Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O seven που έφτιαχνε και έδινε την Ρομ androidnow 8..... Η τελευταια του ηταν 8.7 αν θυμαμαι καλά..που βρίσκετε ρε παιδιά.? Θέλω να δω αν έβγαλε καμια καινούργια κ δεν βρισξω τπτ..τα παράτησε τι έκανε????

Γνωρίζει κανεις??

 

9.3 νομιζω ειναι η τελευταια. Πολλοι παντως εχουμε μεταβει σε crash rom απο androidnow...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

9.3 νομιζω ειναι η τελευταια. Πολλοι παντως εχουμε μεταβει σε crash rom απο androidnow...

 

o λογος..?? ειναι καλυτερη αυτη..??που μπορω να την βρω..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

o λογος..?? ειναι καλυτερη αυτη..??που μπορω να την βρω..??

Απείρως καλύτερη. Στο XDA είναι κανονικά. Crash Rom.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απείρως καλύτερη. Στο XDA είναι κανονικά. Crash Rom.

η 2,1 ειναι η τελευταια εε.?? τοσο διαφορα ρε κωστα.? εγω ειμαι ευχαριστημενος με αυτην....

φλασαρετε μεσα απο ρεκοβερυ? κανονικα με fuul wipe cache.?? ή χρειαζετε να κατεβασω τπτ κανα baseband-- ..k.tl..!

μονο την ρομ..?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

η 2,1 ειναι η τελευταια εε.?? τοσο διαφορα ρε κωστα.? εγω ειμαι ευχαριστημενος με αυτην....

φλασαρετε μεσα απο ρεκοβερυ? κανονικα με fuul wipe cache.?? ή χρειαζετε να κατεβασω τπτ κανα baseband-- ..k.tl..!

μονο την ρομ..?

Εγώ είδα χαοτική διάφορα στο κινητό. Με στοκ κερνελ πάντα.

Νομίζω στην 2.1 στα φλασαρει όλα. Μόντεμ, cust κλπ

 

+ άμα διαβάσεις και δεις το support του. Και δεν είναι καν dev όπως δηλώνει και ο ίδιος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη γενικα μου εχει λειψει το nexus μου, θελω να μου πειτε αν τα εχω καταλαβει σωστα με τις custom roms για να βρω τη χρυση τομη.

Λοιπον αν βαλω cm12 που πλεον υπαρχει για το g3… εχω stock android εμπειρια+ταχυτητα αλλα χανω ολα τα καλουδια της lg και κυριως το optimization+laser focus στην camera και το health. Σωστα?

Απο την αλλη αν βαλω καποια rom που ειναι βασισμενη πανω στην lg stock οπως του crash που εβαλα τωρα, τα διατηρω ολα αυτα αλλα η αμεσοτητα στα menu κλπ εχει καποια ορια που δε βελτιωνεται περεταιρω...

Σωστα ως εδω?

Δεδομενου λοιπον οτι θελω οπωσδηποτε την lg camera και το health, αλλα μου αρεσει το stock android look+feel, η καλυτερη λυση ειναι να εχω μια custom rom τυπου crash για να παρω οσο πιο tunαρισμενη γινεται τη stock rom σαν βαση και να παιξω μετα απο πανω με κανα google now launcher και αλλα modifications για να το φερω σε stock android επιπεδο?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη γενικα μου εχει λειψει το nexus μου, θελω να μου πειτε αν τα εχω καταλαβει σωστα με τις custom roms για να βρω τη χρυση τομη.

Λοιπον αν βαλω cm12 που πλεον υπαρχει για το g3… εχω stock android εμπειρια+ταχυτητα αλλα χανω ολα τα καλουδια της lg και κυριως το optimization+laser focus στην camera και το health. Σωστα?

Απο την αλλη αν βαλω καποια rom που ειναι βασισμενη πανω στην lg stock οπως του crash που εβαλα τωρα, τα διατηρω ολα αυτα αλλα η αμεσοτητα στα menu κλπ εχει καποια ορια που δε βελτιωνεται περεταιρω...

