Jump to content

LG G3s mini


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενα μικρο lag να πω την αλήθεια το έχει, οχι σε σπαστικό σημείο βέβαια κι αυτό γιατί η πραγματική διαθέσιμη ραμ ειναι 850-860mb περίπου. Χρησιμοποιώ και αρκετά ενεργοβόρες εφαρμογές πάντως, fb messenger viber quizdom τρέχουν συνεχώς στο παρασκήνιο.

Ξαφνικό κλείσιμο δεν μου έχει κάνει, ούτε υπάρχει κάποιο ράγισμα στο λευκό που έχω.

Για τη χρήση που αναφέρεις δεν νομίζω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα, με εναν άλλο launcher το lag σχεδόν θα εξαλειφθεί.

Επίσης η αυτονομία της συσκευής είναι για σεμινάριο, είναι επιπέδου G2 σε απόδοση.

 

 

 

Μικρό lag δεν μας πειράζει (πιστεύω αν είχε 1,5gb ram δεν θα υπήρχε) μιας και αυτός που θα το πάρει δεν είναι ψειρας να τον ενοχλεί (τώρα έχει ένα huawei 512 ram). Τώρα για launcher εάν δεν του αρέσει θα βρει να βάλει άλλον.Μπαταρία αγγίζει το g2?αυτό είναι πολύ θετικό.

Οπότε αύριο πάω να το αγοράσω σε λευκό.Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 696
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα.

Λέω να παρω το κινητο αυτό με επιδότηση από τον πάροχο (Cosmote).

Ηθελα όμως να ρωτησω αν οι Εταιρίες (η Cosmote στην περιπτωση μας) εχουν την τάση να βάζουν διάφορες δικες τους "εφαρμογές" στο κινητό ή λογότυπα και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.

Διότι και ενοχλούν αυτά και ίσως περιορίζουν και τις δυνατότητες του κινητού. Ασε που για να τα βγάλες πρέπει να κάνεις root.

Ξερει κανείς να μου απαντήσει;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αύριο πάω να το αγοράσω σε λευκό.Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Αν μπορείς έλεγξε την παρτίδα στο αυτοκόλλητο της συσκευής, να είναι όσο πιο φρέσκια συσκευή γίνεται (501 502 ή 503 είναι οι πιο καινούριες) . Είναι τα τρία πρώτα ψηφία του serial number

 

Καλησπερα στην παρεα.

Λέω να παρω το κινητο αυτό με επιδότηση από τον πάροχο (Cosmote).

Ηθελα όμως να ρωτησω αν οι Εταιρίες (η Cosmote στην περιπτωση μας) εχουν την τάση να βάζουν διάφορες δικες τους "εφαρμογές" στο κινητό ή λογότυπα και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.

Διότι και ενοχλούν αυτά και ίσως περιορίζουν και τις δυνατότητες του κινητού. Ασε που για να τα βγάλες πρέπει να κάνεις root.

Ξερει κανείς να μου απαντήσει;

 

Ευχαριστω.

 

Δεν ξέρω αν θα είναι branded ή όχι, πάντως μπορείς να περάσεις την ''καθαρή'' ελληνική ρομ εύκολα με το LG flashtool σε περίπτωση που το έχει φορτώσει σαβούρα η κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Λέω να παρω το κινητο αυτό με επιδότηση από τον πάροχο (Cosmote).

Ηθελα όμως να ρωτησω αν οι Εταιρίες (η Cosmote στην περιπτωση μας) εχουν την τάση να βάζουν διάφορες δικες τους "εφαρμογές" στο κινητό ή λογότυπα και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.

Διότι και ενοχλούν αυτά και ίσως περιορίζουν και τις δυνατότητες του κινητού. Ασε που για να τα βγάλες πρέπει να κάνεις root.

Ξερει κανείς να μου απαντήσει;

 

Ευχαριστω.

