Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε επειδη δεν καταλαβα τι ακριβως ειναι αυτο και πως το κανω αν μπορεις διαφωτισε με λιγο παραπανω σε παρακαλω.

Προφανως ειναι αυτο

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/23-03-2014-stickmount-v3-01-t1400034

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους!!Εκανα το λαθος κ φλασαρα μεσω flashify το recovery img και οταν πατησα reboot μου εβγαλε error πανω αριστερα και δεν bootare σε recovery.Διαβαζω τωρα οτι το twrp δεν ειναι συμβατο με με την λολι και οτι λειτουργει μονο με kitkat.Θα εχω κανα θεμα να αφησω την συσκευη ετσι??Δεν παρατηρω κατι το περιεργο στη λειτουργια της μετα τη συγκεκριμενη διαδικασια.Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι στο 1ο normal reboot οταν ανοιξε η συσκευη δεν υπηρχαν τα widget στις οθονες..Τα ξαναεβαλα εκανα 2-3 normal reboots και ολα κλα..Θα εχω κανα θεμα λετε ή οχι???
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

κάποιος με HD 14 + 20P kernel εχει θεμα με γρηγορη καταναλωση μπαταριας; μηπως να βαλω τον στοκ kernel γιατι η μονη διαφορα που παρατηρω ειναι μεγαλύτερη καταναλωση μοατατιας;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την έβγαλα την HD 14. Είχε θέμα από ότι είδα με την SD. Ούτε Titanium Backup δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω. Αλλά πριν δοκιμάσω την prerooted 20P είπα να δώσω μία ευκαιρία σε CM12.1. Λίγες μέρες θα μείνω με cm να δω πως τα πάνε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις το autorec d855 απο το playstore και θα βαλεις οπως εισαι μεσω εκει το recovery.

Εισαι τελειος μάγκα ευχαριστώ πολυ..ολα καλα με το recovery.

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν έχει κανενα θέμα με την sd και το titanium μια χαρα λειτουργει. μονο η μπαταρια φευγει γρήγοροτερα απο αλλες ρομ. σε πιο site γράφει ο seven για τυχον αναβαθμίσεις; που μπορωνα κοιτω;;
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν έχει κανενα θέμα με την sd και το titanium μια χαρα λειτουργει. μονο η μπαταρια φευγει γρήγοροτερα απο αλλες ρομ. σε πιο site γράφει ο seven για τυχον αναβαθμίσεις; που μπορωνα κοιτω;;

http://forum.androidnow.pl/forums/593-G3-Software

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν έχει κανενα θέμα με την sd και το titanium μια χαρα λειτουργει. μονο η μπαταρια φευγει γρήγοροτερα απο αλλες ρομ. σε πιο site γράφει ο seven για τυχον αναβαθμίσεις; που μπορωνα κοιτω;;

 

Εμένα είχε θέμα. Στο titanium που έχεις βάλει να κάνει backup? Μήπως το έχεις στην εσωτερική μνήμη ή σε otg??? Γιατί ναι εκεί δεν έχει θέμα. Λειοτυργεί μία χαρά. κανονικότατα! Επίσης την SD μια χαρά την βλέπει, ακους μουσική τα πάντα. Να γράψεις σε αυτή μέσω του κινητού όπως δεν μπορείς. Ακόμα και να μετακινήσεις αρχεία. Τουλάχιστον σε μένα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε otg κρατησα backup και μολις πριν λιγο δοκιμασα με es Explorer cut - paste σε sd κ εγινε. μαλλον θα ξαναπερασω την 1.3hd που ειχε καλυτερη μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν είχα θέμα ποτέ. Ούτε τώρα έχω. Μόνο με την ANHD 14 που δημιουργήθηκε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου δωσει link για exposed σε android 5.1.1 παρακαλω

Το ζήτησα και εγώ στο θέμα "Roms" αλλά με ελάχιστο ψάξιμο βρήκα αυτό από το q&a του robo για το xposed.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3072979

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτησα και εγώ στο θέμα "Roms" αλλά με ελάχιστο ψάξιμο βρήκα αυτό από το q&a του robo για το xposed.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3072979

 

thnx εκει στο xda γινεται χαμος με τοσα thread για xposed χαθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Για 5.0 υπαρχει xposed?? Το έχει δοκιμάσει κανεις να μας πει αν δουλεύει κομπλε???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για 5.0 υπαρχει xposed?? Το έχει δοκιμάσει κανεις να μας πει αν δουλεύει κομπλε???

 

σε 5.0 ειχα εγω δουλευει ok. τα modes που θα περασεις προσεχε καποια κανουν bootloop και σε 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω.φλασαρα το καταλαθως το 5.1.1 και μου μπρικαρε...

Για την 5.0 που το βρίσκω να το κατεβασω? Είναι ευκολο στην εγκατάσταση? Απλό φλασαρισμα μονο?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, δεν ξερω γιατι αλλα μου εχει κατσει πως η συσκευή θερμαίνεται αρκετα και δεν ειναι και τοσο smooth.. Τι μπορω να κανω για αυτο; καποια καλη ρομ σε συνδυασμό με καποιο κερνελ η μοντ και για καλη κατανάλωση μπαταριας;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, δεν ξερω γιατι αλλα μου εχει κατσει πως η συσκευή θερμαίνεται αρκετα και δεν ειναι και τοσο smooth.. Τι μπορω να κανω για αυτο; καποια καλη ρομ σε συνδυασμό με καποιο κερνελ η μοντ και για καλη κατανάλωση μπαταριας;

 

Και εμενα θερμαίνεται... Το μονο ααρνητικοτης συσκευης μην το ματιασω....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα θερμαίνεται... Το μονο ααρνητικοτης συσκευης μην το ματιασω....

 

και μενα μια απο τα ιδια..! τι παρτιδες εχετε εσεις.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

και μενα μια απο τα ιδια..! τι παρτιδες εχετε εσεις.?

 

Δεν νμζ να παιζει ρολο... 406 εσυ?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Δεν νμζ να παιζει ρολο... 406 εσυ?

 

410...ποσο καιρο το εχεις?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...