Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα. Φοράω ακόμα την επίσημη Rom και χτες μου ήρθε ενημέρωση. Την έκανα εγκατάσταση αλλά σήμερα βλέπω ότι έχει πέσει η ένταση στον ήχο κλίσης και στις ενημερώσεις. Έχει και άλλος το ίδιο θέμα;

Πήγαινε ρυθμίσεις - γενικές - χειρονομιες - και δες αν έχεις τικαρισμενο το ήχος κλήσης με εξασθενηση. Εγώ δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή στον ήχο με την αναβάθμιση. Καλύτερα έλα στο επίσημο νήμα lg g3 γιατί εδώ είναι πιο πολύ για custom κατάσταση! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες στην φωτογραφία εδώ.

 

Ωραιοςςς τωρα καταλαβα.

Αλλα ρε φιλε δεν εχω παρατηρησει τετοιο πραγμα ομως.

Μηπως το διορθωσανε?

Εσυ τι διαλεξες στην Crash 2.1? η δεν την εβαλες ακομη?

Link to comment
Share on other sites

Το Lg G3 εχει καποιον μετρητη οπως τα samsung? Εννοω χανεις εγγυηση αν κανεις ρουτ?

Σκεφτομαι να δωσω το Νοτε 4 και να το δοκιμασω λιγο μιας και εχει περασει τις παιδικες αρρωστειες αλλα θα ηθελα να μπορω να το αλλαξω λιγο μιας και δεν μ αρεσει το UI LG.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Το Lg G3 εχει καποιον μετρητη οπως τα samsung? Εννοω χανεις εγγυηση αν κανεις ρουτ?

Σκεφτομαι να δωσω το Νοτε 4 και να το δοκιμασω λιγο μιας και εχει περασει τις παιδικες αρρωστειες αλλα θα ηθελα να μπορω να το αλλαξω λιγο μιας και δεν μ αρεσει το UI LG.

 

Oχι φιλε μου δεν εχει τιποτα. Χυμα στο κυμα.

Οποτε θελεις εγγυηση φλασσαρεις την στοκ και ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Ωραιοςςς τωρα καταλαβα.

Αλλα ρε φιλε δεν εχω παρατηρησει τετοιο πραγμα ομως.

Μηπως το διορθωσανε?

Εσυ τι διαλεξες στην Crash 2.1? η δεν την εβαλες ακομη?

 

Μπα ακόμα δεν έβαλα. Δουλεύει τέλεια η 2.0 και το σκέφτομαι. Έλεγα να περιμένω ένα πιο major update αν και με τρώει το χέρι μου... :lol::lol::lol:

 

Αλλά πλέον πιστεύω ότι τον crash δεν το αλλάζω με τίποτα! Πραγματικά ότι βγάζει είναι 100% σταθερό και από ταχύτητα πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να περιμένω από LG based rom.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κωστα μην ασχοληθεις. Εγω την περασα δεν ειδα κατι ιδιαιτερο...Το ιδιο γρηγορη

 

Το φαντάζομαι... Λογικό είναι. Το λέει και ο dev ότι δεν έχει ουσιαστικές διαφορές και το βλέπεις και στο changelog

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπα ακόμα δεν έβαλα. Δουλεύει τέλεια η 2.0 και το σκέφτομαι. Έλεγα να περιμένω ένα πιο major update αν και με τρώει το χέρι μου... :lol::lol::lol:

 

Αλλά πλέον πιστεύω ότι τον crash δεν το αλλάζω με τίποτα! Πραγματικά ότι βγάζει είναι 100% σταθερό και από ταχύτητα πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να περιμένω από LG based rom.

Βασικα εγω ειδα οτι κεχει στρωσει κι αλλο σε καποιες λιγοστές καθυστερήσεις που υπηρχαν.

Πραγματικα μου φαίνεται καλύτερη. Αλλα συμφωνω οτι ο Crash ειναι πολυ καλος. Οτι καλυτερο υπάρχει τωρα.

Κωστα μην ασχοληθεις. Εγω την περασα δεν ειδα κατι ιδιαιτερο...Το ιδιο γρηγορη
Link to comment
Share on other sites

Το φαντάζομαι... Λογικό είναι. Το λέει και ο dev ότι δεν έχει ουσιαστικές διαφορές και το βλέπεις και στο changelog

Κώστα τρέχει νεράκι,ξανά στο g3 16gb root crash rom 2.1 και χαίρομαι που σε βλέπω εδώ:D

Link to comment
Share on other sites

Κώστα τρέχει νεράκι,ξανά στο g3 16gb root crash rom 2.1 και χαίρομαι που σε βλέπω εδώ:D

 

Καλώς μας ήρθες πάλι. Εγώ με 32αρι. Δεν άντεξα. Ήδη ετοίμασα και βάζω και εγώ 2.1.... Με έτρωγε το χέρι μου! :p

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες πάλι. Εγώ με 32αρι. Δεν άντεξα. Ήδη ετοίμασα και βάζω και εγώ 2.1.... Με έτρωγε το χέρι μου! :p

 

Ημουν σιγουρος... :)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες πάλι. Εγώ με 32αρι. Δεν άντεξα. Ήδη ετοίμασα και βάζω και εγώ 2.1.... Με έτρωγε το χέρι μου! :p

Κώστα εκτός από το ύψος από τα soft keys ακόμα δεν έχουν βρει τρόπο να τα κάνουν πιο μικρά όπως κάναμε με το xposed στο g2:(

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εκτός από το ύψος από τα soft keys ακόμα δεν έχουν βρει τρόπο να τα κάνουν πιο μικρά όπως κάναμε με το xposed στο g2:(

 

Δεν τα χρησιμοποιώ οπότε δεν γνωρίζω ρε Βαγγέλη. Τι να σου πω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την navbar εννοώ :lol:

 

κατάλαβα τι εννοείς. Για αυτήν μιλώ. Δεν την χρησιμοποιώ και την βγάζω απο την μέση πάντα για να κερδίσω σε χώρο απεικόνισης.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα τι εννοείς. Για αυτήν μιλώ. Δεν την χρησιμοποιώ και την βγάζω απο την μέση πάντα για να κερδίσω σε χώρο απεικόνισης.

