Jump to content

Leagoo Lead 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να βρεις rom που να περνάει μέσω recovery.
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 231
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρες στο Google τους drivers του τηλεφώνου, κάνε εγκατάσταση, κάνε επανεκκίνηση του pc, ακολούθησε ακριβώς τον οδηγό.
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τα drivers το pc παει να αναγνωρισει την συσκευη αλλα η συσκευη κλινει γρηγορα και το usb κανει disconnect .Αυτο γινεται και οταν το βαζω να φορτισει εμφανιζεται η εικονα της μπαταριασ και γρηγορα το κινητο κλινει
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το συνδέσεις κρατώντας πατημένο το + ή το - της έντασης μέχρι να ξεκινήσει η αναγνώριση
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, δοκίμασε στο θέμα του flashing μήπως κάποιος εκεί έχει εμπειρία από κάτι παρόμοιο για να βοηθήσει
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο σβήστηκε το προηγούμενο post μου, αλλά τέλος πάντων.

 

Λες ότι ο υπολογιστής πάει να το αναγνωρίσει και μετά σβήνει, απόλυτα λογικό.

Αν η συσκευή δεν βρίσκεται σε κατάσταση fastboot ή bootloader πώς μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;

 

Άνοιξε το flashtool, φόρτωσε το scatter, πάτησε Download και σύνδεσε το κινητό.

Αν η rom που πας να εγκαταστήσεις είναι νεότερη απ' αυτή που είχες, τότε πρόσεξε να έχεις επιλέξει στο παραθυράκι κάτω από το φόρτωμα του Scatter την επιλογή Firmware Upgrade και όχι Download Only.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι στο fastboot για να δουλεψει με το flashtool?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το fastboot ειναι το download mode δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι στο fastboot για να δουλεψει με το flashtool?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το fastboot ειναι το download mode δηλαδη?

 

Για να δουλέψει το flashtool πρέπει απλά το κινητό να είναι απενεργοποιημένο, όπως στη δική σου περίπτωση δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιημενο ειναι αλλα οταν λες bootloader τι εννοεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ok καταλαβα θα δοκιμασω και απο το bootloader και απο το fastboot ευχαριστω για την βοηθεια

 

στο bootloader δεν το βρισκει καν στο fastboot το βρισκει με ονομασια android στο flashtool παταω download αλλα τιποτα δεν γινεται

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Πατας download (βλεπεις κατι γραμες στο flashtool να γεμιζουν και περιμενεις να τελειωσει το φορτωμα) και ΜΕΤΑ συνδεεις το κινητο (να ειναι κλειστο) και θα δεις τις μπαρες στο flashtool να "δουλευουν".Αν δεν στο αναγνωρισει με την πρωτη (δεν κινειται τιποτα στο flashtool) τοτε βγαλτο και ξαναβαλτο στο USB.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους για την βοηθεια το κινητο το εστειλα στην αθηνα καθως δεν μπορεσα να το φτιαξω εγω ισως επειδη δεν εκανα κατι σωστα μακαρι να το φτιαξει αυτος που μου το πουλησε γιατι το κινητο το εχω μονο δυο μηνες
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξαφνικά χθες σταμάτησαν να λειτουργούν τα 3 κάτω κουμπιά (back, home...) ξαναπερασα τη rom αλλα δεν ηταν εκει το πρόβλημα τελικά, θα το στείλω στο safesales για επισκευή. Το έχει κάνει σε κανέναν σας;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει δέκα μήνες αρκετά σκληρής χρήσης και -να μην το ματιάσω που λένε- δεν εμφάνισε κάποιο πρόβλημα.

Μόνο νέα θήκη του έβαλα, γιατί η προηγούμενη ξεφτιλίστηκε αρκετά (ήταν και άσπρη, καταλαβαίνετε...).

 

Ίσως να εμφανίζει κάποια πρώτα σημάδια "ταλαιπωρίας" η μπαταρία του. Το βράδυ θέλει οπωσδήποτε φόρτιση (~20%) , αλλιώς την άλλη μέρα παραδίδει σχετικά νωρίς το πνεύμα...

