Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια aosp based rom εχουμε καμια στο νου?Βλεπω απο xda οτι η blisspop εχει πολυ περαση .Την εχει δοκιμασει κανεις?Ψαχνω κατι οσο πιο clean γινεται γιατι το κινητο μου τωρα τελευταια παιρνει φωτια με το παραμικρο ...και εχω βαρεθει αυτο το μικρο delay στο ανοιγμα των εφαρμογων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια aosp based rom εχουμε καμια στο νου?Βλεπω απο xda οτι η blisspop εχει πολυ περαση .Την εχει δοκιμασει κανεις?Ψαχνω κατι οσο πιο clean γινεται γιατι το κινητο μου τωρα τελευταια παιρνει φωτια με το παραμικρο ...και εχω βαρεθει αυτο το μικρο delay στο ανοιγμα των εφαρμογων.

 

Δοκίμασε Ressurection Remix. Την έιχα εδώ και 3 μήνες, όλα πήγαιναν καλά, απλά έχω πλέον την εντύπωση ότι το δικό μου G3 ζεσταίνεται περισσότερο από τα άλλα. Το έκανα revert to stock και αύριο θα το πάω στην εγγύηση. Για την ROM απλά θα σου πω, ότι είχα στο μυαλό μου να γυρίσω το κινητό πίσω πριν 3 μήνες, αλλά αυτή η ROM μαζί με 777 kernel και thermal mod δούλευαν τόσο καλά που με έκαναν να το κρατήσω λίγο παραπάνω. Βελτιώθηκαν τρομερά οι θερμοκρασίες, η μπαταρία. Αξίζει κατά τη γνώμη μου.

Edited by tasospap321
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μια βοηθεια,εχω cloudy 2.5 και οταν εχω ακουστικα χωρις να ειναι στο αυτι,(ενσυρματα) οταν με καλουν ακουγεται πολυ χαμηλα εως καθολου,στις ρυθμισιεις ειναι τερμα η ενταση,ειναι προβλημα της ρομ? γιατι σκεφτομαι πλεον να γυρισω στην στοκ ρομ αν φταιει αυτη.ευχαριστω για οποια απαντηση.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια rom είμαι και δεν έχει πρόβλημα.

Είσαι σίγουρος ότι το βύσμα στο τηλέφωνο κουμπώνει τελείως;

Τα xiaomi pistons που πήρα το καλοκαίρι ήθελαν λίγο ζόρισμα στην αρχή για να τερματίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Ressurection Remix. Την έιχα εδώ και 3 μήνες, όλα πήγαιναν καλά, απλά έχω πλέον την εντύπωση ότι το δικό μου G3 ζεσταίνεται περισσότερο από τα άλλα. Το έκανα revert to stock και αύριο θα το πάω στην εγγύηση. Για την ROM απλά θα σου πω, ότι είχα στο μυαλό μου να γυρίσω το κινητό πίσω πριν 3 μήνες, αλλά αυτή η ROM μαζί με 777 kernel και thermal mod δούλευαν τόσο καλά που με έκαναν να το κρατήσω λίγο παραπάνω. Βελτιώθηκαν τρομερά οι θερμοκρασίες, η μπαταρία. Αξίζει κατά τη γνώμη μου.

 

Ενημερωσε με σε παρακαλω οταν σου πουνε τι εχει το κινητο.Το δικο μου παντως μετα απο 5 λεπτα χρησης με wifi στο πανω μερος τσουρουφλαει,μου εχει καψει και μια οθονη.Πραγματικα το κινητο μου βγηκε πολυ μαπα...

Link to comment
Share on other sites

περασα σε στοκ για δοκιμη και ακουγεται ο ηχος κανονικα,καποιο bug που ενεργοποιηθηκε σε εμενα μαλλον:wacko: επισης δοκιμασα την lion 5.5 αλλα δεν μου αρεσαν τα αχρωμα εικονιδια που εχει. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

με aosp και nebula T3 η μπαταρία είναι εξαιρετική, απίστευτη διαχείριση.τώρα κάνω update και στην cm και στον nebula 2.6 T1
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

περασα σε στοκ για δοκιμη και ακουγεται ο ηχος κανονικα,καποιο bug που ενεργοποιηθηκε σε εμενα μαλλον:wacko: επισης δοκιμασα την lion 5.5 αλλα δεν μου αρεσαν τα αχρωμα εικονιδια που εχει.

Καλα ξηλωσες την lion γι'αυτο;Ας αλλαζες θεμα να την εκανες με τα κανονικα εικονιδια...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επανέρχομαι, έκανα update όπως είπα με dirty flash και την ρομ και τον κέρνελ.με nebula 2.6 τ1 δουλεύει άψογα το dt2w
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επανέρχομαι, έκανα update όπως είπα με dirty flash και την ρομ και τον κέρνελ.με nebula 2.6 τ1 δουλεύει άψογα το dt2w

Καλά δώσε του μια μέρα με πολλές κλήσεις να δούμε... Εγώ έβαλα xenon με nebula δείχνουν ως τώρα τέλεια. Dt2w ωστόσο μετά από κάποιες κλήσεις πάλι σκαλώνει.

