Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν είχα ποτέ θέμα ακόμα και στον ήλιο.δεν αντέχω στα μάτια μου τόση φωτεινότητα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντα το είχα φουλ και μου φαινόταν και περίεργο που οι άλλοι την είχαν χαμηλά με το note συνηθισα το auto και από τότε το φουλ μου φαίνεται too much

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα Δεκεμβρίο μέχρι τώρα σε συνθήκες καλοκαιρινές δεν το έχω χρησιμοποιήσει οπότε ενδεχομένως τότε θα χρειαστεί να ανεβάσω φωτεινότητα αλλά το auto προς το παρόν με καλύπτει αν και κάνει κάτι κουλά ώρες ώρες

 

δεν εχει σημασια.το ιδιο ειναι.γενικα εχει θεμα το τηλεφωνο,θα βρεις πολλες αναφορες.στην αρχη νομιζα οτι ηταν το 2κ,αλλα οταν ειδα το νοτε 4 μου,καταλαβα..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

τόσα χρόνια με ένα pc μπροστά δεν μπορώ φωτεινότητα με τίποτα, με ενοχλεί ακόμα και το άσπρο στο site και βάζω stylish
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το note 4 όσο το έχω δουλέψει είναι απολαυστικό η τιμή του είναι απαγορευτικη για εμένα ακόμα αλλά αν πέσει λίγο ψήνομαι... Όχι ότι έχω παράπονο από το g3 θα το κρατήσω απλά θα δώσω το note 3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες ποτε δεν εβαλα σε κανενα κινητο φουλ φωτεινοτητα..πανω απο το 26%δεν την εχω..οσο και αν φαινεται απιστευτο..μ αρεσει ετσι,και για αυτονομια...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γειά σας ! σημερα πήρα και εγώ το κινητό ! τωρα το φορτίζω πόση ώρα να το αφήσω σαν πρωτη φορτιση? μέχρι να γίνει 100 % η να το αφήσω παραπάνω?
Link to comment
Share on other sites

γειά σας ! σημερα πήρα και εγώ το κινητό ! τωρα το φορτίζω πόση ώρα να το αφήσω σαν πρωτη φορτιση? μέχρι να γίνει 100 % η να το αφήσω παραπάνω?

Μέχρι να πάει 100% και βάλτο πάλι το βράδυ για μια πλήρη φόρτιση και άστο μέχρι το πρωί! Ούτως ή άλλως από το σκαλισμα και με αυτά που θα κατεβάσεις μέχρι το βράδυ θα την τελειώσεις την μπαταρία :p:p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το σκέφτηκα νωρίτερα.. Θα βγάλω screenshot το gsam.. Δεν μου τρώει τίποτα μπαταρία.. Και το κινητό είναι 3μηνων και έχουν γίνει σωστές φορτίσεις..

Αν κανεις λοιπον τους υπολογισμούς.. Θα δεις οτι 10% με 13 λεπτα οθόνη.. Στο 0%=130 λεπτα οθόνη.. Δηλαδή 2 ώρες.. Βάλε και το γεγονός οτι είμαι σπίτι με 2g και wifi.. Με 3g ειμαι οριακά στις 2 ώρες..

Επίσης όπως βλέπεις δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή ενεργοβορα

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω και αλλοι συμφωνουν μαζι μου τελικα για αυτα που ελεγα εδω και καιρο απλα με την αλλαγη τωρα το καταλαβα 100%. Παλι καλα γιατι ειχα αρχισει να νιωθω οτι ειμαι χαζος η ανωμαλος η υπερ-απαιτητικος...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω και αλλοι συμφωνουν μαζι μου τελικα για αυτα που ελεγα εδω και καιρο απλα με την αλλαγη τωρα το καταλαβα 100%. Παλι καλα γιατι ειχα αρχισει να νιωθω οτι ειμαι χαζος η ανωμαλος η υπερ-απαιτητικος...

Μα το θέμα δεν είναι να σου φτιαξω ενα μεγαλο νουμερο οθόνης, σαφως και μπορω.. Πχ airplane, οθόνη φωτεινότητα τέρμα κατω, κ;ι screen always on.. Θα φτασει 6 ώρες άνετα.. Το θέμα είναι σε καθημερινή χρηση τι γίνεται.. Και φυσικά δεν θελεω να καθομαι να παίζω και να ανοιγοκλεινω τα data να δω κατι ..

Edited by m7ixalis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε μένα ρε παιδιά android os και android system μου καταναλώνουν μονίμως 35% και 20% τι μπορεί να πηγαίνει λάθος? Το McAfee έχει δημασία ή το γεγονός ότι δεν έχω κάνει λογαριασμό να συνδεθώ στην LG και μου έρχονται συνέχεια smart ειδοποιήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το σκέφτηκα νωρίτερα.. Θα βγάλω screenshot το gsam.. Δεν μου τρώει τίποτα μπαταρία.. Και το κινητό είναι 3μηνων και έχουν γίνει σωστές φορτίσεις..