 

Η συσκευή της συγκεκριμένης εταιρίας πάντως για τα λεφτά της, με κέρδισε σαν υποψήφιο πελάτη σε τυχόν επόμενη αναζήτηση value for money λύσης.

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από ένα νέο μέλος.. :) Σκέπτομαι να πάρω το Leagoo Lead 5. Θα ήθελα να μου πείτε θετικα-αρνητικά της συσκευής.. Αν είστε ευχαριστημένοι κτλ.. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από ένα νέο μέλος.. :) Σκέπτομαι να πάρω το Leagoo Lead 5. Θα ήθελα να μου πείτε θετικα-αρνητικά της συσκευής.. Αν είστε ευχαριστημένοι κτλ.. Ευχαριστώ πολύ!

 

Απο τις καλες επιλογες και το βρισκεις πλεον φθηνα!

Ομως θα πω οτι .. παλιωσε πλεον !

Ψαξε για κατι νεωτερο.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω κάτι το τρομερό...! Απλά θα ήθελα απόψεις για το αν είναι καλό σαν κινητό.. λειτουργικο επί 24ώρου και τέτοια..! Σε θεμα μπαταρίας εντάξει όλα λίγο πολύ υποφέρουν... Αλλά με ενδιαφέρει η λειτουργικότητά του!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω κάτι το τρομερό...! Απλά θα ήθελα απόψεις για το αν είναι καλό σαν κινητό.. λειτουργικο επί 24ώρου και τέτοια..! Σε θεμα μπαταρίας εντάξει όλα λίγο πολύ υποφέρουν... Αλλά με ενδιαφέρει η λειτουργικότητά του!

 

Τοτε μια χαρα εισαι!

Κοιταξε στο gearbest η στο banggood! Βλεπω οτι ειναι οι φθηνοτεροι, αλλα περιμενε το μετα τις γιορτες! :(

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ και πάλι! Απροπό να σας πω.. ότι το παρήγγειλα από το banggood (μέσω φίλου γιατί δεν διαθέτω τις προϋποθέσεις) και την ερχόμενη Παρασκευή ή Σάββατο θα το έχω! :) Ανυπομονώ να δω τι θα δω...! :)
Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ και πάλι! Απροπό να σας πω.. ότι το παρήγγειλα από το banggood (μέσω φίλου γιατί δεν διαθέτω τις προϋποθέσεις) και την ερχόμενη Παρασκευή ή Σάββατο θα το έχω! :) Ανυπομονώ να δω τι θα δω...! :)

 

Πολυ αισιοδoξο σε βρισκω! Πως φαινεται ο πρωταρης !!!!!!!!!!!!! :p

Με απλο ταχυδρομειο μην περιμενεις να πεις τα καλαντα με αυτο!

Εκτος αν εβαλες DHL, οποτε σε βλεπω να περνας απο .... τον παγκο! :cry:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;; Τόσο πολύ αργούν;; Κρίμα. δηλαδή θα περάσω τα Χριστούγεννα με το 6150? Από το 97 το έχω... ήλπιζα τα φετινά Χριστούγεννα να είναι διαφορετικα !
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;; Τόσο πολύ αργούν;; Κρίμα. δηλαδή θα περάσω τα Χριστούγεννα με το 6150? Από το 97 το έχω... ήλπιζα τα φετινά Χριστούγεννα να είναι διαφορετικα !

Ηλπιζες.....:(

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις αναβαθμίσεις του σε android και εφαρμογές πως είναι; Καταλαβαίνετε.. είναι 1ο κινητό και έχω ακούσει πολλά και αρνητικά γύρω από αναβαθμίσεις!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω για πολύ απλή χρήση. Έχει τίποτα σημαντικά bugs να μου αποτρέψουν την αγορά; Από σήμα πως πάει; Εκείνο το bug με την κάμερα που έκανε force close λύθηκε;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...