Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι, το εχω πεταξει ομως απ το συστημα γιατι δεν το χρησιμοποιω ποτε..

μου εχει σπασει τα νευρα και αν και μου αρεσει η ρομ ειναι η μονη που παρουσιαζει αυτο το θεμα και πηγα σε unick.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω ειμαι με fulmics πανω απο μηνα τωρα και ολα δουλευουν ρολοι.. δεν εχω αλλαξει kernel, αλλα τρεχει xposed με διαφορα, εχω αφαιρεσει εφαρμογες συστηματος.. τι προβλημα σου κανει εσενα?

 

είχε θέμα με τις εισερχόμενες, μπρίκαρε και δεν κράταγε την κλήση.την ξαναδοκίμασα πάλι και δούλευε καλά αλλά δεν μου άρεσε και γύρισα σε aosp.μέρα με νύχτα η αοσπ σε μπαταρία/απόδοση.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περασμένη την 6.0 από Πολωνία με flashtool. Θέλω να ρουταρω και να περάσω twrp recovery εχω βρει το ανάλογο θέμα και τον τρόπο στο xda αλλά βλέπω ότι πολλοί αναφέρουν διαφορά προβλήματα που προκύπτουν. Το έχει κάνει κανείς? Να το δοκιμάσω ή θα κλαίω το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περασμένη την 6.0 από Πολωνία με flashtool. Θέλω να ρουταρω και να περάσω twrp recovery εχω βρει το ανάλογο θέμα και τον τρόπο στο xda αλλά βλέπω ότι πολλοί αναφέρουν διαφορά προβλήματα που προκύπτουν. Το έχει κάνει κανείς? Να το δοκιμάσω ή θα κλαίω το τηλέφωνο.

Εγώ rootαρα με kingroot και πέρασα tarp με autorec mm.

Όλα βαίνουν καλώς εδώ κ 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περασμένη την 6.0 από Πολωνία με flashtool. Θέλω να ρουταρω και να περάσω twrp recovery εχω βρει το ανάλογο θέμα και τον τρόπο στο xda αλλά βλέπω ότι πολλοί αναφέρουν διαφορά προβλήματα που προκύπτουν. Το έχει κάνει κανείς? Να το δοκιμάσω ή θα κλαίω το τηλέφωνο.

και εγω το ιδιο με τον φιλο ποιο πανω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ rootαρα με kingroot και πέρασα tarp με autorec mm.

Όλα βαίνουν καλώς εδώ κ 2 μερες

 

Αυτός είναι ο μόνος τρόπος να ρουταρουμε το ξέρω. Ρώτησα επειδή διάβασα για προβλήματα που υπήρξαν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειμαι με 5 ll μονο και μονο επειδη βλεπω καποια θεματακια με το root.ερωτηση,αμα περασω την 6 αρκει μονο root με το king root η πρεπει αναγκαστικα να περασω και recovery?καπου διαβασα οτι με το king στην επανεκκίνηση χανεται το ρουτ ισχυει??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειμαι με 5 ll μονο και μονο επειδη βλεπω καποια θεματακια με το root.ερωτηση,αμα περασω την 6 αρκει μονο root με το king root η πρεπει αναγκαστικα να περασω και recovery?καπου διαβασα οτι με το king στην επανεκκίνηση χανεται το ρουτ ισχυει??

Αντικατέστησα το kingroot με super su και δεν έχω θέμα με την επανεκκίνηση.

Μόλις το δοκίμασα βασικά Γιατί δεν ήμουν σίγουρος :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ειμαι με 5 ll μονο και μονο επειδη βλεπω καποια θεματακια με το root.ερωτηση,αμα περασω την 6 αρκει μονο root με το king root η πρεπει αναγκαστικα να περασω και recovery?καπου διαβασα οτι με το king στην επανεκκίνηση χανεται το ρουτ ισχυει??

Ρεκοβερυ περνας αν θελεις να βαζεις customrom η μοντιες σε μορφη zip αρχειου η για μπακαπ.αν δεν κανεις τετοια δεν ειναι απαραιτητο να αλλαξεις ρεκοβερυ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια.οχι δεν σκοπευω ακομα να περασω καμια custom.νομιζω ειναι αρκετα καλη η στοκ με ενα καθαρισματακι της "σαβουρας" ειμαι κομπλε!!οποτε βουρ για 6.
Link to comment
Share on other sites

με nova launcher premium και screen of and lock όλες το κάνουν

 

Και άμα είσαι root δεν θες καν την έξτρα εφαρμογή

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και άμα είσαι root δεν θες καν την έξτρα εφαρμογή

 

πως?

 

 

:offtopic: σκέφτομαι και εγώ την μετάβαση στο 6p κώστα, βαρέθηκα με τα ένα σωρό άχρηστα bloatware και να περιμένω 300 χρόνια μια αναβάθμιση.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

πως?

 

 

:offtopic: σκέφτομαι και εγώ την μετάβαση στο 6p κώστα, βαρέθηκα με τα ένα σωρό άχρηστα bloatware και να περιμένω 300 χρόνια μια αναβάθμιση.

 

Ρυθμίσεις Nova > Χειρονομίες > Διπλό πάτημα > Screen lock.

Εγώ πάντως το έκανα. Παρήγγειλα το 6p γιατί βαρέθηκα να ψάχνω αν θα μπορώ να κάνω root στη συσκευή μου ή αν θα μπορώ να περάσω custom recovery. Το G3, το οποίο το κατευχαριστήθηκα 1,5 χρόνο πάει στη γυναίκα μου. Θα μου λείψει η αποσπώμενη μπαταρία και το μικρό βάρος του.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις Nova > Χειρονομίες > Διπλό πάτημα > Screen lock.