Αν κανεις λοιπον τους υπολογισμούς.. Θα δεις οτι 10% με 13 λεπτα οθόνη.. Στο 0%=130 λεπτα οθόνη.. Δηλαδή 2 ώρες.. Βάλε και το γεγονός οτι είμαι σπίτι με 2g και wifi.. Με 3g ειμαι οριακά στις 2 ώρες..

Επίσης όπως βλέπεις δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή ενεργοβορα

Δεν ξέρω φίλος τι να σου πω εγώ έχω 50% τώρα με δύο ώρες οθόνη όλη μέρα 3g και την τελευταία ώρα wifi ψωτηνειτοτητα στο τερμα ανοιχτή στο auto.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 60%. Απ' τις 8 το πρωί. 2 ώρες και 10 λεπτά οθόνη, εκ των οποίων τα 30 λεπτά παιχνίδι. Επίσης 1 ώρα και 10 λεπτά φωνητικές κλήσεις. Wifi συνδεδεμένο απ' το πρωί, και ρυθμισμένο σε 2g δίκτυο. 60% φωτεινότητα οθόνης. Συνδεδεμένο facebook και viber συνεχώς.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την θεωρώ μετρια την μπαταρία του. Βγάζω 3.5 ώρες οθόνη μικτή με wifi και 3g και 2.5 ώρες οθόνη με 20 ώρες περίπου αναμονή. Έχοντας περάσει για ένα μήνα και το Ζ3 από τα χέρια μου , μόνο να κλάψω μπορώ. :lol:

Έχω βέβαια πάντα μια μπάρα μαζί μου, αλλά το ζητούμενο είναι να βγάζεις καλούς χρόνους χωρίς αυτήν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την θεωρώ μετρια την μπαταρία του. Βγάζω 3.5 ώρες οθόνη μικτή με wifi και 3g και 2.5 ώρες οθόνη με 20 ώρες περίπου αναμονή. Έχοντας περάσει για ένα μήνα και το Ζ3 από τα χέρια μου , μόνο να κλάψω μπορώ. :lol:

Έχω βέβαια πάντα μια μπάρα μαζί μου, αλλά το ζητούμενο είναι να βγάζεις καλούς χρόνους χωρίς αυτήν.

Ε ναι δεν πιστεύω να θεωρεί κάνεις ότι η μπαταρία του πετάει αλλά δεν είναι και χάλια. Τεσπα ανάλογα. Το Z3 δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά ακούω πολύ καλά πράγματα από τους χρήστες του.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το σκέφτηκα νωρίτερα.. Θα βγάλω screenshot το gsam.. Δεν μου τρώει τίποτα μπαταρία.. Και το κινητό είναι 3μηνων και έχουν γίνει σωστές φορτίσεις..

Αν κανεις λοιπον τους υπολογισμούς.. Θα δεις οτι 10% με 13 λεπτα οθόνη.. Στο 0%=130 λεπτα οθόνη.. Δηλαδή 2 ώρες.. Βάλε και το γεγονός οτι είμαι σπίτι με 2g και wifi.. Με 3g ειμαι οριακά στις 2 ώρες..

Επίσης όπως βλέπεις δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή ενεργοβορα

 

Μα το θέμα δεν είναι να σου φτιαξω ενα μεγαλο νουμερο οθόνης, σαφως και μπορω.. Πχ airplane, οθόνη φωτεινότητα τέρμα κατω, κ;ι screen always on.. Θα φτασει 6 ώρες άνετα.. Το θέμα είναι σε καθημερινή χρηση τι γίνεται.. Και φυσικά δεν θελεω να καθομαι να παίζω και να ανοιγοκλεινω τα data να δω κατι ..

 

data, sync δεν κλείνουν ΠΟΤΕ. ΠΟΤΕ όμως. Wifi έχω στα περισσότερα σημεία άρα είμαι με αυτό. Στο τέλος της ημέρας(πρωί 8 με βράδυ 11-12) είμαι στο 60-70% με 1,5h οθόνης και 10-20λ κλήσεις. Η χρήση είναι 3 gmail, fb, fb messenger, hangouts, browsing, viber, tapatalk και τίποτα youtube για κανά nba top10. Άρα δεν είναι ότι βάζω να δω ταινιούλα.

Αν πάμε σε μέρα με μεγάλη χρήση τότε στις ίδιες ώρες μπαταρίας έχω 4 ώρες στο 30-35%. Αναλόγως και το σήμα έχω φτάσει και 5ω 48λ στο 7%....

Άρα προφανώς κάτι δεν πάει καλά στο κινητό σου. Πλέον δεν έχω στοκ αλλά και με στοκ αυτά τα νούμερα είχα.

