Jump to content

[LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβγαλα το nillkin tempered glass που μου ειχε σπασει και εβαλα αυτο που εχει το eshop στα 5 ευρω. Ψιλοαπογοητευτηκα. Καθολου καλη εφαρμογη, γενικα ψιλομουφα το ολο σετακι και καμια σχεση με το nillkin. Η διαφορα στη τιμη βεβαια ειναι μεγαλη, αλλα δεν περιμενα να ειναι τοσο χαλια. Το εβγαλα με τη μια. Κριμα τα 5 ευρω και τις 15 μερες αναμονη.

Btw, επειδη θα ερθει μια φιλη απο αμερικη, ξερουμε τιποτα για τα skin της dbrand; Σκεφτομαι να παρω το carborn white μονο για πισω αλλα δεν εχω καταλαβει απο το yt κτλ αν τελικα βοηθαει τοσο πολυ στο να πιανεις καλυτερα το τηλεφωνο, στο grip του.

 

Παντως και εγω αυτο απο το eshop εχω και δεν εχω καποιο θεμα.Η εφαρμογη ειναι τελεια πανω του χωρις κανενα κενο.0 φουσκαλες και μεχρι τωρα μου πιανει καθε επαφη.Απο προστασια δεν ξερω μιας και δεν εχει χρειαστει ακομη και μακαρι να μην χρειαστει :happy:

Δεν εχω δοκιμάσει πιο ακριβα brands για να συγκρινω ομως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κοιτα και εγω δεν ξερω αν εκανα τη τελεια εφαρμογη, αλλα στο αλλο δεν ειχα προβλημα σε αυτο το θεμα. Επισης μου εσπασε λιγακι απο τη μεσα πλευρα και εκανε θραυσματακια γυαλιου. Το οποιο δεν επρεπε να γινεται, ετσι δεν ειναι;

Ενω το Nillkin μετα που το εβγαλα, το εσπασα τελειως, χαλια εγινε, αλλα απο μεσα απολυτα λειο. Απο την αλλη αυτο του eshop δεν ηταν ετσι. Τεσπα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παράγγειλα αυτή τη θήκη απο το e shop, LG FLIP CASE QUICK CIRCLE CCF-345G For G3. Μπορεί κάποιος να μου πεί εάν είναι καλύτερη απο την 340; Έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά μόνο που η μία κουμπώνει επάνω στο καπάκι και η άλλη όχι.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παραγγειλει το συγκεκριμενο tempered glass. για τα λεφτα του ειναι καλο ή πατατα?? :P

 

http://www.ebay.com/itm/171481799792?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παράγγειλα αυτή τη θήκη απο το e shop, LG FLIP CASE QUICK CIRCLE CCF-345G For G3. Μπορεί κάποιος να μου πεί εάν είναι καλύτερη απο την 340; Έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά μόνο που η μία κουμπώνει επάνω στο καπάκι και η άλλη όχι.

Αποψη μου να παρεις αυτην που δεν βγαίνει το καπακι για περισσοτερη προστασια....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το tempered glass του e-shop μάρκας forever. Κάποιος παραπάνω ανέφερε ότι δεν έμεινε ευχαριστημενος. Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Είναι σαν να μην υπάρχει κάτι ανάμεσα στο δάχτυλο μου και την οθόνη και εφάρμοσε τέλεια και άμεσα χωρίς φουσκάλες από μέσα. Το κουτί έχει και ένα ποτισμένο με υγρό πανάκι για καθάρισμα καθώς και ένα microfiber πανάκι για καθάρισμα πριν την τοποθέτηση. Απόλυτα ικανοποιημένος λοιπόν. Τιμή 4.90€
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για θήκη και λέω για την LG Quick Circle Wireless Charging Folio Case. Αξίζει και παίζει έξω (ebay) πουθενά φτηνά ?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω ημουν με το glass του eshop. Νταξ γουστα ειναι αυτα ;)

Καλοφορετο ευχομαι!

Ναι εννοείται περί ορέξεως. Δεν έχω δοκιμάσει και κάποια άλλη όπως nallkin για παράδειγμα όποτε ας μην πάρω και κάποιον στο λαιμό μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παράγγειλα αυτή τη θήκη απο το e shop, LG FLIP CASE QUICK CIRCLE CCF-345G For G3. Μπορεί κάποιος να μου πεί εάν είναι καλύτερη απο την 340; Έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά μόνο που η μία κουμπώνει επάνω στο καπάκι και η άλλη όχι.

