Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είσαι 100% σίγουρος ότι κατεβάζεις τη σωστή ROM, τότε το σφάλμα μάλλον θα οφείλεται σε ελαττωματικό/κατεστραμμένο zip. Προσπάθησε να το ξανακατεβάσεις ή πέρασε την 12.1 και κάνε OTA την ενημέρωση.

Επίσης, για καθαρό setup σου συστήνω να καθαρίσεις και το internal storage.

 

την 12.1 την πέρασε κανονικά κι έκανε οτα updade αλλά έμεινε στην 12.1

την 13 την κατεβάζω από εδώ δεν λέει να την περάσει

και το gapps από εδώ (arm 6.0 pico)

πέρασα κανονικά την 12.1 άλλα δεν περνάει το gapps

το κατέβασα πάλι άλλα τίποτε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την 12.1 την πέρασε κανονικά κι έκανε οτα updade αλλά έμεινε στην 12.1

την 13 την κατεβάζω από εδώ δεν λέει να την περάσει

και το gapps από εδώ (arm 6.0 pico)

πέρασα κανονικά την 12.1 άλλα δεν περνάει το gapps

το κατέβασα πάλι άλλα τίποτε

Τελικά έκανα format στην sdcard κατέβασα εκ νέου τα δύο αρχεία και πέρασαν κανονικά :)

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

μετα το update σε marshmallow (την περασα απο xda) δεν μπορω να βαλω ηχο κλησης και ειδοποιησεων οτι και να διαλεξω ενω φαινεται κανονικα επιλγμενο στις ρυθμισεις το κινητο βαραει με οτι θελει αυτο τι να κανω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

μετα το update σε marshmallow (την περασα απο xda) δεν μπορω να βαλω ηχο κλησης και ειδοποιησεων οτι και να διαλεξω ενω φαινεται κανονικα επιλγμενο στις ρυθμισεις το κινητο βαραει με οτι θελει αυτο τι να κανω

 

αν ρωτάς έμενα, έχω τα λινκ από που τα κατέβασα και να σου πω την αλήθεια δεν δοκίμασα ακόμα ν αλλάξω ήχο κλήσης

Link to comment
Share on other sites

οτι ναναι εγινε το φορουμ,αλλος γραφει για g3s στο φορουμ του g3, αλλοι φιλοι δεν διαβαζουν το πρωτο ποστ που παραπεμπει στον τροπο που γινονται αναβαθμησεις με flashtool,ελεος βρε παιδια.χωρις κακια,απλα ηθελα να το πω.και συγνωμη προκαταβολικα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μετα το update σε marshmallow (την περασα απο xda) δεν μπορω να βαλω ηχο κλησης και ειδοποιησεων οτι και να διαλεξω ενω φαινεται κανονικα επιλγμενο στις ρυθμισεις το κινητο βαραει με οτι θελει αυτο τι να κανω
παιδια βρηκα την λυση πλεον υπαρχει στην εφαρμογη των μυνηματων ρυθμιση για να διαλεξεις ποιον ηχο θες πλεον ειναι ξεχωριστος ο ηχος ειδοποιησεων απο τον ηχο μηνυματων. εφαγα ολοκληρο το απογευμα μεχρι να βρω τι παιζει Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

οτι ναναι εγινε το φορουμ,αλλος γραφει για g3s στο φορουμ του g3, αλλοι φιλοι δεν διαβαζουν το πρωτο ποστ που παραπεμπει στον τροπο που γινονται αναβαθμησεις με flashtool,ελεος βρε παιδια.χωρις κακια,απλα ηθελα να το πω.και συγνωμη προκαταβολικα.

πριν κατηγορήσεις διάβασε τα ποστ που έβαλα και μετά γράψε...

 

1)δεν ξέρω αγγλικά, αλλιώς θα έβρισκα απάντησής χωρίς να ρωτήσω

2)έγραφα στο g3 s και δεν έπαιρνα απάντηση

3)μείνε χωρίς κινητό και μετά να δεις που θα γράψεις για να βρεις απάντηση

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Offtopic

Sorry φίλος, αλλά αν δεν ήξερα λέξη αγγλικά το πρώτο που θα έκανα είναι να χρησιμοποιήσω google translator... Τούρκοι και ισπανοί που δεν γνωρίζουν τη γλώσσα μέχρι και ποστ κάνουν έτσι στο xda.

 

Καταλαβαίνω την ταλαιπωρία σου και μακάρι να ηξερα να σε βοηθήσω, αλλά καταλαβαίνω και τον φίλο παραπάνω. Ειδικα στο επισημο του G3, κάθε 5-10 ποστ οι ίδιες ερωτήσεις και οι ίδιες απαντήσεις. Απλα έτυχε και σε πήρε κι εσένα η μπάλα

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βρήκα λοιπον λίγο χρονο και ασχολήθηκα με την 6αρα..

εβαλα την 30b, Rootαρα, πέρασα xposed, έσβησα κάτι εφαρμογές τύπου play books, music που δεν τις χρειάζομαι, άλλαξα τα dpi στο 540...

Απο xposed δουλεύω cool tool, inteli3g, android them engine, status bar download progress, YouTube adaway, YouTube background playback.

Σίγουρα δουλεύουν κ αλλά, αλλά αυτά χρειάζομαι εγώ.

so far, so good. Ολα δουλεύουν ρολόι, χωρίς το παραμικρό κολημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πριν κατηγορήσεις διάβασε τα ποστ που έβαλα και μετά γράψε...

