Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως τα λες ειναι, δεν υπαρχει counter απλα βαζεις την στοκ και το πας.

 

ευχαριστω πολυ μου εφυγε ενα βαρος :P (την εφαρμογη την ανεβασες?)

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θελει να πληρωσεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια το rootara αν χρειαστει να παω στην εγγυηση κανω απλα install την stock και factory reset ? δεν υπαρχει καποιος counter οπως στα samsung που πρεπει να σβησω οπως στο s3? αν παθει κατι η οθονη χτυπα ξυλο πως θα το γυρισω σε stock γινετε μονο με pc ? (με επιασε αγχος μετα το root :p )

εχω τοπρογραμμα αλλα δεν πληρωσα τιποτα νομιζω απο xda.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Κάνεις πλάκα φαντάζομαι? Δεν το έχω πάει ποτέ πάνω από 50%. Πονάνε τα μάτια μου.

 

Ε ντακς,, την μέρα με πολύ ήλιο αν το συγκρίνεις με το s5 είναι η μέρα με την νύχτα... το s5 εχει 5πλασια φωτεινότητα. :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ο ήχος όταν βάζω τα ακουστικά και κάνω κλήση δεν μπορεί να τερματίσει χωρίς να κάνει παρεμβολές. Κάτι περίεργα "χρουτς χτρουτς" μου κάνει εμένα.

Συμβαίνει σε όλους?...Βελτιώνετε με κάποιον τρόπο?

2 κλικ πριν να τερματίσει είναι μια χαρα ο ήχος...αν τον ανεβάσω στα τέρματα γίνετε χαμός απο τα "χρουτς χτράτς".

Αυτό συμβαίνει και με τα μαμισια ακουστικά.

 

WHY??

Link to comment
Share on other sites

Ε ντακς,, την μέρα με πολύ ήλιο αν το συγκρίνεις με το s5 είναι η μέρα με την νύχτα... το s5 εχει 5πλασια φωτεινότητα. :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ο ήχος όταν βάζω τα ακουστικά και κάνω κλήση δεν μπορεί να τερματίσει χωρίς να κάνει παρεμβολές. Κάτι περίεργα "χρουτς χτρουτς" μου κάνει εμένα.

Συμβαίνει σε όλους?...Βελτιώνετε με κάποιον τρόπο?

2 κλικ πριν να τερματίσει είναι μια χαρα ο ήχος...αν τον ανεβάσω στα τέρματα γίνετε χαμός απο τα "χρουτς χτράτς".

Αυτό συμβαίνει και με τα μαμισια ακουστικά.

 

WHY??

 

Εμενα ειναι τελειος ο ηχος σε ολα. θεμα της rom θα ειναι. Η καποιου mode του xposed αν εχεις. πιθανον. Ποια rom εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι τελειος ο ηχος σε ολα. θεμα της rom θα ειναι. Η καποιου mode του xposed αν εχεις. πιθανον. Ποια rom εχεις?

 

Tην stock είχα μέχρι προχτές.. αλα με το lagαρισμα και το θεματάκι με τον ήχο αποφάσισα να ροοταρω και να περάσω την Lion 5.5. αλλα και πάλι τίποτα δεν άλλαξε με τον ήχο οταν βάζω τα ακουστικά. και το κακό είναι οτι μιλάω απίστευτα πολλές ώρες στην δουλεία.

Βέβαια ο ήχος είναι αρκετά δυνατός έστω και 2 κλικ πιο χαμηλα. Αλλα γιατι συμβαίνει αυτο οταν πάω να το τερματίσω?? μήπως είναι πρόβλημα hardware?

Link to comment
Share on other sites

Tην stock είχα μέχρι προχτές.. αλα με το lagαρισμα και το θεματάκι με τον ήχο αποφάσισα να ροοταρω και να περάσω την Lion 5.5. αλλα και πάλι τίποτα δεν άλλαξε με τον ήχο οταν βάζω τα ακουστικά. και το κακό είναι οτι μιλάω απίστευτα πολλές ώρες στην δουλεία.

