Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως να τη διαγραψω ρε παιδια μιας και δεν ειμαι ικανοποιημενος με την αποδοση της?

Αν φλασαρίστηκε από recovery, δοκίμασε με titanium backup....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι custom. Pre-rooted stock official είναι. Το μόνο που έχει είναι root, busybox και init.d. Διαφορετικά είναι όπως την δίνει η LG. Άρα στοκ είσαι. Για μένα το κινητό έγινε πολύ καλύτερο και από μπαταρία(δες το αντίστοιχο θέμα) δείχνει στα πρώτα του δείγματα πάρα πολύ καλά με πολύ καλούς χρόνους.

 

που θα την βρουμε τη ρομ που δεν δουλευει το λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Oχι για θερμοκρασια επεξεργαστη λεω. την γραφει και πaνω 36c. απλα σου λεω ποσο παει γενικα του επεξεργαστη. Για μπαταρια 25 βαθμοι το γραφει πιο διπλα με μικρα γραμματα, αλλα γενικα 20 βαθμοι εως 28 max η μπαταρια. και ταινια να δω πιο πανω απο 28 δεν εχει παει.

 

Ρε φιλέ πως γίνεται αυτό?!? Εμένα κάτω απο 50 βαθμούς δεν πέφτει ο επεξεργαστής και μπαταρία περιπου 35... Τι γίνετε εδωπερα?!

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλέ πως γίνεται αυτό?!? Εμένα κάτω απο βαθμούς δεν πέφτει ο επεξεργαστής και μπαταρία περιπου 35... Τι γίνετε εδωπερα?!

 

πια rom εχεις? ολες εχουν θεμα υπερθερμανσης γιατι ολες ειναι βασισμενες σε cm και η cm ακομα εχει θεμα, απλα στην rr το εχει φτιαξει λιγο.

Link to comment
Share on other sites

πια rom εχεις? ολες εχουν θεμα υπερθερμανσης γιατι ολες ειναι βασισμενες σε cm και η cm ακομα εχει θεμα, απλα στην rr το εχει φτιαξει λιγο.

60 βαθμούς ήθελα να γράψω.... Αρα με ressurection είναι πιο κρύο? Με αλλες Ρομ και εσένα σου έβγαινε σε τέτοιες θερμοκρασίες?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

60 βαθμούς ήθελα να γράψω.... Αρα με ressurection είναι πιο κρύο? Με αλλες Ρομ και εσένα σου έβγαινε σε τέτοιες θερμοκρασίες?

 

με ολες. και με rr, αλα πρεπει να το ζορισω πολυ και για πολλες ωρες για να παει 60 . ειναι stable στους 40 45. εχω περασει 1 script αυτο μου εχει κανει ολη τη δουλεια παρα ο dev. http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/thermal-mod-t2907363 εδω ειναι το script εγω εχω το 75 thermal. κανε 1 post εκει και ρωτα ποιο Mode ειναι για την rom σου λογικα το 75 αλα ρωτα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι σωστο που ποσταρω εδω αλλα επειδη το νημα εδω εχει πιο πολυ ανταπόκριση λεω μηπως ξερετε λόγο που παρατηρείται το συγκεκριμένο wakelock?
Link to comment
Share on other sites

με ολες. και με rr, αλα πρεπει να το ζορισω πολυ και για πολλες ωρες για να παει 60 . ειναι stable στους 40 45. εχω περασει 1 script αυτο μου εχει κανει ολη τη δουλεια παρα ο dev. http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/thermal-mod-t2907363 εδω ειναι το script εγω εχω το 75 thermal. κανε 1 post εκει και ρωτα ποιο Mode ειναι για την rom σου λογικα το 75 αλα ρωτα.

 

Φίλε μου μπορείς να μου πεις ένα ληγκ με το πρόσθετο που έχεις για την rr romΓιατί έχει πολλά

Αυτό που λέει 75 και λέει ότι είναι για την συγκεκριμένη rom η κάποιο από τα πάρα πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να μου πεις ένα ληγκ με το πρόσθετο που έχεις για την rr romΓιατί έχει πολλά

Αυτό που λέει 75 και λέει ότι είναι για την συγκεκριμένη rom η κάποιο από τα πάρα πάνω...

 

το 75 θα βαλεις..!!

https://www.androidfilehost.com/?fid=23991606952611811

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

με ολες. και με rr, αλα πρεπει να το ζορισω πολυ και για πολλες ωρες για να παει 60 . ειναι stable στους 40 45. εχω περασει 1 script αυτο μου εχει κανει ολη τη δουλεια παρα ο dev. http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/thermal-mod-t2907363 εδω ειναι το script εγω εχω το 75 thermal. κανε 1 post εκει και ρωτα ποιο Mode ειναι για την rom σου λογικα το 75 αλα ρωτα.

