Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι εννοείται ότι επιλέγεις Apply on Boot

 

To θέμα είναι ότι όταν κάνω reboot δε μου κρατάει όλες τις ρυθμίσεις μετά. Κάποιες επανέρχονται στις default. Πχ cpu max freq, sync thresfold.. Γνωρίζει κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι ότι όταν κάνω reboot δε μου κρατάει όλες τις ρυθμίσεις μετά. Κάποιες επανέρχονται στις default. Πχ cpu max freq, sync thresfold.. Γνωρίζει κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

 

Εμένα τις κατάει κανονικά όλες. Μου βγάζει ειδοποίηση ότι τις σέταρε. Δεν έχω κανένα απολύτως θέμα! Άντε να έρθει η καινούρια έκδοση με Alucard.

 

Υ.Γ. 1: Έκανε αλλαγή στις κεντρικές ρυθμίσεις. -40 και όχι -65 στο undervolt.

 

Υ.Γ. 2: Αρχή δεύτερου κύκλου και όλα ξεκινάνε σούπερ. Σίγουρα δεν είναι δείγμα ακόμα καθώς είμαι στο 100% που πάντα κρατάει παραπάνω αλλά από το G2 είχα να δω 7h 50m σε μπαταρία, με 10m οθόνης και μέσα στο βράδυ έλαβα 5 emails, 2 hangout και 2 fb messenger chats + fb news feed ειδοποιήσεις. Παρόλο λοιπόν που συνέβησαν γεγονότα που ξύπνησαν το τηλέφωνο μου για λίγο είμαι ακόμα στο 100% μετά από όλα αυτά.

Ρυθμίσεις sync, data on, 2g, wifi

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι στο G2 εχουν βγαλει G4 weather και δεν εχει σε μας;Χμμμ...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι στο G2 εχουν βγαλει G4 weather και δεν εχει σε μας;Χμμμ...

 

πιο εννοεις δν εχει σε εμας..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,φλάσαρα κι εγώ την cloudy 2.4 και στις επιλογές που έχει το Aroma installer για το oversharpening επέλεξα stock value.Εσείς;

Τώρα πως μπορώ να το απενεργοποιησω;Το παρακάτω να το δοκιμάσω;

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/orig-development/fix-sharpening-mod-script-1-0-beta-t2957648

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Disabled επιλέγω πάντα όταν είναι ενσωματωμένο. Νομίζω ότι μπορείς κανονικά να το βάλεις το mod.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

πιο εννοεις δν εχει σε εμας..??

 

Αυτο εδω http://http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/lp-real-weather-g4-t3123711

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Εδω και 3 μήνες, είμαι κάτοχος ενός g3 , αυτό με την μνήμη 3ram. Το τηλέφωνο δεν το πολύ ξέρω ακόμη, είχα iphone πριν και σκέφτομαι να ξαναγυρισω σε iPhone έχω βρει το 6 σε καλή τιμή.

Όμως το σκέφτομαι συνέχεια, γιατί ένας φίλος μου ει είχε το 6αρι και το έδωσε και πήρε S5,γιατι το iPhone δεν του άρεσε, αν και είχε και αυτός το 4αρι πριν.

Μου αρέσει η οθόνη του g3, διαβάζω σχετικά άνετα σελίδες, όμως ζεσταίνεται πολύ και δεν έχει στην επαφή, το εικονίδιο για βιντεοκληση,όπως άλλα τηλέφωνα και το iphone φυσικά.

Λέτε σε μελλοντική αναβάθμιση, να φτιάξουν το θέμα της βιντεοκλησης;

Μου αρέσει σαν συσκευή, έχει δυνατότητες, αποσπωμενη μπαταρία, επέκταση μνήμης κλπ, αλλά το ζέσταμα της συσκευής, το ότι μου ανοίγει το WiFi από μόνο του και η έλλειψη βιντεοκλησεων, με κάνει να σκέφτομαι αυτό που σας λέω παραπάνω.

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Εδω και 3 μήνες, είμαι κάτοχος ενός g3 , αυτό με την μνήμη 3ram. Το τηλέφωνο δεν το πολύ ξέρω ακόμη, είχα iphone πριν και σκέφτομαι να ξαναγυρισω σε iPhone έχω βρει το 6 σε καλή τιμή.

Όμως το σκέφτομαι συνέχεια, γιατί ένας φίλος μου ει είχε το 6αρι και το έδωσε και πήρε S5,γιατι το iPhone δεν του άρεσε, αν και είχε και αυτός το 4αρι πριν.

Μου αρέσει η οθόνη του g3, διαβάζω σχετικά άνετα σελίδες, όμως ζεσταίνεται πολύ και δεν έχει στην επαφή, το εικονίδιο για βιντεοκληση,όπως άλλα τηλέφωνα και το iphone φυσικά.

