Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνε wipe την cache

Σε ευχαριστώ φίλε.

Ξαναπέρασα την recovery και ξανακατεβασα την ρομ και όλα κομπλέ!

Λογικά ήταν corrupted το αρχείο της ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον για το calendar που εκανες remove εφοσον δεν το βρισκεις μπορεις να φλασσαρεις απο την αρχη την ρομ χωρις κανενα wipe και να διαλεξεις να το βαλεις.

Τωρα για το βιντεο ειπες οτι σου ζητησε να διαλεξεις με ποια εφαρμογη να παιξει και εσυ διαλεξες καποια και τωρα σε βγαζει μονο αυτην.

Ποια διαλεξες?

πηγαινε στις ρυμισεις\εφαρμογες\βρες ποια ειναι και κανε εκαθαριση προεπιλογων και μετα θα εισαι οκ.

 

Πρωτα απο ολα ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια :D

Οσον αναφορα την εφαρμογη που χρησιμοποιησα αρχικα για να κανω ανοιγμα τα βιντεο ηταν μια που λεγοταν Φωτογραφιες (λογικα της lg ηταν) αλλα επειδη δεν ειχε επιλογη για να "παιζεις" με το slow motion τη διεγραψα. Αμεσως μετα τη διαγραφη λοιπον κανενα βιντεο δεν ανοιγε κι ουτε εβρισκα απο που αλλαζει η προεπιλογη. Τωρα ξαναπερασα οπως μου πες τη ρομ οποτε ολα τελεια. Επισης εκανα σωστη επιλογη κι εχω και το ημερολογιο.

 

Τωρα κατι αλλο. Οταν βγαζω slow motion βιντεο παρατηρω οτι δεν εχει ηχο.Ειναι σε ολους ετσι αυτο υπαρχει καποια λυση η απλα μενει ετσι και δεν αλλαζει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απορια η λολιποπ παιρνει ροοτ?αν ναι ειναι ευκολο ?

 

η lollipop root Έχει μόνο αν είναι custom και την έχεις περάσει μέσω twrp

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απορια η λολιποπ παιρνει ροοτ?αν ναι ειναι ευκολο ?

 

η lollipop root Έχει μόνο αν είναι custom και την έχεις περάσει μέσω twrp

 

Ή στοκ pre-rooted.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

η lollipop root Έχει μόνο αν είναι custom και την έχεις περάσει μέσω twrp

 

Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση. Οχι ειναι officials η λολιποπ αρα δεν...downgrade μπορω να κανω?οχι οτι θα κανω απλα θελω να ξερω αν μπορω να γυρισω πισω. Με το νοτε 3 δεν μπορουσα απο οσο θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση. Οχι ειναι officials η λολιποπ αρα δεν...downgrade μπορω να κανω?οχι οτι θα κανω απλα θελω να ξερω αν μπορω να γυρισω πισω. Με το νοτε 3 δεν μπορουσα απο οσο θυμαμαι.

 

Ναι μπορεις να κανείς downgrade σε κιτκατ αρκετα εύκολη διαδικασία υπάρχει και αναλυτικός οδηγός σε προηγούμενες σελίδες

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια :D

Οσον αναφορα την εφαρμογη που χρησιμοποιησα αρχικα για να κανω ανοιγμα τα βιντεο ηταν μια που λεγοταν Φωτογραφιες (λογικα της lg ηταν) αλλα επειδη δεν ειχε επιλογη για να "παιζεις" με το slow motion τη διεγραψα. Αμεσως μετα τη διαγραφη λοιπον κανενα βιντεο δεν ανοιγε κι ουτε εβρισκα απο που αλλαζει η προεπιλογη. Τωρα ξαναπερασα οπως μου πες τη ρομ οποτε ολα τελεια. Επισης εκανα σωστη επιλογη κι εχω και το ημερολογιο.

 

Τωρα κατι αλλο. Οταν βγαζω slow motion βιντεο παρατηρω οτι δεν εχει ηχο.Ειναι σε ολους ετσι αυτο υπαρχει καποια λυση η απλα μενει ετσι και δεν αλλαζει?

