Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν κανεις ρουτ το supersu μπαινει αυτοματα και οχι δια χειρος.αν δεν το βλεπεις το εικονιδιο κατι πηγε στραβα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω και δεν ξέρω κιόλας προτάσεις στην αγορά χωρίς αλλαγή back cover. Και άρα εμένα προσωπικά δεν με καλύπτουν...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις ρουτ το supersu μπαινει αυτοματα και οχι δια χειρος.αν δεν το βλεπεις το εικονιδιο κατι πηγε στραβα.

Καλημέρα. Ναι, προφανώς κάτι πάει στραβά. Έκανα τη διαδικασία βήμα βήμα 3-4 με το ίδιο αποτέλεσμα. Περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλο το νήμα. Έχω 2 ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. 1.Ή αναβάθμιση μεσω lg pc suite είναι καθαρή? Με αναβάθμιση και μετά ένα hard reset είναι οκ? Θελω να κανω clean install 2. Για ποιο λόγο μπορεί να μην μπαίνει το κινητό σε download mode? Ειναι θεμα drivers? Πάω να μπω για να φλασαρω μέσω του flash tool αλλά δεν κάνει τίποτα, εμφανίζει να φορτίζει μόλις βάζω το usb.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

για μένα η καλύτερη αναβάθμιση είναι με flashtool αλλά και με το lg pc suite και ρισετ δεν έχεις θέμα.

ανοίγεις το flashtool, πατάς vol up με σβηστό το κινητό και μετά βάζεις το usb, περιμένεις λίγο και μπαίνει

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλο το νήμα. Έχω 2 ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. 1.Ή αναβάθμιση μεσω lg pc suite είναι καθαρή? Με αναβάθμιση και μετά ένα hard reset είναι οκ? Θελω να κανω clean install 2. Για ποιο λόγο μπορεί να μην μπαίνει το κινητό σε download mode? Ειναι θεμα drivers? Πάω να μπω για να φλασαρω μέσω του flash tool αλλά δεν κάνει τίποτα, εμφανίζει να φορτίζει μόλις βάζω το usb.

 

Το Download Mode μπαίνει είτε έχεις drivers, είτε όχι. Πατάς το vol up παρατεταμένα ενώ συνδέεις το USB.

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το USB καλώδιο?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ναι, προφανώς κάτι πάει στραβά. Έκανα τη διαδικασία βήμα βήμα 3-4 με το ίδιο αποτέλεσμα. Περίεργο.

εχεις ενεργοποιησει το usb debaging?μηπως φταιει αυτο?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

για μένα η καλύτερη αναβάθμιση είναι με flashtool αλλά και με το lg pc suite και ρισετ δεν έχεις θέμα.

ανοίγεις το flashtool, πατάς vol up με σβηστό το κινητό και μετά βάζεις το usb, περιμένεις λίγο και μπαίνει

 

Το Download Mode μπαίνει είτε έχεις drivers, είτε όχι. Πατάς το vol up παρατεταμένα ενώ συνδέεις το USB.

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το USB καλώδιο?

Ευχαριστώ παιδιά. Τελικά δοκίμασα με άλλο καλώδιο usb, μπήκε σε download mode και φλασαρα με το flash tool. Περίεργο πάντως γιατί χρησιμοποιούσα το καλώδιο της LG. Βέβαια δεν ξέρω και με το flash tool κατά πόσο είναι καθαρή η εγκατάσταση, γιατί κάποιες εφαρμογές που είχα σβήσει δεν υπάρχουν, και με ρώτησε αν θέλω να τις επαναφερω, αν και είχα επιλέξει να σβηστούν όλα στο flash tool. Anyway, έκανα και ένα hard reset και τώρα πάμε για ρουτ.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

λογικά σε ρωτάει να τις επαναφέρει από το google όχι από την συσκευή
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Τελικά δοκίμασα με άλλο καλώδιο usb, μπήκε σε download mode και φλασαρα με το flash tool. Περίεργο πάντως γιατί χρησιμοποιούσα το καλώδιο της LG. Βέβαια δεν ξέρω και με το flash tool κατά πόσο είναι καθαρή η εγκατάσταση, γιατί κάποιες εφαρμογές που είχα σβήσει δεν υπάρχουν, και με ρώτησε αν θέλω να τις επαναφερω, αν και είχα επιλέξει να σβηστούν όλα στο flash tool. Anyway, έκανα και ένα hard reset και τώρα πάμε για ρουτ.

 

Το καλώδιο της LG είναι μακράν το χειρότερο και αργά ή γρήγορα είναι η αιτία που η συσκευή φορτίζει αργά.

Αν υπάρχει διαθέσιμο κάποιο άλλο, το προτιμάμε. ;)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

εχεις ενεργοποιησει το usb debaging?μηπως φταιει αυτο?

