Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα τι να βαλω HD 14.0 ή την prerooted 20p του seven ; εχω μπερδευτει λιγο

Εξαρταται τι θελεις .... Αν θελεις να εχεις οτι πιο φρεσκο για μενα την pre-rooted 20p του s3v3n !!!!!Αν παλι θες να παρεις μια γευση απο ported apps απο Lg G4 και τα συναφη βαλε HD 14.0 !!!!

Never give up
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορω στην HD 14.0 να φλασαρω τον kernel 20p ;

Nομιζω μπορεις δεν ειμαι σιγουρος ομως μην σε παρω στον λαιμο μου.... Ρωτα στο xda ή περιμενε να σου απαντησει καποιος πιο ειδικος !!!

Never give up
Link to comment
Share on other sites

μπορω στην HD 14.0 να φλασαρω τον kernel 20p ;

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα,κράτα ενα backup της rom για καλό και κακό.

Link to comment
Share on other sites

ξεκινω με εγκατασταση την 14 και μετα boot image τον kernel 20p απο flashify και βλεπουμε..(με ενδιαφερει το θεμα μπαταριας πολυ)
Link to comment
Share on other sites

μπορω στην HD 14.0 να φλασαρω τον kernel 20p ;

 

Εαν εγώ στην εικόνα πιο πανω έχω τον κερνελ 20p..γιατί την androidnow 14 φοραω κ γω τοτε μπορείς. ...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη.όμορφη γρήγορη. Αλλά η μπαταρία καταπινετε σαν νεράκι.! ΑΣΕ που εμένα ζεστενεται υπερβολικά..

Μια την έχω..βασικά.κ λιγες ώρες μονο με τον νεο κερνελ. Θα την παρακολούθηση λιγες μέρες ακομη

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πιθανον να ειναι η πιο smoothy - ταχυτερη ρομ που εχω δοκιμασει. χωρις να λειπουν τα bugs, το 3minit battery δεν λειτουργει και επισης δεν μπορω να βαλω ονοματεπωνυμο στην εφαρμογη E-mail. μηπως μπορει να βοηθησει καποιος για το πως μπορω να αλλαξω το εικονιδιο της μπαταριας; Edited by mger
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , κάπου υπάρχει τρόπος να προσθέσω εφαρμογές στο dual window, αλλά δεν το βρίσκω τώρα.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , κάπου υπάρχει τρόπος να προσθέσω εφαρμογές στο dual window, αλλά δεν το βρίσκω τώρα.

Κατέβασε το build prop editor

Ψάξε κάποια εντολή που να περιέχει το dual window και κάνε το από false se true

Link to comment
Share on other sites

Παράδειγμα εδώ

Αυτό ήταν. Σε ευχαριστώ.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει τον καινουργιο kernel 20p σε RR rom, εχει καταλαβει κανεις καμια διαφορα σε οτιδηποτε; γιατι εγω δεν εχω καταλαβει τιποτα απολυτος, ιδιος με τον προηγουμενo μου φαινεται εχει αλαξη κατι με αυτο των kernel;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

stayss πατα στο wakelocks πανω δεξια εχει 3 κουμπια πατα στο 1το και ανεβασε απο ολα sreen wakelock wake up triggerrs και kernel wakelocks.

κανονικα πρεπει να εχεις 1% wakelock οχι 89%

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω περασει τον καινουργιο kernel 20p σε RR rom, εχει καταλαβει κανεις καμια διαφορα σε οτιδηποτε; γιατι εγω δεν εχω καταλαβει τιποτα απολυτος, ιδιος με τον προηγουμενo μου φαινεται εχει αλαξη κατι με αυτο των kernel;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

stayss πατα στο wakelocks πανω δεξια εχει 3 κουμπια πατα στο 1το και ανεβασε απο ολα sreen wakelock wake up triggerrs και kernel wakelocks.

κανονικα πρεπει να εχεις 1% wakelock οχι 89%

Κοιτά εδώ....

http://s13.postimg.org/65ii5jkyb/Screenshot_2015_05_17_14_28_05.png

 

http://s13.postimg.org/w3m4bkqfn/Screenshot_2015_05_17_14_28_14.png

 

http://s13.postimg.org/7yletv64z/Screenshot_2015_05_17_14_28_22.png

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

 

google+ maildroid, chrome, facebook Παντα εχουν πολλα wakelocks. για να εισαι οκ η αντικατεστησε τα με αλα προγραματα. η κατεβασε την εφαρμογη appops απο google play. και οτι προγραμα εχεις στο κινητο σου κσετικαρε την διατηριση λειτουργιας οταν βαλεις το appops εκτος απο viber,fb,sms,και τις κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ...Ερώτηση..! Στο g2 που είχα όλα αυτά γιατί δεν είχα ποτε το ίδιο θεμα??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ...Ερώτηση..! Στο g2 που είχα όλα αυτά γιατί δεν είχα ποτε το ίδιο θεμα??

 

γιατι η rom που φορας δεν εχει καλη διαχειριση τον wakelocks η ο kernel. αν κ εχω ολους τους kernel για G3 ολοι ειναι τελειοι σε wakelocks. κατα 80% η rom πιστευω. Η base stock roms εχουν υψηλα wakelocks γιατι οι devs ολο της μπουκωνουν και ξεχνανε οτι υπαρχουν και τα wakelocks. Τι rom εχεις; Cloudy η AN HD. για παραδειγμα στην RR rom που φοραω ο Dev εχει προσθεση μεσα στην rom μια ρυθμιση wakelock blocker και απλα oτι wakelock εχεις και ρουφαει ολους τους πορους απλα το βγαζεις off.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Anhd14 φοραω με κερνελ τον 20p....!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Anhd14 φοραω με κερνελ τον 20p....!!

 

και εγω αυτον τον kernel εχω. 0% με 1% εχω παντα wakelocks βαλε το appops και κανε τις εφαρμογες να μην ανοίγουν οποτε γουσταρουν και να μην διατηρουνται ανοιχτες οταν τις εχεις κλεισει. πατα youtube appops android να δεις πως λειτουργει δεν ειναι τιποτα θα σου κανει τελεια δουλεια σε μπαταρια και διαχειριση ενεργειας

Link to comment
Share on other sites

Έγινε. Σε ευχαριστώ πολύ φιλέ μου..!!

Θα το βάλω να δω πως παει κ θα ξαναγραψω. Παιζει να μην έχει καθήσει καλά η Ρομ κ θέλει να την ξανα περάσω????

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...