Ετσι ειναι αλλα αν παρατηρησεις την στιγμη που παιζει το βιντεο με στοκ player υπαρχει επανω δεξια επιλογη να μειωσεις το slow motion. Αν αυτο το κανεις 1 αν θυμαμαι καλα ακουγεται ο ηχος κανονικα που σημαινει οτι υπαρχει ηχογραφηση στο slowmotion αλλα οταν παιζει αργα δεν αναπαραγεται διοτι στην ουσια δεν θα ακους τιποτε παρα μονο θόρυβο. :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω απλώς να ευχαριστήσω το Ελληνικό fun club του Crash από την Κόστα Ρίκα που έπεισε και πολλούς ακόμα να περάσουμε σε αυτή τη ROM. :up:

Αν δεήσει να βγει Slim rom ή φτιάξει η CM για το G3 θα τις δοκιμάσω όμως μέχρι τότε η Crash Rom συμπεριφέρεται άψογα στις λίγες ημέρες που τη χρησιμοποιώ (1.6.1-2).

Για όσους ανησυχούν το πέρασμα είναι πραγματικά παιχνιδάκι και πλέον πάνε καρφί στην 20h της LG.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι.Εχω κανει ρουτ ενα galaxy nexus ena samsung s3 και ενα LG G3.To προβλημα ειναι το NFC.Ολες οι συσκευες στελνουν αρχεια αλλα οταν ειναι να δεχτουν απο αλλη συσκευη με πετανε στο Play Store σε σελιδα που λεει item not found.Οποιος γνωριζει τι παιζει ας μου πει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Περνάω την rom του crasch v2.0

Αλλά δεν μπορώ να περάσω το task manager του lg g2

Αυτό που κλείνει τις εφαρμογές. Στην προηγούμενη έκδοση

το είχε εδώ το έχει όταν κανείς εγκατάσταση αλλά δεν υπάρχει στην rom

μέσα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Περνάω την rom του crasch v2.0

Αλλά δεν μπορώ να περάσω το task manager του lg g2

Αυτό που κλείνει τις εφαρμογές. Στην προηγούμενη έκδοση

το είχε εδώ το έχει όταν κανείς εγκατάσταση αλλά δεν υπάρχει στην rom

μέσα .

 

Μήπως το έκανες remove στην εγκατάσταση? Πρόσεξες τι έλεγε από κάτω. Στις εφαρμογές της LG στον Aroma του Crash οι μισές από κάτω λένε Remove που σημαίνει ότι άμα τικάρεις θα την αφαιρέσει και μερικές install που σημαίνει άμα τικάρεις θα την εγκαταστήσει.

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι στον Task manager λέει "remove" άρα άμα τίκαρες προφανώς και τον εγκαθιστά.

Ξαναπέρασμα από πάνω την ρομ χωρίς κανένα wipe και επέλεξε σωστά. Διαβάστε στον aroma τι επιλέγετε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου το βγάζει συχνά και σε όλους τους περιηγητές είτε με wifi ή data...Crash V2.0

Αν εχεις βαλει το ad block ειναι λογος να στο κανει. Ψαξε για τον Puffin explorer ο οποιος εχει πρόσβαση παντού

Link to comment
Share on other sites

Μου το βγάζει συχνά και σε όλους τους περιηγητές είτε με wifi ή data...Crash V2.0

 

Αφού έχεις το adaway στην crash πρόσθεσε στη white list το "redirect.viglink.com" μετά apply & reboot.

Link to comment
Share on other sites

@djkostas20 είδες καμία εμφανή διαφορά απ την 1.6 του crash?

 

Εμφανή όχι. Το κινητό συνεχίζει ταχύτατο! Τώρα για μπαταρία είναι νωρίς. Από εβδομάδα να στρώσει λίγο αλλά πάει καλά. 15h stanby, 1h sot, 45m calls και ακόμα 85%!!! Όλα ανοιχτά εκτός από locations, 80% wifi, 20% 3g. Γενικά την χρήση μου κοίτα την στο θέμα της μπαταρίας. Δεν διαφέρει ποτέ

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμφανή όχι. Το κινητό συνεχίζει ταχύτατο! Τώρα για μπαταρία είναι νωρίς. Από εβδομάδα να στρώσει λίγο!!!

