Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] LG G3 (D855)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

;)

Φωτογραφιες σχετικα παλιες

 

https://www.dropbox.com/s/px0kvmf1s1hm6w8/20140607_135607.jpg

https://www.dropbox.com/s/99undkqj0dtjbat/20140607_135615.jpg

https://www.dropbox.com/s/1z3dnhoafagedhs/20140607_135737.jpg

 

Δεν εχετε παραπονο,τις βρηκα

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...Αυτό που δεν έχω δει ακόμα στο lg g3 είναι αν υπάρχει έξτρα φορτιστής της μπαταρίας, διότι αν αυτόν τον ρόλο πρέπει να τον παίξει το κινητό, δηλαδή να φορτίζω τις μπαταρίες μέσω του κινητού τότε είναι μεγάλο φάουλ! ...

 

Υπάρχει εξωτερικός φορτιστής μπαταρίας που είναι και Stand τηλεφώνου και μάλιστα στην κορεάτικη έκδοση τον δίνουν στο βασικό πακέτο μαζί με 2η μπαταρία. Δεν ξέρω τελικά αν θα συμβεί και εδώ.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα προπαραγγειλει, με πηραν σήμερα απο expansys, σε 4 μερες ξεκινάει η αποστολή οσων είχαν κάνει προπαραγγελια.

Προσωπικά σκέφτομαι να ακυρώσω και να παρω find 7.

Ποια έκδοση έχεις παραγγείλει την 32 ή την 16.

εμένα από το amazon κανένα νέο ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Αναμφιβολα ειναι το κινητο με την χρυση τομη σε ολα και βλεπω και σε καλη τιμη αλλα ειναι και θεμα γουστου τελικα τι ενδιαφερει εναν ποιες αναγκες εχει τι στυλ ζωης εχει

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις παραγγείλει την 32 ή την 16.

εμένα από το amazon κανένα νέο ακόμα

Το 16αρι. Για το 32αρι δεν ξέρουν τίποτα ακόμα πότε θα έρθει.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ακύρωσέ το αν κάθεσαι και ακούς τις υποθέσεις του καθ' ενός εδώ. Δεν μπορεί να είναι χειρότερο του G2 και φυσικά δεν μπορεί να είναι το super τηλέφωνο. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Ούτε θα υπάρξει. Αυτό που κατάλαβα εγώ από τον μοναδικό κάτοχο του τηλεφώνου είναι ότι πάλι η LG έχει το πακέτο. Αλλά δική σου είναι η επιλογή και εσύ αποφασίζεις.

 

Ποιες υποθέσεις του καθενός? Στα επίσημα στοιχεία αναφερει χειρότερη φωτεινότητα, και χειρότερη μπαταρία. Αυτα δεν ειναι υποθέσεις του καθενός αλλά δεδομένα. Επίσης είναι αυτονόητο οτι σε επιδόσεις θα είναι χειρότερο του g2, γιατί εχει ουσιαστικά τον ιδιο επεξεργαστή και πολυ μεγαλύτερη ανάλυση. Επίσης σε καθε σοβαρο review (απο άτομα που παρακολουθώ χρόνια και σταθερα γράφουν αλήθειες) αναφέρουν ολα τα παραπάνω.

Οπότε αν κάποιος παρήγγειλε το κινητό χωρίς να τα ξέρει αυτα, πολυ καλά θα κάνει να ακυρώσει. Ας περιμένει να το δει απο κοντά για να ξερει τουλάχιστον τι παίρνει.

Εκτός βέβαια αν θα του το αλλάξεις εσυ αν δε μεινει ευχαριστημενος..

Επίσης υπάρχουν άπειρα παραδείγματα κινητών που το επόμενο βγήκε χειρότερο απο το προηγούμενο.

Ο κανόνας ειναι ενας: Αν έχεις αμφιβολίες, περίμενε να το πιασεις στα χέρια σου..

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.Από την ανάλυσή σου αυτό κατάλαβα κι εγώ και περιμένω να το δω από κοντά σε χέρια φίλων που θα το πάρουν από τους πρώτους. Είναι πάλι η χρυσή τομή,με τις όποιες ατέλειες που θα έχει.

 

Εξαλλου δειξε μου ενα κινητο που δεν εχει ατελειες....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

xtrela μπορεί να μην είμαι ο τυπικός χρήστης smartphone αλλά πχ τα 3000 μιλιαμπερωρια δεν μου φτάνουν ούτε για ζήτω κατά την διάρκεια της ημέρας μου.