 

Επειδή είδα παραπάνω που έγραφες για προστασία.. Αν θέλεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο πως το κινητό θα πέσει κάτω και δε θα πάθει απολύτως τίποτα, εγώ θα σου έλεγα να επιστρέψεις την QC και να πάρεις μιαν άλλη θήκη.

 

Είναι πανέμορφη, αλλά ανοίγει εύκολα και κλαις την οθόνη για πλάκα αν δεν προσέχεις. Εγώ την πήρα και την ευχαριστιέμαι γιατί την ήθελα να προστατεύω την οθόνη μέσα σε τσέπες, τσάντες, και βέβαια την πλάτη από γδαρσίματα κλπ. Αλλά αν θέλεις να προστατεύσεις το κινητό από πτώσεις, όχι την QC κατά τη γνώμη μου. :)

 

Κατά τα άλλα ναι, η μόνη τους διαφορά είναι αυτή. Και η 340 υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση μιας που αντικαθιστά το πίσω καπάκι.

 

Σκέφτομαι για θήκη και λέω για την LG Quick Circle Wireless Charging Folio Case. Αξίζει και παίζει έξω (ebay) πουθενά φτηνά ?

 

Λοιπον ηρθε μια θηκη απομιμηση της quick circle που ειναι εφαμιλλη της αυθεντικης σε ολα. Σε σημειο να νομιζω οτι ειναι γνησια. Κοστος 6.5 ευρω.

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=6f0e2ad1170bdb77!20960&authkey=!AMF-ER7KgVqNQlA&v=3&ithint=photo%2cjpg

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=6f0e2ad1170bdb77!20961&authkey=!AGbINzYW9mgWMG8&v=3&ithint=photo%2cjpg

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=6f0e2ad1170bdb77!20959&authkey=!AIlESOz9S-x6YNI&v=3&ithint=photo%2cjpg

 

Αγοραστηκε απο http://www.ebay.co.uk/itm/161472871592?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=460507427177&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Λειτουργει κανονικα με ασυρματη φορτιση, τα παρασιτα που οφειλονται στo nfc θεωρω πως μειωθηκαν πολυ και επισης εχει κανονικα το εφε του κυκλου το οποιο δεν εχουν αρκετες θηκες. Σα μειονεκτημα θα ελεγα οτι η καμερα πισω δεν προστατευεται καθως ειναι πολυ λεπτη και θελει προσοχη σε τι ειδους επιφανεια το αφηνετε.

 

Δες αυτήν, αν θέλεις, ο morfeas-dsl λέει πως έχει όλες τις λειτουργίες της αυθεντικής και μοιάζει αρκετά και σε εμφάνιση με την original με κάποιες μικροδιαφορές βέβαια. :) Έχει διάφορα χρώματα.

Edited by Cronut
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

μου ραγισε το γυαλι της nilkin μετα απο πεσιμο εχουμε κατι καλυτερο η να ξαναπαρω το ιδιο?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Το 9h+? Εγω παντως το ξαναπηρα.
και εγω εχω το H+ μαλονν θα το ξαναπαρω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μολις το εβαλα (ξανα). Για μενα αξιζει τα λεφτα του της nillkin. Το καλοκαιρι θα μου φερει μια φολη απο αμερικη καποια που εχουν εκει και τα αγοραζουν 3-3. Θα τα εχω σαν καβατζα. Αλλα αν δεν ξανασπασει αυτο της nillkin δεν το βγαζω ;)
Link to comment
Share on other sites

(Λίγο offtopic)Πρόσφατα κάτοχος του G3 από Vodafone (σειρά 411). Έκανα τις αναβαθμίσεις, αλλά χωρίς factory reset και είχα προβλήματα (από κακή λήψη gps μέχρι και πάγωμα τηλεφώνου). Αναγκάστηκα να κάνω τότε το reset (δυστυχώς το helium backup δεν δούλεψε...) και από τότε όλα καλά.

Είδα οτι δεν μπορείς να καταργήσεις τις εφαρμογές σέρνοντας το εικονίδιο, αλλά πηγαίνοντας στις επιλογές γίνεται στυλ ios με εικονίδια με χ στην άκρη. Αυτό δεν το είδα ούτε στο nexus 7 που έχω 5.1. Είναι θέμα ρύθμισης?