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχω ενεργοποιήσει. Επίσης, αφού τελειώσει η διαδικασία, το κινητό κάνει reboot και ανοίγοντας δείχνει ότι κάνει κάποιο update αλλά είναι στιγμιαίο το μήνυμα. Και κάτι ακόμα, το προγραμματάκι δε βρίσκει ποτέ τη serial port και μπαίνω πάντα σε download mode. Πραγματικά, πρώτη φορά δυσκολεύομαι τόσο με το ρουτάρισμα συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχω ενεργοποιήσει. Επίσης, αφού τελειώσει η διαδικασία, το κινητό κάνει reboot και ανοίγοντας δείχνει ότι κάνει κάποιο update αλλά είναι στιγμιαίο το μήνυμα. Και κάτι ακόμα, το προγραμματάκι δε βρίσκει ποτέ τη serial port και μπαίνω πάντα σε download mode. Πραγματικά, πρώτη φορά δυσκολεύομαι τόσο με το ρουτάρισμα συσκευής.

μην το ρουταρεις εγω κατεβαζω ενα kdz αρχειο μαλλον ειναι η 6 απο πολωνια μερια,οποτε το ρουτ που γνωριζουμε δεν θα ισχυει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

http://opensource.lge.com/osSch/list?types=ALL&search=D855

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα ,μπορω να κατεβασω απο εδω την 6 και να την φλασαρω??

Link to comment
Share on other sites

μην το ρουταρεις εγω κατεβαζω ενα kdz αρχειο μαλλον ειναι η 6 απο πολωνια μερια,οποτε το ρουτ που γνωριζουμε δεν θα ισχυει.

Ναι η 6 ειναι.Βελτιωμενη αισθητα μπορω να πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://opensource.lge.com/osSch/list?types=ALL&search=D855

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα ,μπορω να κατεβασω απο εδω την 6 και να την φλασαρω??

Κατεβασε την απο εδω καλυτερα (Poland)http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41 Εγω εβαλα την πρωτη που εχω το 16αρι.Αλλα και η δευτερη ιδια πρεπει να ειναι.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι η 6 ειναι.Βελτιωμενη αισθητα μπορω να πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβασε την απο εδω καλυτερα (Poland)http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41 Εγω εβαλα την πρωτη που εχω το 16αρι.Αλλα και η δευτερη ιδια πρεπει να ειναι.

Ποια απο τις δυο πολωνικες ειναι για 16αρι?θα εχει καποια διάφορα απο την ελληνικη εκδοση ή την ρουμανικη που εχω?

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 κάνουν και για τα 2 από όσο γνωρίζω και όχι δεν υπάρχει διαφορά. Άντε σε branded να δεις κανένα logo της εταιρείας κινητής κατά την είσοδο και καμία προεγκατεστημένη εφαρμογή. Αλλά εδώ νομίζω και τα 2 είναι open unbranded.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 κάνουν και για τα 2 από όσο γνωρίζω και όχι δεν υπάρχει διαφορά. Άντε σε branded να δεις κανένα logo της εταιρείας κινητής κατά την είσοδο και καμία προεγκατεστημένη εφαρμογή. Αλλά εδώ νομίζω και τα 2 είναι open unbranded.

Thanks!!!με καλυψες απόλυτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι η 6 ειναι.Βελτιωμενη αισθητα μπορω να πω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβασε την απο εδω καλυτερα (Poland)http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41 Εγω εβαλα την πρωτη που εχω το 16αρι.Αλλα και η δευτερη ιδια πρεπει να ειναι.

 

παιδια πως κανω εγκατασταση τα kdz???

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως κανω εγκατασταση τα kdz???

Ένας τρόπος είναι όπως περιγράφεται εδώ με το flash tool

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

9c64589413b9e707a3d640a8d8282851.jpg μόλις την πέρασα.!!!πετάει το κινητό.!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά να ρωτήσω μπορώ να αλλάξω την εικόνα αυτού πού καλώ από στρογγυλή σε τετράγωνη μεγάλη όπως το κάνεις με το g3 tweaks??

Link to comment
Share on other sites

Η 6αρα αυτή είναι official? Δλδ ένα g3 που δεν είναι root όταν τσεκάρεις για software update σου λέει ότι έχει έρθει η 6? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διαβάστε λίγο. Είναι επίσημη για όσα είναι πολωνίας. Έχει χιλιοειπωθεί. Τα Updates δεν τα δίνει κεντρικά αλλά κάθε χώρα ξεχωριστά όταν αυτή το αποφασίσει. Αυτό δεν σημαίνει ότι εσύ με ένα flash tool δεν μπορείς να την περάσεις αλλά δεν θα σου έρθει OTA εκτός και βγάλει η χώρα που είναι "σημαδεμένο" το κινητό σου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...