Λέτε σε μελλοντική αναβάθμιση, να φτιάξουν το θέμα της βιντεοκλησης;

Μου αρέσει σαν συσκευή, έχει δυνατότητες, αποσπωμενη μπαταρία, επέκταση μνήμης κλπ, αλλά το ζέσταμα της συσκευής, το ότι μου ανοίγει το WiFi από μόνο του και η έλλειψη βιντεοκλησεων, με κάνει να σκέφτομαι αυτό που σας λέω παραπάνω.

 

Είσαι σε λάθος θέμα. Εδώ μιλάμε για τροποποιήσεις!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

ναι καταλαβα.. όντως ειναι πολυ ωραιο..!!πιστευω γρηγορα θα βγαλουνε και για το δικο μας..!! εχει ενα mod apo to flex 2 που το ενεργοποιηεις σαν θεμα .. αλλα αυτο ειναι πιο ομορφο νομιζω..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε λάθος θέμα. Εδώ μιλάμε για τροποποιήσεις!!!

 

OK, ας το διαγράψει κάποιος διαχειριστής. Απάντησα στην παρουσίασή του....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Disabled επιλέγω πάντα όταν είναι ενσωματωμένο. Νομίζω ότι μπορείς κανονικά να το βάλεις το mod.

 

Ευχαριστώ.

Τελικά το φλάσαρα το mod και όλα κομπλέ.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα περιμένω ρυθμίσεις από bullet να τις βάλω στο test build του mostafaz και να δω πως θα πάει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια στο θεμα αυτονομια-αποδοση το G3 δουλευε καλυτερα σε κιτ κατ;

Οχι οτι εχω κανα παραπονο,απλα ενημερωτικα για να μην τεσταρω..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν ξερω αν δουλευε καλυτερα σε Kitkat αλλα επειδη πριν κανα μηνα ειχα g3 η αυτονομια του ειναι χαλια. και το συγκρινω με Note 2 Που ειχα πιο παλια αλλα και με Note 4 Που ειχα μεχρι και πριν απο 3 μερες...για μενα μου φενετε οτι με αυτην την μπαταρια που εχει το τηλεφωνο ειναι αρκετα χαλια η αυτονομια του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχώ πρόβλημα. Αγόρασα το G3 σημερα και εχω δυο προβλήματα 1ο θερμοτητα 2 μπαταρια .. Μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι ειμαι καινουριος εδω !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχώ πρόβλημα. Αγόρασα το G3 σημερα και εχω δυο προβλήματα 1ο θερμοτητα 2 μπαταρια .. Μπορει καποιος να με βοηθησει γιατι ειμαι καινουριος εδω !

 

Τι παρτιδα και χωρα προελευσης ειναι?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος τη resurrection? Την εχει ο κολλητος μου σε g2 και λεει οτι ειναι οτι πιο γρηγορο εχδι δοκιμασει και απο μπαταρια απλα δεν παιζεται.

Μου εστειλε και ενα screen shot με οθονη 7ω15λ και με ψαρωσε...

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος τη resurrection? Την εχει ο κολλητος μου σε g2 και λεει οτι ειναι οτι πιο γρηγορο εχδι δοκιμασει και απο μπαταρια απλα δεν παιζεται.

Μου εστειλε και ενα screen shot με οθονη 7ω15λ και με ψαρωσε...

 

Το G2 δεν παιζεται στο θεμα αυτονομια και μην τα συγκρινεις.Λιγοτερο ενεργοβορα οθονη κι ο επεξεργαστης ηταν λιγο πιο οικονομικος σε μπαταρια.7ωρα με το G3 μην περιμενεις με καμια ρομ.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και δεν περιμενω παρομοια νουμερα... Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να σταματησει να σερνεται το κινητο... Η μπαταρια και στοκ μου φαινεται οκ...

 

Καποιοι παλαιοτερα θυμαμαι ειχαν δοκιμασει τη resurrection... Αλλα πλεον την εχει κανενας;

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και δεν περιμενω παρομοια νουμερα... Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να σταματησει να σερνεται το κινητο... Η μπαταρια και στοκ μου φαινεται οκ...

 

Καποιοι παλαιοτερα θυμαμαι ειχαν δοκιμασει τη resurrection... Αλλα πλεον την εχει κανενας;

 

εγω εχω rr ναι ειναι ακριβως ετσι και για g3 7:30 ωρες με full load και 75% brightness οχι auto. εχω ανεβασει και pics παλιοτερα, εχει ξεφυγει σε θεμα μπαταριας οι μονοι ρομ που βγαζει τοσες ωρες σε g3 γι αυτο και την εχουν σχεδον ολοι στο xda. ενοιτε και να περιμενεις παρομοια νουμερα. και εννοειτε εχει φτασει το g3 σε αυτονομια g2. lag δεν θα δεις. διαβαστε μερικα post πιο πισω και θα βρεις τα παντα για rr rom. μονο θερμοκρασια χρειαζεται να φτιαξεις μετα το flash

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401631&page=171

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...