Και τι εννοώ, βάλε gps 1 με 2 ώρες περίπου, αποστολή αρκετών e-mails από δύο λογαριασμούς, περίπου 2 ώρες ομιλίας, σύνδεση με bluetooth, φωτογραφίες λόγω δουλειάς, κλπ. πάει η μπαταρία στα μισά της μέρας!

Επίσης έχω δοκιμάσει με power bank αλλά δεν βολεύει διότι θα πρέπει συνεχώς να κρέμεται ένα καλώδιο!

Όπως είπες παραπάνω στον άλλον φίλο και 5000 mAh να είχα πάλι δεν θα έφταναν. Οπότε για μένα προσωπικά είναι μονόδρομος η εναλλαγή μπαταρίας.

Αυτό που δεν έχω δει ακόμα στο lg g3 είναι αν υπάρχει έξτρα φορτιστής της μπαταρίας, διότι αν αυτόν τον ρόλο πρέπει να τον παίξει το κινητό, δηλαδή να φορτίζω τις μπαταρίες μέσω του κινητού τότε είναι μεγάλο φάουλ!

 

Βέβαια για κάποιον που η μέρα δεν βγαίνει μονάχα για λίγα mAh τότε ένα power bank είναι καλύτερη λύση.

Για τη χρηςη που κανεις σίγουρα η αποσπώμενη μπαταρία σε εξυπηρετεί καλύτερα,όχι όμως την πλοιοψηφια των χρηστών που θέλουν να βγάζουν ενα 2μερο σε νορμαλ χρηςη η 1 ημέρα σε πιο εντατική χρηςη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

MKBHD σε ότι αφορά κινητά ΚΑΙ ΜΌΝΟ για εμένα, μπαταρία λέει πολύ θετικά, επιδόσεις ακριβώς ίδιες με τις άλλες ναυαρχίδες αφού το κινητό δεν κολλάει πουθενά, και μόνο αρνητικό ανέφερε ότι του ρίχνει την φωτεινότητα στο 80-90%, χωρίς να είναι σκοτεινό βεβαίως. Αναγνωσιμότητα στον ήλιο, ΑΝ θυμάμαι καλά, επίπεδα S5

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμα και σήμερα στο expansys δεν γνωρίζουν κάτι για το LG g3 32 gb ..

Μόνο για το16 αρι έχουν νέα...

Όπου το πάρει το μάτι σας Ρίξτε λινγκ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμα και σήμερα στο expansys δεν γνωρίζουν κάτι για το LG g3 32 gb ..

Μόνο για το16 αρι έχουν νέα...

Όπου το πάρει το μάτι σας Ρίξτε λινγκ...

 

Νομίζω πως προς το παρόν είναι διαθέσιμο για προ-παραγγελία μόνο στο Amazon Γερμανίας: http://www.amazon.de/LG-Smartphone-Quad-HD-IPS-Display-2-5-GHz-Quad-Core-Prozessor-13-Megapixel-Kamera/dp/B00KKM2UZG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1403529545&sr=8-1&keywords=lg+g3

 

Δεν ξέρω αν στέλνουν και εδώ καθώς δε γνωρίζω γερμανικά και βαριέμαι να κάνω μετάφραση :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να μη γκρινιάζετε μερικοί: :p

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το μοντέλο LG G3 (D855) αναμένεται επίσημα στην χώρα μας εντός της τρέχουσας καλοκαιρινής περιόδου και στις δύο εκδόσεις εσωτερικής μνήμης, δηλαδή στα 16GB και 32GB. Εφόσον η εισαγωγή των συγκεκριμένων εκδόσεων πραγματοποιηθεί από την LG Electronics Ελλάς, η κάλυψη της διετούς εγγύησης τους θα γίνεται από την εταιρεία μας.

