Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια η gloudy 2.5 ειναι καλυτερη και με καλυτερη μπαταρια απο την μανισια λολιποπ?

να τηω περασω η να το αφησω στοκ?

 

Το καλυτερη ειναι σχετικο.Αν εισαι ικανοποιημενος με την στοκ αστο ετσι.

Απο μπαταρια πανω κατω τα ιδια χαλια ειναι...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το καλυτερη ειναι σχετικο.Αν εισαι ικανοποιημενος με την στοκ αστο ετσι.

Απο μπαταρια πανω κατω τα ιδια χαλια ειναι...

 

καταλαβα...μενω ετσι:)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα...μενω ετσι:)

Από εμφάνιση έχει το UI από g4και για μένα μετά την στοκ είναι ότι καλύτερο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Απλα οι εφαρμογες της lg (τηλεφωνο, αλμπουμ και αλλες) δεν ειναι Καθολου καλογραμμενες με αποτελεσμα να παρουσιαζουν λαγκ ακομα και σε σκρολλ(μπορεις να χρησιμοποιησεις google keyboard,quickpic και πολλες εναλακτικες για ενα smoother κινητο).. Και στο πληκτρολογιο ισχυει εν μερη... Εγω βρηκα την υγεια μου με στοκ κσι gabriel κουραστηκα απο την cm12.1

 

Εγώ είμουν έτοιμος να το πουλήσω αηδιασμένος απο το lagαρισμα της συσκευής...Ξεφτίλα, ουτε κινητό τον 150 euro δεν lagαρει έτσι.

Μπείτε στο παρακάτω Link και θα βρείτε την υγεία σας!! Ειναι υπερβολικά απλη διαδικασία!

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/mod-root-rid-lag-g3-t2819365

 

Δεν γνωρίζω αν το ξέρετε ήδη, αν όχι...Ακολουθίστε αυτά τα 2 απλά βήματα και το σε 2 λεπτά θα κρατάτε στα χέρια σας ενα κινητό που δεν προλαβαίνεις να κλικάρεις στην οθόνη και όλα ανοίγουν μπροστά σου σε νανοκλάσματα του δευτερολέπτου!!

 

Δεν βλεπω να επιβαρύνει το κινητό σε τίποτα. Μια χαρά πάνε όλα όσο καιρο το έχω κάνει.

Enjoy!!

Link to comment
Share on other sites

Η διαχείριση μπαταρίας με την xenon HD δεν υπάρχει

 

Ναι έχει τρομερή. Μακάρι να μου καθόταν και εμένα και να μην έκανε τα τρελά reboot που κάνει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε έχει πάρα πολύ καλή διαχείρηση. Εγώ έχω εκνευριστεί πάρα πολύ που δεν κατάφερα να την περάσω. Αφού σκέφτομαι να ξαναδοκιμάσω για άλλη μία φορά! Έτσι για την δοκιμή ξανά. Πρέπει να βρω τι μου δημιουργεί το πρόβλημα. Μου κάνει εντύπωση που σε οποιαδήποτε άλλη ρομ το ίδιο setup δεν έχει θέμα ενώ στην Xenon έχει. Οπότε θεωρώ ότι κάτι άλλο παίζει. Πιθανόν να είναι κάποια ρύθμιση στις ρυθμίσεις της ρομ και όχι σχετικό με xposed και λοιπά που βάζω εγώ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω θέμα, δουλεύει άψογα εδω και 3 μέρες και ειδικά η μπαταρία είναι απίστευτη
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Άμα διαβάσεις στο θέμα της θα δεις τι θέμα έχω. Το οποίο είναι πραγματικά πολύ περίεργο. Ίσως όπως είπα είναι κάποια ρύθμιση που επιλέγω(π.χ. center clock, δεν λέω ότι είναι αυτό αλλά κάποια τέτοια ρύθμιση εννοώ) και μου κάνει bootloop μετά το reboot.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διάβασα αλλά τι να πω δεν έχω αντιμετωπίζει κανένα θέμα μέχρι στιγμής
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εγω σε RR που δοκιμασα xposed κανει bootloop και δεν ανοιγει ποτε.. οποτε τρωει ακυρο απο μενα, xposed=ftw! :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω σε RR που δοκιμασα xposed κανει bootloop και δεν ανοιγει ποτε.. οποτε τρωει ακυρο απο μενα, xposed=ftw! :lol:

Ψαχτειτε λιγακι... Βγήκε xposed v75 pου υποστυριζει τις τελευταίες cm based

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ψαχτειτε λιγακι... Βγήκε xposed v75 pου υποστυριζει τις τελευταίες cm based

 

αυτο εβαλα... και κανει bootloop

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα RR 5.5.7 και Nebula kernel 9.2.Μου φαινεται πολυ smooth σε σχεση με cloudy ,cm 12.1.

