Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω ότι σκέφτεστε πολύ Ευρωπαϊκά.

Αυτοί έχουν πελάτες μέσα στην Κίναππερισσότερους από ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΥΘΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!!!

Αν υπολογίσεις και τους πελάτες της Ασιας, καταλαβαίνεις ότι με τις παραγγελίες της Ελλάδας πληρώνουν το ρεύμα του μήνα στο μαγαζί τους.... Άρα δεν μας έχουν καμια ανάγκη αν στρώσουμε 2000-3000 παραγγελίες.

Τα μαγαζιά τους τα έχετε δει ποτέ από κοντά? Όχι το κτήριο που στεγάζονται αλλά τα μαγαζί. Είναι όσο ένα μικρό εκθεσιακό περίπτερο...

Απλά αυτός ο μαγαζάτορας έχει λεφτά και γνώσεις αγγλικών για να βάλει μια εταιρία να του φτιάξει ιστοσελίδα.

 

Παραγγείλατε ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ?

κάντε υπομονή και θα έρθει, με παιδικές ασθένειες βέβαια...

 

Υπομονή παιδιά, υπομονή..... θα έρθει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στρώσουμε = ακυρωσουμε

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μην τρελενεστε τόσο πολύ, δειξτε και λίγο αδιαφορία γιατί στο τέλος θα πάει η τιμή του στο θεό και θα φταιμε εμεις.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τους νοιάζει πολύ αν θα ακυρώσουν κάποιοι από εδώ παραγγελίες.Αυτό που έχω καταλάβει έως τώρα

από τη μικρή επικοινωνία μας είναι ότι φυσικά και θέλουν πολύ, πολύ, πολλές παραγγελίες από Ευρώπη και Ελλάδα.

Πιστεύω ότι σκέφτεστε πολύ Ευρωπαϊκά.

Αυτοί έχουν πελάτες μέσα στην Κίναππερισσότερους από ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΥΘΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ!!!

Αν υπολογίσεις και τους πελάτες της Ασιας, καταλαβαίνεις ότι με τις παραγγελίες της Ελλάδας πληρώνουν το ρεύμα του μήνα στο μαγαζί τους.... Άρα δεν μας έχουν καμια ανάγκη αν στρώσουμε 2000-3000 παραγγελίες.

Τα μαγαζιά τους τα έχετε δει ποτέ από κοντά? Όχι το κτήριο που στεγάζονται αλλά τα μαγαζί. Είναι όσο ένα μικρό εκθεσιακό περίπτερο...

Απλά αυτός ο μαγαζάτορας έχει λεφτά και γνώσεις αγγλικών για να βάλει μια εταιρία να του φτιάξει ιστοσελίδα.

 

Παραγγείλατε ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ?

κάντε υπομονή και θα έρθει, με παιδικές ασθένειες βέβαια...

 

Υπομονή παιδιά, υπομονή..... θα έρθει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στρώσουμε = ακυρωσουμε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για έναν φίλο που έκανα παραγγελία σήμερα έφτασε Ελλάδα οπότε λογικά από εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου (για πόσο όμως δεν το ξέρω). Παραγγελία έκανα στις 13 Νοεμβρίου αν θυμάμαι καλά από κοολικοολ
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις!!!

Εγώ για έναν φίλο που έκανα παραγγελία σήμερα έφτασε Ελλάδα οπότε λογικά από εβδομάδα θα το έχω στα χέρια μου (για πόσο όμως δεν το ξέρω). Παραγγελία έκανα στις 13 Νοεμβρίου αν θυμάμαι καλά από κοολικοολ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τους νοιάζει πολύ αν θα ακυρώσουν κάποιοι από εδώ παραγγελίες.

Αυτό που έχω καταλάβει έως τώρα από τη μικρή επικοινωνία μας είναι ότι φυσικά και θέλουν

πολύ, πολύ, πολλές παραγγελίες από Ευρώπη και Ελλάδα.

Απο το 1980 που ξεκινησε να ξεδιπλωνεται η Κινα προς τα εξω (Ασια, Ευρωπη, Αμερικη, Αυστραλια) καθε κινεζος που φερνει λεφτα μεσα στην χωρα εχει διαφορετικη μεταχειριση απο εναν κινεζο που απλα κυκλοφορει τα λεφτα που του δινει το ιδιο το κρατος μεσα στην χωρα του. Αρα, οσο πιο πολλα λεφτα βαζεις μεσα στην Κινα απο εξω, τοσο περισσοτερες απολαβες εχει η επιχειρηση σου απο το κρατος.

