Jump to content

Sony Ericsson Z1010i


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Geia sas paidia! eimai kainoyrgios edw kai eixa kanei se la8os topic kapoio post moy me kapoia aporia moy! sygnwmi kiolas apo ta paidia toy forum! oops! :) 8a i8ela na sas rwtisw an yparxei tropos na perasw sto kinhto moy Sony Ericsson Z1010 alla kai sto T610 poy exw, symbols gia ta sms moy!! Gia na perasw antikeimena sto T610 gnwrizw oti prepei na einai typoy wbmp alla 8a i8ela pio poly na ma8w gia kai gia ta dyo kinhta moy kai kyriws gia to Z1010 an yparxei tropos na pros8esw perissotera symbols (emotions na to pw?) sto kinhto moy gia ta apla sms moy!!!

Perimenw thn symvouli sas!! Eyxaristw! :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει και ακούσει παντού οτι το z1010 είναι ποοοολύ μεγάλο. Δεν το έχω δεί απο κοντά αλλα σκεφτόμουν πόσο μεγάλο μπορεί πιά να είναι ώσπου σύγκρινα τις διαστάσεις του με το gx 30 το οποίο θεωρώ ποοολύ μεγάλο κινητό. Ο συνδιασμός sonyericsson με 3G είναι δελεαστικός και σκέφτομαι οτι όταν έρθει η ώρα θέλω να αγοράσω ένα 3G SE αλλα πρός το παρόν το z1010 είναι πολύ μεγάλο. Αυτό που όμως θέλω να ρωτήσω είναι αν κάποιος γνωρίζει αν και πόσο, έστω στο περίπου, πιο μικρος θα είναι ο διάδοχός του(οποιος κ αν είναι αυτός!) :whistle: Θα έιναι λοιπόν???? :confused:
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω παντωσ νομιζο οτι ξεθαψα την καλυτερη προσφορα

το βρηκα μονο με 300 ευρω :devil: με 10 μηνεσ εγγυηση απο γερμανο (οποτε ειναι οκ) και τρελαθηκα του εκανα και προέλεγχο και ειναι οκ

παλι βρηκα το πιο τρελο

οποτε και να μην μου αρεσει στην τελικη το σκοτονο 400 και τουσ τρελαινο ολουσ

με 10 μηνεσ εγγυηση τη αλλο θελκοθμε????????????????

Link to comment
Share on other sites

Paidia na simeiwsw oti kai egw apo xthes eimai enas eutyxis katoxos z1010.Parolo to geniko amfilegomeno klima pou epikratei sto thread gia to phone,genika eimai poli euxaristimenos.To proigoumeno kinito mou itan ena P800 kai i metabasi mou se auto einai poli diaforetiki ipothesi.De lew oti exw ti dinatotia na treksw symbian efarmoges alla apo apoci ihou,othonis,xrwmatvn kai ipiresiwn,to kinito einai allou.Kai to megethos tou p800 eixe arxisei na me kourazei.Pantws se genikes grammes einai pragmatika wraio kinito gia kapoion pou aplws zitaei ena clamshell me dinatotites.(Panta me vasi tin proswpiki mou apoci milaw)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι πολύ άσχετος symbian αν κατάλαβα καλά είναι το κινητό που έχει την δυνατότητα να τρέχει επιπλέον εφαρμογές απο αυτές που έχει ήδη;; Δηλαδή άδικα ψάχνω για applications? Δώστε μου τα φώτα σας;! :)
Link to comment
Share on other sites

Το Ζ1010 δεν έχει symbian λειτουργικό, οπότε οι μόνες εφαρμογές που δέχεται είναι ουσιαστικά java εφαρμογές.
Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ κάτοχος (2 ημερών)ενός Ζ1010.

Η έκδοση του software που έχω είναι R1A136 η οποία έχει διάφορα bug.

