Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Jiayu S3


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα παιδια μιλησα με την jiayu και καταρχην μου ειπαν πως γινετε να το εχει στοκ σημερα?απο βδομαδα θα το εχουν.Και επισης για το playstore με ενημερωσαν οτι θα βγει software για εξωτερικο που θα περιλαμβανει playstore την επομενη βδομαδα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 728
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλημερα παιδια μιλησα με την jiayu και καταρχην μου ειπαν πως γινετε να το εχει στοκ σημερα?απο βδομαδα θα το εχουν.Και επισης για το playstore με ενημερωσαν οτι θα βγει software για εξωτερικο που θα περιλαμβανει playstore την επομενη βδομαδα.

Καλή πληροφορία αυτή!

 

Πώς κατάφερες να επικοινωνήσεις με τη Jiayu; Παλιότερα (αρκετούς μήνες όμως) είχα επιχειρήσει κι εγώ μέσω των contacts στο ejiayu.com, αλλά με είχαν... γειώσει πλήρως(!) Από τότε δεν το ξαναπροσπάθησα...:(

Φιλοτιμήθηκαν επιτέλους και απαντάνε...;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Όσοι έχετε παραγγείλει απο vickmall ποια έκδοση παραγγείλατε 2g ή 3G (advance) ram?Έχετε κάποια σαφή ενημέρωση για το πότε θα αρχίσει η διάθεση και αν ναι τελικά ισχύει ότι η advance θα καθυστερήσει;
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα μέσω Skype με την Emma από το official site .

Mολις μου ήρθε και το tracking.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγείλουμε όμως τώρα τι γίνεται? θα βάλουνε το googleplay?

Τι εννοείς την επόμενη βδομάδα? όταν δηλ θα είναι διαθέσιμο θα υπάρχει και το googleplay?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό μου απάντησαν εμένα....

τι καταλαβαίνετε?

 

Colar 12:07:22

I am sure jiayu S3 doesn't have play store app. And we had install the play store as an attempt

Colar 12:07:44

But in our country, we can not open play store app.

Colar 12:08:05

I think maybe that is our Chinese Web problem.

 

Colar 12:08:32

In our country, it's hard for us to use Google app without VPN.

 

Colar 12:09:29

But I think in the future, it will be promoted system.

Colar 12:09:50

now just have a bug.

Colar 12:10:01

But it will be perfect in the future.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

I 12:10:44

So you think that probably you can install googleplay and it works in Europe? or do you think it will not work in europe?

Colar 12:14:22

No, I mean, in the future, the Jiayu Company will improve this phone system, and jiayu mobiles always have google play store by itself, but this mobile jiayu S3 don't have play store, I think that is bug problem, after the bug recovered, the system will appear play store by itself.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Colar 12:15:12

Not we install, we can not install.

Colar 12:15:23

You are welcome.

Colar 12:15:44

Anyway, please you be careful to make order.

Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγείλουμε όμως τώρα τι γίνεται? θα βάλουνε το googleplay?

Τι εννοείς την επόμενη βδομάδα? όταν δηλ θα είναι διαθέσιμο θα υπάρχει και το googleplay?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό μου απάντησαν εμένα....

τι καταλαβαίνετε?

 

Colar 12:07:22

I am sure jiayu S3 doesn't have play store app. And we had install the play store as an attempt

Colar 12:07:44

But in our country, we can not open play store app.

Colar 12:08:05

I think maybe that is our Chinese Web problem.

 

Colar 12:08:32

In our country, it's hard for us to use Google app without VPN.

 

Colar 12:09:29

But I think in the future, it will be promoted system.

Colar 12:09:50

now just have a bug.

Colar 12:10:01

But it will be perfect in the future.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

I 12:10:44

So you think that probably you can install googleplay and it works in Europe? or do you think it will not work in europe?

Colar 12:14:22

No, I mean, in the future, the Jiayu Company will improve this phone system, and jiayu mobiles always have google play store by itself, but this mobile jiayu S3 don't have play store, I think that is bug problem, after the bug recovered, the system will appear play store by itself.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Colar 12:15:12

Not we install, we can not install.

Colar 12:15:23

You are welcome.

Colar 12:15:44

Anyway, please you be careful to make order.

