Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απολυτα ικανοποιημενος με lion 5.5!Για μενα καλυτερη απο cloudy 2.5.

http://oi57.tinypic.com/2075bu8.jpg

 

http://oi60.tinypic.com/2n7f31h.jpg

 

ΥΓ.Ναι οκ βγηκαν λιγο μεγαλες...Συγνωμη παιδες...

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα συμφωνήσω με τον Πάνο ότι καλύτερο έχω βάλει και εγώ ως τώρα.Πάνο την φωτεινότητα την έχεις στο αυτόματο;
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω με τον Πάνο ότι καλύτερο έχω βάλει και εγώ ως τώρα.Πάνο την φωτεινότητα την έχεις στο αυτόματο;

Ναι κλασσικα.Ειναι αρκετα σκοτεινο πολλες φορες αλλα οκ εμενα μ'αρεσει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να ομολογήσω και εγώ ότι η Lion 5.5 είναι ως τώρα ότι καλύτερο έχω δουλέψει σε lg based rom.

Άριστη συνεργασία με Gabriel kernel και προφίλ bullet, καθώς και init.d - build.prop και brightness mods.

Πολύ καλή μπαταρία.

Σε συνεργασία με την εγκατάσταση δε του thermal pad στον επεξεργαστή το τηλέφωνο έχει γίνει ψυγείο!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απολυτα ικανοποιημενος με lion 5.5!Για μενα καλυτερη απο cloudy 2.5.

http://oi57.tinypic.com/2075bu8.jpg

 

http://oi60.tinypic.com/2n7f31h.jpg

 

ΥΓ.Ναι οκ βγηκαν λιγο μεγαλες...Συγνωμη παιδες...

 

Φιλε γεια σου!!Πολυ ικανοποιητικα τα νουμερα της μπαταριας απο το screenshot που ανεβασες.Θα ηθελα να σε ρωτησω αν η ρομ η lion 5.5 ειναι συμβατη με το xposed(μιας και τωρα που το συνηθισα μου αρεσει και δεν μπορω χωρις αυτο).Υπαρχει λινκ για σχετικα update ενημερωσεις της ρομ ή απλα googlarw και οπου βρω κατεβαζω την 5.5??

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι συμβατη με xposed.Το χρησιμοποιω κι εγω.

Googleαρε το και θα την βρεις.Απο ενα Γαλλικο φορουμ την κατεβασα αν θυμαμαι καλα...

Αν θες μολις σχολασω και παω σπιτι να σου στειλω link.

 

ΥΓ.Τι εχουν πειραξει αυτοι και το κινητο εχει γινει G2;

Ολη μερα 2g,λιγο 3g και λιγο wifi.

 

2015-09-16_05-20-53 by panagiotisfx, on Flickr[/img]

 

Επισης η 5.5 ειναι η τελευταια τους ρομ αφου ο developer πηρε G4.Οποτε μην περιμενετε καποιο update.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να ομολογήσω και εγώ ότι η Lion 5.5 είναι ως τώρα ότι καλύτερο έχω δουλέψει σε lg based rom.

Άριστη συνεργασία με Gabriel kernel και προφίλ bullet, καθώς και init.d - build.prop και brightness mods.

Πολύ καλή μπαταρία.

Σε συνεργασία με την εγκατάσταση δε του thermal pad στον επεξεργαστή το τηλέφωνο έχει γίνει ψυγείο!!!

Από καμερα φιλε τι λεει;Ειναι εφαμιλη της stock;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Από καμερα φιλε τι λεει;Ειναι εφαμιλη της stock;

 

Stock based είναι η Lion. Άρα ναι

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

είμαι 2 μέρες με cm12 και nebula kernel και δεν έχω κανένα θέμα το dt2w, παρόλο τις πάρα πολλές κλήσεις

 

υγ δεν δουλεύει πάλι, μετά την 2η μέρα τρώει κόλλημα

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το βγάλεις από τις ρυθμίσεις και να δουλέψεις το dt2w του κέρνελ?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν δουλεύει, εκτός αν θέλει reboot γιατί δεν το έκανα

 

υγ ούτε με reboot παίζει κανένα από τα gestures

 

υγ2 δεν έχει σταματήσει ο nebula, σήμερα πέρασα τον 8.5t3, βγάζουν updates κανονικά και προσπαθούν να το διορθώσουν το dt2w αλλά ούτε με τον τ3 παίζει, μόλις πάω να κάνω apply από το synapse βγάζει error

