Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

cm roms εχετε;

 

ΑΝHD 14 εγω..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΝHD 14 εγω..!!

 

για stock roms δεν ξερω πιστευα θα ειναι καλυτερα σε θεμα θερμοκρασιας. παντος ολες οι αλλες που βασιζοντε σε cm 12.1 νομιζω εχουν ολες θεμα με την θερμοκρασια γιατι και η cm εχει, και η δικια μου ειχε 10% παραπανω σε cpu και μπαταρια και γενικα αρπαζε πιο ευκολα.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ενδιαφερομαι για το lgg3 32gb d858 είναι το δικαρτο μοντελο.. Mε ενδιαφέρει πολύ το root κ το φλασαρισμα.. Υποστηριζεται για αυτό το μοντελο? Θα μπορέσετε να με βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχει χρησιμοποιησει καποιος το G3 με 1080p αναλυση, να το εχει δουλεψει λιγο να μου πει εντυπωσεις; σε θεμα ταχυτητας εχει αισθητη διαφορα; εκτος απο το Antutu που βγαζει 10κ παραπανω και τα 10 λεπτα μπαταριας που κερδιζει. Γενικος ελαφραινει το κινητο; η δεν αξιζει η αλλαγη;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχει χρησιμοποιησει καποιος το G3 με 1080p αναλυση, να το εχει δουλεψει λιγο να μου πει εντυπωσεις; σε θεμα ταχυτητας εχει αισθητη διαφορα; εκτος απο το Antutu που βγαζει 10κ παραπανω και τα 10 λεπτα μπαταριας που κερδιζει. Γενικος ελαφραινει το κινητο; η δεν αξιζει η αλλαγη;

 

Νιωθεις μικρη διαφορα σε ταχυτητα.... Προκύπτουν θεματα με εφαρμογες ομως

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στους φιλους!!Θελω να ασχοληθω με τα g3tweaks,για να το κανω ομως αυτο πρεπει να βαλω το xposed framework.Με παρα πολυ ψαξιμο βλεπω οτι στο g3 οσοι εχουν βαλει το xposed ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΑ ειναι με κιτκατ και οχι με λολι.Κανεις που να το περασε με λολι μπορει να μου πει τον τροπο??Εβαλα το xposed installer και με το που πηγαινω στη καρτελα framwork εχω το εξης με κοκκινα γραμματα :

Xposed is not (yet) compatible with Android SDK version 21 or your pocessor architecture (armeabi-v7a)

 

CANNOT LINK EXECUTABLE: could not load library "libdvm.so" needed by "/data/data/de.robv.android.exposed.installer/cache/app_process"; caused by library "libdvm.so" not found

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις το xposed για lollipop. Είναι σε alpha μορφή και έχει διαφορετικό τρόπο εγκατάστασης. Μέσω recovery φλασάρεις τα αρχεία που χρειάζονται και μετά την εφαρμογή την χρησιμοποιείς μόνο για τα modules. Πάλι και την εφαρμογή για lollipop. Βέβαια θα πρέπει να θυσιάσεις(απεγκαταστήσεις εντελώς) τα smartcover και LG weather.

Όλο αυτό πλέον στο κάνει και εφαρμογή που έχει φτιάξει ένας στο xda και την έχει αν δεν κάνω λάθος και στο play store. Κάνει και την διαγραφή των αρχείων και το φλασάρισμα. Απλώς αυτός φλασάρει την alpha3 ενώ υπάρχει και alpha4 έκδοση.

 

Γενικώς δεν είναι δύσκολο να τα βρεις αυτά που σου λέω. XDA it και βγαίνει μπαμ. Xposed for Lollipop και Xposed lollipop G3

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις το xposed για lollipop. Είναι σε alpha μορφή και έχει διαφορετικό τρόπο εγκατάστασης. Μέσω recovery φλασάρεις τα αρχεία που χρειάζονται και μετά την εφαρμογή την χρησιμοποιείς μόνο για τα modules. Πάλι και την εφαρμογή για lollipop. Βέβαια θα πρέπει να θυσιάσεις(απεγκαταστήσεις εντελώς) τα smartcover και LG weather.

Όλο αυτό πλέον στο κάνει και εφαρμογή που έχει φτιάξει ένας στο xda και την έχει αν δεν κάνω λάθος και στο play store. Κάνει και την διαγραφή των αρχείων και το φλασάρισμα. Απλώς αυτός φλασάρει την alpha3 ενώ υπάρχει και alpha4 έκδοση.

 

Γενικώς δεν είναι δύσκολο να τα βρεις αυτά που σου λέω. XDA it και βγαίνει μπαμ. Xposed for Lollipop και Xposed lollipop G3

 

Ευχαριστω φιλε,το ξερω αυτο με το xda το thread..απλα δεν θελω να βαλω κατι που ειναι σε alpha ή beta εκδοση,ασε που χρησιμοποιω και τα 2 apps που κανει delete to xposed..οποτε με βλεπω μεχρι να δουλευει κομπλε κ αν δεν βγει σε stable και οχι alpha-build να μην το βαζω...

 

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ εχω συσκευη απο Τσεχια και κοιταω τακτικα αν εχω firmware update.Εχω τωρα μεσα την 20h και βλεπω φιλους να λενε για την 20p, ειναι οι 20p σε official ή μονο custom???Αν ειναι custom αξιζει η μεταβαση για την 20p(custom)?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε,το ξερω αυτο με το xda το thread..απλα δεν θελω να βαλω κατι που ειναι σε alpha ή beta εκδοση,ασε που χρησιμοποιω και τα 2 apps που κανει delete to xposed..οποτε με βλεπω μεχρι να δουλευει κομπλε κ αν δεν βγει σε stable και οχι alpha-build να μην το βαζω...

