Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kάποιος που μπορεί να βρει λύση εδώ ;

 

Πρέπει να πείραξες κάποιο εφέ. Βρες το "Advanced system settings" , πήγαινε στο "Performance" και τίκαρε το " show windows contents while dragging" .

 

Ερώτηση. Από τον Αύγουστο έχω αιτηθει για λήψη αναβάθμισης από 8.1. Κοντεύει Δεκέμβρης και όλο θα ειδοποιηθώ. Είναι νορμάλ;

 

Ναι, είναι νορμάλ γιατί η αναβάθμιση δίνεται σε "κύματα" και ακόμα παίρνουν όσοι είχαν αιτηθεί από τις αρχές του προγράμματος (Ιούνη). Μπορείς να κατεβάσεις τα Windows 10 μέσα από το πρόγραμμα της MSFT χωρίς να περιμένεις την ειδοποίηση. Για περισσότερα, δες το πρώτο μήνυμα στο Windows 10 FAQ.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το εξής θέμα με νέο update: Ενώ κάνω κατάργηση εγκατάστασης της κύριας κάρτας γραφικών και των drivers από τη Διαχείριση Συσκευών, μετά από λίγο ή μετά από επανεκκίνηση του pc την ξαναενεργοποιεί μόνο του χωρίς να το κατεβάσει το Windows Update ... Και τσουπ ξαναβλέπω μπροστά μου την AMD κάρτα, το control catalyst center κτλ χωρίς να τα κατεβάσει από κάπου λες κ δεν σβήστηκαν ποτέ (η κάρτα είναι καμμενη για αυτό δεν θέλω να λειτουργεί)...

 

Για να προλάβω κάποιες απαντήσεις, έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη εγκατάσταση drivers από το control panel, ενώ από το BIOS δεν γίνεται κάτι...

 

Edit: Αν κάνω επαναφορά σε προηγούμενη έκδοση θα με γυρίσει στα 10 χωρίς απλα το update ή στα 8.1???

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη έκδοση των 10 θα σε πάει.

Αλλά γιατί να θες να απενεργοποιήσεις την κάρτα σου;;:wacko:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη έκδοση των 10 θα σε πάει.

Αλλά γιατί να θες να απενεργοποιήσεις την κάρτα σου;;:wacko:

 

To γράφει ,είναι καμμένη .

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση των windows παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στο λαπτοπ μ (Toshiba satellite c855-1qc ) όπου κάποια πλήκτρα στο πληκτρολόγιο απενεργοποιήθηκαν. γνωρίζεται καμία λύση πάνω σε αυτο;

Ευχαριστώ

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πείραξες κάποιο εφέ. Βρες το "Advanced system settings" , πήγαινε στο "Performance" και τίκαρε το " show windows contents while dragging" .

 

Mε τα 8αρια δεν είχα τετοιο θέμα, το έκλεισα και το ξανάνοιξα και έφτιαξε.

Σε ευχαριστώ :)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με το τελευταίο update, επανήλθε η οθόνη κλειδώματος ενώ παλιότερα την είχα απενεργοποιήσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως και να έχει όταν περάσουν τα Windows από επάνω από τα παλιά θα έχει ο καθένας τα θέματα του. Εγώ τα έστησα από usb με φορματ και είδα τεράστια διαφορά μεταξύ των δύο καταστάσεων. Και πιο γρήγορα δουλεύουν και λιγότερη ram χρησιμοποιούν. Προτείνω format για να κάνετε την δουλειά σας.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με το τελευταίο update, επανήλθε η οθόνη κλειδώματος ενώ παλιότερα την είχα απενεργοποιήσει.

πως απενεργοποιησες την ρημαδα την οθονη κλειδωματος?θελω να με πηγαινει κατευθειαν εκει που βαζω το κωδικο!εχω 64bit 10aria

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή μου. Είχα τα 8.1 και πάντα κόλλαγε στο Bootάρισμα. Βάζω τα W10 με clean install και έχω ξανά το ίδιο πρόβλημα.

 

Για να ανοίξει το PC πρέπει να το κλείσω τη στιγμή που κολλάει και να το ξανα ανοίξω. Μετά ανοίγει φυσιολογικά.

 

Έχω τσεκάρει το δίσκο και δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση.εχω dell ,και έχω και γω το θέμα με την απενεργοποίηση που δεν κλείνει σωστά ο υπολογιστής.βρήκα ποιος driver δημιουργει το προβλημα.ειναι ο intel engine managment κάπως έτσι.το προβλημα μου τωρα ειναι το εξης.τον κάνω αποντη διαχείριση συσκευών απεγκατασταση.το λαπτοπ κλείνει κανονικά αλλα όταν το ξανανοίγω ο driver βλέπω υπάρχει ξανά.τι γίνεται?