Βέβαια ο ήχος είναι αρκετά δυνατός έστω και 2 κλικ πιο χαμηλα. Αλλα γιατι συμβαίνει αυτο οταν πάω να το τερματίσω?? μήπως είναι πρόβλημα hardware?

 

δοκιμασες αλλα ακουστικα?

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες αλλα ακουστικα?

 

ναι έχω καμια 10 διαφορετικά ακουστικα. Με όλα γίνετε το ίδιο.Το παράξενο είναι οτι μπορώ να τερματίσω και να παίζει άψογα σε όλα τα άλλα(μουσική youtube). Οταν κάνω κλήση του μπαίνει ο διάολος. :X

Τελος πάντον θα το ψαξω και στο internet.

Ευχαριστώ πάντος.

 

Υ.Γ η Lion rom είναι.....wow!! και η g4 camera νομιζα ότι θα είναι μούφα αλλα βελτιώνει την ήδη αρκετά καλη κάμερα του κινητού!!

Link to comment
Share on other sites

ναι έχω καμια 10 διαφορετικά ακουστικα. Με όλα γίνετε το ίδιο.Το παράξενο είναι οτι μπορώ να τερματίσω και να παίζει άψογα σε όλα τα άλλα(μουσική youtube). Οταν κάνω κλήση του μπαίνει ο διάολος. :X

Τελος πάντον θα το ψαξω και στο internet.

Ευχαριστώ πάντος.

 

Υ.Γ η Lion rom είναι.....wow!! και η g4 camera νομιζα ότι θα είναι μούφα αλλα βελτιώνει την ήδη αρκετά καλη κάμερα του κινητού!!

Μήπως ακουμπάει το μικρόφωνο στο ρούχο η στον γιακά γιατί κάτι τέτοιο παρατηρώ όταν οδηγαω και με το στρίψιμο του κεφαλιού συμβαίνει.λέω μήπως.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος να μου πει γιατι κολλαει το tools kai στο 90% με πεταει εξω??και δν μπορω να ολοκληρωσω το φλασαρισμα για να ανοιξη επιτελους η συσκευη μου?

http://postimg.org/image/z9y8e1orj/

 

http://postimg.org/image/k2i8towwv/

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος να μου πει γιατι κολλαει το tools kai στο 90% με πεταει εξω??και δν μπορω να ολοκληρωσω το φλασαρισμα για να ανοιξη επιτελους η συσκευη μου?

http://postimg.org/image/z9y8e1orj/

 

http://postimg.org/image/k2i8towwv/

Κατάφερες τελικά Γιάννη να μπεις σε download mode; Βρήκες τρόπο να παρακάμψεις το MacAfee;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ακουμπάει το μικρόφωνο στο ρούχο η στον γιακά γιατί κάτι τέτοιο παρατηρώ όταν οδηγαω και με το στρίψιμο του κεφαλιού συμβαίνει.λέω μήπως.

 

Μπαα.. Το έχω εξαντλήσει το θέμα σε ότι αφορά τα τυχαία γεγονότα.... Είναι προβλημα κανονικό αλλά δεν ξερω απο που προέρχεται και δεν έχω αποφασίσει αν αξιζει να ξεrootαρω και να το τρέχω για φτιάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες τελικά Γιάννη να μπεις σε download mode; Βρήκες τρόπο να παρακάμψεις το MacAfee;

 

Όχι ακόμη δυστυχώς. Προσπαθώ κ κάνω δοκιμές συνέχεια..!! Ελπίζω όμως κάτι να καταφέρω..αλλιως δν θέλω να το σκέφτομαι..

Καλημέρα παρεα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμη δυστυχώς. Προσπαθώ κ κάνω δοκιμές συνέχεια..!! Ελπίζω όμως κάτι να καταφέρω..αλλιως δν θέλω να το σκέφτομαι..