Αυτά που έχω βρεί είναι στην έυρεση ενός ονόματος, οταν χρησιμοποιείς ελληνικά, όποιο γράμμα και να πατήσεις δεν σε πάει στα αντίστοιχα ονόματα. Με αγγλικό πληκτρολόγιο σε ονόματα με αγγλικούς χαρακτήρες δουλεύει άψογα.

Όταν χαθεί το σήμα του δiκτύου , καμμιά φορά δεν επανέρχεται αυτόματα , αλλά χρειάζετε επανεκκίνηση.

Η μπαταρία έχει πολύ μικρή διάρκεια(1-2 μέρες), με normal χρήση.

Όταν χρησιμοποιείς το hands-free δεν ακούγετε κάποιος ήχος στο ακουστικό όταν σε καλούν με αποτέλεσμα να χάνεις κλήσεις.

Έχει βάλει κανείς καμμιά καινούρια εκδοση software που να έχει λύσει κανένα από τα παραπάνω προβλήματά;

 

Η sim είναι 3G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argp (23 Ιούλ. 2004 , 18:32)

 

Όταν χρησιμοποιείς το hands-free δεν ακούγετε κάποιος ήχος στο ακουστικό όταν σε καλούν με αποτέλεσμα να χάνεις κλήσεις.

 

Με το ίδιο firmware R1A136, Ζ1010 & hands-free σε μένα δουλεύουν υπέροχα. Δοκίμασε αφού συνδέσεις το hands-free να δυναμώσεις την ένταση από τα κουμπάκια που βρίσκονται στο πλάi της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι οτι δεν ακούω από το hands-free ,απλά στο T-610,Τ68i, ακουγόταν ένας ήχος (σαν κουδούνισμα) από το ακουστικό του hands-free κάθε φορά που σε καλούσαν, οπότε αν ήσουν πάνω στην μηχανή, που δεν ακούς φυσικά τον ήχο κλήσης του κινητού, καταλάβαινες ότι κάποιος σε καλούσε.

 

Για κανένα καινούριο firmware έχει ακούσει κανείς??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argp (25 Ιούλ. 2004 , 12:23)

 

Για κανένα καινούριο firmware έχει ακούσει κανείς??

 

 

Μια σελίδα πίσω:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=463315#post463315

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalispera.exo ena problima me tin siskeuh.otan tin pira se asxetes stigmes exane to gprs kai ebgaze me 2 i 3 grammoules simatos tin endi3ei "sos calls only".to piga teleservice mou kanane anabathmisi stin r1c002 alla kai pali to idio ginete.exei problima i siskeuh i to kanei se olous auto.otan kano restart epanaferete.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος techboy82 (26 Ιούλ. 2004 , 19:10)

 

kalispera.exo ena problima me tin siskeuh.otan tin pira se asxetes stigmes exane to gprs kai ebgaze me 2 i 3 grammoules simatos tin endi3ei "sos calls only".to piga teleservice mou kanane anabathmisi stin r1c002 alla kai pali to idio ginete.exei problima i siskeuh i to kanei se olous auto.otan kano restart epanaferete.

 

 

έχεις "δικαίωμα" σε 3G δίκτυο (συνδρομή 3G και USIM), ή προσπαθείς με "κανονική" SIM που δεν έχει δικαίωμα να μπεί στο 3G?

Link to comment
Share on other sites

kalimera sas.pos mporo na do tin ekdosi tou logismikou sto z1010? me ton tropo pou perigrafete se proigoumenes selides den me bgazei sto service menu...help me
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος scorpio_1976 (28 Ιούλ. 2004 , 11:34)

 

kalimera sas.pos mporo na do tin ekdosi tou logismikou sto z1010? me ton tropo pou perigrafete se proigoumenes selides den me bgazei sto service menu...help me

 

 

>*<<*<*

 

(όπου <> τα αριστερα-δεξια του joystick) και να αδιαφορείς για οποιοδηποτε μήνυμα μέχρι να φτάσεις στο service menu