Σωστα ως εδω?

Δεδομενου λοιπον οτι θελω οπωσδηποτε την lg camera και το health, αλλα μου αρεσει το stock android look+feel, η καλυτερη λυση ειναι να εχω μια custom rom τυπου crash για να παρω οσο πιο tunαρισμενη γινεται τη stock rom σαν βαση και να παιξω μετα απο πανω με κανα google now launcher και αλλα modifications για να το φερω σε stock android επιπεδο?

 

Νομίζω οτι απαντάς μονο σου στην ερώτηση χD

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον...αλλα σε αυτη τη λυση κατεληξα με την απλη λογικη μου που ισως ομως βασιζεται και σε λαθος δεδομενα... Γι'αυτο ρωταω τους "ειδικους" εδω.... Μπορει να μου πουν οτι υπαρχει καλυτερος τροπος, πχ οτι μπορεις να περασεις την lg camera στο cyanogen η οτι δεν εχει νοημα ο google now launcher περαν της εμφανισης γιατι θα ειναι ακομα πιο αργη η κυληση οταν τρεχει πανω απο τη stock rom...
Link to comment
Share on other sites

Πιθανον...αλλα σε αυτη τη λυση κατεληξα με την απλη λογικη μου που ισως ομως βασιζεται και σε λαθος δεδομενα... Γι'αυτο ρωταω τους "ειδικους" εδω.... Μπορει να μου πουν οτι υπαρχει καλυτερος τροπος, πχ οτι μπορεις να περασεις την lg camera στο cyanogen η οτι δεν εχει νοημα ο google now launcher περαν της εμφανισης γιατι θα ειναι ακομα πιο αργη η κυληση οταν τρεχει πανω απο τη stock rom...

 

Lg camera σε cyanogen δεν μπορείς να περάσεις,εχουν βγάλει κάποια mod και μπορείς να περάσεις την lenovo camera και της motorola τώρα για launcher μπορείς να δοκιμάσεις και αλλους εκτος απο τον stock να δεις μηπως κάποιος σε βολεύει καλύτερα εγώ πάντως μια χαρά ειμαι με τον stock

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα χαοτική διάφορα στο κινητό. Με στοκ κερνελ πάντα.

Νομίζω στην 2.1 στα φλασαρει όλα. Μόντεμ, cust κλπ

 

+ άμα διαβάσεις και δεις το support του. Και δεν είναι καν dev όπως δηλώνει και ο ίδιος.

Είναι μέγας dev προσωπική εμπειρία από note 3.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κανεις πως κάνω φάκελο μουσική? Έβαλα την crash πριν απο λίγο..κ δεν μπορω να βρω την μουσική μου..η android είχε...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλώς τα δεχτήκαμε.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3030118

 

Και επίσημα XPOSED

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ρουτ για λολιπον ? το κατεβαζεις κ μεσω lg tools προγραμμα γινεται ρουτ το τηλ. Για εμας που δεν ξερουμε κ καλα αγγλικα μπορει καποιος να δωσει μια επεξηγηση ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ρουτ για λολιπον ? το κατεβαζεις κ μεσω lg tools προγραμμα γινεται ρουτ το τηλ. Για εμας που δεν ξερουμε κ καλα αγγλικα μπορει καποιος να δωσει μια επεξηγηση ?

Όχι δεν είναι root!!

Το Xposed (το εξηγώ εν τάχυ) είναι ένα "εργαλειο" παραμετροποίησης του τηλεφώνου, λειτουργικά και αισθητικά!!

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλώς τα δεχτήκαμε.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3030118

 

Και επίσημα XPOSED

 

κωστα το δοκιμασες?? διαβασα οτι βγαζει σφαλμα με την crash ..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

κωστα το δοκιμασες?? διαβασα οτι βγαζει σφαλμα με την crash ..!!

