Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μολις προσπαθησα να κανω ροοτ το g3με τη μεθοδο LG One Click Root by avicohh και το τηλ εχει μεινει κολημενη στην οθονη που λεει firmware update.

τι να κανω τωρα?

παρακαλω παιδια περιμενω απαντηση οσο πιο γρηγορα γινεται!!!

 

μου έτυχε κι εμένα... βγάλε και ξαναβάλε usb... αν δεν πιάσει, βγάλε μπαταρία και ξανακάντο με το script

 

πες μας αν ολα ok

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου έτυχε κι εμένα... βγάλε και ξαναβάλε usb... αν δεν πιάσει, βγάλε μπαταρία και ξανακάντο με το script

 

πες μας αν ολα ok

 

Να'σαι καλα φιλε μου εβγαλα μπαταρια και εφταξε.

εγινε και το ροοτ.

Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παρα πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

cool... τώρα για το παραπάνω που ρώτησα γνωρίζει κανείς; Έκανα root για να βάλω το xposed, ώστε να έχω ηχογράφηση κλήσεων... αλλά το xposed μπαίνει μόνο με custom recovery και flashable zip, σωστά;; Και αν το βάλουμε, σπάει το smart cover και το weather app?

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ιδια ερωτηση και εγω με τον χρηστη kogo απο πανω,

μονο με root, xposed δεν μπαινει σε g3 με lolipop?, ή υπαρχει αλλος τροπος?

Edited by TsiKotsi
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα αυτο το μοντακι κ επαιξε μια χαρα σε 2,5 cloydy..!οποιος ενδιαφερεται ας το δοκιμασει..!!

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/krazee-photo-size-changer-t2999988

 

να σαι καλά, καμπάνα παίζει.

 

έχω λαγκ στο πρώτο πάτημα του launcher με τις ρυθμίσεις του bullet στην 2.5 του cloudy.μπαταρία είμαι 1 μέρα και 13 ώρες στο 57% με 3.30 ώρες wifi, ελάχιστο ντατα και 1 ώρα οθόνη.

 

νομίζω οι aosp υπερέχουν κατα κράτος και σε ταχύτητα και σε μπαταρία.το ψήνω για cm12 πάλι.αν την βάλεις μια φορά δύσκολα πας σε άλλη..

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα παιδιά.

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος με κάποια ρομ η κάποιο κερνελ να μειώσουμε τη θερμοκρασία της συσκευής η οποία φτάνει σε απογοητευτικά επίπεδα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by Xras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!Μετα απο την εναλλαγη διαφορων customs (απο lamhoang σε cloudy 2.5) ειχα μεσα σε backup κ της lg αλλα και του titatnium διαφορα παιχνιδια..Δοκιμασα σημερα να παιξω μερικα απο αυτα αλλα οταν πατουσα ξεκινουσαν και μετα με πεταγε εξω και δεν φορτωναν τα παιχνιδια. 3 παιχνιδια της gameloft και αλλα 2-3 ακομα..Κατ΄αλλα ολα τα υπολοιπα καλα.Εχει κανεις καμια ιδεα γι'αυτα τα games γιατι συνεβη αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα παιδιά.

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος με κάποια ρομ η κάποιο κερνελ να μειώσουμε τη θερμοκρασία της συσκευής η οποία φτάνει σε απογοητευτικά επίπεδα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

CTT mod και το βελτιώνει αρκετά το θέμα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

CTT mod και το βελτιώνει αρκετά το θέμα

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!:cool:

Και κάτι ακόμη....Τί ακριβώς κάνει αυτό το mod?Πιό αρχείο να φλασάρω? Με πιο θα έχω τις χαμηλότερες θερμοκρασίες χωρίς Lag?

Edited by Xras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!Μετα απο την εναλλαγη διαφορων customs (απο lamhoang σε cloudy 2.5) ειχα μεσα σε backup κ της lg αλλα και του titatnium διαφορα παιχνιδια..Δοκιμασα σημερα να παιξω μερικα απο αυτα αλλα οταν πατουσα ξεκινουσαν και μετα με πεταγε εξω και δεν φορτωναν τα παιχνιδια. 3 παιχνιδια της gameloft και αλλα 2-3 ακομα..Κατ΄αλλα ολα τα υπολοιπα καλα.Εχει κανεις καμια ιδεα γι'αυτα τα games γιατι συνεβη αυτο??

Δοκίμασε φρέσκο uninstall-install και μετά restore μονάχα data από το titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και στις εφαρμογες, αλλα απαντηση δεν πηρα!

υπαρχει καποια εφαρμογη η καποιος τροπος να γραψουμε video σε slow motion? το xcam εχει τετοια επιλογη, αλλα θα ηθελα να ειναι ακομη πιο "slow"! Στο noteII εφτανε μεχρι 1/16..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!:cool:

Και κάτι ακόμη....Τί ακριβώς κάνει αυτό το mod?Πιό αρχείο να φλασάρω? Με πιο θα έχω τις χαμηλότερες θερμοκρασίες χωρίς Lag?