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι ακόμα, πρίν με Windows 8.1 σε Lenovo όταν πήγαινε να ανοίξει το LapTop άνοιγε με την κάμερα κάνοντας αναγνώριση προσώπου. Τώρα μετά την αναβάθμιση σε 10 αυτή η επιλογή δεν υπάρχει ή δεν ξέρω πως μπορώ να την ενεργοποιήσω ξανά, έχει κάποιος ιδέα άν γίνεται αυτό στα 10;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή μου. Είχα τα 8.1 και πάντα κόλλαγε στο Bootάρισμα. Βάζω τα W10 με clean install και έχω ξανά το ίδιο πρόβλημα.

 

Για να ανοίξει το PC πρέπει να το κλείσω τη στιγμή που κολλάει και να το ξανα ανοίξω. Μετά ανοίγει φυσιολογικά.

 

Έχω τσεκάρει το δίσκο και δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα όταν είχα windows 7 και τελικά έφταιγε ο δεύτερος δίσκος, όχι αυτός που είχα το λειτουργικό, αλλά αυτός που είχα μόνο αρχεία. Δεν ξέρω αν έχεις άλλο δίσκο επάνω αλλά εγώ μόλις έβγαλα το δίσκο που είχε πρόβλημα, όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι ακόμα, πρίν με Windows 8.1 σε Lenovo όταν πήγαινε να ανοίξει το LapTop άνοιγε με την κάμερα κάνοντας αναγνώριση προσώπου. Τώρα μετά την αναβάθμιση σε 10 αυτή η επιλογή δεν υπάρχει ή δεν ξέρω πως μπορώ να την ενεργοποιήσω ξανά, έχει κάποιος ιδέα άν γίνεται αυτό στα 10;

 

Μπες στις ρυθμίσεις και βάλε στην αναζήτηση "windows hello" (χωρίς τα "") και θα σου βγάλει τις επιλογές εισόδου.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις και βάλε στην αναζήτηση "windows hello" (χωρίς τα "") και θα σου βγάλει τις επιλογές εισόδου.

 

Respect φίλε μου :D:D:D:D:D

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Βοήθειαααα! Μετά απο επανεκκίνηση δεν λειτουργεί το start, task bar κλπ. Προσπάθησα να κάνω restore αλλά τίποτα. Μου έβγαλε μπλε οθόνη έκανε restart από μόνο του και μετά μαύρο. Δεν ανοίγουν τα Windows.Τί να κάνω ρε παιδιά, μου το έχει ξανακάνει αλλά τότε λειτούργησε το restore.(laptop vaio) Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ως δια μαγείας το λαπτοπ πριν από λίγο άνοιξε κανονικά έχοντας κάνει ενημερώσεις όχι όμως και την αναβάθμιση του Νοεμβρίου. Τί να πω αυτά τα windows είναι όλο εκπλήξεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανένα πρόγραμμα να βρίσκει (ξένα κυρίως )mp3 σε καλή ποιότητα και να κατεβαζω?στο store του κινητού έχει μια σούπερ εφαρμογή αλλα στο desktop δεν την υποστηριζει

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό κόπο μπορώ να πω, κατάφερα και έκανα το bluetooth του laptop να δουλεύει. Άρχισα να δοκιμάζω να λαμβάνω και να στέλνω διάφορα αρχεία. Έχω δύο συσκευές και δοκιμάζω, ένα nexus 5 και ένα Lumia 930. Μόνο με το Lumia έχω προβλήματα και όταν το συνδέω με το laptop μου γράφει "connected music". Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό, αλλά στην ουσία κολλάει το τηλέφωνο και δεν πιάνει ούτε τα back, windows και search keys! Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω; Γιατί με το nexus δουλεύουν όλα κανονικά και όχι με το windows phone;

Τώρα πια, όταν συνδέω το nexus ακούγεται και ένας ήχος από το pc, αλλά δεν συνδέεται με το Lumia.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις και βάλε στην αναζήτηση "windows hello" (χωρίς τα "") και θα σου βγάλει τις επιλογές εισόδου.

εμενα δεν μου βγαζει αυτην την επιλογη...οταν κανω αναζητηση για windows hello

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου βγαζει αυτην την επιλογη...οταν κανω αναζητηση για windows hello

 

Τότε Ρυθμίσεις -> Λογαριασμοί -> Επιλογές εισόδου

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Τότε Ρυθμίσεις -> Λογαριασμοί -> Επιλογές εισόδου

Εκει κοιταω, δεν μου εχει την επιλογη αυτη, μονο με PIN ή φωτο....

Link to comment
Share on other sites

Βλέπει κανονικά την κάμερα; Μήπως δεν πληροί τις προδιαγραφές για χρήση στο windows hello των windows 10;

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

με ποιο τροπο γυρναει κανεις σε 8.1? η αναβαθμιση εγινε απο 8.1 και δεν εχει περασει ο μηνας!προσπαθησα να κανω επαναφορα και μου βγαζει το μνμ οτι εχουν κατασταφει τα αρχεια σε αυτον τον υπολογιστη...:mad: η διαφορα με τα 8.1 ειναι οτι αργει να ανοιξει λιγο παραπανω σε σχεση με πριν και η αυτονομια της μπαταριας δεν ειναι οπως ηταν με τα 8.1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...