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

παιδια η T3 εκδοση του Nebula ειναι τρομερη, την T2 μην την βαλετε δεν ειναι καλη, η μπαταρια στην T3 φτανει στα υψη με λιγο αλλαγη επεξεργαστη και Hotplug. Εχει προσθεση Krait-c Και Fair sleeper κανουν πολυ καλη δουλεια χωρις να κολλανε το κινητο. Στην T4 εκδοση θα φτιαξει και αλλο την μπαταρια λεει, απορω ποσο θα την παει. με την ιδια χρηση παντα φτανω 7 ωρες οθονη με την τελευταια εκδοση ιδια χρηση φτανω +45 λεπτα extra.. 7 ωρες και 45 λεπτα.. και απο θερμοκρασιες παει τελεια παρα πολυ κρυο και το ζοριζω συνεχεια, επισης εχει ανοιξει πολυ κωδικα για να φτιαξει τοσο καλες θερμοκρασιες. Το DT2W δεν δουλευει ακομα θα το φτιαξει θελει λιγο χρονο λεει, το DT2S και ολα τα αλλα που εχει ο Kernel δουλευουν χωρις θεμα. Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα αλλο λινκ γιατι δεν βρισκω να το κατεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα αλλο λινκ γιατι δεν βρισκω να το κατεβασω.

Τι εννοείς? 2 λινκ έχει σε αυτή την σελίδα. Δεν σου κάνουν?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαινουν κενες σελιδες.

 

Κάτι λάθος κάνεις...anyway το link για το download είναι το εξής https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347788062

Link to comment
Share on other sites

παιδια η T3 εκδοση του Nebula ειναι τρομερη, την T2 μην την βαλετε δεν ειναι καλη, η μπαταρια στην T3 φτανει στα υψη με λιγο αλλαγη επεξεργαστη και Hotplug. Εχει προσθεση Krait-c Και Fair sleeper κανουν πολυ καλη δουλεια χωρις να κολλανε το κινητο. Στην T4 εκδοση θα φτιαξει και αλλο την μπαταρια λεει, απορω ποσο θα την παει. με την ιδια χρηση παντα φτανω 7 ωρες οθονη με την τελευταια εκδοση ιδια χρηση φτανω +45 λεπτα extra.. 7 ωρες και 45 λεπτα.. και απο θερμοκρασιες παει τελεια παρα πολυ κρυο και το ζοριζω συνεχεια, επισης εχει ανοιξει πολυ κωδικα για να φτιαξει τοσο καλες θερμοκρασιες. Το DT2W δεν δουλευει ακομα θα το φτιαξει θελει λιγο χρονο λεει, το DT2S και ολα τα αλλα που εχει ο Kernel δουλευουν χωρις θεμα.

 

Φίλε μου μπορείς να μας πεις αν δεν σου κάνει κόπο πια rom και τι ακριβός έχεις περάσει για να φτάσεις αυτούς τους χρόνους.

Ευχαριστώ. .

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λάθος κάνεις...anyway το link για το download είναι το εξής https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347788062

Καλημερα.Εαν κανω backup το data (stock) και τα βαλω μετα την εγκατασταση στην Lion 5.5 θα εχω θεμα;Για να μην ξαναστηνω τις εφαρμογες μου και τα αποθηκευμενα wifi.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να μας πεις αν δεν σου κάνει κόπο πια rom και τι ακριβός έχεις περάσει για να φτάσεις αυτούς τους χρόνους.

Ευχαριστώ. .

 

Α) Το έχει στην υπογραφή του.

Β) Τις ρυθμίσεις που έχει αν διαβάσεις τις έχει ποστάρει τις τελευταίες 5 σελίδες κάπου.

 

Γ) Οι χρόνοι είναι σχετικοί.

 

Μην ακούτε ρε παιδιά 7 και 8 ώρες και τρελαίνεστε. Ο καθένας μας κάνει διαφορετική χρήση. Δεν βρήκε το μαγικό ραβδάκι. Το setup RR+Nebula kernel όντως έχει πολύ καλή αυτονομία. Προσωπικά δεν είδα πολύ καλύτερη από αυτή που έχω με Lion 5.5 ή με Cloudy 2,5 και Gabriel Kernel(bullet profile). Βέβαια δεν είχα και χειρότερη όπως είχα παλαιότερα σε CM roms. Τώρα είχα ίδια αυτονομία αλλά το dt2w που όλο και κάποια στιγμή σκαλώνει είναι ανασταλτικός παράγοντας! Άρα περιμένω μέχρι να το φτιάξουν στο 100%.

 

Γενικότερα πάντως οι χρόνοι ανάμεσα σε χρήστες δεν παίζουν ρόλο. Οι χρόνοι όμως οι δικοί σου πριν και μετά είναι αυτοί που παίζουν ρόλο. Άλλες εφαρμογές χρησιμοποιείς εσύ, άλλη χρήση κάνεις, με άλλες ρυθμίσεις, σε άλλη περιοχή με άλλη κάλυψη σήματος. Ακόμα και η ώρα χρήσης παίζει ρόλο. Ώρα εννοώ πότε μέσα στην μέρα. Έξω ή μέσα? Στο κρεβάτι με κλειστά τα φώτα ή με όλα τα φώτα ανοιχτά.

Η λίστα με τους παράγοντες δεν σταματάει ποτέ. Μπορώ να συνεχίσω αιώνια!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Α) Το έχει στην υπογραφή του.

