Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν μπορει καποιος φιλος να δωσει οδηγιες,πως απο που ,κανουμε εγκατασταση xposed framework?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου θυμιζεις λιγο τι εκδοση φορας ;

 

Αν εχεις Lollipop κατεβαζεις αυτο, αν εχεις mm αυτο , το περνας μεσω twrp και μετα εγκαθιστας αυτο

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Εχω lollipop v20n και D855 το μοντέλο

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου θυμιζεις λιγο τι εκδοση φορας ;

 

Αν εχεις Lollipop κατεβαζεις αυτο, αν εχεις mm αυτο , το περνας μεσω twrp και μετα εγκαθιστας αυτο

V20n lollipop

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζεις λιγο τι εκδοση φορας ;

 

Αν εχεις Lollipop κατεβαζεις αυτο, αν εχεις mm αυτο , το περνας μεσω twrp και μετα εγκαθιστας αυτο

αυτο κατεβασα (εχω mm custom stok based)εκανα τις οδηγιες αλλα δεν..κατεβασα την v81 και δουλεψε.σευχαριστω .

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω lollipop v20n και D855 το μοντέλο

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα wipe τα κάνεις πριν φλασάρεις την cm;

Wipe cache,dalvik cache,system και data;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Τα wipe τα κάνεις πριν φλασάρεις την cm;

Wipe cache,dalvik cache,system και data;

Ναι

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου θυμιζεις λιγο τι εκδοση φορας ;

 

Αν εχεις Lollipop κατεβαζεις αυτο, αν εχεις mm αυτο , το περνας μεσω twrp και μετα εγκαθιστας αυτο

Τι επιλέγω; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160417/6137e38782d327e083461d847853ba94.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι επιλέγω; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160417/6137e38782d327e083461d847853ba94.jpg

Μην μπερδεύεσαι με το xposed...Δεν αναφέρεται σε σένα.

Λοιπόν,άκου τι βρήκα.Λένε οτι η cm13 δεν υποστηρίζει άλλο modem εκτός το 21c για αυτό και το σφάλμα που σου βγάζει.Το πάθανε κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα.

Ρίξε μια ματιά εδώ https://m.reddit.com/r/cyanogenmod/comments/49xrfr/cm13_lg_g3_baseband_error/

Φλασάρανε το 21c από το λινκ του xda και μετά εγκατέστησαν την cm13.Λένε οτι δούλεψε.

Good luck

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα xposed τελικα και το μονο που εκανα ηταν να βαλω ενγραφη στις τηλεφωνικες κλησεις και μετα ειπα να δω και τι σκορ πιανει στο quandrad και η εκπληξη ηταν 15000 μοναδες κατω:wacko: απο το σκορ που ειχε η ιδια ρομ (περιπου 25000).τελικα συμβαλει καπου φρεναροντας τις ,εστω αριθμητικες,επιδοσεις του συστηματος του τηλεφωνου?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εκτως του σπιριτ(ραδιο) ποια αοσπ εχει μανησιο ραδιο?αν μπορεις δωσε ενα παραδειγμα,γιατι ενας απο τους λογους που αποριπτω ειναι και αυτος.edit την "μπουρδα " της lg ειτε στοκ ειτε custom την τρεχουν το 90% των συσκευων αρα οι χρηστες δεν ειναι "μπουρδολογοι":X:p

 

όλες λέμε, πχ cm13.την έχουμε κάνει πάλι την συζήτηση αυτή μαζί και σου είπα δεν είναι το σπίριτ, η cm13 έχει δικό της μαμα ράδιο που δουλεύει άψογα.