Καλημέρα παρεα

 

καλημερα φιλαρακι... χρονια πολλα για σημερα... δοκιμασες σε αλλο pc? με win7 κατα προτημηση..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλαρακι... χρονια πολλα για σημερα... δοκιμασες σε αλλο pc? με win7 κατα προτημηση..

 

 

ναι φυσικα.. δοκιμασα σε 2-3 διαφορετικα...μονο με win7 δν εχω περασμενα 10..!! αλλα το ιδιο πραγμα...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξανακατεβασεις το αρχείο της ρομ γιατί μοιάζει να είναι corrupted και να μην το κάνει extract

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου δωσει link για xposed σε stock roms. Για cloudy rom.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

 

Όλα στην ίδια σελίδα είναι. Είτε για στοκ είτε για aosp/cm

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

 

Όλα στην ίδια σελίδα είναι. Είτε για στοκ είτε για aosp/cm

 

ναι μετα το καταλαβα αχχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια , ημουν ετοιμος να ρωτησω πως περναμε recovery αλλα επεσε το ματι μου στο πρωτο ποστ σε αυτη τη σελιδα και πηρα απαντηση....Τι ωραια που και στο G3 γινονται ολα οπως στο 2 :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα αγόρασα μεταχειρισμένο το κινητό και το παιδί το είχε ρουταρισμενο. Επειδή δεν το έχω το θέμα πως μπορώ να το κάνω rooting με κανένα απλό και εύκολο τρόπο
Link to comment
Share on other sites

Φιλε πανευκολο ειναι.Κατεβασε αυτο http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-root-lg-firmwares-kitkat-lollipop-t3056951

Ενεργοποιησε τον εντοπισμο σφαλματων usb απο τις ρυθμισεις για προγραμματιστες.Αν δεν εχεις τετοια επιλογη πας "σχετικα με το τηλεφωνο" στις ρυθμισεις μετα "πληροφοριες λογισμικου" και πατας καμια 10αρια φορες τον αριθμο κατασκευης.Μετα βγαζει τις επιλογες για προγραμματιστες στις ρυθμισεις , επισης φροντισε να εχεις περασμενους οδηγους μεσα.Ενα κλικ κανεις και τελος.

Χτες πηρα και εγω μεταχειρισμενο στοκ και το εκανα σε 1 λεπτο.

 

Αν ειναι ρουταρισμενο , δε χρειαζεται να το ξανακανεις , ουτε μετα απο επαναφορα ρυθμισεων , μηπως θελεις να το ξε-κανεις ;

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα.

Επειδή η τιμή του τηλεφώνου για τα χαρακτηριστικά του έχει γίνει πολύ δελεαστική το γυροφέρνω..... :rolleyes:

Με κρατάει μόνο η φωτεινότητα. Επειδή η δουλειά μου είναι συνέχεια έξω , GPS κλπ υπάρχει κάνα τρικ να την αυξήσουμε με ασφαλές τρόπο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να αυξήσεις την φωτεινότητα. Από την άλλη εγώ ποτέ δεν είχα θέμα ακόμα και κάτω από ήλιο. Και μετά θες το power bank κουμπωμένο πάνω με 100% φωτεινότητα και GPS... Θα την τρώει στη στιγμή την μπαταρία του.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να αυξήσεις την φωτεινότητα. Από την άλλη εγώ ποτέ δεν είχα θέμα ακόμα και κάτω από ήλιο. Και μετά θες το power bank κουμπωμένο πάνω με 100% φωτεινότητα και GPS... Θα την τρώει στη στιγμή την μπαταρία του.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Για την μπαταρία και το g2 για την ίδια δουλειά οπότε χρειάζεται το κουμπώνω στο αμάξι οπότε έχω λύση.

Η φωτεινότητα μόνο με φρενάρει. Εκτός αν αυτά που λένε είναι τόσο τραβηγμένα. Το g2 δεν το δουλεύω ποτέ πάνω από το 80%

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...