 

Μέχρι να βγεί τουλάχιστον beta όχι. Μετά από 2-3 beta θα μπω στην διαδικασία. Αλλά το ότι πλέον υπάρχει η δυνατότητα του xposed επίσημα είναι σημαντικό. Λογικά σε ένα μήνα θα έχουμε πολύ καλύτερη εικόνα και ίσως πιο σταθερές εκδόσεις.

Τόσο καιρό είμαι χωρίς xposed, δεν θα πάθω τίποτα να περιμένω. Και η βασική εφαρμογή που το ήθελα παλιά(greenify donate) δεν την χρησιμοποιώ πλέον. Ούτε καν greenify. Δεν έχει διαφορά στην μπαταρία μετά από τεστ που έκανα οπότε γιατί να κλείνω τις εφαρμογές.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο site που βάζουμε το imei για να μας βγάλει ποια είναι η official rom που πρέπει να έχει το τηλέφωνο για να το πάμε για serice.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο site που βάζουμε το imei για να μας βγάλει ποια είναι η official rom που πρέπει να έχει το τηλέφωνο για να το πάμε για serice.

Ναι φιλε vag βαλε εδω το imei της συσκευης σου http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXX , στα ΧΧΧΧ.... βαλε το imei σου. Τι επαθε η συσκευη σου ;;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι root!!

Το Xposed (το εξηγώ εν τάχυ) είναι ένα "εργαλειο" παραμετροποίησης του τηλεφώνου, λειτουργικά και αισθητικά!!

 

Οποτε παραμενουμε στο οτι ακομα, ρουτ για την λολιπο δεν εχει βγει .... :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε vag βαλε εδω το imei της συσκευης σου http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXX , στα ΧΧΧΧ.... βαλε το imei σου. Τι επαθε η συσκευη σου ;;;;

Ευχαριστώ για καλό και κακό να το έχω:)

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτική crash rom 2.1 auto 50% φωτεινότητα χωρίς data g2 και note 3 μου θυμιζει η μπαταρία.

[ATTACH]56967[/ATTACH][ATTACH]56968[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παντα θα νιωθω οτι κατι κανω λαθος μαλλον. Δεν εχει υπαρξει φορα που να εχω δει 80% και να ειναι πανω απο 1 ωρα η οθονη. Τι να πω. Και στο g2 τα ιδια. Εβλεπα κατι παρανοικα νουμερα μπαταριας SOT και ελεγα μα τι γινεται? Αλλο κινητο εχουν? Ισως φταιει οτι η χρηση που κανω ειναι στο αμαξι με ηλιο, εν κινησει, 3g, auto 61%, ολα on...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παντα θα νιωθω οτι κατι κανω λαθος μαλλον. Δεν εχει υπαρξει φορα που να εχω δει 80% και να ειναι πανω απο 1 ωρα η οθονη. Τι να πω. Και στο g2 τα ιδια. Εβλεπα κατι παρανοικα νουμερα μπαταριας SOT και ελεγα μα τι γινεται? Αλλο κινητο εχουν? Ισως φταιει οτι η χρηση που κανω ειναι στο αμαξι με ηλιο, εν κινησει, 3g, auto 61%, ολα on...

Μαριε δεν νομιζω να κανεις κατι λαθος στο αμαξι με ηλιο και 3g παντα χωρις wifi η αυτονομια ολων των τηλεφωνων πεφτει η αυτοματη φωτεινοτητα στον ηλιο πιανει πολλες φορες και το 100%,εγω δηλωνω απλως οτι με crash με την δικη μου χρηση δεν εχω διαφορες απο note 3 και g2 τουλαχιστον οχι οι τραγικες που διαβαζω κατα καιρους:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

πήρα το lg g3 από σκρουτζομαγαζο και είναι branded (TIM Ιταλίας). Πως μπορώ να κάνω debrand και να βάλω άλλη stock ROM? Δεν ενδιαφέρομαι για Ρουτ ακόμα.

Διάβασα μπολικες σελίδες στό myphone αλλά δεν βρήκα λύση.

Ευχαριστώ εκ προοιμίου

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...