 

Νομιζω στην v2 το τερματισε ο crash, παει σφαιρα πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι.Εχω κανει ρουτ ενα galaxy nexus ena samsung s3 και ενα LG G3.To προβλημα ειναι το NFC.Ολες οι συσκευες στελνουν αρχεια αλλα οταν ειναι να δεχτουν απο αλλη συσκευη με πετανε στο Play Store σε σελιδα που λεει item not found.Οποιος γνωριζει τι παιζει ας μου πει.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έκανες remove στην εγκατάσταση? Πρόσεξες τι έλεγε από κάτω. Στις εφαρμογές της LG στον Aroma του Crash οι μισές από κάτω λένε Remove που σημαίνει ότι άμα τικάρεις θα την αφαιρέσει και μερικές install που σημαίνει άμα τικάρεις θα την εγκαταστήσει.

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι στον Task manager λέει "remove" άρα άμα τίκαρες προφανώς και τον εγκαθιστά.

Ξαναπέρασμα από πάνω την ρομ χωρίς κανένα wipe και επέλεξε σωστά. Διαβάστε στον aroma τι επιλέγετε.

 

Ευχαριστώ φίλε το δοκίμασα με τους δύο τρόπους τίποτα.

Ξανά κατέβασα το αρχείο της rom έκανα ολική επαναφορά και όλα οκ, ίσος έφταιγε το αρχείο δεν ξέρω. Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβληματακι.Εχω κανει ρουτ ενα galaxy nexus ena samsung s3 και ενα LG G3.To προβλημα ειναι το NFC.Ολες οι συσκευες στελνουν αρχεια αλλα οταν ειναι να δεχτουν απο αλλη συσκευη με πετανε στο Play Store σε σελιδα που λεει item not found.Οποιος γνωριζει τι παιζει ας μου πει.

 

Γιώργο δεν είναι ανάγκη να ρωτάς συνέχεια. Αν ξέρει κάποιος θα σου απαντήσει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Θα τα λεμε συχνα μαλλον απο δω και περα.Η καλυτερα θα σας πρηζω συχνα απο δω και περα γιατι ειμαι αρχαριος στα smartphones και σημερα παρηγγειλα το 16ρι μου σε titan grey:D

Αρχικα να ρωτησω αν και πραγματικα ντρεπομαι λιγακι:lol:

Θα χρειαστει κατι ιδιαιτερο να κανω ως ρυθμισεις αυριο οταν το παραλαβω και το ανοιξω?Θα μου ερθει συντομα lollipop?Και αν ναι χρειαζεται να ξερω κατι η να διαβασω καποιον οδηγο γι αυτην?

Ευχαριστω εκ των προτερων και παρακαλω μην με παρεξηγειτε.Ειμαι ασχετος αλλα πιστευω μαθαινω γρηγορα:D

Edited by Gawain1978
Link to comment
Share on other sites

Ελα παλικαρι μου με τι προσπαθεις?

Δοκιμασε με το LG Tool 2014 και διαλεξε cse flash ωστε να καθαρισει απο τα παντα. Ακολουθα αυτον τον οδηγο. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089.

Αν και παλι δεν γινει κατι κατεβασε απο εδω http://www.androidrootz.com/2014/07/how-to-unroot-lg-g3-all-variants.html το stok firmware της συσκευης σου και το dll file και φλασσαρε με τα tool που σου δινει.

Ελπιζω μετα να ειναι ενταξει που λογικα θα ειναι κατα 99% διοτι με αυτο γινεται complete stok οπως την πρωτη φορα που το ανοιξες απο το κουτι.;)

 

Φίλε coccous help...Μάλλον έχω μπρικάρει το g3 μου. Το έκανα με τον 2ο τρόπο που λες και το κινητό κόλλησε στην μπλε οθόνη με τον αριθμό 2. Ότι κι αν έχω προσπαθήσει δεν γίνεται τίποτα. Το φλασάρω ξανά και ξανά και το μόνο που κάνει είναι να πηγαίνει στο 6% και να λέει fail to DL mode...Βοήθειαααα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ! Ψάχνω να βρω το σωστό topic για το θέμα μου αλλά δεν βρίσκω κάποιο σχετικό οπότε γράφω εδώ ! Με ενεργοποιημένη κάρτα σιμ 4g της cosmote Όταν ανοίγω τα δεδομένα μου δείχνει μόνο 3g Και ττο h ! Μένω Αθήνα !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...