Βρηκα ενα οδηγο ρυθμισεων για παλαιοτερη εκδοση nebula kernel απο ενα μελος, ισχυει και για τον 9.2?

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα RR 5.5.7 και Nebula kernel 9.2.Μου φαινεται πολυ smooth σε σχεση με cloudy ,cm 12.1.

Βρηκα ενα οδηγο ρυθμισεων για παλαιοτερη εκδοση nebula kernel απο ενα μελος, ισχυει και για τον 9.2?

 

Τι εννοείς αν ισχύουν. Ρυθμίσεις είναι. Δοκιμάζεις και ανάλογα αν σου κάνουν ή όχι τις αλλάζεις και φτιάχνεις το κινητό στα μέτρα σου

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να μπορει να με βοηθησει με αυτο;;; https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t34.0-12/12167132_10153701836892431_808848384_n.jpg?oh=68b09a9e8cdc5335fc1fabf787caf83d&oe=56204AAA

 

το recovery Που εχω ειναι σαν και αυτο http://blog.canadagsm.ca/wp-content/uploads/2015/05/Samsung-Galaxy-S6-Edge-Sim-unlock-codeRootingflashingfactory-Reseting-3.jpg

 

και οχι σαν εδω που εχουν οι πιο πολλοι http://i.ytimg.com/vi/x-cTpsDLNF8/maxresdefault.jpg

 

καμια βοηθεια;;

Link to comment
Share on other sites

οκ. θα δοκιμασω τις προτεινομενες.απλα ηθελα να εχω μια βαση για να αρχισω τις δοκιμες.

 

Ναι ξεκίνα με αυτές. Για τον ίδιο κερνελ είναι. Αν ήταν για LG based rom μπορεί να μην έβγαζαν ανάλογο αποτέλεσμα αλλά εδώ δεν θα έχεις θέμα.

 

Υπαρχει καποιος που να μπορει να με βοηθησει με αυτο;;; https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t34.0-12/12167132_10153701836892431_808848384_n.jpg?oh=68b09a9e8cdc5335fc1fabf787caf83d&oe=56204AAA

 

το recovery Που εχω ειναι σαν και αυτο http://blog.canadagsm.ca/wp-content/uploads/2015/05/Samsung-Galaxy-S6-Edge-Sim-unlock-codeRootingflashingfactory-Reseting-3.jpg

 

και οχι σαν εδω που εχουν οι πιο πολλοι http://i.ytimg.com/vi/x-cTpsDLNF8/maxresdefault.jpg

 

καμια βοηθεια;;

 

Τώρα είναι μεγάλη ιστορία.

Επιγραμματικά.

 

1) Δεν γίνεται εγκατάσταση έτσι στο Xposed για 5.0 και πάνω. Σε lollipo δηλαδή. SDK 21 για 5.0 και SDK 22 για 5.1 δηλαδή. Θέλει φλασάρισμα μέσω recovery και άλλο apk από αυτό που έβαλες.

 

XDA IT ή GOOGLE IT θα σου πω... Xposed for lollipop

 

2) Αυτό είναι το ΟΕΜ recovery. Αφού δεν έχεις custom recovery τι συζητάμε? Είσαι root πρώτα από όλα? Αν ναι. Τότε διάβασε πως βάζεις recovery. Και πάλι εδώ θα σου πω XDA IT ή GOOGLE IT

 

3) Ε αυτό είναι το custom recovery. Το TWRP

 

Για όλα τα παραπάνω προσωπικά δεν έχω το χρόνο. Διάβασε, αναζήτησε, κατανόησε και μετά ασχολήσου με το οτιδήποτε που μοντάρει το κινητό. Για να μην έχεις και πρόβλημα αργότερα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε έχει πάρα πολύ καλή διαχείρηση. Εγώ έχω εκνευριστεί πάρα πολύ που δεν κατάφερα να την περάσω. Αφού σκέφτομαι να ξαναδοκιμάσω για άλλη μία φορά! Έτσι για την δοκιμή ξανά. Πρέπει να βρω τι μου δημιουργεί το πρόβλημα. Μου κάνει εντύπωση που σε οποιαδήποτε άλλη ρομ το ίδιο setup δεν έχει θέμα ενώ στην Xenon έχει. Οπότε θεωρώ ότι κάτι άλλο παίζει. Πιθανόν να είναι κάποια ρύθμιση στις ρυθμίσεις της ρομ και όχι σχετικό με xposed και λοιπά που βάζω εγώ

 

Δεν μπορω να καταλαβω και εγω τι παιζει με xenon και σου βγαζει θεμα. Εμενα ετυχε να κανω 2 clean flash αυτες τις μερες γιατι εχασα τα backups και παλι κανονικα μπηκε και τα ιδια βηματα κανουμε απο οτι ειδα με 2 reboots ειναι οκ με nebula και xposed. Κρατα ενα logcat ολο και κατι θα λεει απο errors. Δεν νομιζω να μην πει τιποτα και το logcat εστω και ετσι να δεις τι παει fail.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φλασαρα RR 5.5.7 και Nebula kernel 9.2.Μου φαινεται πολυ smooth σε σχεση με cloudy ,cm 12.1.

