Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά.. παρατηρώ μόλις ανοίγω την έναρξη ότι η cpu πάει στο 20% και αυτό που δουλεύει συνεχεια είναι η αναζήτηση των windows λογικά της cortana...! είναι φυσιολογικό ρε παιδιά αυτό? συμβαίνει και σε άλλους? επειδή το παρατήρησα σήμερα και κατι δεν μου παει καλα.. :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει διάφορα προβλήματα σταθερότητας η Cortana, καλό θα ήταν να την απενεργοποιήσεις.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε λάπτοπ Acer με windows 8.1 προσπάθησα 2 φορές να κάνω εγκατάσταση των windows 10 και μου έβγαλε error...Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει...;

 

Μήπως στο BIOS έχει ενεργοποιημένο το Secure Boot? Ποιο μοντέλο έχεις:confused:

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.. παρατηρώ μόλις ανοίγω την έναρξη ότι η cpu πάει στο 20% και αυτό που δουλεύει συνεχεια είναι η αναζήτηση των windows λογικά της cortana...! είναι φυσιολογικό ρε παιδιά αυτό? συμβαίνει και σε άλλους? επειδή το παρατήρησα σήμερα και κατι δεν μου παει καλα.. :worry:

 

 

Πόσο καιρό τα έχεις περασμένα; Είναι καινούργια εγκατάσταση; Μήπως πρόσθεσες πολλά αρχεία στον δίσκο τελευταία; Είναι πιθανό να κάνει indexing τον δίσκο για να μπορεί να βγάζει γρήγορα τα αποτελέσματα κατά την αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σε laptop Fujitsu Lifebook ξεκινάει η εγκατάσταση κανονικά και μόλις κάνει restart κολλάει, έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

 

 

Άμα φτάνεις στο πρώτο restart πάει να πει ότι έχει κάνει την εγκατάσταση..

 

Άρα μετά δεν θες το USB η το DVD πια για δοκίμασε με το που επανεκινηση να το βγαλεις

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με τα windows 10......εντελώς ανεξήγητα και ενώ στις Ρυθμίσεις/Εξατομίκευση/Έναρξη, είναι απενεργοποιημένο το "Χρήση της έναρξης πλήρους οθόνης" εμένα είναι συνέχεια σαν να είναι ενεργοποιημένο. Έχει κάποιος κάποια ιδέα να μου πει τι μπορεί να συμβαίνει και δεν μπορεί να γυρίσει στην κλασική οθόνη?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε τον κέρσορα πάνω δεξιά στη γωνία όταν είναι ανοιχτό το Start και προσπάθησε να το μικρύνεις με Drag όταν σου εμφανίσει τα βελάκια. Όπως θα έκανες και σε οποιοδήποτε παράθυρο του Explorer. Μάλλον είναι μεγιστοποιημένο χειροκίνητα και στο βγάζει έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε τον κέρσορα πάνω δεξιά στη γωνία όταν είναι ανοιχτό το Start και προσπάθησε να το μικρύνεις με Drag όταν σου εμφανίσει τα βελάκια. Όπως θα έκανες και σε οποιοδήποτε παράθυρο του Explorer. Μάλλον είναι μεγιστοποιημένο χειροκίνητα και στο βγάζει έτσι.

 

Δυστυχώς δεν είναι αυτό φίλε μου, κανονικά ακόμα κι έτσι ( δλδ να έχω ενεργοποιημένο το Ρυθμίσεις/Εξατομίκευση/Έναρξη) θα έπρεπε πατώντας τα παράθυρα κάτω αριστερά να επανέρχεται η κλασική οθόνη. Σε εμένα δεν γίνεται, σαν να έχει κολλήσει....... Καμία άλλη λύση?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είναι απίθανο, αλλά δοκίμασε να πατήσεις στο Taskbar το εικονίδιο για τις ειδοποιήσεις και δες αν είναι πατημένο το tablet mode.
Link to comment
Share on other sites

Είναι απίθανο, αλλά δοκίμασε να πατήσεις στο Taskbar το εικονίδιο για τις ειδοποιήσεις και δες αν είναι πατημένο το tablet mode.

 

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Πόσο υποχρεωμένος μπορεί να σου είμαι φίλε μου......αυτό ήταν, μάλλον θα το έιχα πατήσει σε άκυρη στιγμή και δεν το κατάλαβα.

Πρώτη φορά με Windows 10 και δεν γνωρίζουμε τα βασικά.

