Jump to content

Leagoo Lead 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρελαβα σημερα το κινητο για ενα φιλο μαζι με την θηκη.το ανοιγω, τελοιο λεω μπραβο ελα ομως που παω να βαλω την θηκη και απο τοτε ενω ανοιγει, στην οθονη δεν φαινετε τιποτα.....αν ειναι δυνατον μια βοηθεια,γνωμη τι να κανω για να το επαναφερω......
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 231
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρελαβα σημερα το κινητο για ενα φιλο μαζι με την θηκη.το ανοιγω, τελοιο λεω μπραβο ελα ομως που παω να βαλω την θηκη και απο τοτε ενω ανοιγει, στην οθονη δεν φαινετε τιποτα.....αν ειναι δυνατον μια βοηθεια,γνωμη τι να κανω για να το επαναφερω......

 

εχεις βγαλει το αυτοκολητο απο την μπαταρια,εκει που κανει επαφη με το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα το κινητο για ενα φιλο μαζι με την θηκη.το ανοιγω, τελοιο λεω μπραβο ελα ομως που παω να βαλω την θηκη και απο τοτε ενω ανοιγει, στην οθονη δεν φαινετε τιποτα.....αν ειναι δυνατον μια βοηθεια,γνωμη τι να κανω για να το επαναφερω......

 

εβαλα καρτα σιμ και χτυπαει οταν με καλεσουν αλλα στην οθονη δεν φαινετε τιποτα.......και δεν με νοιαζει για μενα αλλα για τον φιλο που το εφερα,ειναι το πρωτο του σμαρτφον και το περιμενε πως και πως....

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα το κινητο για ενα φιλο μαζι με την θηκη.το ανοιγω, τελοιο λεω μπραβο ελα ομως που παω να βαλω την θηκη και απο τοτε ενω ανοιγει, στην οθονη δεν φαινετε τιποτα.....αν ειναι δυνατον μια βοηθεια,γνωμη τι να κανω για να το επαναφερω......

 

κανεις ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Μάρκο, καταλαβαίνω την αγωνία σου, αλλα το τηλέφωνο είναι "φρέσκο" και δεν υπάρχουν πολλοί να σε βοηθήσουν...

Επειδή μόλις παρέλαβα ένα και εγώ (από efox), δοκίμασα και "μπαίνει" σε Κινέζικο Recovery με POWER + VOL down - πάρε ακόμη ένα τηλέφωνο που να έχει Google Translate και ψάξε (με την βοήθεια της αυτόματης μετάφρασης από Κινέζικα σε Αγγλικά) να κάνεις FULL Reset...

 

 

Κατα τα λοιπά, το τηλέφωνο είναι αξιοπρεπέστατο για το κόστος του, με απίστευτα φωτεινή οθόνη, πολύ λεπτό. Το GPS και το WiFi δουλευουν εξαιρετικά.

Η μπαταρία του (αν και είναι Li Polymer) δεν μου δίνει την αίσθηση των 2800mAh, ενώ το πίσω καπάκι δεν είναι και ότι ευκολότερο στο κούμπωμα...

Εκανα αναβάθμιση OTA σε έκδοση 9/1/2015 και ο Leagoo Launcher ειναι συμπαθέστατος.

Το τηλέφωνο θα δοθεί σε 15χρονη και ελπίζω να εκτιμηθεί σωστά...

Επίσης, αν κάποιος μπορεί να μας πει για το βάρος της μπαταρίας (π.χ. με ζυγαριά ακριβείας κουζίνας); Είμαστε αρκετοί, συμφορουμίτες που ενδιαφερόμαστε! Ευχαριστώ

Εβαλα τα κατάλληλα σχόλια στο νημα με τα "βάρη" μπαταριών

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα κατάλληλα σχόλια στο νημα με τα "βάρη" μπαταριών

 

Σε ευχαριστώ ιδιαίτερα για την ανταπόκριση, περί βάρους μπαταρίας. Αν θα μπορούσες να μας πεις εδώ και διαστάσεις, θα βοηθούσες πολύ κόσμο που ενδιαφέρεται να την αγοράσει για τα κινητά τους.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ιδιαίτερα για την ανταπόκριση, περί βάρους μπαταρίας. Αν θα μπορούσες να μας πεις εδώ και διαστάσεις, θα βοηθούσες πολύ κόσμο που ενδιαφέρεται να την αγοράσει για τα κινητά τους.