φιλε μου εσυ ειχες μιλησει με το minideal ετσι?εγω σου λεω την συζητηση με την επισημη jiayu μου ειπε οτι θα βγει νεο update me playstore την επομενη εβδομαδα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Και να μην εχει play store, λογικα οταν βγαλει η Jiayu firmware δε θα μπορουμε να το παρουμε μεσω OTA η στη χειροτερη να το κοτσαρουμε manually?
Link to comment
Share on other sites

Θα μπαίνει φλασαριστή νέα international ROM. Όποιος κομπλάρει με τέτοια φλασαρίσματα, ας μην πάρει τώρα την κινέζικη version, ας περιμένει λίγο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Όσοι έχετε παραγγείλει απο vickmall ποια έκδοση παραγγείλατε 2g ή 3G (advance) ram?Έχετε κάποια σαφή ενημέρωση για το πότε θα αρχίσει η διάθεση και αν ναι τελικά ισχύει ότι η advance θα καθυστερήσει;

Πώς να το παραγγείλανε, αφού το Vickmall δεν το έχει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα μπαίνει φλασαριστή νέα international ROM. Όποιος κομπλάρει με τέτοια φλασαρίσματα, ας μην πάρει τώρα την κινέζικη version, ας περιμένει λίγο...

 

 

Αυτό τι σημαίνει ακριβώς? θα μπορούμε να το κατεβάσουμε από κάπου από το ίντερνετ και να το βάλουμε με φλασάκι?

Link to comment
Share on other sites

Φλασάρισμα κινητού γίνεται μέσω σύνδεσης σε PC και του ειδικού προγράμματος για αυτήν την δουλειά. Όχι τίποτα ιδιαίτερα δύσκολο, αν σε κόβει να ακολουθήσεις βασικές οδηγίες που υπάρχουν και σε ειδικό topic του Myphone.gr.

 

Μίλησα με την Selina από το Vickmall και είπε ότι περιμένουν και τις δύο εκδόσεις από το εργοστάσιο, εντός του μήνα. Δηλαδή μέσα στην άλλη εβδομάδα. Οπότε αναμείνατε. Έτσι κι αλλιώς και το Minideal δεν το έχει ακόμη, μόνο παραγγελίες στον αέρα σας τσιμπάει...

Link to comment
Share on other sites

οκ thanks...

 

προτιμάς το vickmall?

εγώ μέχρι τώρα έχω ψωνίσει 4 φορές από το Minideal και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

(το vickmall τώρα το μαθα)

Link to comment
Share on other sites

To Vickmall ειναι αν δεν κανω λαθος ισως το κορυφαιο κινεζομαγαζο απο θεμα εμπιστοσυνης αλλα και customer care..

 

Προσωπικα εχω παρει 3 Coolpad F1s και 2 THL T6Ss μεσα σε 5 μηνες απ' το Vickmall και εχω προπαραγγειλει και το Jiayu S3 2gb και ηταν παντα αψογοι.. Επισης εχουν το πιο αμεσο live chat και το καλυτερο ποιοτικα πιστευω, οσες φορες εχω στειλει στην Selina στο skype μου εχει απαντησει σε δευτερολεπτα ( οταν ειναι online εννοειται ) και μου εχει λυσει καθε απορια..

 

Δεν μπορω να περιμενω να μου 'ρθει το S3..

Link to comment
Share on other sites

Φλασάρισμα κινητού γίνεται μέσω σύνδεσης σε PC και του ειδικού προγράμματος για αυτήν την δουλειά. Όχι τίποτα ιδιαίτερα δύσκολο, αν σε κόβει να ακολουθήσεις βασικές οδηγίες που υπάρχουν και σε ειδικό topic του Myphone.gr.

 

Μίλησα με την Selina από το Vickmall και είπε ότι περιμένουν και τις δύο εκδόσεις από το εργοστάσιο, εντός του μήνα. Δηλαδή μέσα στην άλλη εβδομάδα. Οπότε αναμείνατε. Έτσι κι αλλιώς και το Minideal δεν το έχει ακόμη, μόνο παραγγελίες στον αέρα σας τσιμπάει...

Όχι τίποτα ιδιαίτερο,αλλά αν δεν προσέξεις την διαδικασία στο 100%, το κινητό μπορεί να κολλήσει άσχημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως ηρθε το tracking τωρα θα δουμε ποτε θα προχωρησει..
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα ιδιαίτερο,αλλά αν δεν προσέξεις την διαδικασία στο 100%, το κινητό μπορεί να κολλήσει άσχημα.

 

Δεν κολλάει άσχημα, το ξαναφλασάρεις και επανέρχεται. Mediatek είναι, δεν έχει ανάγκη...

Link to comment
Share on other sites

χαθηκε ο κοσμος ρε ****το να ειχαν ετοιμο το μαυρο; το λευκο δεν μου πολυαρεσει :/

και μια δυο παρατηρησεις απο το βιντεο του minideal.....gestures και smart wake βλεπουμε λοιπον και στις ρυθμισεις του 2gb (κι απο οτι εχουμε δει σε αλλο βιντεο λειτουργουν κιολας...δεν ειναι εκει απλα και μονο για να ναι).