 

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ εχω συσκευη απο Τσεχια και κοιταω τακτικα αν εχω firmware update.Εχω τωρα μεσα την 20h και βλεπω φιλους να λενε για την 20p, ειναι οι 20p σε official ή μονο custom???Αν ειναι custom αξιζει η μεταβαση για την 20p(custom)?

 

Δεν είναι custom. Pre-rooted stock official είναι. Το μόνο που έχει είναι root, busybox και init.d. Διαφορετικά είναι όπως την δίνει η LG. Άρα στοκ είσαι. Για μένα το κινητό έγινε πολύ καλύτερο και από μπαταρία(δες το αντίστοιχο θέμα) δείχνει στα πρώτα του δείγματα πάρα πολύ καλά με πολύ καλούς χρόνους.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς πως να περάσω lollipop σε Lg g3 dual 32αρι? ota δεν έχει έρθει

 

αν κατεβάσω αυτό 107 HKG/HONG KONG V20d LGD858HK 1.11 GiB 3013 Online

 

απο το Lg phone firmware θεωρητικά δεν είμαι οκ?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι για το 858 θεωρητικά ναι θα πρέπει να είσαι καλα.

 

ευχαριστώ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι custom. Pre-rooted stock official είναι. Το μόνο που έχει είναι root, busybox και init.d. Διαφορετικά είναι όπως την δίνει η LG. Άρα στοκ είσαι. Για μένα το κινητό έγινε πολύ καλύτερο και από μπαταρία(δες το αντίστοιχο θέμα) δείχνει στα πρώτα του δείγματα πάρα πολύ καλά με πολύ καλούς χρόνους.

 

Ευχαριστω!!Απο που την κατεβαζουμε λοιπον??υπαρχει λινκ ή περιμένω ΟΤΑ οποτε κ αν ερθει??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!Απο που την κατεβαζουμε λοιπον??υπαρχει λινκ ή περιμένω ΟΤΑ οποτε κ αν ερθει??

 

http://forum.androidnow.pl/threads/11385-LG-G3-Stock-V20P-Rooted

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

κώστα, πιστεύεις ότι έχει καλύτερη απόδοση του seven από την cm12.1 σε smooth και μπαταρια?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μόνο θετικό που έχει η CM12.1 είναι το smoothness και είναι απόλυτα λογικό αν αναλογιστεί κανείς πόσο πιο ελαφρύ είναι το λειτουργικό. Η ταχύτητα είναι +1 μονίμως πιο γρήγορο(όχι ότι με lg based είναι αργό το κινητό).

 

Μπαταρία είναι ακριβώς η ίδια. Άλλες φορές καλύτερα άλλες φορές χειρότερα. Σε 3g νομίζω είναι χειρότερη.

 

Αυτό που δεν συγχωρώ εγώ προσωπικά όμως είναι η σταθερότητα. Και ακόμα όλες οι CM είτε official είτε από κάποιον άλλο dev με δικές του προσθήκες απλώς είναι απογοητευτικές για τα δικά μου γούστα. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι ούτε η ίδια η official CM δεν έχει ακόμα ένα Snapshot, Milestone ή Stable παρά μόνο nightlies.

Γενικώς θεματάκια έχουν ακόμα. Εμένα προσωπικά μία φορά την μέρα θα κολλούσε και ήθελε reboot. Ε αυτό εγώ δεν το δέχομαι. Με χαλάει και με κάνει μόνιμα να σκέφτομαι να ελέγξω το κινητό να δω αν είναι όλα ΟΚ. Και για κέρδος τι? Λίγο smoothness και κατά τα γούστα μου πιο όμορφο UI? Όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω. + ότι σίγουρα χάνεις και την φωτογραφία. Υπάρχουν τρόποι να το βελτιώσεις αλλά δεν φτάνεις την στοκ απόδοση.

 

Από την άλλη δεν είμαι καν με Seven αλλά 20P pre-rooted και τρέχουν όλα άψογα... Αν έβαζε η LG και τα εικονίδια lollipop στην statusbar και όχι αυτά τα παλιά θα ήταν όλα τέλεια. Επιπρόσθετα δες στο θέμα μπαταρίας νούμερα και πες μου. Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αυτή την στιγμή. Επειδή είμαι γενικώς AOSP/CM/stock android fan θα ξαναδοκιμάσω σίγουρα στο μέλλον αλλά δεν τρέφω πολλές ελπίδες πλέον για απροβλημάτιστες σε όλα τους ρομ.

 

Αυτή είναι η άποψη μου μετά από πολλά φλασαρίσματα και δοκιμή σχεδόν όλων των μεγάλων CM based roms. Πάντα προσωπική φυσικά και σύμφωνα με τα δικά μου γούστα. Και να σου πω. Ευτυχώς το UI της LG δεν είναι σαν TW(το πιο σάπιο UI που υπάρχει κατά την άποψη μου) και είναι πιο κοντά σε στοκ εμπειρία.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

με 3g είναι χειρότερη η cm ή η 20p? το μόνο πρόβλημα που είχα εγώ είναι ότι μια μέρα καθώς έκανε update στις εφαρμογές του play store έκλεισε.πράγμα που δεν είχα με καμί στοκ

 

h 20p είναι το λινκ στο ποστ 2168?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ναι και μετά με flashify βάζεις και τον κερνελ της. Καθώς η ρομ είναι με τον 20i.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

τον κέρνελ που τον βρίσκω?

 

Τον έχει εκεί στο θέμα μέσα αλλά και εδώ αν δεις 3-4 σελίδες πίσω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...