Β) Τις ρυθμίσεις που έχει αν διαβάσεις τις έχει ποστάρει τις τελευταίες 5 σελίδες κάπου.

 

Γ) Οι χρόνοι είναι σχετικοί.

 

Μην ακούτε ρε παιδιά 7 και 8 ώρες και τρελαίνεστε. Ο καθένας μας κάνει διαφορετική χρήση. Δεν βρήκε το μαγικό ραβδάκι. Το setup RR+Nebula kernel όντως έχει πολύ καλή αυτονομία. Προσωπικά δεν είδα πολύ καλύτερη από αυτή που έχω με Lion 5.5 ή με Cloudy 2,5 και Gabriel Kernel(bullet profile). Βέβαια δεν είχα και χειρότερη όπως είχα παλαιότερα σε CM roms. Τώρα είχα ίδια αυτονομία αλλά το dt2w που όλο και κάποια στιγμή σκαλώνει είναι ανασταλτικός παράγοντας! Άρα περιμένω μέχρι να το φτιάξουν στο 100%.

 

 

Γενικότερα πάντως οι χρόνοι ανάμεσα σε χρήστες δεν παίζουν ρόλο. Οι χρόνοι όμως οι δικοί σου πριν και μετά είναι αυτοί που παίζουν ρόλο. Άλλες εφαρμογές χρησιμοποιείς εσύ, άλλη χρήση κάνεις, με άλλες ρυθμίσεις, σε άλλη περιοχή με άλλη κάλυψη σήματος. Ακόμα και η ώρα χρήσης παίζει ρόλο. Ώρα εννοώ πότε μέσα στην μέρα. Έξω ή μέσα? Στο κρεβάτι με κλειστά τα φώτα ή με όλα τα φώτα ανοιχτά.

Η λίστα με τους παράγοντες δεν σταματάει ποτέ. Μπορώ να συνεχίσω αιώνια!

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου ήσουν πολύ αναλυτικός.

Link to comment
Share on other sites

μου την σπάει το dt2w στις aosp αλλά δεν θέλω να πάω ούτε σε lg based με τα τόσα θέματα ασφαλείας της google
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Κάτι λάθος κάνεις...anyway το link για το download είναι το εξής https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347788062

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Α) Το έχει στην υπογραφή του.

Β) Τις ρυθμίσεις που έχει αν διαβάσεις τις έχει ποστάρει τις τελευταίες 5 σελίδες κάπου.

 

Γ) Οι χρόνοι είναι σχετικοί.

 

Μην ακούτε ρε παιδιά 7 και 8 ώρες και τρελαίνεστε. Ο καθένας μας κάνει διαφορετική χρήση. Δεν βρήκε το μαγικό ραβδάκι. Το setup RR+Nebula kernel όντως έχει πολύ καλή αυτονομία. Προσωπικά δεν είδα πολύ καλύτερη από αυτή που έχω με Lion 5.5 ή με Cloudy 2,5 και Gabriel Kernel(bullet profile). Βέβαια δεν είχα και χειρότερη όπως είχα παλαιότερα σε CM roms. Τώρα είχα ίδια αυτονομία αλλά το dt2w που όλο και κάποια στιγμή σκαλώνει είναι ανασταλτικός παράγοντας! Άρα περιμένω μέχρι να το φτιάξουν στο 100%.

 

Γενικότερα πάντως οι χρόνοι ανάμεσα σε χρήστες δεν παίζουν ρόλο. Οι χρόνοι όμως οι δικοί σου πριν και μετά είναι αυτοί που παίζουν ρόλο. Άλλες εφαρμογές χρησιμοποιείς εσύ, άλλη χρήση κάνεις, με άλλες ρυθμίσεις, σε άλλη περιοχή με άλλη κάλυψη σήματος. Ακόμα και η ώρα χρήσης παίζει ρόλο. Ώρα εννοώ πότε μέσα στην μέρα. Έξω ή μέσα? Στο κρεβάτι με κλειστά τα φώτα ή με όλα τα φώτα ανοιχτά.

Η λίστα με τους παράγοντες δεν σταματάει ποτέ. Μπορώ να συνεχίσω αιώνια!

 

Ακριβως αυτο με καλυψες πληρως. υπαρχουν απειρα παρακλαδια και δεν υπαρχει μαγικο ραβδακι. Το 8 ωρες δεν σημαινει απολυτος τιποτα, ειναι καθαρα ατομικος χρονος χρησης για να δειξω την διαφορα που ειχα μετα απο καποιες αλλαγες η καποιες ρυθμισεις. Μιας που ολη αλλαζουμε roms, kernels και settings ανα τακτα διαστηματα και πειραματιζομαστε. Ας ελπισουμε στο Adnroid M το D2TW να λειτουργει εκει τουλαχιστον ηδη την ετοιμαζουν σιγα σιγα οτι ηταν να δωσει η lollipop το εδωσε νομιζω.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...