Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι σε μένα και το έχω πει 40000 φορές.για 6 μόνο aosp.βασικά μόνο aosp έτσι και αλλιώς, άλλο τηλέφωνο
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι σε μένα και το έχω πει 40000 φορές.για 6 μόνο aosp.βασικά μόνο aosp έτσι και αλλιώς, άλλο τηλέφωνο

 

ο καλυτερος συνδυασμος για σενα δηλαδη ειναι xenonhd k nebula?απο θεμα καμερας ποια εφαρμογη εχεις? Quick cirle δουλευει κανονικα σε aosp?θερμακρασιες υπαρχει μεγαλη διαφορα aosp με stock?

Link to comment
Share on other sites

ο καλυτερος συνδυασμος για σενα δηλαδη ειναι xenonhd k nebula?απο θεμα καμερας ποια εφαρμογη εχεις? Quick cirle δουλευει κανονικα σε aosp?θερμακρασιες υπαρχει μεγαλη διαφορα aosp με stock?

 

ναι για μένα αυτός είναι ο καλυτερος συνδιασμός.κάμερα έχω ότι έχει η xenon hd, χάνει λίγο σε σκοτάδι αλλά δεν με ενδιαφέρει.quick circe δεν έχω δουλέψει ποτέ, δεν ξέρω καν τι είναι.

 

σε όλα είναι καλύτερο το pure android από τα ένα σωρό χαζα bloatware των εταιριών

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κλείδωμα με pin εδώ και κάνα δύο βδομάδες μου έχει απενεργοπιησει τι κανένα και το σύρετε. Πώς μπορώ να το ξαναενεργοπιησω?Κάποια στιγμή είχε αναφερθεί για εκκαθάριση διαπιστευτηριων αλλά δεν έγινε τίποτα.

 

Άλλαξα από nova στον stock launcher και έκανα κανονικά την αλλαγή. Άντε και με έσκασε.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Είδα τώρα οτι εχει βγει η 30c με το lg phone from για το δικο μου Ιταλικό μοντέλο.Εχω περασμένη την πολωνίκη30b με flash tool.Περνάω την 30c με τον ίδιο τροπο η θέλει άλλη διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψάχνω στην τελευταία xenonHd να αλλάξω στα κουμπιά του navBar τη σειρά που είναι.. Δηλαδή να πάει πρώτα το menu μετά το home και τέλος το πίσω. Ε, δεν το βρίσκω πουθενά.. Το βγαλανε η εγώ στραβωθηκα??

 

Επισης, κάπου πήρε το μάτι μου stock 30c, βγήκε καινούρια εκδοση? Έχει τίποτα καλύτερο η μπα? Δεν βρήκα change log κάπου..

 

Και μία τελευταία ερωτησουλα λίγο γενική.

Το 6p, για παράδειγμα που έχει laser focus και pure Android, από φωτογραφίες τι λέει? Σε σχέση με το g3?

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Είδα τώρα οτι εχει βγει η 30c με το lg phone from για το δικο μου Ιταλικό μοντέλο.Εχω περασμένη την πολωνίκη30b με flash tool.Περνάω την 30c με τον ίδιο τροπο η θέλει άλλη διαδικασία?

Τελικά την πέρασα με lg pc suite

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ψάχνω στην τελευταία xenonHd να αλλάξω στα κουμπιά του navBar τη σειρά που είναι.. Δηλαδή να πάει πρώτα το menu μετά το home και τέλος το πίσω. Ε, δεν το βρίσκω πουθενά.. Το βγαλανε η εγώ στραβωθηκα??

 

Επισης, κάπου πήρε το μάτι μου stock 30c, βγήκε καινούρια εκδοση? Έχει τίποτα καλύτερο η μπα? Δεν βρήκα change log κάπου..

 

Και μία τελευταία ερωτησουλα λίγο γενική.

Το 6p, για παράδειγμα που έχει laser focus και pure Android, από φωτογραφίες τι λέει? Σε σχέση με το g3?

 

ο djkostas που είχε το g3 και τώρα το 6p θα σου απαντήσει σε αυτό.σε σχέση με το v10 το 6p είναι λίγο χειρότερο.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Με pc suit?? Το είχες ρουτ

Οχι μανισια πολωνικη

Τωρα βέβαια εδω που τα λέμε δεν ειμαι σιγουρος αν περασε ιταλικη που ειναι το δικο μου η πολωνικη 30c και δεν ξερω πως να το ελέγξω αυτο

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

εχτες περασα την 6 30c ιταλικη ρουταρα με kingroot και ειχα ενα παλιο supersu me.δεν μπορει απ οτι βλεπω πλεον να το γυρίσει σε super su και στο play store εχει το pro επι πληρωμη.ξερει καποιος τι γινεται?να αγορασω το pro?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας χαιρετω μετα απο καιρο μιας και ξαναπηρα απο τη γυναικα μου το g3 μου και της πηρα αλλο τηλεφωνο.

 

Μια ερωτηση , εχω περασει την 6 εδω και καιρο , αλλα ρουτ πως κανουμε ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας χαιρετω μετα απο καιρο μιας και ξαναπηρα απο τη γυναικα μου το g3 μου και της πηρα αλλο τηλεφωνο.

 

Μια ερωτηση , εχω περασει την 6 εδω και καιρο , αλλα ρουτ πως κανουμε ;

Έχει στο YouTube αναλυτικό βίντεο μαζί με οδηγίες για να κατεβασεις ότι χρειάζεται. Και 3γω από κει το έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το ψαξω , ευχαριστω !