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το hands-free ανακάλυψα το εξής:

Όταν συνδέεις το hands-free ενεργοποιείς το σιωπηλό και ο ήχος κλήσης ακούγετε πλέον από το ακουστικό του hands-free!!! ;)

Κάτι άλλο, η ένταση στο ακουστικό του τηλ. είναι πολύ χαμηλή και ας ανεβάζω τέρμα την ένταση όταν μιλάω. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ή έχει πρόβλημα η συσκευή μου;; :eek:

Το πρόβλημα με τις επαφές στο ευρετήριο που πρέπει να είναι όλες στα αγγλικά για να μπορείς να ψάχνεις έχει ακούσει κανείς πότε (και αν) θα διορθωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argp (28 Ιούλ. 2004 , 15:57)

Το πρόβλημα με τις επαφές στο ευρετήριο που πρέπει να είναι όλες στα αγγλικά για να μπορείς να ψάχνεις έχει ακούσει κανείς πότε (και αν) θα διορθωθεί;

 

 

δεν ξερω αν το εχετε προσεξει, αλλά το ίδιο ισχυει σε όλες τις πρώιμες εκδόσεις τηλεφώνων S-E...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και εγώ είμαι κάτοχος ενός Ζ1010 και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος άλλωστε το προτείνω και στην σελίδα μου!

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι όταν πας να βγάλεις φωτογραφία,

η φωτογραφία δεν καταλαμβάνει όλη την οθόνη.

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει καμία αναβάθμιση που να το διορθώνει αυτό?????

Wellcome To Computer Maniac's Zone!!!
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να πάρω ένα Bluetooth για το Z1010 αλλά δεν ξέρω πλέον πίο θεωρείται ιδανικό.Να καταλίκσω σε ένα normal headset ή να πάω σε κάτι σαν το HBH-200 με LCD οθονούλα ?Διευκολύνει καθόλου ή στο τέλος θα το πάρω και δεν θα χρησιμοποιείται ?Άν το έχει κανείς,ας μου πεί τη γνώμη του...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν θες την γνώμη μου, εγώ θα σου πρότεινα να προβείς στην αγορά του ΗΒΗ-200. Το συγκεκριμένο bluetooth handsfree έχει πολλές δυνατότητες οι οποίες θα σε διευκολύνουν πολύ. Κατ' αρχάς θα μπορείς να βλέπεις ποιός σε καλεί στην LCD του. Παράλληλα όταν κάποιος σε καλεί ακούγεται ήχος και από το κινητό και από το bluetooth.

Τέλος η μέγιστη ακτίνα στην οποία λειτουργεί το handsfree είναι αρκετά μεγάλη (γύρω στα 10 μέτρα).

Wellcome To Computer Maniac's Zone!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ComputerManiac ( 4 Αύγ. 2004 , 15:36)

 

Φίλε αν θες την γνώμη μου, εγώ θα σου πρότεινα να προβείς στην αγορά του ΗΒΗ-200. Το συγκεκριμένο bluetooth handsfree έχει πολλές δυνατότητες οι οποίες θα σε διευκολύνουν πολύ. Κατ' αρχάς θα μπορείς να βλέπεις ποιός σε καλεί στην LCD του. Παράλληλα όταν κάποιος σε καλεί ακούγεται ήχος και από το κινητό και από το bluetooth.

Τέλος η μέγιστη ακτίνα στην οποία λειτουργεί το handsfree είναι αρκετά μεγάλη (γύρω στα 10 μέτρα).

 

 

Ma an o stoxos tou bluetooth handsfree einai na glytwsoume apo ta kalwdia, ti eksypiretei to HBH-200? An einai na exw ena kalwdio na kremetai apo to ayti kai na ftanei sto tsepaki toy poukamisou, pairnw kai ena symbatiko handsfree kai glytwnw ta extra xrimata. Egw tha proteina to HBH-65.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z1010i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...