Φίλε μου αν επιτρέπεται πόσο επιδότηση έχεις? Το ρωτάω γιατί με την προσφορα που τρέχει τώρα στον Γερμανό που έχει το g3 το κανονικό 280€ λόγω δωροεπιταγης που δίνουν με επιτόπου εξαργυρωση ίσως σε συμφέρει να πάρεις αυτό.;; αν πχ έχεις 200€ επιδότηση δίνεις 80€ και τσιμπας τον μεγάλο αδερφό καθότι μπορείς να συνδυάσεις την πρόσφορα με επιδότηση απλά είναι για κάποιες μέρες ακόμα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν επιτρέπεται πόσο επιδότηση έχεις? Το ρωτάω γιατί με την προσφορα που τρέχει τώρα στον Γερμανό που έχει το g3 το κανονικό 280€ λόγω δωροεπιταγης που δίνουν με επιτόπου εξαργυρωση ίσως σε συμφέρει να πάρεις αυτό.;; αν πχ έχεις 200€ επιδότηση δίνεις 80€ και τσιμπας τον μεγάλο αδερφό καθότι μπορείς να συνδυάσεις την πρόσφορα με επιδότηση απλά είναι για κάποιες μέρες ακόμα.

 

Σε ευχαριστω κατ αρχην.

Εχω 75 Ευρώ και επιπλέον και με την "δωροεπιταγή" 175 Ευρώ οποτε τελικά με 49 Ευρώ plus πήρα το μικρό αδερφάκι.

Πανω από 5 ιντσες δεν ήθελα.

Η δε φοβερή αναλυση 1440 x 2560 του G3 εμενα μου είναι άχρηστη και "τρωει" και μπαταρία.

Μια χαρα είμαι με το μικρούλι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω κατ αρχην.

Εχω 75 Ευρώ και επιπλέον και με την "δωροεπιταγή" 175 Ευρώ οποτε τελικά με 49 Ευρώ plus πήρα το μικρό αδερφάκι.

Πανω από 5 ιντσες δεν ήθελα.

Η δε φοβερή αναλυση 1440 x 2560 του G3 εμενα μου είναι άχρηστη και "τρωει" και μπαταρία.

Μια χαρα είμαι με το μικρούλι.

Καλορίζικο και να το χαρείς!!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω κατ αρχην.

Εχω 75 Ευρώ και επιπλέον και με την "δωροεπιταγή" 175 Ευρώ οποτε τελικά με 49 Ευρώ plus πήρα το μικρό αδερφάκι.

Πανω από 5 ιντσες δεν ήθελα.

Η δε φοβερή αναλυση 1440 x 2560 του G3 εμενα μου είναι άχρηστη και "τρωει" και μπαταρία.

Μια χαρα είμαι με το μικρούλι.

 

Καλορίζικο.. τι παρτίδα έχεις; Είναι τελικά branded;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να γραψω κατεβατά λόγω των ημερών, αλλά θα γραφω που και που τις εντυπώσεις μου για να λυνουμε τις απορίες μας.

Κατ αρχήν προέρχομαι απο Samsung και είμαι και ευχαριστημένος. Το τελευταίο μου ήταν το Samsung Galaxy Express με την 4,5 amoled οθονη. Πήγα σε LG επειδή μου αρεσει η "γραμμή" των κινητών της LG και επειδη πιστεύω ότι η εταιρία εχει βγάλει καλές συσκευές τελευταία (G2, G3 κλπ). Εξ αλλου το UI LG και Samsung μοιάζουν τόσο πολύ που εμενα μου δίνουν την εντύπωση ότι η μία αντιγραφει την αλλη.

 

Θα πω ότι μου αρέσει πολύ εμφανισιακά το τηλέφωνο αυτό, αλλά μου δίνει την εντύπωση ότι εύκολα μπορεί να πέσει από τα χέρια.

Μου αρέσει αυτό το "κολπο" με το knock για το άνοιγμα του κινητού, παρατήρησα όμως ότι άλλες φορές ανοίγει με το παραμικρό η οθόνη, και άλλες φορές όσο και να το "χτυπάω" δεν ανταποκρίνεται. Τα δε οπίσθια πλήκτρα είναι κάτι που πρεπει κανείς να συνηθίσει.

Η οθόνη είναι μια χαρά (πρακτικά δεν χρειάζεται κανείς αναλυση πάνω από 720p). Η amoled μου έδινε την εντυπωση ειδικά σε εσωτερικούς χώρους ότι είναι πιο φωτεινή οθόνη (ειδικά το κόκκινο χρώμα είναι εντυπωσιακο σε amoled). Αλλα τελικά, σε εξωτερικούς χώρους η IPS φαίνεται να ειναι ενα κλικ καλύτερη.