Το ιδιο και με τα πανεπιστημια: οσο πιο πολλους μαθητες ΞΕΝΟΥΣ, εχουν τοσο μεγαλυτερη επιδοτηση παιρνουν.

Αρα εχεις δικιο: θελουν ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ παραγγελιες απο Ευρωπη.

Αλλα:

απο τα 400.000.000 ατομα που ζουν στην Ευρωπη,

απο τα οποια τα 300.000.000 εχουν αγοραστικη ικανοτητα,

απο τα οποια τα 20-30.000.000 θα αγορασουν απο την κινα....

Ενω:

οι ιδιοι οι κινεζοι ειναι 1.600.000.000 ατομα μεσα στην Κινα

απο τα οποια 1.200.000.000 μπορουν να αγορασουν ηλεκτρονικα,

απο τα οποια οι 1.100.000.000 (σχεδον ολοι) θα αγορασουν κινητο τηλεφωνο ΚΙΝΕΖΙΚΟ...

 

Αν απλοποιησεις τα μηδενικα θα δεις οτι

απο την Ευρωπη θα αγορασουν 2-3 ανθρωποι

ενω απο την Κινα 110 (δηλαδη 30 με 50 φορες περισσοτεροι). Ασε η υπολοιπη Ασια .....

 

Γι' αυτο ειπα αυτο που ειπα.

βεβαια και νοιαζονται για εμας, αλλα δεν θα κατσουν να σκασουν κι ολας,

αν ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ αποσυρουν τις παραγγελιες κινεζικων κινητων.

Αυτο εννοουσα.

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Απο το 1980 που ξεκινησε να ξεδιπλωνεται η Κινα προς τα εξω (Ασια, Ευρωπη, Αμερικη, Αυστραλια) καθε κινεζος που φερνει λεφτα μεσα στην χωρα εχει διαφορετικη μεταχειριση απο εναν κινεζο που απλα κυκλοφορει τα λεφτα που του δινει το ιδιο το κρατος μεσα στην χωρα του. Αρα, οσο πιο πολλα λεφτα βαζεις μεσα στην Κινα απο εξω, τοσο περισσοτερες απολαβες εχει η επιχειρηση σου απο το κρατος.

Το ιδιο και με τα πανεπιστημια: οσο πιο πολλους μαθητες ΞΕΝΟΥΣ, εχουν τοσο μεγαλυτερη επιδοτηση παιρνουν.

Αρα εχεις δικιο: θελουν ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ παραγγελιες απο Ευρωπη.

Αλλα:

απο τα 400.000.000 ατομα που ζουν στην Ευρωπη,

απο τα οποια τα 300.000.000 εχουν αγοραστικη ικανοτητα,

απο τα οποια τα 20-30.000.000 θα αγορασουν απο την κινα....

Ενω:

οι ιδιοι οι κινεζοι ειναι 1.600.000.000 ατομα μεσα στην Κινα

απο τα οποια 1.200.000.000 μπορουν να αγορασουν ηλεκτρονικα,

απο τα οποια οι 1.100.000.000 (σχεδον ολοι) θα αγορασουν κινητο τηλεφωνο ΚΙΝΕΖΙΚΟ...

 

Αν απλοποιησεις τα μηδενικα θα δεις οτι

απο την Ευρωπη θα αγορασουν 2-3 ανθρωποι

ενω απο την Κινα 110 (δηλαδη 30 με 50 φορες περισσοτεροι). Ασε η υπολοιπη Ασια .....

 

Γι' αυτο ειπα αυτο που ειπα.

βεβαια και νοιαζονται για εμας, αλλα δεν θα κατσουν να σκασουν κι ολας,

αν ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ αποσυρουν τις παραγγελιες κινεζικων κινητων.

Αυτο εννοουσα.

 

Αυτο που λες ισχυει εν μέρη...υπάρχουν αρκετα μεγαλα ιντερνετικα μαγαζια απο κινα..πχ coolicool που το γνωριζω καλα και αρκετα αλλα...τα οποια στηριζοντε μονο σε πωλήσεις εκτός κίνας...γιατι αν στηρίζονταν σε πωλήσεις και εντος κινας δεν θα εκαναν παραγγελια μονο 5000 κομματια για στοκ.....αρα αν κανουμε απο ευρωπη μαζικες ακυρωσεις παραγγελιας πιστεψε με θα τους τσούξει παρα πολυ...δεν το θελουν καθολου...για αυτο και αυτοι με την σειρα τους πιεζουν την umi..και μια σοβαρη και υγιεις επιχείριση δεν θέλει να χάνει ουτε cent...αυτη η λογικη που ανεφερες ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα λογικης αθανατου ελληναρα επιχειρηματια....