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/thermal-mod-t2907363

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Xposed μόνο με custome recovery και flashable zip, σωστά;;; Αν το βάλουμε χαλάει το smart cover και το weather up?

 

κάνω quote τον εαυτό μου, σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος κάτι και ξέχασε να απαντήσει στο παραπάνω

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αφού είδα τεράστια προβλήματα με wakelocks και alarms κατέφυγα στην λύση συνδυασμού Greenify + Amplify + Powernap και πλέον τεστάρω αυτό το setup και αναμένω να δω τα αποτελέσματα. Αρκετά καλά τα πρώτα δείγματα πάντως.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αφού είδα τεράστια προβλήματα με wakelocks και alarms κατέφυγα στην λύση συνδυασμού Greenify + Amplify + Powernap και πλέον τεστάρω αυτό το setup και αναμένω να δω τα αποτελέσματα. Αρκετά καλά τα πρώτα δείγματα πάντως.

Και παλι παραμενει ενα πολυ μετριο κινητο στο θεμα αυτονομια...

Οτι κι αν εχω κανει μεχρι στιγμης δεν μπορω να βγαλω μερα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Και παλι παραμενει ενα πολυ μετριο κινητο στο θεμα αυτονομια...

Οτι κι αν εχω κανει μεχρι στιγμης δεν μπορω να βγαλω μερα.

 

Την μέρα την βγάζω πολύ άνετα. Ε δεν θέλω παραπάνω και από 4-5 ώρες οθόνης... Αναλόγως και την περιοχή που είμαι και την χρήση πιάνω και καλύτερα αποτελέσματα. Ή έπιανα γιατί την τελευταία εβδομάδα έχουν αρχίσει κάτι τρελά wakelocks και σε idle καίει πολύ. Τώρα θα δω με αυτά τα όλα αυτά πάνω τι θα κερδίσω. Ήδη φαίνεται να κερδίζω αρκετά σε κατάσταση αναμονής. 2-3 ημέρες ακόμα τεστ και βλέπουμε. Έχω περιορίσει αρκετά τα όποια wakelocks υπάρχουν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια μου βεβαια εγω λογω δουλειας ειμαι για ωρες κατω απο τον ηλιο οποτε η φωτεινοτητα δουλευει στο φουλ.Οπως και το 3G επισης.

Ετσι φτανω σπιτι στο 50% περιπου με 2 ωρες οθονη στις 8 ωρες χρησης.

Παιζω και παιχνιδια και το επιβαρυνω.

Τωρα η μπαταρια δε νομιζω να θελει αλλαγη καθως δεν εχει κλεισει ουτε χρονο.

Εχω βαλει ολα τα μοντς εκτος απο αυτο με το resolution αψου προτιμω τα 530dpi.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Newbie question..:D

Tι ειναι πιο σωστο...να φλασαρω πρωτα τον kernel και μετα το CCT mode ,

ή το αναποδο?

 

Δεν παιζει ρολο. Μπορεις με οποια σειρα θελεις.

Αλλα εγω πρωτα θα εβαζα custom kernel και μετα αλλα mod. ;)

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια μου βεβαια εγω λογω δουλειας ειμαι για ωρες κατω απο τον ηλιο οποτε η φωτεινοτητα δουλευει στο φουλ.Οπως και το 3G επισης.

Ετσι φτανω σπιτι στο 50% περιπου με 2 ωρες οθονη στις 8 ωρες χρησης.

Παιζω και παιχνιδια και το επιβαρυνω.

Τωρα η μπαταρια δε νομιζω να θελει αλλαγη καθως δεν εχει κλεισει ουτε χρονο.

Εχω βαλει ολα τα μοντς εκτος απο αυτο με το resolution αψου προτιμω τα 530dpi.

Η μπαταρία που αναφέρεις δεν είναι και κακή. 2 ώρες οθόνης σε δεδομένα με πρακτικά 100% φωτεινότητα ακούγεται πολύ καλή απόδοση για ένα κινητό που έτσι και αλλιώς δεν θεωρείται ότι έχει και την καλύτερη μπαταρία.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρε το ματι μου την XtraLite rom που την εχει φτιαξει Ελληνας.

Ειναι κανεις απο μας;Την εχει δοκιμασει καποιος;Ελεγα να την τεσταρω μετα την δουλεια..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρε το ματι μου την XtraLite rom που την εχει φτιαξει Ελληνας.

Ειναι κανεις απο μας;Την εχει δοκιμασει καποιος;Ελεγα να την τεσταρω μετα την δουλεια..

 

την εχω δοκιμασει εγω. θελει πολυ δουλεια ακομη για να φτασει στα επιπεδα του cloudy... μπραβο για την προσπαθεια παντως.!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Full unroot μέσα από το SuperSU αλλιώς ξαναφλασάρισμα μίας στοκ ρομ με την ίδια διαδικασία που είναι για επαναφορά σε στοκ κατάσταση εαν έχεις βάλει custom.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...