Εκανα αμεσα και την αναβαθμιση που μου ζήτησε η συσκευή μεσω WiFi. Δεν έχω θεμα με το ραδιόφωνο, ούτε με την ενδειξη LED.

So far so good.

Ο,τι βοηθεια χρειαστω το ξέρω ότι μπορώ να απευθυνθω στο forum.

Καλές γιορτες

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει slimport?

Απ οτι είδα ούτε otg παίζει (αλλά με την κάρτα μπαλώνεται η κατάσταση). Ισχύει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

 

έγινα και εγώ κάτοχος του LG G3s.

 

το είχα ψάξει αρκετά μου άρεσε το UI της LG με το knock kode κλπ και η εμφάνιση των κινητών της lg και αρχικά ήμουν μεταξύ του LG G2 MINI LTE και LG SPIRIT που μόλις κυκλοφόρησε.

 

αλλά λόγο τις προσφοράς ( 184 ευρώ σε 12 άτοκες )και τις οθόνης 5' το προτίμησα.

 

είμαι ακόμα στην εξερεύνηση του κινητού, είναι πάνω κάτω όπως το περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό, μιας και το xperia neo v μου έχει γίνει 3.5 χρονών και πάει για απόσυρση (να ναι καλά οι developers αλλιώς είχε φύγει στη διετία). Αν εξαιρέσω το 1 gb ram που μου φαίνεται λίγο πιστεύω θα με καλύψει απόλυτα καθώς δεν χρησιμοποιώ βαριές εφαρμογές(Facebook, viber κτλ). Στα + του το μικρό μέγεθος παρά τις 5' οθόνη καθώς και ο όμορφος σχεδιασμός του.

Αν μπορει καποιος να ανεβάσει μερικές φώτο (φωτεινές+σκοτεινές) γιατί με ενδιαφέρει αρκετά η κάμερα(η μπροστά δεν με νοιάζει) θα του είμαι υπόχρεος.

 

Καλό Πάσχα παιδιά εύχομαι να έχουμε ένα όμορφο 3ημερο! :cool:

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση στα γρηγορα... Καλωδιο HDMI εχει συνδεσει κάποιος;

Αν ναι ποιο;

 

Ευχαριστιώμαστε και καλη Ανάσταση!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση στα γρηγορα... Καλωδιο HDMI εχει συνδεσει κάποιος;

Αν ναι ποιο;

 

Ευχαριστιώμαστε και καλη Ανάσταση!

Απ' όσο ξέρω τα LG θέλουν αποκλειστικά καλώδιο slimport. Στο LG G2 εγώ έχω κάτι τέτοιο και δουλεύει πολύ καλά

http://www.ebay.com/itm/Slimport-MyDP-to-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-For-LG-G2-Google-4-E960-Nexus-7-II-ASUS-/221741519104?tfrom=221378511982&tpos=top&ttype=price&talgo=undefined

Link to comment
Share on other sites

Ok... Καποιος αλλος ισως με το g3s να εχει δοκιμάσει κατι;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να ανεβάσει μερικές φώτο (φωτεινές+σκοτεινές) γιατί με ενδιαφέρει αρκετά η κάμερα(η μπροστά δεν με νοιάζει) θα του είμαι υπόχρεος.

:

 

Και εμένα με ενδιαφέρει αυτό. Είσαστε γενικώς ευχαριστημένοι με την κάμερα ?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το χρονο να ανεβάσω φωτο (συγνωμη γι αυτο), αλλα θα πω ότι η φωτογραφική μηχανή του γενικά δεν έχει και πολλές ρυθμίσεις (όπως πχ ειχε το προηγουμενο κινητό μου, ένα "μεσαιας κατηγορίας" κινητό της Samsung).

Για να είμαι ειλικρινής, οι φωτογραφίες που τραβαει κανείς με φλας είναι υποφωτισμένες (άσχημα υποφωτισμενες, για να τα λέμε όλα) και αναγκάζομαι να τις επεξεργαζομαι με τον photo editor που εχει το κινητό. Κουραστικό. Χρησιμοποιώ πολλές φορές το κινητό για σκανερ και το αποτελεσμα είναι ασχημο.

Οι με φυσικό φως φωτογραφίες είναι μια χαρά.