Βρηκα ενα οδηγο ρυθμισεων για παλαιοτερη εκδοση nebula kernel απο ενα μελος, ισχυει και για τον 9.2?

 

αν βρηκες τα δικα μου λιγα posts πιο πισω. ναι

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω και εγω τι παιζει με xenon και σου βγαζει θεμα. Εμενα ετυχε να κανω 2 clean flash αυτες τις μερες γιατι εχασα τα backups και παλι κανονικα μπηκε και τα ιδια βηματα κανουμε απο οτι ειδα με 2 reboots ειναι οκ με nebula και xposed. Κρατα ενα logcat ολο και κατι θα λεει απο errors. Δεν νομιζω να μην πει τιποτα και το logcat εστω και ετσι να δεις τι παει fail.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν βρηκες τα δικα μου λιγα posts πιο πισω. ναι

Πως θα βγάλω το log αφού δεν μπαίνει ξανά μέσα όταν ξεκινάει το bootloop. Αυτό σκέφτηκα και εγώ. Θα το ψάξω βέβαια παραπάνω

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως θα βγάλω το log αφού δεν μπαίνει ξανά μέσα όταν ξεκινάει το bootloop. Αυτό σκέφτηκα και εγώ. Θα το ψάξω βέβαια παραπάνω

 

 

Νομιζα θα μπαινει. Δοκιμασε να βαλεις καποιο προγραμα logcat να αποθηκευει σε txt τα logs και να τα κανει save σε sd φανταζομαι θα το κανουν τα περισσοτερα. Η μεσω του Nebula εχει και αυτος logcat νομιζω κραταει ολου του συστηματος οχι μονο του kernel και σε sd γιατι ειχα κρατησει μια φορα. Δεν νομιζω να το αλλαξε και να μην κραταει.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nolanlawson.logcat

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα τωρα τελευταια....το gmail μου τρωει data σαν τρελο και συν τοις αλλοις

κραταει το τηλεφωνο απο deep sleep και μου τρωει και την μπαταρια!Οταν μιλαμε για data

εννοω 620mb σε 2 μερες απο δικτυο και πανω απο 5 giga σε wifi!Εκανα del τα data και την

cache της εφαρμογης αλλα δεν λυθηκε το προβλημα!Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι φαινεται

σαν να συγχρονιζει ολη την ωρα το yahoo mail που εχω περασμενο!Σταματησα το yahoo απο

το sync και θα δω εαν φταιει αυτο!

Μια ματια που εριξα στο google ειδα οτι ειναι αρκετα κοινο προβλημα για πολλους αλλα δεν βρηκα

καμια λυση της προκοπης!

Καμια ιδεα?? :(

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα τωρα τελευταια....το gmail μου τρωει data σαν τρελο και συν τοις αλλοις

κραταει το τηλεφωνο απο deep sleep και μου τρωει και την μπαταρια!Οταν μιλαμε για data

εννοω 620mb σε 2 μερες απο δικτυο και πανω απο 5 giga σε wifi!Εκανα del τα data και την

cache της εφαρμογης αλλα δεν λυθηκε το προβλημα!Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι φαινεται

σαν να συγχρονιζει ολη την ωρα το yahoo mail που εχω περασμενο!Σταματησα το yahoo απο

το sync και θα δω εαν φταιει αυτο!

Μια ματια που εριξα στο google ειδα οτι ειναι αρκετα κοινο προβλημα για πολλους αλλα δεν βρηκα

καμια λυση της προκοπης!

Καμια ιδεα?? :(

 

Η λυση η δικια μου ειναι αυτοι που κανω παντα σε ολες της εφαρμογες της google Delete ουτε καν freeze χαχαχααχ Καταρχην κανε να μην συγχρονιζει μονο του το κινητο τα emails εκτος και αν σου χρειαζονται αυτοματη συγχρονισμοι. Μετα βαλε απο το App opps να μην ξεκιναει αυτοματα ουτε μετα απο reboot αλλα και ουτε να ξυπναει μονο του αλλα ουτε να μενει ανοιχτο στο backround. Καντο και ενα pause με το greenify. Και νομιζω θα ειναι ok κατι αλλο δεν μου ερχεται προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...