoni(qtek me synefakia)kai kolouse ekei, to evala pali sthn fortisei, tipota, to afhsa olh nyxta, tipota, tou evgala thn mpataria, xana tipota mono meta apo hard reset thn allh mera to prwi xanaanoixe.

To exei pathei kanas allos auto?

file unique to idio akrivos epatha kai ego kai akrivos ypo tis idies synthikes. to epsaksa ligo to thema kai prokeitai gia ena bug poy mallon yparxei stin elliniki rom thw ace hellas. (milao gia thn trexoysa ekdosi tis).Otan tha yparxei kati neotero tha enimeroso sxetika.

Όπως λέει και ένας φίλος:Πώς νομίζετε κύριοι ότι φτάσαμε στο φεγγάρι;Με μετρήσεις και πειραματισμούς!! ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το 8020 το έχω από μέσα Ιανουαρίου και ενώ είναι όλη μέρα ανοιχτό (σπάνια το κλείνω την νύχτα), δεν έχει φορτίσει ποτέ από τον φορτιστή του. Μπήκε ο φορτιστής μια φορά μόνο, όταν το πήρα, για να του δώσει λίγη ενέργεια να δουλέψει, να το δώ λιγάκι. Φορτίζει πάντα απο τον υπολογιστή μου το 8020!
http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το 8020 το έχω από μέσα Ιανουαρίου και ενώ είναι όλη μέρα ανοιχτό (σπάνια το κλείνω την νύχτα), δεν έχει φορτίσει ποτέ από τον φορτιστή του. Μπήκε ο φορτιστής μια φορά μόνο, όταν το πήρα, για να του δώσει λίγη ενέργεια να δουλέψει, να το δώ λιγάκι. Φορτίζει πάντα απο τον υπολογιστή μου το 8020!

 

Κι εγώ το ίδιο...

το pc είναι πάνω σε UPS και το κινητό φορτίζει με το usb του pc μεσω Ups.

 

Δεν μου παρουσίασε ποτέ τέτοιο πρόβλημα, κι ελπίζω να μην μου παρουσιάσει!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση....

Έχω το φοβερό theme DX Osx. Το είχα βάλει και παρατήρησα ότι δε δούλευε σωστά, αφού είναι "εξωμειωτής" Mac και έχει αρκετά εικονίδια στην toolbar, από το οποία δουλέυουν τα μισά σχεδόν... Μετά από πολύ ψάξιμο γύρω από το τι φταίει, βρήκα το "official" topic στο Modaco και είδα ότι ο τύπος το έχει φτιάξει με βάση τη Rom "smart" που είναι για... Φιλιππίνες! Ύστερα από γενική απαίτηση (επειδή το theme είναι πραγματικά απίστευτο) έβγαλε ένα fix με βάση τη Rom της Orange. Και πάλι, όμως, στα δικά μας Qtek δε δουλεύουν όλα τα εικονίδια.

Και η ερώτησή μου είναι η εξής....

Υπάρχει κανείς με γνώση Xml, που να μπορεί να κάνει τις διορθώσεις για τη δική μας Rom? Ελπίζω να ενδιαφερθούν παιδιά, γιατί είναι κρίμα ένα τόσο καλό theme να μας είναι... "λειψό"

Ευχαριστώ.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας γιατι οταν εχω to Mpx μου paired με BT CarKit στο αυτοκινητο, απανταει μονο του μετα απο 2 χτυπηματα?

Απο που το οριζεις να μην απανταει μονο του?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να πας στις επιλογές του προφίλ για Handsfree και να ξετικάρεις την επιλογή "αυτόματη απάντηση".

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να πας στις επιλογές του προφίλ για Handsfree και να ξετικάρεις την επιλογή "αυτόματη απάντηση".

 

Το προφιλ που εχω ειναι το default οπου δεν εχει καποια επιλογη για Handsfree. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα προφίλ που λέγεται..."ακουστικά". Ενώ δε φαίνεται ενεργοποιημένο, λειτουργεί παράλληλα με το προεπιλεγμένο σου όταν "δει" το handsfree. Εκεί έχει επιλογή: "αυτόματη απάντηση σε". Βάλε "ποτέ" και είσαι οκ. ;)

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα προφίλ που λέγεται..."ακουστικά". Ενώ δε φαίνεται ενεργοποιημένο, λειτουργεί παράλληλα με το προεπιλεγμένο σου όταν "δει" το handsfree. Εκεί έχει επιλογή: "αυτόματη απάντηση σε". Βάλε "ποτέ" και είσαι οκ. ;)

 

Ειναι απο μονο του στο "ΠΟΤΕ"... :(

Link to comment
Share on other sites

Τότε, παίζει να έχει ασυμβατότητα το Bluetooth handsfree σου με το τηλέφωνο...:(

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...