ΔΥστυχώς, το τηλέφωνο δόθηκε ήδη - θεωρώ όμως οτι δεν προσφέρει κάτι η μέτρηση των διαστάσεων, η μπαταρια έχει μικρό μέγεθος (περίπου 7 x 5 x 0.4cm) και σίγουρα δεν γεμίζει το μάτι για 2800, αφήνω μόνο την πιθανότητα να είναι μεγαλύτερης απόδοσης λόγω τεχνολογίας LiPo (και οχι LiIon)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ΔΥστυχώς, το τηλέφωνο δόθηκε ήδη - θεωρώ όμως οτι δεν προσφέρει κάτι η μέτρηση των διαστάσεων, η μπαταρια έχει μικρό μέγεθος (περίπου 7 x 5 x 0.4cm) και σίγουρα δεν γεμίζει το μάτι για 2800, αφήνω μόνο την πιθανότητα να είναι μεγαλύτερης απόδοσης λόγω τεχνολογίας LiPo (και οχι LiIon)

 

Προσφέρει σε συμφορουμίτες, που θέλουν να αντικαταστήσουν τις παρομοίων διαστάσεών τους μπαταρίες, όπως εγώ ;). Σε ευχαριστώ όμως και πάλι. Βοήθησες αρκετά! Βέβαια να προσθέσω, όπως έχω γράψει και αλλού, ότι σε πρόσφατη επικοινωνία μου με τη Leagoo μου έγραψαν:

"Hi,friend, could you please tell me what happen to your battery? I am sorry to say that it is really little different from specification, but just little ,there is a universal problem for every brand. Thanks for your support to LEAGOO."

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

παραλαβη χθες του leagoo lead 5.συσκευασια ιδια με το lead 1 εμφανιση ιδια με το thl t6s αλλα πιο ποιοτικη κατασκευη το πισω μερος μια πολυ ωραια αισθηση στο χερι.το μηχανημα πεταει οι καμερες αρκετα καλες και το φλας σχετικα δυνατο(πιο δυνατο απο το lead 1) η μπαταρια εμφανισιακα δεν φαινεται για 2800 wifi gps αψογα.ακομα μια επιλογη στα 90$ μαζι με cubot s168-thl t6s-landvo l200.επειδη τα επιασα και τα τεσσερα θα ελεγα καλυτερα τα leagoo και cubot κυριως λογω της υποστηριξης που εχουνε απο τις εταιριες τους.
Link to comment
Share on other sites

παραλαβη χθες του leagoo lead 5.συσκευασια ιδια με το lead 1 εμφανιση ιδια με το thl t6s αλλα πιο ποιοτικη κατασκευη το πισω μερος μια πολυ ωραια αισθηση στο χερι.το μηχανημα πεταει οι καμερες αρκετα καλες και το φλας σχετικα δυνατο(πιο δυνατο απο το lead 1) η μπαταρια εμφανισιακα δεν φαινεται για 2800 wifi gps αψογα.ακομα μια επιλογη στα 90$ μαζι με cubot s168-thl t6s-landvo l200.επειδη τα επιασα και τα τεσσερα θα ελεγα καλυτερα τα leagoo και cubot κυριως λογω της υποστηριξης που εχουνε απο τις εταιριες τους.

 

Καλημέρα

 

Μπορείς σε παρακαλώ να δοκομασεις αν η μπαταρία του Lead5 μπαινει στο Lead1 μηπως και εξασφλισουμε περισσοτερη αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Μπορείς σε παρακαλώ να δοκομασεις αν η μπαταρία του Lead5 μπαινει στο Lead1 μηπως και εξασφλισουμε περισσοτερη αυτονομία

 

sorry αλλα τα εχω ηδη δωσει και το 1 και το 5...

Link to comment
Share on other sites

Σε προσφορά απο το en.efox-shop κινα ομως

http://en.efox-shop.com/leagoo-lead-5-mtk6582-13ghz-quad-core-50-zoll-ips-fwvga-bildschirm-android-44-3g-smartphone-g-297074

59€ με κουπονι PSLGL5 μεχρι 23-01

Link to comment
Share on other sites

Σε προσφορά απο το en.efox-shop κινα ομως

http://en.efox-shop.com/leagoo-lead-5-mtk6582-13ghz-quad-core-50-zoll-ips-fwvga-bildschirm-android-44-3g-smartphone-g-297074

59€ με κουπονι PSLGL5 μεχρι 23-01

 

Με τα ταχυδρομικά του efox (+8,5€) βγαίνει όσο και η αντίστοιχη προσφορά του GeekBuying (μέχρι 23/1 επίσης)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα το κινητο για ενα φιλο μαζι με την θηκη.το ανοιγω, τελοιο λεω μπραβο ελα ομως που παω να βαλω την θηκη και απο τοτε ενω ανοιγει, στην οθονη δεν φαινετε τιποτα.....αν ειναι δυνατον μια βοηθεια,γνωμη τι να κανω για να το επαναφερω......