Και πως γυρνάς στην αρχική οθόνη και στις προηγούμενες εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα τι εννοείς. Για αυτήν μιλώ. Δεν την χρησιμοποιώ και την βγάζω απο την μέση πάντα για να κερδίσω σε χώρο απεικόνισης.

 

Και ποια λυση χρησιμοποιεις για Back, home, multitasking? Gestures?

Link to comment
Share on other sites

Και πως γυρνάς στην αρχική οθόνη και στις προηγούμενες εφαρμογές;

 

Και ποια λυση χρησιμοποιεις για Back, home, multitasking? Gestures?

 

LMT και δεν με απασχολούν τα soft keys. Ωστόσο επειδή τα κρύβω με το autohide softkeys, άμα θέλω τα έχω για 1 δευτερόλεπτο άμα κάνω swipe στο κάτω μέρος της οθόνης. Αλλά δεν το κάνω ποτέ απλά το έχω μην φάει κανά FC ο LMT.

Δεν υπάρχει λόγος ούτε για μικρότερες navbar, ούτε τίποτα!

 

Αρχικά ήμουν αρνητικός και δεν το πολυκατάφερνα με τον LMT(από galaxy nexus εποχή) αλλά πλέον είναι και ο βασικότερος λόγος που δεν μπορώ χωρίς root. Και στο S4 που είχα παλιά δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ τα hard keys. Όταν πειραματιστείς λίγο μαζί του και δεις πως σου πάει το layout και ποιες είναι οι ενεργές περιοχές τότε απλά γίνεται απόλυτο εργαλείο και κερδίσεις και την αδίκως χαμένη οθόνη.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

LMT και δεν με απασχολούν τα soft keys. Ωστόσο επειδή τα κρύβω με το autohide softkeys, άμα θέλω τα έχω για 1 δευτερόλεπτο άμα κάνω swipe στο κάτω μέρος της οθόνης. Αλλά δεν το κάνω ποτέ απλά το έχω μην φάει κανά FC ο LMT.

Δεν υπάρχει λόγος ούτε για μικρότερες navbar, ούτε τίποτα!

 

Αρχικά ήμουν αρνητικός και δεν το πολυκατάφερνα με τον LMT(από galaxy nexus εποχή) αλλά πλέον είναι και ο βασικότερος λόγος που δεν μπορώ χωρίς root. Και στο S4 που είχα παλιά δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ τα hard keys. Όταν πειραματιστείς λίγο μαζί του και δεις πως σου πάει το layout και ποιες είναι οι ενεργές περιοχές τότε απλά γίνεται απόλυτο εργαλείο και κερδίσεις και την αδίκως χαμένη οθόνη.

Έχω μείνει πίσω πιο lmt;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει πίσω πιο lmt;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150

 

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο το Pie. Αν θες μπορώ να σου στείλω το backup μου από titanium αν θες να ξεκινήσεις με μία βάση.

Το χρησιμοποιώ χρόνια τώρα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150

 

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο το Pie. Αν θες μπορώ να σου στείλω το backup μου από titanium αν θες να ξεκινήσεις με μία βάση.

Το χρησιμοποιώ χρόνια τώρα.

Ανέβασε το αν δε σου κάνει κόπο :)

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε το αν δε σου κάνει κόπο :)

 

Ορίστε εδώ είναι τα αρχείο που πρέπει να βάλεις στον φάκελο του titanium. Κάνε restore μόνο τα data και είσαι κομπλέ να έχεις μία βάση.

Σαν trigger areas εγώ έχω βάλει σχεδόν όλο το ύψος της οθόνης και στις 2 πλευρές με ενεργοποιημένο το keyboard listener που σημαίνει ότι όταν είναι ανοιχτό το πληκτρολόγια δεν πιάνουν οι trigger areas που πιάνει χώρο το πληκτρολόγιο.

 

Επίσης έχω αγορασμένο αυτό όπου είναι μακράν από τις καλύτερες αγορές. Και έτσι αφαιρώ τα soft keys χωρίς mod και σε οποιαδήποτε ρομ ή κινητό!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150

 

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο το Pie. Αν θες μπορώ να σου στείλω το backup μου από titanium αν θες να ξεκινήσεις με μία βάση.

Το χρησιμοποιώ χρόνια τώρα.

Φιλε μου συνονόματε μια ερωτηση. Το pie σου δουλευει κανονικα? Εγω το χρησιμοποιουσα χρονια αλλα στο G3 ξενερωσα διοτι δεν δειχνει πλεον τα προγραμματα που εχουν ανοιχτεί παρα μονο αυτα που εχεις βαλει εσυ στην πιτα.

Τωρα οσων αφορα τα navbar ναι μπορεις να τα μικρυνεις εως και 24 dpi και δεινει ο crash στο 2ο post αν θυμαμαι καλα ενα πακετο με mods οπως αυτο συν 3minit battery και αλλα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...