αυτο που δεν ειδα ομως...ειναι τα touch κουμπια κατω να αναβουν! σε κανενα σημειο του βιντεο! σε αλλα βιντεο τα εχουμε δει να αναβουν. εκει ηταν ομως μαυρο το κινητο...να παιζει κανα τετοιο θεμα μεταξυ μαυρου/ασπρου; να ειναι γενικα στο 2gb; τι παιζει αραγε;;

 

Πιο ωραίο είναι το άσπρο και εγώ λευκό πήρα!

Βρήκα αυτήν την θήκη.

http://www.aliexpress.com/item/New-item-Fasion-Leather-Wallet-bag-case-for-Jiayu-S3-Mobile-phone-Flip-PU-Case-Back/32266903266.html

Link to comment
Share on other sites

Φλασάρισμα κινητού γίνεται μέσω σύνδεσης σε PC και του ειδικού προγράμματος για αυτήν την δουλειά. Όχι τίποτα ιδιαίτερα δύσκολο, αν σε κόβει να ακολουθήσεις βασικές οδηγίες που υπάρχουν και σε ειδικό topic του Myphone.gr.

 

Μίλησα με την Selina από το Vickmall και είπε ότι περιμένουν και τις δύο εκδόσεις από το εργοστάσιο, εντός του μήνα. Δηλαδή μέσα στην άλλη εβδομάδα. Οπότε αναμείνατε. Έτσι κι αλλιώς και το Minideal δεν το έχει ακόμη, μόνο παραγγελίες στον αέρα σας τσιμπάει...

 

Το minideal εχει το ασπρο σε στοκ και χθες μου ειπε πως θα μου το στειλει σε 1-2 μερες καθως πρεπει οι τεχνικοι του να κανουν το απαραιτητο debugging. Mετα απο 2 ωρες ειχα tracking number το οποιο μολις μου εβγαλε recieved by customer

 

Playstore και ελληνικα μου ειπαν οτι θα εχει (και το minideal συνηθως ειναι αξιοπιστο)

 

Mονο root δεν μπορουν να το κανουν.

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως ηρθε το tracking τωρα θα δουμε ποτε θα προχωρησει..

 

Απο που το παραγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Απο που το παραγγειλες?

 

απο minideal

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το minideal εχει το ασπρο σε στοκ και χθες μου ειπε πως θα μου το στειλει σε 1-2 μερες καθως πρεπει οι τεχνικοι του να κανουν το απαραιτητο debugging. Mετα απο 2 ωρες ειχα tracking number το οποιο μολις μου εβγαλε recieved by customer

 

Playstore και ελληνικα μου ειπαν οτι θα εχει (και το minideal συνηθως ειναι αξιοπιστο)

 

Mονο root δεν μπορουν να το κανουν.

 

Εγώ σήμερα μιλούσα με μία από το minideal και μου είπε τα παραπάνω που έγραψα....δηλ ότι δεν έχει Google Play και ίσως θα έχει αργότερα. Προσπάθησαν και να το βάλουν αλλά δεν μπορούν

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες έχετε καταλάβει ότι έχει γίνει μπάχαλο.

Καταρχήν εχετε αγοράσει όλοι από Minideal . Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα μου κάνει περίεργο ότι ένα μαγαζί μόνο έχει το κινητό προς πώληση. Που δείχνει ότι κάτι δεν πάει καλά. Αναρωτιέμαι αν όντως το έχουν ή πουλάνε φούμαρα. Το ότι δίνουν TRACKING, πρέπει να ξέρετε ότι δεν σημαίνει τίποτα.

Δεύτερον, σε κάποιους λένε ότι θα έχει Play και σε άλλους ότι δεν θα έχει. Και κινητό χωρίς play και χωρίς root είναι άχρηστο.

Ελπίζω να μην γίνει στραβή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς φοβόμαστε...να μην γίνει στραβή...γι αυτό δεν το αγόρασα ακόμα...

 

ελπίζω πάντως να έχει playstore και τα παιδιά που το αγόρασαν πρώτοι να μην απογοητευτούν

 

εγώ ίσως περιμένω λίγο να σιγουρευτώ

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω και εγώ αλλά φοβάμαι μην μου κάτσει στραβή με το τελωνείο. Αν περάσει από τελωνείο ξέρει κανένας πόσο πιο ακριβά θα πάει το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...