Σε ευχαριστώ πολυ......:yahoo::yahoo:

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Έχω αναφέρει το παρακάτω πρόβλημα από την πρώτη μέρα που εγκατέστησα τα win10. Εκτελώ απενεργοποίηση, κλείνει η οθόνη, σταματάει και ο σκληρός αλλά το φωτισμένο πληκτρολόγιο δεν κλείνει. Πρέπει να κρατήσω πατημένο το power button για να απενεργοποιηθεί. Όλες οι αναβαθμίσεις είναι ενεργοποιημένες των win καθώς έχω κάνει και όλα τα update στους drivers. Έχω το λαπτοπ dell Inspiron 7537. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος παρακαλώ;
Link to comment
Share on other sites

Με το laptop που έχει τ 10αρια έχω το εξής θέμα. Μόλις φορτώνει τα srt αρχεία μου βγάζει κινέζικα. Μου το έχει κάνει και με vlc και με άλλους player, πλην του bs player. Το srt δεν έχει θέμα μιας και στον σταθερό που έχει τα win7 δεν έχω θέμα με τους υπότιτλους. Καμιά ιδέα;;;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει στις ρυθμίσεις του player να αλλάξεις την κωδικοποίηση των υποτίτλων. Δοκίμασε UTF 8 ή 1253-Greek.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει στις ρυθμίσεις του player να αλλάξεις την κωδικοποίηση των υποτίτλων. Δοκίμασε UTF 8 ή 1253-Greek.

 

Να σαι καλά ρε φίλε. Είχα ψάξει πολύ λίγο τις ρυθμίσεις αλλά με το που είπες για την γλώσσα βρήκα και που ήταν και τις άλλαξα. :respect:

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Μετά από αναβάθμιση από τα 8 στα 10 σε ένα ταμπλετ που έχω αντιμετωπίζω πρόβλημα με την κάμερα μου.μου βγάζει μνμ ότι καμία κάμερα Δεν βρέθηκε και ότι να ελέγξω αν είναι συνδεδεμένη και να προσπαθήσω ξανά.τι Μπορεί να συμβαίνει και Πως μπορώ να την επαναφέρω;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει στις ρυθμίσεις του player να αλλάξεις την κωδικοποίηση των υποτίτλων. Δοκίμασε UTF 8 ή 1253-Greek.

 

Ξέρεις που είναι αυτή η ρύθμιση σε bsplayer? Γιατί το ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το store; Έχει 3 μέρες κολημμένο που κατεβάζει 5 εφαρμογές, αλλά δεν τις εγκαθιστά.

Πώς διορθώνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Μετά από αναβάθμιση από τα 8 στα 10 σε ένα ταμπλετ που έχω αντιμετωπίζω πρόβλημα με την κάμερα μου.μου βγάζει μνμ ότι καμία κάμερα Δεν βρέθηκε και ότι να ελέγξω αν είναι συνδεδεμένη και να προσπαθήσω ξανά.τι Μπορεί να συμβαίνει και Πως μπορώ να την επαναφέρω;

Το πιο πιθανό πιστεύω είναι να είναι θέμα με τους drivers, το πως θα το επαναφέρεις όμως δεν το ξέρω. Google-αρε το μοντέλο σου με το πρόβλημά σου και δες αν έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και αν το έλυσε κάπως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Έχω αναφέρει το παρακάτω πρόβλημα από την πρώτη μέρα που εγκατέστησα τα win10. Εκτελώ απενεργοποίηση, κλείνει η οθόνη, σταματάει και ο σκληρός αλλά το φωτισμένο πληκτρολόγιο δεν κλείνει. Πρέπει να κρατήσω πατημένο το power button για να απενεργοποιηθεί. Όλες οι αναβαθμίσεις είναι ενεργοποιημένες των win καθώς έχω κάνει και όλα τα update στους drivers. Έχω το λαπτοπ dell Inspiron 7537. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος παρακαλώ;

Αντιμετώπιζω και εγώ το ίδιο με ένα dell 3542 έκανα όλες τις αναβαθμίσεις αλλά λύση δεν βρήκα .εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Τπτ φίλε μου. Θα πάρω τηλ την Δευτέρα στη Dell μιας και έχω μόνο 5 μήνες το laptop να μου δώσουν λύση.... Ελπίζω κάποιος άλλος εδώ μέσα που αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα και βρήκε λύση να επικοινωνήσει!
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπιζω και εγώ το ίδιο με ένα dell 3542 έκανα όλες τις αναβαθμίσεις αλλά λύση δεν βρήκα .εσύ?

 

Τπτ φίλε μου. Θα πάρω τηλ την Δευτέρα στη Dell μιας και έχω μόνο 5 μήνες το laptop να μου δώσουν λύση.... Ελπίζω κάποιος άλλος εδώ μέσα που αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα και βρήκε λύση να επικοινωνήσει!

 

http://www.winbeta.org/news/dell-hp-representatives-ask-customers-not-upgrade-windows-10

Link to comment
Share on other sites

Τπτ φίλε μου. Θα πάρω τηλ την Δευτέρα στη Dell μιας και έχω μόνο 5 μήνες το laptop να μου δώσουν λύση.... Ελπίζω κάποιος άλλος εδώ μέσα που αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα και βρήκε λύση να επικοινωνήσει!

Μιλήσες είχαμε κάνα νεο?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το store; Έχει 3 μέρες κολημμένο που κατεβάζει 5 εφαρμογές, αλλά δεν τις εγκαθιστά.

Πώς διορθώνεται;

 

Σταματάει το store αν πχ κατεβάζεις αναβάθμιση των windows για δες στην ενημέρωση μήπως κατεβάζει κάτι

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...