Εγώ πάντως το έκανα. Παρήγγειλα το 6p γιατί βαρέθηκα να ψάχνω αν θα μπορώ να κάνω root στη συσκευή μου ή αν θα μπορώ να περάσω custom recovery. Το G3, το οποίο το κατευχαριστήθηκα 1,5 χρόνο πάει στη γυναίκα μου. Θα μου λείψει η αποσπώμενη μπαταρία και το μικρό βάρος του.

 

ωραίος ευχαριστώ, δεν ήξερα ότι μπήκε η επιλογή αυτή, δεν το είχα παρατηρήσει.

 

είμαι ανάμεσα σε αρκετά κινητά και δεν έχω πάρει απόφαση ακόμα.το μόνο που με χαλάει στο 6p είναι τα 3gb ram, κοιτάω αποκλειστικά κινητά με 4gb ραμ απλά το 6p είναι νεξους και έχεις ένα σωρό υποστήριξη.

 

μεγάλο συν θα είναι ποιο θα έχει την μεγαλύτερη υποστήριξη από την κοινότητα για να έχω pure android, αν δεν βρω θα πάω στο 6p που η τιμή του είναι λουκούμι τώρα και θα έχω αναβαθμισμένο κινητό για άλλα 3 χρόνια χαλαρά.

 

ο μοναδικός λόγος που θα αλλάξω το g3 είναι η μπαταρία και η λίγη πια ραμ (2gb) καθώς με τις αναβαθμίσεις είμαι κομπλέ με την xenonhd.έχω το πάτς του μαρτίου από τις 11 του μήνα και στην στοκ είναι με του δεκέμβρη....

 

και για να μην είμαι εντελώς οφτοπικ ο τελευταίος νεμπουλα (12.5) παίζει άψογα, δεν μπρικάρει

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ωραίος ευχαριστώ, δεν ήξερα ότι μπήκε η επιλογή αυτή, δεν το είχα παρατηρήσει.

 

είμαι ανάμεσα σε αρκετά κινητά και δεν έχω πάρει απόφαση ακόμα.το μόνο που με χαλάει στο 6p είναι τα 3gb ram, κοιτάω αποκλειστικά κινητά με 4gb ραμ απλά το 6p είναι νεξους και έχεις ένα σωρό υποστήριξη.

 

μεγάλο συν θα είναι ποιο θα έχει την μεγαλύτερη υποστήριξη από την κοινότητα για να έχω pure android, αν δεν βρω θα πάω στο 6p που η τιμή του είναι λουκούμι τώρα και θα έχω αναβαθμισμένο κινητό για άλλα 3 χρόνια χαλαρά.

 

ο μοναδικός λόγος που θα αλλάξω το g3 είναι η μπαταρία και η λίγη πια ραμ (2gb) καθώς με τις αναβαθμίσεις είμαι κομπλέ με την xenonhd.έχω το πάτς του μαρτίου από τις 11 του μήνα και στην στοκ είναι με του δεκέμβρη....

 

και για να μην είμαι εντελώς οφτοπικ ο τελευταίος νεμπουλα (12.5) παίζει άψογα, δεν μπρικάρει

υπαρχει καμια μοντια για ραδιοφωνο με ενγραφη?κριμα που δεν εχει το μανησιο.EDIT απο παραδρομη παραθεσα το προηγουμενο μυνημα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

είμαι ανάμεσα σε αρκετά κινητά και δεν έχω πάρει απόφαση ακόμα.το μόνο που με χαλάει στο 6p είναι τα 3gb ram, κοιτάω αποκλειστικά κινητά με 4gb ραμ απλά το 6p είναι νεξους και έχεις ένα σωρό υποστήριξη.

 

 

άλλο η διαχείριση μνήμης στα nexus και άλλο στις υπόλοιπες συσκευές

 

πχ ένα nexus με 2GB

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/Screenshot_20160319-122349_zpspayrzoep.png

 

Και το g3

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/Screenshot_2016-03-19-12-28-46_zps4nktttak.png

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Άρα υποθέτω ότι δεν είσαι τόσο οριακά όπως τα στοκ firmware

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

και 10 εφαρμογές να αφήσω να τρέχουν πάντα έχω πάνω από 300mb φρι

Και το δικό μου πάνω από 300 είναι πάντα και είναι 16αρι

Link to comment
Share on other sites

και εγώ 16αρι έχω με 2gb ram.νταξ δεν λέω καλά είναι και τα 2gb αλλά έτσι όπως το πάνε οι εφαρμογές ούτε 10gb δεν θα μας φτάνουν σε λίγο
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

και εγώ 16αρι έχω με 2gb ram.νταξ δεν λέω καλά είναι και τα 2gb αλλά έτσι όπως το πάνε οι εφαρμογές ούτε 10gb δεν θα μας φτάνουν σε λίγο

Εγω απο την αλλη πιστευω το αντιθετο

Εχει εξελιχθεί πολύ το hardware και το software εχει μείνει στάσιμο στο android

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει εδώ και λίγο καιρό την custom 30b και όλα δούλευαν ρολόι.Τις τελευταίες όμως μέρες όταν κλείνει η οθόνη μετά από τα 30 δευτέρα που εχω βάλει μετά δεν ξανανοιγει με τίποτα.ή όταν δέχομαι κλήση μετά δεν μπορώ να δω τίποτα γιατί κολλάει στην μαύρη οθόνη.Ούτε πατώντας το κουμπί πίσω γίνεται τίποτα και πρέπει να βγάλω την μπαταρία. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο κάτι αναλογο?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...