 

1)δεν ξέρω αγγλικά, αλλιώς θα έβρισκα απάντησής χωρίς να ρωτήσω

2)έγραφα στο g3 s και δεν έπαιρνα απάντηση

3)μείνε χωρίς κινητό και μετά να δεις που θα γράψεις για να βρεις απάντηση

 

 

:)

Οταν στο αναλογο φορουμ δεν απαντανε εδω που δεν εχουμε την ιδια συσκευη τι να σου πουμε.αντε και σου εδεινε καποιος μια ιδεα που προοριζοταν για g3 και μπρικαρες το τηλ.ποιος θα φταιει; φιλικα και χωρις παρεξηγηση.edit για την ιστορια μπρικαρα ενα ς3 και ενα νοτ2 αρα καταλαβαινω την αγωνια σου.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οταν στο αναλογο φορουμ δεν απαντανε εδω που δεν εχουμε την ιδια συσκευη τι να σου πουμε.αντε και σου εδεινε καποιος μια ιδεα που προοριζοταν για g3 και μπρικαρες το τηλ.ποιος θα φταιει; φιλικα και χωρις παρεξηγηση.edit για την ιστορια μπρικαρα ενα ς3 και ενα νοτ2 αρα καταλαβαινω την αγωνια σου.

 

δεν το συνεχίζω γιατί θα βγούμε τελείως offtopic πιο πολύ από τ ότι έγραψα για το g3s στο g3 :)

Link to comment
Share on other sites

Βοοtloop με xposed framework android 6.0 στοκ ρουτ

Τι πατατα εκανα?

Restore απο nandroid backup προς το παρον :(

Edited by arisgrc1
Link to comment
Share on other sites

Βοοtloop με xposed framework android 6.0 στοκ ρουτ

Τι πατατα εκανα?

Restore απο nandroid backup προς το παρον :(

 

κατεβασες αυτο να το φλασαρεις? http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/mm-xposed-support-d855-v30b-t3286231 χωρις αυτο δεν υπαρχει περιπτωση να τρεξει xposed.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις το Naptime με android MM? Το gmail πλεον δεν με ειδοποιεί για νεα e-mails...το εχω βαλει στο aggressive doze :mad:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις το Naptime με android MM? Το gmail πλεον δεν με ειδοποιεί για νεα e-mails...το εχω βαλει στο aggressive doze :mad:

 

ναι καντο απο το doze να μην κοιμαται.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη 6 έκδοση πότε θα λάβει ? Αρχές Δεκεμβρίου είχε ανακοινωθεί ότι από τα μέσα Δεκέμβρη θα την πάρουν τα ευρωπαϊκά με αρχή την Πολωνία.Πλησιάζουμε μέσα Γενάρη και δεν βλέπω τίποτα.

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη 6 έκδοση πότε θα λάβει ? Αρχές Δεκεμβρίου είχε ανακοινωθεί ότι από τα μέσα Δεκέμβρη θα την πάρουν τα ευρωπαϊκά με αρχή την Πολωνία.Πλησιάζουμε μέσα Γενάρη και δεν βλέπω τίποτα.

 

Φιλος βγηκε...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Φιλος βγηκε...

 

Το βάζω να κάνει έλεγχο και μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο update - Έχω το πιο πρόσφατο :confused: Από cosmote είναι η συσκευή.

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Το βάζω να κάνει έλεγχο και μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο update - Έχω το πιο πρόσφατο :confused: Από cosmote είναι η συσκευή.

 

Μόνος σου το είπες. Με αρχή την Πολωνία. Εσύ έχεις ελληνικό κατά πάσα πιθανότητα αφού το πήρες από cosmote στην Ελλάδα και δεν ξέρω αν και είναι και ελληνικό Branded cosmote. Θα πάρεις όταν το δώσουν για Ελλάδα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη 6 έκδοση πότε θα λάβει ? Αρχές Δεκεμβρίου είχε ανακοινωθεί ότι από τα μέσα Δεκέμβρη θα την πάρουν τα ευρωπαϊκά με αρχή την Πολωνία.Πλησιάζουμε μέσα Γενάρη και δεν βλέπω τίποτα.

Διάβασε το επίσημο thread. Λίγο search κάνει καλό

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

ναι καντο απο το doze να μην κοιμαται.

 

Μεσα απο την εφαρμογη δεν βλεπω καμια επιλογη σχετικη? Μεσω android UI γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο την εφαρμογη δεν βλεπω καμια επιλογη σχετικη? Μεσω android UI γινεται αυτο?

 

ρυθμισεις > μπαταρια > χρηση μπαταριας > παρακαμψη βελτιοποιησεων. Και tick στο gmail.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις > μπαταρια > χρηση μπαταριας > παρακαμψη βελτιοποιησεων. Και tick στο gmail.

 

Ευχαριστω! Το δοκιμασα αλλα εξακολουθει να μη λαμβανει emails απο το GMAIL. Μαλλον θα δοκιμασω τις αντιστοιχες λειτουργιες που προσφερει το Greenify μεχρι να το φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Το δοκιμασα αλλα εξακολουθει να μη λαμβανει emails απο το GMAIL. Μαλλον θα δοκιμασω τις αντιστοιχες λειτουργιες που προσφερει το Greenify μεχρι να το φτιαξουν.

αν εννοεις τον ηχο και την ειδοποιηση στην μπαρα σε εμενα υπαρχουν κανονικα,δεν εχω xposed και αλλα.μηπως πρεπει να την ορισεις σαν προεπιλογη μεσα απο την εφαρμογη?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...