Κατεβαζω αμέσως r.r. και thermal mod... Αν και τις θερμοκρασίες σου δεν τις φτανω...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Με 5 λεπτά χρηση.... Και νομιζω δεν είμαι ο μόνος.. Το δεύτερο με 10 ;). Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι λογικό αυτό το mod να ρίχνει την θερμοκρασία αλλά να την ανεβάζει, αφού ουσιαστικά ανεβάζεις την θερμοκρασία στην οποία θα πέφτει η συχνότητα του επεξεργαστή
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι λογικό αυτό το mod να ρίχνει την θερμοκρασία αλλά να την ανεβάζει, αφού ουσιαστικά ανεβάζεις την θερμοκρασία στην οποία θα πέφτει η συχνότητα του επεξεργαστή

 

Σωστός και εγώ αυτό νομιζω.... Φιλέ εσύ στους πόσους βαθμους είσαι περιπου?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται τίποτα με την θερμοκρασία, δεν είναι θέμα και τόσο πολύ του software.για να πέσει θέλει underclock η cpu πράγμα που σημαίνει ότι θα χάσει σε απόδοση.όσο για τις aosp που έχουν λίγο πιο πάνω, πιθανών δεν διαχειρίζονται σωστά την cpu
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, παντω εγω δεν μπορω να δηλωσω ευχαριστημενος με τη μπαταρια..

στις 12 το βραδυ φορτισε πληρως και το εβγαλα απ το φορτιστη, στις 12 το μεσημερι επιασα το κινητο στα χερια μου.. 43% η μπαταρια.. :(

Δεςν μπορω να καταλαβω τι φταει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο με στοκ παντως εχει πολυ καλη αναμονη... Οπως βλεπεις δεν εχω καθολου καλο σημα στην περιοχη και το βραδυ που κλεινω τα πατζουρια το κινητο ψαχνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ για δικτυο... Αλλα κραταει πολυ καλα τη μπαταρια του.

[ATTACH]61454[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Με 5 λεπτά χρηση.... Και νομιζω δεν είμαι ο μόνος.. Το δεύτερο με 10 ;).

 

60c σε 10 λεπτα? το myphone ειναι πολυ ελαφρυ site. Στο xda σε 10 λεπτα δηλαδη θα πηγαινει 70+? αρα και σε youtube 70+? εμενα μου φαινονται πολυ παντος, και εγω τετοιες θερμοκρασιες ειχα παλιοτερα. Σε θεμα αποδοσεις δεν εχω καποιο θεμα ισα ισα σε βαρια sites πχ, εχουν εξαφανιστει καποια μικρο freez στο scrollarisma τα παντα εχουν αμεση αποκριση. ριξε μια ματια.

 

Πρωτη Pic η θερμοκρασια που ξεκιναει. Δευτερη Pic 15 λεπτα myphone. Τριτη Pic 15 λεπτα xda. Και ενα core test απλα να υπαρχει.

 

http://i57.tinypic.com/wj82gp.jpg http://i61.tinypic.com/n3kec3.jpg http://i60.tinypic.com/2pskr43.jpg http://i60.tinypic.com/nosdip.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα, παντω εγω δεν μπορω να δηλωσω ευχαριστημενος με τη μπαταρια..

στις 12 το βραδυ φορτισε πληρως και το εβγαλα απ το φορτιστη, στις 12 το μεσημερι επιασα το κινητο στα χερια μου.. 43% η μπαταρια.. :(

Δεςν μπορω να καταλαβω τι φταει!

 

Λογικο ειναι. google service σχεδον 1000 φορες ετρεξε, δεν σταματησε ποτε να τρεχει. Google service πρεπει να ειναι στο 1x 2x αντε 10x. Στο 1000x τρωει τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικο ειναι. google service σχεδον 1000 φορες ετρεξε, δεν σταματησε ποτε να τρεχει. Google service πρεπει να ειναι στο 1x 2x αντε 10x. Στο 1000x τρωει τα παντα.

 

Και τι κάνω; Το απενεργοποιω απο το wake lock;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνω; Το απενεργοποιω απο το wake lock;

 

οχι οχι πατα στο google service να δω τη τρεχει στειλε pic.

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι πατα στο google service να δω τη τρεχει στειλε pic.

Είχα κάνει reset. Αυτά είναι του τελευταίου 2ωρου..

[ATTACH]61456[/ATTACH][ATTACH]61457[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...