Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ δύσκολο να μπρικαρε σε τέτοιο βαθμό απλά με πέρασμα ρομ. Να έχασε επίσης το twrp με οτιδήποτε και να πάτησε μέσα στις επιλογές του twrp πάλι μου φαίνεται απίθανο. Απλά δεν μπουταρει καθώς κάτι δεν έκανε καλά με την αλλαγή στην ρομ. Αυτό όμως είναι εύκολο να λυθεί.

 

1) pc suite να το δει και να κάνεις τι? Δεν νομίζω ότι θα έσωζεσ κάτι. Δεν φοράς στοκ ρομ πάνω. Δεν νομίζω καν ότι μπορεί να το δει αν δεν έχεις εγκατεστημενγ στοκ ρομ που έχει lg suite εγκατεστημενο πάνω.

 

2) ταυτόχρονο πάτημα power και volume down, τα αφήνεις μόλις δεις LG και τα ξανά πατάς και τα κρατάς πατημένα. Δεν σε βγάζει σε μια εικόνα που ζητάει να κάνεις factory reset που θα σε βάλει σε recovery?

 

3) Πέρασμα εκ νέου recovery μέσω download mode και adb/fastboot?

Αν μπαίνει σε download mode ίσως μπορείς να συνδεθεισ με fastboot και να περάσεις ξανά το recovery ή ακόμα και να δοκιμάσεις reboot του recovery.

 

4) άμα μπαίνει σε download mode κάνεις επαναφορά σε μια στοκ κατάσταση όπως όταν το πήρες και είσαι κομπλέ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν δεν ανοιγει δεν μπορουν να δουν αν ειναι ρουτ.

 

Σιγα μη δε βρουν τροπο οι τεχνικοι να το ανοιξουν. Δεν νομιζω να κοιτανε οπως το ευρυ κοινο με ενα flashtool και ενα συνδυασμο κουμπιων για να μπουν μεσα. Ποσα πανε brikarismena και ολοι νομιζουν δεν θα το ανοιξουν και μετα τους λενε το bricakres απο root.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από εμένα . Έχω το κινητό κάνα μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος .

Μόνο μικροπροβληματακια .

Ένα από αυτά είναι ότι κάποια email δεν τα διαβάζει Ελληνικά και βγάζει αλαμπουρνεζικα .

Δεν έχω πειράξει τίποτα , fonts και άλλα .

Παραθέτω και ένα screenshot για βοήθεια .https://www.dropbox.com/s/q0qcvc236fbt6ki/Screenshot_2015-12-01-11-19-34.png?dl=0

LG G3 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και νέο Xceed για τις στοκ

Με τι φόρτιση το γινεται που λένε ότι φορτίζει αργά?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με τι φόρτιση το γινεται που λένε ότι φορτίζει αργά?

 

Ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα. Δεν πρέπει να είναι για τα D855. Κανένας με 855 δεν είχε θέμα νομίζω

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα. Δεν πρέπει να είναι για τα D855. Κανένας με 855 δεν είχε θέμα νομίζω

Μάλλον το αντίθετο. Και με αυτή αλλά κυρίως με τι προηγούμενη έκδοση είχα θέμα με την φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το αντίθετο. Και με αυτή αλλά κυρίως με τι προηγούμενη έκδοση είχα θέμα με την φόρτιση.

 

Κανένα πρόβλημα απολύτως. Ταχύτατη φόρτιση!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το αντίθετο. Και με αυτή αλλά κυρίως με τι προηγούμενη έκδοση είχα θέμα με την φόρτιση.

Νομίζω έχει να κάνει με τον governor... Με τον ondemand φορτιζει παρα παρα πολυ αργα.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει να κάνει με τον governor... Με τον ondemand φορτιζει παρα παρα πολυ αργα.

 

Σε μένα που το έχω με στοκ εντελώς και δεν έχω πειράξει ρυθμίσεις dev, άρα το έχω με ondemand δεν έχω θέμα! Μόλις τώρα συγκεκριμένα το έβαλα στις 8.10 στο 56% και στις 8.45 είχα 99%.... Πόσο πιο γρήγορα να φορτίσει?