 

Το δημοσίευσε στο skroutz ένα μέλος που ήρθε σε επικοινωνία με την LG: https://www.skroutz.gr/s/4929883/discussion/LG-G3-16GB.html#js_sku_comment_16929

Link to comment
Share on other sites

Το κείμενο ίσως ξενίζει λίγο με τα πάρα πολλά θετικά που γράφει αλλά εγώ αναφερόμουν στο 50λεπτο βίντεο που το συνοδεύει. Είναι αρκετα αναλυτικό κι ευχάριστο και βλέπεις ότι τρέχει μια χαρά η συσκευή. Αν ήθελε να το περάσει σαν τέλεια συσκευή θα έβγαζε και το σκάλωμα που έφαγε στις συνεχόμενες λήψεις
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, οι προ-παραγγελίες για την έκδοση με τα 2GB/16GB σε λευκό και γκρι/μαύρο χρώμα έχουν ξεκινήσει στις μεγάλες αλυσίδες (Πλαίσιο, Public κλπ) στα 599 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Το κείμενο ίσως ξενίζει λίγο με τα πάρα πολλά θετικά που γράφει αλλά εγώ αναφερόμουν στο 50λεπτο βίντεο που το συνοδεύει. Είναι αρκετα αναλυτικό κι ευχάριστο και βλέπεις ότι τρέχει μια χαρά η συσκευή. Αν ήθελε να το περάσει σαν τέλεια συσκευή θα έβγαζε και το σκάλωμα που έφαγε στις συνεχόμενες λήψεις

 

Επίσης η πρώτη πρώτη φωτογραφία που έχουν βάλει είναι πάνω σε ένα τραπέζι και να βλέπει απευθείας τον ήλιο με αποτέλεσμα η φωτεινότητα-διαύγεια της οθόνης να έχει εξαφανιστεί. Αν θέλεις να το κολακέψεις δε βάζεις τέτοια φωτογραφία για κανένα τηλέφωνο όσο καλή και να είναι η οθόνη.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήρθε διαφημιστικό από Κωτσόβολο για δύο χρώματα, με μεταλλικό φινίρισμα (το λέει στο site της και η LG Ελλάδας)...

Λέει κι άλλα βέβαια http://www.lg.com/gr/mobile-phones/lg-D855-g3 και πλέον το χάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήρθε διαφημιστικό από Κωτσόβολο για δύο χρώματα, με μεταλλικό φινίρισμα (το λέει στο site της και η LG Ελλάδας)...

Λέει κι άλλα βέβαια http://www.lg.com/gr/mobile-phones/lg-D855-g3 και πλέον το χάνω.

 

Και σε εμένα αυτό ήρθε απλά το είδα πως το έβαλαν και στα sites των άλλων καταστημάτων και για αυτό το δημοσίευσα και εδώ... :)

 

Άντε να έρθει σιγά σιγά και στα καταστήματα για να το πιάσουμε στα χέρια μας και να αποφασίσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι άντε να έρθει γιατί μεταξύ τεράστιου μεγέθους, υπερθέρμανσης, χαμηλής φωτεινότητας, χάλια μπαταρίας & λεπτών bezels, καλών επιδόσεων, καλής μπαταρίας δεν βγάζω μέσο όρο.

 

Και μια ερώτηση για τους πιο ψαγμένους: τα 3GB RAM αντί για δύο τι προσφέρουν ώστε να περιμένουμε τη μεγαλύτερη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει με όποια συσκευή πας να φωτογραφίσεις με κόντρα ήλιο! Δοκίμασέ το 3 το μεσημέρι καλοκαίρι και θα δείς! Στο Review λέει πως μπορείς να χρησιμοποιήσεις την οθόνη κάτω από τον ήλιο, όχι πως θα κάτσεις να δεις και ταινία! Ούτε στο iPhone με τα 500+ nits του μπορείς να δεις ταινία! Είναι το έντονο φώς είναι και οι αντανακλάσεις! Το Review γράφει πως θα ήταν καλό να ήταν πιο φωτεινή αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν είναι χρηστική η συσκευή σε εξωτερικούς χώρους, κάτω από τον ήλιο! Όλα τα κινητά έχουν μειωνεκτίματα όπως και το G3 και αναφέρονται στην παρουσίαση! Τώρα ο καθένας βλέπει ότι θέλει και κρίνει χωρίς να έχει πιάσει την συσκευή στα χέρια του, χωρίς καν να την έχει δει από κοντά!

Η συσκευή είναι τωρινή ακυκλοφόρητη ναυαρχίδα! Φυσικά και είναι δυνατή και φυσικά και είναι καλή! Είναι λογικό επόμενο απο εταιρία αυτού του μεγέθους!