Η μπαταρία του δεν είναι super όπως στο G2 που τα ίδια νούμερα τα έβλεπα με μία μέρα παραπάνω χρήση. Αλλά δεν είναι και χάλια όπως την παρουσιάζεις. Κάτι προφανώς σου καίει. Για το 100%-99% δε αν μιλάμε για 1ω σε μπαταρία όπως δείχνεις τότε έχω τουλάχιστον 25-30+ λεπτά οθόνης, αλλιώς με 5-7 λεπτά κάνει να πέσει στο 99% κανά 5-6 ώρες.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι δεν πιστεύω να θεωρεί κάνεις ότι η μπαταρία του πετάει αλλά δεν είναι και χάλια. Τεσπα ανάλογα. Το Z3 δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά ακούω πολύ καλά πράγματα από τους χρήστες του.

 

Στο Ζ3 με ίδια χρήση έβγαζα 5 ώρες οθόνη περίπου. Μεγάλη διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μα εν των πραγμάτων το z3 θα έχει καλύτερη αυτονομία - με την ίδια ακριβώς χρήση. Ίδιος επεξεργαστής, χαμηλότερη ανάλυση οθόνης - λίγο μεγαλύτερη μπαταρία.

 

Αν κάποιος θέλει αυτή την πανέμορφη, μεγάλη και απολαυστική οθόνη του g3 και είναι διατεθειμένος να κάνει ορισμένους συμβιβασμούς όσον αφορά την συχνότητα της φόρτισης (κάθε βράδυ φόρτιση ή να έχει και μια δεύτερη μπαταρία ή powerbank αν είναι "hardcore" χρήσης και το ζουλάει όλη μέρα) τότε το παίρνει και είναι ευχαριστημένος. Αν όχι τότε παίρνει μια άλλη συσκευή με ίδιο ή και μεγαλύτερο μέγεθος, με μικρότερη οθόνη και ανάλυση, με 1-2 ώρες (δεν ξέρω ακριβώς πόσο) περισσότερες οθόνης.

 

Τα πάντα είναι θέμα αναγκών και προτεραιοτήτων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχουμε ξαναπεί και τα παρουσιάζετε τραγικά. Το κινητό δεν έχει χάλια μπαταρία. Έχει μια μέτρια απόδοση αλλά καλή. Αρκετή να σε βγάλει μία μέρα(πρωί-βράδυ) με αρκετή χρήση.

Αν θα έπρεπε να είναι καλύτερη? ΝΑΙ και δεν τίθεται θέμα συζήτησης σε αυτό. Αλλά όχι να τα μηδενίζουμε κιόλας όλα. Όσοι έχετε θέμα προφανώς θα πρέπει να δείτε το setup σας.

Εκτός και αν η χρήση του είναι όλη μέρα υπό το φως του ήλιου με χρήση 3g + gps με χάρτες και πλοήγηση.

Και πάλι εδώ ας πούμε ότι το κινητό βγάζει 4-5 ώρες συνεχόμενες Ingress που την πατάει την μπαταρία. Ε μη τα κάνουμε τραγικά τα πράγματα.

 

Πραγματικά έχει καταντήσει κουραστικό(δεν το λέω προσωπικά για κανέναν) αλλά τα ενεργά μέλη του G3 θα με καταλάβουν. Είμαι 5 χρόνια σχεδόν εδώ και άλλα τόσα στο xda. Έχω αλλάξει αρκετές συσκευές και έχω βοηθήσει, έχω διαβάσει άπειρες σελίδες για διάφορα κινητά. Τέτοια "γκρίνια" δεν έχω δει ποτέ μου. Το G3 έχει σάπια μπαταρία, το G3 λαγκάρει απίστευτα, το G3 αυτό, εκείνο το άλλο. Όλα αρνητικά.

Ε σε όποιον δεν του κάνει ας το δώσει. Δεν λέω να λέμε μόνο τα θετικά εδώ όπως θα σπεύσουν κάποιοι να μου πουν αλλά εδώ έχουμε πάει στο άλλο άκρο και κράζουμε ένα καλό κινητό αφήνοντας στο τέλος σε κάποιον την εντύπωση ότι είναι το χειρότερο κινητό όλων(την στιγμή που για την χρονιά του ήταν και το καλύτερο)

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπε καποιος οτι ειναι σαπια η μπαταρια απλα αναλογικα με τις αλλες περσυνες ναυαρχιδες εχει υποδεεστερη μπαταρια. Απο αλλα λιγοτερο (s5-m8) απο αλλα περισσοτερο (z2-note4-lg g flex που ειναι αλλου). Βεβαια ετσι οπως το βλεπω το s6, απο τα φετινα, παιζει να εχει καλυτερη μπαταρια το g3 LOL... Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...