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Σηριαλ εγινε η υποθεση, με το κινητο..φαντασμα.

Επειτα οι κινεζοι πως να μην το..καβαλησουν..

 

Η δική μου γνώμη είναι ότι : " Οι Κινέζοι μας πιάσσανε αμερικανάκια..και εξηγούμαι, τους προπληρώσαμε εδώ και ένα μήνα κάποιοι - άλλοι τουλάχιστον 20 μέρες και αυτοί γίνανε μάγκες με τα λεφτά που δεν μας περισσεύουν. Δηλαδή μαζεύω χρήματα τα χρησιμοποιώ , για κεφάλαιο κίνησης ή προθεσμιακές κλπ κερδίζω από αυτά και το πολύ πολύ να επιστρέψω το αρχικό ποσό -- πάλι κερδισμένοι είναι..

 

Στο δια ταύτα, θεωρητικά μιλάω, αν ακυρώναμε οι περισσότεροι τις παραγγελίες μας άμεσα, το κινητό θα έπεφτε στην καλύτερη στα 199 $, χωρίς presale και εξυπνάδες.

 

Αλλά δυστυχώς είμαστε άξιοι της μοίρας μας γιατί δε θα μπορούσαμε ποτέ να συνεννοηθούμε μεταξύ μας αλλά ούτε και με τους Ισπανούς και τους Ρώσους (στα φορα..).

 

σκέφτομαι να το ακυρώσω κ να παραγγείλω από αλλού το golden warrior A8 http://www.gsmarena.com/lenovo_golden_warrior_a8-6529.php

από όποιο σάιτ έχει αποστολή από Ευρώπη, από τα Public του κυρίου Γερμανού (Πάνου..) και να το έχει αρνούμαι να ψωνίσω οτιδήποτε.

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι ανθρωποι στην umi μαλλον δεν εχουν το θεο τους....τωρα εξοιγουνται ολα γιατι δεν εχουν στοκ τα μαγαζια

https://www.facebook.com/umicommunity/photos/a.328863487280032.1073741828.326381240861590/395244427308604/?type=1&theater

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις απο την στιγμη που "μπλεκεις" με προπώληση απο κινεζους θα φας λιγη πικρα .

Καλη η προπωληση με τυρακι 100$ κατω απο την τιμη που θα (?) εχει μετα απο αυτη την περιοδο .

Νομιζω οτι πιο πολυ θα πειραξει εαν απο τα μεσα του γεναρη η τιμη πωλησης παντου θα ειναι 200$ αρα κριμα ο κοπος/αγχος/ταλαιπωρία της προπωλησης .

 

Δευτερον αυτο που λες για τα λεφτα , δεν εχουν "παντελονιασει" τιποτα οι κινεζοι , στο paypal ειναι ολα τα λεφτα μαζεμενα , αυτοι τα παιρνουν μετα τις 45 ημερες και εαν δεν κανεις dispute .

 

Αρα καλο ειναι αποχη απο presell ( δες και τι γινετε στο νημα του Cubot S200 40 σελιδες για την προπωληση του και μη αποστολη του .......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και απο οτι ξεκαθαριζει σιγα σιγα δεν φταίνε τα μαγαζια αλλα ο κατασκευαστης .

Ξεκαθαριζει λοιπον οτι τους κρέμασε για τα καλα

 

 

http://i.imgur.com/hY9WTHB.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει...Έτσι είπαν και σε μένα...Από 16-12 θα έχουν φουλ στοκ...

Μια μικρή διόρθωση....Εδώ είναι οι επίσημοι μεταπωλητές τους...

http://www.91umi.com/Product/8450362330.html

Πατώντας στο Buy now....

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.91umi.com/Product/8450362330.html

Εδώ είναι τα χαρακτηριστικά του...

Έως τώρα έχει γίνει review εδώ στο myphone-πολύ καλά σχόλια έγραψε ο Νίκος-και ένα παιδί που το κέρδισε-και το παρέλαβε από ένα κατάστημα-...

Και οι δύο λένε τα καλύτερα...