Edited by euklidis
Link to comment
Share on other sites

Κλασική περίπτωση μη αντικεικενικου review.. Οτι ναναι λεει. Εχω δει καμια 30ρια review. Μετα απο 10 χρόνια και, εμπειρία σε smartphone, ξερω πλέον ποιοι γράφουν αλήθειες και ποιοι οχι. Δεν υπάρχει κανενα σοβαρο review που να έχει κανει τεστ, και να μη γράφει οτι διαφημιζει η εταιρεία, που να μη αναφερει την αρκετα μικρότερη αυτονομια, περίπου 30% σε σχεση με το g2. (Το"review" γραφει το αντιθετο. Μοναδική περίπτωση καθως κανενα review δεν υποστηρίζει κατι τετοιο. Ουτε φυσικα κανενας που να το αγοράσε και πριν να ειχε το g2..) Επισης εκπληκτικη οθονη , με μικρότερη φωτεινότητα ειναι σχημα οξύμωρ.

Το πρωτο ειναι χαρακτηρισμος (κάποιος αλλος μπορει να το χαρακτηρίσει αντιθετα), ενω το δευτερο δεδομενο. Επισης δεν ισχυει οτι βλέπεις μια χαρα κατω απο τον ηλιο. Εδω δε βλεπεις μια χαρα με το g2, που εχει αρκετα μεγαλύτερη φωτεινότητα. Πως θα γινει αυτο με το g3? Δια μαγείας? Βαλε στο g2 70% φωτεινότητας και βαλτο κατω απο τον ήλιο. Αμα σου αρεσει αυτο που βλέπεις οκ. Έτσι θα δεις με το g3 με 100% φωτεινότητα (αν δε θερμανθει και σε κοβει ακομα παρακάτω).

Το κινητο ειναι καλό, αλλα δεν ειναι τελειο. Όπως ολα, εχει και μειονέκτηματα. Προσωπικά μετα απο αυτο το review, το συγκεκριμένo site, παίρνει delete απο μενα..

Ουτε σε επιδόσεις ισχύουν αυτα που γραφει. Γενικα το παρακάτω review, μονο review δεν το λες, αλλα σκετη διαφήμιση.. Ο νοών νοητο..

 

Επειδή νιώθω πως πρέπει να απολογηθώ χωρίς λόγο! Το Review το έκανα εγώ. Η συσκευή είναι αρκετά δυνατή, αναβαθμισμένη σε όλα σε σχέση με το G2, όπως θα έπρεπε να είναι. Η οθόνη χρησιμοποιείται κάτω απο φως ήλιου! Τώρα αν θελεις να δεις καμια ταινία 3 το μεσημερι καλοκαίρι κάτω από τον ήλιο, τότε δεν σου κάνει, όπως δε σου κάνει κανενός κινητού! Είπα πως θα την ήθελα πιο φωτεινή αλλά επίσης πως δεν αντιμετώπησα πρόβλημα στην χρήσημ δηλαδή να απαντήσω σε mail, κλήση και να δω Social Media. Όταν όμως πάς σε σκιά, τότε σου πέφτει το σαγώνι από την ευκρίνια που έχει η οθόνη! Ναι ζεσταίνεται όταν το λιώνεις, ναι dimmarei την οθόνη, όπως κάνει και το G2 (το οποίο έχω διπλα μου τώρα), και όλες οι συσκευες γενικά, πέραν του Ζ2 που απλά σου κλείνει την εφαρμογή! (βλέπε θέματα με 4Κ βίντεο). Φυσικά αν έχεις συσκευή που πήρες μετά την IFA, δεν αξίζει να αναβαθμίσεις για καμιά τωρινή ναυαρχίδα!

 

Τώρα σχετικά με το αν σηκώνει ο 801 τα 2Κ της οθόνης... εδώ τα σηκώνει ο 800αρης του TabPro και του NotePRO. δεν θα κολλήσει ο 801!

 

Η κάμερα είναι αναβαθμισμένη πολύ, ο ήχος καλός, πιο δυνατός αλλά όχι ο καλύτερος και η μπαταρία παίζει καλύτερα από το G2. Για τα υπόλοιπα δες το βίντεο και θα καταλάβεις!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει με όποια συσκευή πας να φωτογραφίσεις με κόντρα ήλιο! Δοκίμασέ το 3 το μεσημέρι καλοκαίρι και θα δείς! Στο Review λέει πως μπορείς να χρησιμοποιήσεις την οθόνη κάτω από τον ήλιο, όχι πως θα κάτσεις να δεις και ταινία! Ούτε στο iPhone με τα 500+ nits του μπορείς να δεις ταινία! Είναι το έντονο φώς είναι και οι αντανακλάσεις! Το Review γράφει πως θα ήταν καλό να ήταν πιο φωτεινή αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν είναι χρηστική η συσκευή σε εξωτερικούς χώρους, κάτω από τον ήλιο! Όλα τα κινητά έχουν μειωνεκτίματα όπως και το G3 και αναφέρονται στην παρουσίαση! Τώρα ο καθένας βλέπει ότι θέλει και κρίνει χωρίς να έχει πιάσει την συσκευή στα χέρια του, χωρίς καν να την έχει δει από κοντά!