 

Άρα δεν νομίζω ότι είναι θέμα governor. Κάτι άλλο συμβαίνει το κινητό του παιδιού

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ που είμαι στοκ.Το κινητό φορτίζει εξαιρετικά γρήγορα ( d855 32g.)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει μπορεί να δοκιμάσει και τον Solid kernel. Έχει συστάσεις από τον dev της XenonHD

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες ειχα ρωτησει γιατι δεν αλλαζει ο ηχος ειδοποιησης για τις υπενθυμισεις στο ημερολογιο και στις εργασιες....δεν εχω βρει ακομα τροπο να το αλλαξω!Δεν αλλαζει γραφει ηχος ειδοποιησης schedule.....πως μπορω να το αλλαξω????please λογη βοηθεια γιατι βαζω υπενθυμισεις και δεν τος ακουω γιατι ο ηχος δεν ειναι δυνατος!
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες ειχα ρωτησει γιατι δεν αλλαζει ο ηχος ειδοποιησης για τις υπενθυμισεις στο ημερολογιο και στις εργασιες....δεν εχω βρει ακομα τροπο να το αλλαξω!Δεν αλλαζει γραφει ηχος ειδοποιησης schedule.....πως μπορω να το αλλαξω????please λογη βοηθεια γιατι βαζω υπενθυμισεις και δεν τος ακουω γιατι ο ηχος δεν ειναι δυνατος!

Γιατί δεν το γουγλαρεισ. Πιο γρήγορα θα βρεις απάντηση

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν εχει κανει καποιος με το LGFlashTool unroot ας μου πει.και γενικα οποιος ξερει. το εκανα και μου εβγαλε factory reset status 2 και δεν μπορω να το βγαλω σε LG G3-lollipop 5.0
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ιταλικο και η εφαρμογη lg phone from μου λέει οτι θα κατεβάσει απο τους servers της lg τη D85521A η 21A ειναι η 6.0;
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ιταλικο και η εφαρμογη lg phone from μου λέει οτι θα κατεβάσει απο τους servers της lg τη D85521A η 21A ειναι η 6.0;

 

οχι δεν ειναι η 6.0...

Link to comment
Share on other sites

περασα την novastok 5.6 αλλα η εφαρμογη email γραφει οτι εχει σταματησει,γνωριζει καποιος τι παιζει για να το διορθωσω?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα αν και την έχω διαγράψει... Ίσως με ένα wipe data της εφαρμογής και επανεκκίνηση κάτι να έκανες.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

μιας και περιμένουμε την έκδοση 6 του Android να έρθει στο κινητό μας μπορεί κάποιος

να γράψει 3-4 βηματάκια στο τι πρέπει να γίνει για να μπορεί να δεχθεί την έκδοση το

κινητό(αν είναι root τι και πως πρέπει να κάνει κάποιος)επίσης έχω το Titanium backup και η

συσκευή μου είναι root τι πρέπει να κάνω για να πάρω ένα backup για να επιστρέψει το κινητό

όταν περαστεί το 6 όπως ήταν στο 5.Ξέρω ότι για κάποιους μπορεί να φαίνονται απλά αυτά

που ρωτάω αλλά για εμένα είναι βουνό...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

μιας και περιμένουμε την έκδοση 6 του Android να έρθει στο κινητό μας μπορεί κάποιος

να γράψει 3-4 βηματάκια στο τι πρέπει να γίνει για να μπορεί να δεχθεί την έκδοση το

κινητό(αν είναι root τι και πως πρέπει να κάνει κάποιος)επίσης έχω το Titanium backup και η

συσκευή μου είναι root τι πρέπει να κάνω για να πάρω ένα backup για να επιστρέψει το κινητό

όταν περαστεί το 6 όπως ήταν στο 5.Ξέρω ότι για κάποιους μπορεί να φαίνονται απλά αυτά

που ρωτάω αλλά για εμένα είναι βουνό...

 

Ευχαριστώ

Με το lg mobile support tool , σε οποια κατασταση και να ειναι το κινητο σου (Kitkat/lp ,recovery , root) μπορεις να περασεις την πιο προσφατη εργοστασιακη εκδοση επιλεγοντας "Σφαλμα επαναφορας αναβαθμισης" απο το μενου προσθετα χαρακτηριστικα.Μετα το κινητο θελει επαναφορα ρυθμισεων και καλο θα ηταν να γινει πριν την ενημερωση.

 

Για να κρατησεις ενα backup του κινητου σου οπως ειναι τωρα πρεπει με το autorec για G3 (το βρισκεις στο playstore) να περασεις TWRP recovery και μεσω αυτης να κανεις ενα πληρες backup.Την οποια recovery θα χρειαστεις για να το επαναφερεις.Οταν πχ περασεις την 6 , τοτε η θα περιμενεις τις αναλογες διαδικασιες για root+recovery αλλιως θα πρεπει με lg flashtool να περασεις πρωτα μια 5αρα και μετα να κανεις root + recovery για να επανελθεις σε οτι ειχες φυλαξει.

Link to comment
Share on other sites

Αν και off-topic να σας αποχαιρετήσω παίδες... Δεν άντεξα άλλο με την "μπακατέλα" και πάω στην πηγή πλέον. Δεν άντεχα άλλο με το εκείνο παίζει, αλλά εκεί χάνω κλπ. Back to Nexus era

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυνατή επιλογή το Nexus.Απόλαυσε το 5x να υποθέσω ή το"θηριώδες" 6.?

 

Εννοείται 6p...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...