 

Noμιζω οτι το εκανα αυτο....η twrp που περασε ειναι μονιμη ; Δηλαδη μπορω να περασω καστομ ρομ αμεσα ;

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το ψαξω , ευχαριστω !

 

Noμιζω οτι το εκανα αυτο....η twrp που περασε ειναι μονιμη ; Δηλαδη μπορω να περασω καστομ ρομ αμεσα ;

Σε ακολουθώ από όταν πρωτοπηρες το lg 4x να ξέρεις. (Ελπίζω να μην ακούγεται "κάπως" χαχαχα)

Ναι κανονικα.

Εγώ χρησιμοποίησα το autorec για recovery βεβαια. Εσύ πώς το έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πολυ το ιδιο , ρουταρα με Kingo , recovery με autorec κλπ . Μου φανηκε περιεργο που για να ρουταρεις θελει custom recovery ,συνηθως ειναι το αναποδο...

 

Εβαλα fulmics για αρχη και βλεπουμε...κερνελ τελικα υπαρχει ; οπου και αν διαβασα για experimental ελεγε .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρώτα rootαρα κ μετά έβαλα recovery με το autorec πάντως.

Δεν έχω flashαρει καμμία custom ακόμα για να σου πω γιατί δεν υπάρχει χρόνος.

Με stock rooted ακόμα δεν έχω βγάλει ούτε εφαρμογές συστήματος που δεν χρησιμοποιώ.

Περιμένουμε εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Θα αναφερω αλλα με στοκ κερνελ ειναι λιγο δυσκολοτερο...

 

Και εγω ετσι εκανα ρουτ κλπ αλλα δεν ειχα ξανακανει την διαδικασια να φλασαρω το supersu απο recovery κλπ.Τουλαχιστον για πολυ καιρο.Συνηθως εκανες ρουτ και ταυτοχρονα με αυτο περναγε μεσα και η εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Είμαι σε lolipop 21Α Rout και TRWP recovery περασμένο.

Πως πάω σε MM ? Γιατί μου ήρθε η αναβάθμιση 30C

 

Σκεφτόμουν να κατεβάσω την ΜΜ από τo sitehttp://lg-firmware-rom.com/ και να χρησιμοποιήσω το Flashtool.... Αλλά δεν μπορω να καταλάβω αν μπορω να το κάνω ετσι

 

Μήπως πρέπει πρώτα να κάνω back to stock aka 21A και μετά να το κάνω update από το lg pc suite ?

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα επειδη το ειχα κανει καιρο πριν μπορεις μεσω του pc suite να φλασαρεις ρομ που θα εχεις κατεβασει εσυ οπως απο τη σελιδα που αναφερεις.Αλλιως οπως εισαι τωρα συνδεσε το τηλ στο pc suite και φλασαρε το με τη μια χωρις προετοιμασια, ενδεχομενως να μπορεις αφου εχεις twrp να κατεβασεις καποια custom MM και να μην μπεις σε ολη τη διαδικασια... Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα επειδη το ειχα κανει καιρο πριν μπορεις μεσω του pc suite να φλασαρεις ρομ που θα εχεις κατεβασει εσυ οπως απο τη σελιδα που αναφερεις.Αλλιως οπως εισαι τωρα συνδεσε το τηλ στο pc suite και φλασαρε το με τη μια χωρις προετοιμασια, ενδεχομενως να μπορεις αφου εχεις twrp να κατεβασεις καποια custom MM και να μην μπεις σε ολη τη διαδικασια...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν θα έχω προβλημα με soft brick αν όπως είμαι με ροοτ πάω και κάνω upgrade σε λόλιποπ ???

Για το Custom Rom που προτείνεις το σκέφτηκα.. αλλα είπα να δοκιμάσω το stock MM εφόσον μπορώ να κανω ρουτ και να περάσω flash..

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις αναβαθμιση με το προγραμμα της lg (λιγο πολυ ειναι σαν το flashtool) θα επαναφερει το κινητο σε πληρη εργοστασιακη μορφη , με το τελευταιο επισημο λογισμικο, δε θα εχεις κανενα προβλημα.Εγω οταν το εκανα ειχα custom λολιποπ και του περασα την στοκ 6.0 . Το μονο που θελει να κανεις πριν η μετα τη διαδικασια ειναι επαναφορα ρυθμισεων γιατι το προγραμμα της Lg (και το flashtool) δεν φορμαρουν τα user data και ενδεχομενως να υπαρχουν προβληματακια μετα. Μπορεις να δοκιμασεις και χωρις επαναφορα και αναλογως πρατεις.
Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις αναβαθμιση με το προγραμμα της lg (λιγο πολυ ειναι σαν το flashtool) θα επαναφερει το κινητο σε πληρη εργοστασιακη μορφη , με το τελευταιο επισημο λογισμικο, δε θα εχεις κανενα προβλημα.Εγω οταν το εκανα ειχα custom λολιποπ και του περασα την στοκ 6.0 . Το μονο που θελει να κανεις πριν η μετα τη διαδικασια ειναι επαναφορα ρυθμισεων γιατι το προγραμμα της Lg (και το flashtool) δεν φορμαρουν τα user data και ενδεχομενως να υπαρχουν προβληματακια μετα. Μπορεις να δοκιμασεις και χωρις επαναφορα και αναλογως πρατεις.

 

Σε ευχαριστώ. Μια τελευταία ερώτηση πριν προχωρήσω... Θα έχω θέμα εγγύηση ? γιατι θυμάμαι ότι με Flashtool εξαφανίζονταν και κάθε ίχνος ροοτ από το κινητό μεσα !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...