 

Εβαλα κι εγω το tempered glass του eshop, αλλα δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος (δεν είχε καλή απόκριση η οθόνη, φουσκάλες -που δεν έφυγαν μετά από λίγες μέρες όπως λένε οι οδηγίες). Βρήκα της Nillkin στο e-smartbuy.gr στη μισή τιμή 11.90€. Παίζει κάτι με αυτο το κατάστημα?

Σημ. Αν απαγορεύονται τέτοιες αναφορές, παρακαλώ να σβηστεί.

Edited by amarg
Link to comment
Share on other sites

Το καταστημα δεν το ξερω, αλλα δεν νομιζω να εχει μαιμου προιοντα. Οσο για τη διαγραφη εφαρμογων, ναι πρεπει να πας ρυθμίσεις, εφαρμογες και να τις διαγραψεις απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

(Λίγο offtopic)Πρόσφατα κάτοχος του G3 από Vodafone (σειρά 411). Έκανα τις αναβαθμίσεις, αλλά χωρίς factory reset και είχα προβλήματα (από κακή λήψη gps μέχρι και πάγωμα τηλεφώνου). Αναγκάστηκα να κάνω τότε το reset (δυστυχώς το helium backup δεν δούλεψε...) και από τότε όλα καλά.

Είδα οτι δεν μπορείς να καταργήσεις τις εφαρμογές σέρνοντας το εικονίδιο, αλλά πηγαίνοντας στις επιλογές γίνεται στυλ ios με εικονίδια με χ στην άκρη. Αυτό δεν το είδα ούτε στο nexus 7 που έχω 5.1. Είναι θέμα ρύθμισης?

 

Εβαλα κι εγω το tempered glass του eshop, αλλα δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος (δεν είχε καλή απόκριση η οθόνη, φουσκάλες -που δεν έφυγαν μετά από λίγες μέρες όπως λένε οι οδηγίες). Βρήκα της Nillkin στο e-smartbuy.gr στη μισή τιμή 11.90€. Παίζει κάτι με αυτο το κατάστημα?

Σημ. Αν απαγορεύονται τέτοιες αναφορές, παρακαλώ να σβηστεί.

 

To nillkin το 9h+ είναι το ακριβό και καλύτερο

το άλλο τόσο έχει και έξω νομίζω όποτε το αφεντικό θα είναι

Link to comment
Share on other sites

To nillkin το 9h+ είναι το ακριβό και καλύτερο

το άλλο τόσο έχει και έξω νομίζω όποτε το αφεντικό θα είναι

 

Μα το Η+ έχει (http://e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=393&virtuemart_product_id=3394&Itemid=71)

Το παρήγγειλα πάντως (ήταν και το τελευταίο) και θα ενημερώσω από Δευτέρα που θα παραλάβω, για όποιον ενδιαφέρεται.

Αν όντως είναι το Η+, η τιμή αξίζει και για στοκ...

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω αλλο ενα να υπαρχει, μιας που εχει σχεδον τη μιση τιμη απο αλλα μαγαζια.

Οταν ερθει να ενημερωσω και εγω αν ειναι το original. :)

Link to comment
Share on other sites

Μα το Η+ έχει (http://e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=393&virtuemart_product_id=3394&Itemid=71)

Το παρήγγειλα πάντως (ήταν και το τελευταίο) και θα ενημερώσω από Δευτέρα που θα παραλάβω, για όποιον ενδιαφέρεται.

Αν όντως είναι το Η+, η τιμή αξίζει και για στοκ...

 

 

100% (το λιγότερο) καπέλο .

εγώ το πήρα 5 ευρώ απο ebay χωρίς μεταφορικά (στην Ελλάδα στην ίδια πόλη να θελεις να σου το στείλουν πληρώνεις, απο την κίνα να σου έρθει τζαμπε)

 

αν έχει πάρει μαζικά πολλά τέτοια τζαμάκια και σε χαμηλότερη τιμή λόγο ποσότητας , φανταστείτε καπέλο που βάζει .

 

Επiσεις πολύ καλό τζαμάκι είναι της BEPAK

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το Nillkin. Οντως το Η+ (και στη μισή τιμή από Ελλάδα)

Όλα άψογα με την αγορά. Αν και η πρώτη μου εμπειρία με το κατάστημα (e-smartbuy.gr), δεν μπορώ παρά να το συστήσω.

Αμεση εξυπηρέτηση και παράδοση Σάββατο (μετά μάλιστα από Πρωτομαγιά!) χωρίς σχετική συνεννόηση.

Αν και το τζαμάκι είναι τόσο καλό...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...