 

πηρα καινουργια μπαταρια την αφησα να φορτισει ολο το βραδυ.σημερα το πρωι το ανοιγω,ενω ηταν στη φορτιση,και ολα κανονικα.....παιρνω μεγαλη χαρα, το βγαζω απο τον φορτιστη σε 2 λεπτα παλι τιποτα στην οθονη.......και το κακο ειναι οτι με αυτο το everbuying δεν βγαζω ακρη τους εκανα dispute στο paypal αλλα δεν παιρνουν χαμπαρι.....:angry:

 

πηρα καινουργια μπαταρια την αφησα να φορτισει ολο το βραδυ.σημερα το πρωι το ανοιγω,ενω ηταν στη φορτιση,και ολα κανονικα.....παιρνω μεγαλη χαρα, το βγαζω απο τον φορτιστη σε 2 λεπτα παλι τιποτα στην οθονη.......και το κακο ειναι οτι με αυτο το everbuying δεν βγαζω ακρη τους εκανα dispute στο paypal αλλα δεν παιρνουν χαμπαρι.....:angry:[/Q θαυματα γινονται??????και ομως ναιιιιι.το αφησα να φορτισει 1 ολοκληρη μερα, ανοιξε, εκανα την αναβαθμιση,το εβγαλα απο την μπριζα το δουλεψα πανω απο 5 ωρες χωρις κανενα προβλημα.....:D:whistle::up::up::up::up:
Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δε έβγαλε πρόβλημα η μπαταρία, ειδικα τώρα πολύ "έστρωσε" λειτουργει μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 10 ημερες που το κινητο ειναι στα χερια της γυναικας μου το κινητο απλα τα σπαει...η μπαταρια εχει στρωσει και εχει πολυ καλη διαρκεια και τα παντα λειτουργουνε τελεια...εδω και ενα ελληνικο βιντεο unboxing

 

http://gadgetsale.gr/gadget-news/91-unboxing-leagoo-lead-5

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχουν μεχρι τωρα τους δουλευη; ρωτω γιατη με ενδιαφερη το κινητακι :)

Και τι προβληματα εμφανιζη; πειτε θετικα και αρνητικα.

 

Ευχαριστω!!!:):D

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχουν μεχρι τωρα τους δουλευη; ρωτω γιατη με ενδιαφερη το κινητακι :)

Και τι προβληματα εμφανιζη; πειτε θετικα και αρνητικα.

 

Ευχαριστω!!!:):D

 

φιλε μου οπως λεω και πιο πριν το κινητο το εχει η γυναικα μου σχεδον 2 βδομαδες τωρα και αρνητικο δεν υπαρχει τιποτα...ολα λειτουργουνε αψογα εχουνε περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου ειναι απο τα καλυτερα κινητα κατω απο 100$

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οπως λεω και πιο πριν το κινητο το εχει η γυναικα μου σχεδον 2 βδομαδες τωρα και αρνητικο δεν υπαρχει τιποτα...ολα λειτουργουνε αψογα εχουνε περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου ειναι απο τα καλυτερα κινητα κατω απο 100$

Με την χαμηλη αναλυση πως παει?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οπως λεω και πιο πριν το κινητο το εχει η γυναικα μου σχεδον 2 βδομαδες τωρα και αρνητικο δεν υπαρχει τιποτα...ολα λειτουργουνε αψογα εχουνε περασει πολλα κινητα απο τα χερια μου ειναι απο τα καλυτερα κινητα κατω απο 100$

δεν θα καταλαβεις χαμηλη αναλυση..θα νομιζεις οτι ειναι 720p

Ετσι ακριβώς! Επιβεβαιώνω όλα τα παραπάνω, έφερα 1 αναγνωριστικά και μετά παρήγγειλα +2 για μαμα και κόρη!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχουν μεχρι τωρα τους δουλευη; ρωτω γιατη με ενδιαφερη το κινητακι :)

Και τι προβληματα εμφανιζη; πειτε θετικα και αρνητικα. Ευχαριστω!!!:):D

 

ειναι καλη περιπτωση. δεν εχει ομως notification led.

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλη περιπτωση. δεν εχει ομως notification led.

 

μονο το landvo l200 εχει notification led αναμεσα σε cubot s168 - thl t6s - lead 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...