Η συσκευή είναι τωρινή ακυκλοφόρητη ναυαρχίδα! Φυσικά και είναι δυνατή και φυσικά και είναι καλή! Είναι λογικό επόμενο απο εταιρία αυτού του μεγέθους!

Προσωπικά κρίνω εχοντας δει και αλλα πολλά review. Το να γραφεις ως θετικό οτι βλέπεις κατω απο τον ηλιο, με τον τρόπο που το γράφει στο παραπάνω review, για εμένα ειναι λαθος.

Επειδή εχω εμπειρία στα κινητα, με την φωτεινότητα του g3, θα είναι μετριότατο εως κακο κατω απο ηλιο σε σχεση με τον ανταγωνισμό. Σε αλλο review που εχω δει, προτιμουσε μακραν την οθονη του g2, ενω κατω απο ηλιο το βρηκε πολυ μετριο. Επίσης το συγκρινε με 5.5 ίντσες αλλου κινητου με 1980χ ανάλυση και κατεληξε οτι δε βλέπει διαφορά με το ματι, ενω προτιμουσε την 1980χ οθονη λογω φωτεινότητας. Επίσης το μαύρο που στο παραπάνω review, αν θυμάμαι καλα το αναφέρει ως καλύτερο του g2, ειναι φυσικα ακριβώς αναποδα.. Χειρότερο.

Υπάρχουν review 30 min αποκλειστικά για την οθονη, κοιτα τα στο utube να δεις αν είναι οπως τα γραφει το review.. Κανουν μετρήσεις με μηχανηματα μετρώντας τα παντα, δε γραφουν ειναι καταπληκτική..

Τα παραπάνω λιγο πολυ είναι και συμπεράσματα στο xda οσων ειχαν το g2 και πειραν το g3.

Αυτο δε σημαίνει οτι το κινητό είναι μάπα. Πολοι που πριν ειχαν το g2 είναι ευχαριστημενοι.

Αν το θες για την καλύτερη καμερα, την μεγ οθονη το νεο ui, την ενσωματωμένη sd, προχωρα αφοβα. Ειναι ενα απο τα καλύτερα κινητα που βγηκαν. Αν νομίζεις οτι εχει την καλύτερη οθονη, ανετη φωτεινότητα επίπεδου g2, καλυτερες επιδόσεις απο g2, και μεγαλύτερη αυτονομία οπως λέει στο review από g2 (εδω γελαμε) απλα θα απογοητευτείς..

Αν ηταν μόνο η φωτεινότητα αυτό στο οποιο διαφωνώ με το review, δε θα έγραφα καθόλου..

Το ζητούμενο είναι να γραφεις τα συν και τα πλην ωστε να βοηθήσεις τον άλλο να αποφασίσει και οχι να τα γραφεις ολα συν οταν ειναι πλην..

. Οριστε και ενα αλλο review που συγκρινει μπαταρια και οθόνη. Μαλλον στα αντιθετα καταληγει..

 

Για μπαταρία ενα αλλο τεστ δινει 81 στο g2, 69 στο g3 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53272965&postcount=84&nocache=1&z=3181200129911303

Να μη αρχισω να βαζω link απο οσους εχουν g2 και g3.. Λιγο πολυ, αυτα που γραφω επιβεβαιώνουν.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά κρίνω εχοντας δει και αλλα πολλά review. Το να γραφεις ως θετικό οτι βλέπεις κατω απο τον ηλιο, με τον τρόπο που το γράφει στο παραπάνω review, για εμένα ειναι λαθος.