 

οι χρήστες που έχουν στοκ το κάνουν είτε λόγο κάμερας, είτε επειδή δεν έχουν όλοι γνώσεις.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

@thanasiskalos

Φίλε,έβγαλες άκρη;Αν όχι κατέβασε από εδώ http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-t2961073

την v21c,πάτησε εκεί που λέει older versionsψάξε θα την βρεις;), φλασαρε τη μέσω twrp και αφού την φλασαρεις και ολοκληρωθεί και μπει στην αρχική οθόνη μετά ξαναμπες twrp για να βάλεις την cm13.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

@thanasiskalos

Φίλε,έβγαλες άκρη;Αν όχι κατέβασε από εδώ http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-t2961073

την v21c,πάτησε εκεί που λέει older versionsψάξε θα την βρεις;), φλασαρε τη μέσω twrp και αφού την φλασαρεις και ολοκληρωθεί και μπει στην αρχική οθόνη μετά ξαναμπες twrp για να βάλεις την cm13.

Δεν δοκιμασα ακόμα πήγα να φλασαρο την cyanogemond 12.1 για δοκιμή και παλι το ιδιο αποτέλεσμα

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απλα γραφω για την εμπειρια με custom roms παντα σε στοκ βασισμενες και να ενημερωσω οσους θελουν να δοκιμασουν προτεινω κατα σειρα τις 1) limitless 5 dual με επιλογη για odex h deodex εγκατασταση,με odex λειτουργει και το ραδιο και η εφαρμογη email παιζει κανονικα ενω εχει και το τελευταιο pach ασφαλειας της google 2) unickrom πολυ καλη με ραδιο και email αλλα ο dev την αφησε,3) fulmics rom καλη αλλα και αυτη ειναι πλεον χωρις αναβαθμησεις και με προβλημα στο email.να πω για την πρωτη οτι δεχεται και μοντιες χωρις xposed απλα εγκατασταση με recovery και εχει πλεον εμφανιση απο g5.αυτα. edit ειναι προσωπικη η γνωμη και εχω δοκιμασει και τις 3 για τουλαχιστον μια εβδομαδα την καθε μια.επισης να πω απο μπαταρια ειναι ολες ιδιες 1.5 μερα με μετρια και λιγο πανω χρηση. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

απλα γραφω για την εμπειρια με custom roms παντα σε στοκ βασισμενες και να ενημερωσω οσους θελουν να δοκιμασουν προτεινω κατα σειρα τις 1) limitless 5 dual με επιλογη για odex h deodex εγκατασταση,με odex λειτουργει και το ραδιο και η εφαρμογη email παιζει κανονικα ενω εχει και το τελευταιο pach ασφαλειας της google 2) unickrom πολυ καλη με ραδιο και email αλλα ο dev την αφησε,3) fulmics rom καλη αλλα και αυτη ειναι πλεον χωρις αναβαθμησεις και με προβλημα στο email.να πω για την πρωτη οτι δεχεται και μοντιες χωρις xposed απλα εγκατασταση με recovery και εχει πλεον εμφανιση απο g5.αυτα. edit ειναι προσωπικη η γνωμη και εχω δοκιμασει και τις 3 για τουλαχιστον μια εβδομαδα την καθε μια.επισης να πω απο μπαταρια ειναι ολες ιδιες 1.5 μερα με μετρια και λιγο πανω χρηση.

 

Παραπληροφοριση.... Η 5.0 fulmics βγηκε χθες

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο καλή αυτή η fulmics και την φοράνε οι περισσότεροι?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα οτι βγηκε 5αρα fulmics....Ισως καποια στιγμη να μπω στην διαδικασια να την δοκιμασω...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους, χρειάζομαι τα φωτα σας, εχω το 32 g3 με xenonhd και nebula kernel, ειδα οτι βγηκε που λετε η fullmics. ειναι καλύτερη γενικα αυτη η ρομ; επίσης πηρα μια θηκη quick cirlce και μου βγηκε η πιστη μεχρι να την κανω να δουλεψει χωρις να ειναι ιδια οπως στη stock rom, ειναι κατι που δεν εκανα καλα; εβαλα το qcview μαζι με το quick apps και τα μισα πραγματα δεν δουλευουν. επισης κατεβασα μερικα ρολογια απο το xda και ενω μου τα κανει install μεσω twwrp δεν μου τα εμφανιζει μεσα.