Το ενσωματωμένο dt2w του κερνελ δεν λειτουργεί ακόμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Του κερνελ ενώ έπαιζε κομπλέ μετά σταματάει. Δεν πειράζει όμως γιατί η διαχείριση μπαταρίας είναι εξαιρετική
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

γινεται αυτο και πως?

Ρυθμισεις-συσκευη-αρχικη οθονη-θεμα και βαζεις το LG.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-συσκευη-αρχικη οθονη-θεμα και βαζεις το LG.

OK. το ειδα και την δοκιμαζω,αν και μιαζει πολυ με την cloudy.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου το προφίλ του bullet με Gabriel kernel λέει boot settings canceled. Δεν ενεργοποιείται το προφίλ? πρέπει να το ξανασετάρεις ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου το προφίλ του bullet με Gabriel kernel λέει boot settings canceled. Δεν ενεργοποιείται το προφίλ? πρέπει να το ξανασετάρεις ?

τωρα βλεπουμε εκλογες:lol: δεν ξερω και να σε βοηθησω εν πασει περιπτωσει(η)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]64018[/ATTACH][ATTACH]64019[/ATTACH][ATTACH]64020[/ATTACH] Για να δούμε τι λέει και απο μπαταρία. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με aosp και nebula T3 η μπαταρία είναι εξαιρετική, απίστευτη διαχείριση.τώρα κάνω update και στην cm και στον nebula 2.6 T1

 

T1 και T3 εχουν τρομερη μπαταρια ναι. T2 τραγικη μπαταρια. ξεκιναει και βαζειι απο G4 πραγματα στον Kernel τωρα, τρομερος Dev εχει παρει απο ολους τους kernel χαρακτηριστικα και τα βαζει στο G3. Μαλλον γιαυτο εφτιαξε τετοια τελεια μπαταρια για το G3.

 

Its funny, because I used alot of sony commits in my kernel............... More then you would think.......... I wasnt sure I wanted to use them. but I tried them and noticed better performance..

 

I used from a few dif devices.. some from samsung,sony,oneplusone,opo, very very little from LG. alot of Nexus too.. Ohh yea. and Moto too.

Link to comment
Share on other sites

T1 και T3 εχουν τρομερη μπαταρια ναι. T2 τραγικη μπαταρια. ξεκιναει και βαζειι απο G4 πραγματα στον Kernel τωρα, τρομερος Dev εχει παρει απο ολους τους kernel χαρακτηριστικα και τα βαζει στο G3. Μαλλον γιαυτο εφτιαξε τετοια τελεια μπαταρια για το G3.

 

Its funny, because I used alot of sony commits in my kernel............... More then you would think.......... I wasnt sure I wanted to use them. but I tried them and noticed better performance..

 

I used from a few dif devices.. some from samsung,sony,oneplusone,opo, very very little from LG. alot of Nexus too.. Ohh yea. and Moto too.

 

Παιδιά με αυτόν τονkerner πια rom ταιριάζει Καλημέρα rr5.5.5

ή cm ??

Link to comment
Share on other sites

η RR συνεχίζει με άλλον dev.btw ο nebula δεν σταμάτησε ποτέ, δεν ξέρω που το διαβάσατε αλλά δεν ισχύει, βγάζουν συνεχώς updates αν και το dt2w δεν κατάφεραν να το φτιάξουν.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τον νεμπουλα Πως τον περνάω σε rr. Κανονικά από recovery?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είχε πει ότι σταμάτησε ο dev του Nebula??? Κάνει εξαιρετική δουλειά πραγματικά. Από franco και dorimanx είχα να δω τέτοια καλή δουλειά σε κέρνελ. Ίσως και friedrich420.

Πραγματικά πολύ καλός. Και με όρεξη για δοκιμές!

 

@tsagod123 μέσω recovery τον βάζεις ναι. Δεν αλλάζει κάτι όταν μιλάμε για φλασάρισμα. Είτε είναι ρομ, είτε κέρνελ είτε οτιδήποτε σε flashable zip.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

καπου το ειχαν πει και εδω οτι θα σταματησει θυμαμαι ειχα απαντησει. το ειχε γραψει και ο ιδιος στο xda οτι θα σταματουσε γιατι εχει καποιο θεμα υγειας αλλα τελικα δεν σταματησε. Με την RR 5.5.6 που εβγαλαν χθες μπορει να καναν 15 μερες να δωσουν update αλα εδωσαν 2 σελιδες changelog το κακο ειναι θελει clean flash για οποιον την βαλει γιατι εχουν αλλαξει τα παντα στο συστημα. Το dt2w μια μερα ολο μιλαω προς το παρον δεν κολλησε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...