Επειδή εχω εμπειρία στα κινητα, με την φωτεινότητα του g3, θα είναι μετριότατο εως κακο κατω απο ηλιο σε σχεση με τον ανταγωνισμό. Σε αλλο review που εχω δει, προτιμουσε μακραν την οθονη του g2, ενω κατω απο ηλιο το βρηκε πολυ μετριο. Επίσης το συγκρινε με 5.5 ίντσες αλλου κινητου με 1980χ ανάλυση και κατεληξε οτι δε βλέπει διαφορά με το ματι, ενω προτιμουσε την 1980χ οθονη λογω φωτεινότητας. Επίσης το μαύρο που στο παραπάνω review, αν θυμάμαι καλα το αναφέρει ως καλύτερο του g2, ειναι φυσικα ακριβώς αναποδα.. Χειρότερο.

Υπάρχουν review 30 min αποκλειστικά για την οθονη, κοιτα τα στο utube να δεις αν είναι οπως τα γραφει το review.. Κανουν μετρήσεις με μηχανηματα μετρώντας τα παντα, δε γραφουν ειναι καταπληκτική..

Τα παραπάνω λιγο πολυ είναι και συμπεράσματα στο xda οσων ειχαν το g2 και πειραν το g3.

Αυτο δε σημαίνει οτι το κινητό είναι μάπα. Πολοι που πριν ειχαν το g2 είναι ευχαριστημενοι.

Αν το θες για την καλύτερη καμερα, την μεγ οθονη το νεο ui, την ενσωματωμένη sd, προχωρα αφοβα. Ειναι ενα απο τα καλύτερα κινητα που βγηκαν. Αν νομίζεις οτι εχει την καλύτερη οθονη, ανετη φωτεινότητα επίπεδου g2, καλυτερες επιδόσεις απο g2, και μεγαλύτερη αυτονομία οπως λέει στο review από g2 (εδω γελαμε) απλα θα απογοητευτείς..

Αν ηταν μόνο η φωτεινότητα αυτό στο οποιο διαφωνώ με το review, δε θα έγραφα καθόλου..

Το ζητούμενο είναι να γραφεις τα συν και τα πλην ωστε να βοηθήσεις τον άλλο να αποφασίσει και οχι να τα γραφεις ολα συν οταν ειναι πλην..

. Οριστε και ενα αλλο review που συγκρινει μπαταρια και οθόνη. Μαλλον στα αντιθετα καταληγει..

 

Για μπαταρία ενα αλλο τεστ δινει 81 στο g2, 69 στο g3 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53272965&postcount=84&nocache=1&z=3181200129911303

Να μη αρχισω να βαζω link απο οσους εχουν g2 και g3.. Λιγο πολυ, αυτα που γραφω επιβεβαιώνουν.

Και το PhoneArena λέει το ανάποδο και συμφωνεί με εμένα! Θα έχω για λίγο καιρό την συσκευή ακόμα, αν θές έλα να την δείς από κοντά! Μεσημέρι για να είναι και κάτω από τον ήλιο!

 

Edit: Φωτογραφία!

Edited by dabrazis
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει παιδιά. Καλύτερα που δεν αρέσει σε κάποιους γιατί μετά πάλι δε θα βρίσκαμε κατάστημα που να το έχει άμεσα διαθέσιμο. :p

 

Εγώ πάντως το περιμένω πως και πως. Ότι και να λένε τα διάφορα reviews, αν δεν το πιάσω στα χέρια μου δε μπορώ να αποφασίσω. Σε κάποιους θα αρέσει η οθόνη (και όχι μόνο) και σε κάποιους όχι. Το τέλειο κινητό δε θα βγει ποτέ. Οπότε ο καθένας παίρνει αυτό που τον καλύπτει περισσότερο. Τώρα με το να μαλώνουμε μεταξύ μας για το αν ο ένας έχει δίκιο και ο άλλος όχι, νομίζω πως τζάμπα χάνουμε το χρόνο μας.

 

Εμένα πάντως η οθόνη του μου άρεσε αρκετά στα διάφορα βίντεο που είδα. Άσε που δε νομίζω να είναι χειρότερη από την οθόνη του S3 mini.

Link to comment
Share on other sites

Οι *******αρέοι του Κωτσόβολου που το διαφημίζουν σαν μεταλλικό δεν χρειάζονται μια καταγγελία για να στρώσουν;;
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι

 

Από ότι διάβασα σε αρκετά άρθρα, όντως είναι μεταλλικό. Πλαστικό με επίστρωση αληθινού μετάλλου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς Κυκλοφορία] LG G3 (D855)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...