 

Οποιος εχει την παραμικρη ιδεα ας μου απαντησει

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παραπληροφοριση.... Η 5.0 fulmics βγηκε χθες

εχθες εγραψα και δεν προλαβα να δω νεοτερα,αλλα αν και μου αρεσε η fulmick ειχε προβλημα με την εφαρμογη email.edit..τωρα μπηκα και ειδα και ειναι παραπλησια της limitless dual χωρις το dual:cool: παρολα αυτα την κατεβαζω και δοκιμαζω,ουτως η αλλος αδεια εχω και πρεπει να γεμιζω μερικες ωρες:lol:edit2.. δεν την ανεβασε ακομα,αναμονη.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε όλους, χρειάζομαι τα φωτα σας, εχω το 32 g3 με xenonhd και nebula kernel, ειδα οτι βγηκε που λετε η fullmics. ειναι καλύτερη γενικα αυτη η ρομ; επίσης πηρα μια θηκη quick cirlce και μου βγηκε η πιστη μεχρι να την κανω να δουλεψει χωρις να ειναι ιδια οπως στη stock rom, ειναι κατι που δεν εκανα καλα; εβαλα το qcview μαζι με το quick apps και τα μισα πραγματα δεν δουλευουν. επισης κατεβασα μερικα ρολογια απο το xda και ενω μου τα κανει install μεσω twwrp δεν μου τα εμφανιζει μεσα.

 

Οποιος εχει την παραμικρη ιδεα ας μου απαντησει

 

Ευχαριστω πολυ!

 

Αν θυμάμαι σωστά, τα ρολόγια από το QC themer δεν μπαίνουν από recovery (αν εννοείς ότι κατέβασες αυτά). Χρειάζεται το xposed (για το themer) και από εκεί επιλέγεις όποιο θέλεις.

Το qcview δεν το είχα χρησιμοποιήσει ποτέ γι'αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι σωστά, τα ρολόγια από το QC themer δεν μπαίνουν από recovery (αν εννοείς ότι κατέβασες αυτά). Χρειάζεται το xposed (για το themer) και από εκεί επιλέγεις όποιο θέλεις.

Το qcview δεν το είχα χρησιμοποιήσει ποτέ γι'αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

 

Τι πρέπει να κατεβάσω από το xposed;;

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την fulmicks 5 την περασα αλλα εχει ελειψεις ακομα οπως η καμερα και ο browser stock που ομως τον κατεβαζεις εξτρα.προς το παρων γυρναω σε limitless dual.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την fulmicks 5 την περασα αλλα εχει ελειψεις ακομα οπως η καμερα και ο browser stock που ομως τον κατεβαζεις εξτρα.προς το παρων γυρναω σε limitless dual.

Η limitless δουλεύει ρολόι σε όλα? Έχει εξτρα πράγματα σε σχέση με την στοκ?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η limitless δουλεύει ρολόι σε όλα? Έχει εξτρα πράγματα σε σχέση με την στοκ?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εχει mods που αλλαζει εμφανιση σε g5 και γενικα προηγηται της fulmick που ερχεται χωρις ραδιο και browser και πρεπει να ψαξεις στα fulmick hub για να τα βρεις και να τα κατεβασεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχει mods που αλλαζει εμφανιση σε g5 και γενικα προηγηται της fulmick που ερχεται χωρις ραδιο και browser και πρεπει να ψαξεις στα fulmick hub για να τα βρεις και να τα κατεβασεις.

 

Εχει ιδεα κανεις αν στην Limitless δουλευει αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει ιδεα κανεις αν στην Limitless δουλευει αυτο?

δεν το γνωριζω αλλα λογικα πρεπει να δουλευει,παρε μπακαπ πρωτα και δοκιμασε αν δεν κανε επιστροφη με το μπακαπ,εγω κατεβασα το μοντ παρομοιο με αυτο αλλα σε στοκ εμφανιση g5 απο ισπανικο σαιτ και δουλεψε. ποιο κατω λεει σε καποιον αλλο πως επανερχεται αντιγραφω Use this to backup and this to restore. It's from UX 5.0 theme and can be used to backup/restore systemui.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...