Αν σκεπτεται κανείς να αγοράσει το κινητό για φωτογραφική μηχανή, όμως, θα του έλεγα να μην το κάνει.

Τελικά πληροφορίες τύπου "8 MP" ή "5 ΜΡ" ή "11ΜΡ" από μόνες τους δεν λένε τιποτα.

Εγώ είμαι ευχαριστημένος γενικά με το κινητό επειδή δεν είμαι τόσο της φωτογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κάμερα...όχι μονο η πίσω αλλά και η μπροστινή για καθημερινή χρηση!

 

Μια ερώτηση, είναι δυνατόν να μην υποστειριζη η LG "αναμετάδοση οθόνης" (allshare cast στα ελληνικά....) προς τηλεορασης πχ;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το G3s δώρο στον πατέρα μου , η κάμερα δε με τρέλανε σε σχέση με το G2 είναι αρκετά χειρότερη ,

ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.Εχει αρκετό θόρυβο.Με φλας ή με ήλιο είναι μια χαρά..!

Τίμιο για τα τωρινά λεφτά του. :)

 

Μια ερώτηση ρε παιδιά.Οσοι το πήρατε καινούριο είχε ταινία ασφαλείας με logo της LG ?

Εμενα ειχε μεν μια ταινία αλλα ηταν άσπρη χωρις γράμματα.:confused:

Δε φαινόταν να έχει ξεκολληθεί ξανα.

Το κινητό είναι unbranded και ειναι εισαγωγή απο Πολωνία.

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το G3s δώρο στον πατέρα μου , η κάμερα δε με τρέλανε σε σχέση με το G2 είναι αρκετά χειρότερη ,

ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.Εχει αρκετό θόρυβο.Με φλας ή με ήλιο είναι μια χαρά..!

Τίμιο για τα τωρινά λεφτά του. :)

 

Μια ερώτηση ρε παιδιά.Οσοι το πήρατε καινούριο είχε ταινία ασφαλείας με logo της LG ?

Εμενα ειχε μεν μια ταινία αλλα ηταν άσπρη χωρις γράμματα.:confused:

Δε φαινόταν να έχει ξεκολληθεί ξανα.

Το κινητό είναι unbranded και ειναι εισαγωγή απο Πολωνία.

Η lg δεν βάζει ταινίες ασφάλειες στα κινητά της. Οι ταινίες μπαίνουν από τους εισαγωγεις ή από τα σκρουτζομαγαζα πολλές φορές.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το χω διαβασει κι αυτο .Τι να πω ,δε μου φανηκε και χρησιμοποιημενο και ειχε ολες τις ζελατινες πανω.

Thanks

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

για οσους ψαχνονται για ρουταρισμα,βρηκα αυτο το λινκ

http://www.smartphoneclinics.com/simple-method-root-lg-g3-d722/

 

δεν το εχω δοκιμασει ακομη

Link to comment
Share on other sites

εγω σημαρα απο smarties. gr παρελαβα ενα g3 s gold αλλα ειναι με(Italy) ΤΙΜ LOGO...! ξερετε απο που μπορω να κατεβασω κ να φλασαρω καποια καθαρη ρομ? επισης για ροοτ που κοίτω;
Link to comment
Share on other sites

εγω σημαρα απο smarties. gr παρελαβα ενα g3 s gold αλλα ειναι με(Italy) ΤΙΜ LOGO...! ξερετε απο που μπορω να κατεβασω κ να φλασαρω καποια καθαρη ρομ? επισης για ροοτ που κοίτω;

 

Δε σου διευκρίνισαν οτι ειναι branded; Εαν σου το πούλησαν ως ''καθαρό'' ή δεν λένε στην περιγραφή οτι είναι της tim, στη θέση σου θα το γυρνούσα πίσω.

Τα firmwares της συσκευής πάντως θα τα βρεις εδώ

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=99

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παρηγγειλα απο tokinito.gr για unbranded φυσικα,συμφωνα και με το site τους.

Πηγα μεχρι εκει να το παραλαβω (15 χιλιομετρα) και βλεπω ταινια vodafone..αντε γεια ρε.

 

 

Φιλε περνα μια v10g πχ απο Ιταλια.

Αν και θα σου προτεινα να κανεις υπομονη ,σε λιγο θα βγει η λολιποπ.

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G3s mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...