 

Απο οτι λενε επισημα οι μεταπωλητες ειναι αυτοι http://umidigi.com/store-our-vendors/

Το μητρικο σιτε ειναι το http://umidigi.com/ απο οτι λενε παντα στο facebook προφιλ τους

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι ανθρωποι στην umi μαλλον δεν εχουν το θεο τους....τωρα εξοιγουνται ολα γιατι δεν εχουν στοκ τα μαγαζια

https://www.facebook.com/umicommunity/photos/a.328863487280032.1073741828.326381240861590/395244427308604/?type=1&theater

 

 

απλώς ή δεν είναι σοβαρή εταιρεία ή περίμεναν να δουν τι όγκο χρειαζόταν και μετά προχώρησαν στην παραγωγή για να τους βγει φθηνότερα ή χρησιμοποίησαν τα λεφτά μας για να χρηματοδοτήσουν την παραγωγή..:confused:

 

εάν έχει κανείς κάποιο κουπάνι για το Lenovo Golden Warrior A8 ή το Xiaomi Redmi 1s για αγορά από Ευρώπη παρακαλώ πμ

διότι έχω ξεμείνει με το αναξιόπιστο JIayu G4t..

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

με τετοια ζητηση και ογκο παραγωγης ειμαι σχεδον σιγουορς οτι απο τον ιανουαριο η τιμη θα ειναι στα ιδια επιπεδα. ηταν μαρκετιστικο κολπο το "αγοραστε τωρα φτηνα γιατι μετα θα ανεβει η τιμη" ωστε να τραβηξουν πολυ κοσμο απ την αρχη.

 

τελος, δε με ενδιαφερει ποιος καθυστερη την διαδικασια. αντιλαμβανομαι οτι το παιρνω φτηνα, ομως στην τελικη ας ειναι ακριβεις σε αυτα που λενε. δε με ενδιαφερει αν σκοπευουν να δημιουργουν hype με αυτες τις αναμονες. ειπαν αποστολη τοτε, ας το τηρουσαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι ανθρωποι στην umi μαλλον δεν εχουν το θεο τους....τωρα εξοιγουνται ολα γιατι δεν εχουν στοκ τα μαγαζια

https://www.facebook.com/umicommunity/photos/a.328863487280032.1073741828.326381240861590/395244427308604/?type=1&theater

 

Και εμένα δηλαδή το πακέτο που ήδη έρχεται τι 8α έχει μέσα μου λές? Ρε θα πέσουν γέλια...:lol::lol::lol::p:p:p

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δηλαδή το πακέτο που ήδη έρχεται τι 8α έχει μέσα μου λές? Ρε θα πέσουν γέλια...:lol::lol::lol::p:p:p

 

μήπως κάνα δοκιμαστικό?? από αυτά που ήταν για τα review..:confused:

δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο..

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

μήπως κάνα δοκιμαστικό?? από αυτά που ήταν για τα review..:confused:

δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο..

 

Και εμένα έρχεται θα είναι μέσα άραγε έχει εφτά μέρες στην Ολλανδία θα πέσουν γέλια .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι ανθρωποι στην umi μαλλον δεν εχουν το θεο τους....τωρα εξοιγουνται ολα γιατι δεν εχουν στοκ τα μαγαζια

https://www.facebook.com/umicommunity/photos/a.328863487280032.1073741828.326381240861590/395244427308604/?type=1&theater

Πραγματικά δεν έχουν το Θεό τους προβλέπω ούτε μέσα γεναρη δεν θα μπορέσουν να τα διαθέσουν εκτός αν η ακυρώσεις πάνε βροχή (αυτό γινεται μεχρι στιγμης)και σοκαριστουν και πιστεύω αυτό πρέπει να κάνουμε σαν σωστή καταναλωτές για να σταματήσει το φαινόμενο να μας πιάνουν κορόιδο σε δύση και ανατολη

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έρχεται θα είναι μέσα άραγε έχει εφτά μέρες στην Ολλανδία θα πέσουν γέλια .

Τασο, παραγγειλα Pipo P8, απο αλλο μαγαζι στην Κινα, για μια κοπελα,

στις 28/11/14 και το παρελαβα σημερα (13 μερες μετα) στην πορτα μου.

Δεν ειναι ολοι οι Κινεζοι ιδιοι, ουτε οι Ολλανδοι, ουτε οι Ελληνες.

Καθε μαγαζι ειναι διαφορετικο (λιγο πολυ)

 

===================================================================================================

 

Παιδια το μηχανακι εχει notification led?

Οχι βεβαια...

Δεν λες που εχει και FM tuner να μην ακουμε τα ιδια ΜΡ3 συνεχεια?

Παλι καλα....

 

Υπαρχει αν θες εφαρμογη που χρησιμοποιει ως notification τα 3 κατω soft keys δωρεαν στο Google Play.

Καπου το εχουν αναφερει εδω μεσα το λινκ.

 

===========================================================================================

 

Δειτε εδω τι απαντησανε στον αλλον που ψαχνει να βρει το δεμα του στο υπερπεραν:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57410286&postcount=205

 

============================================================================================

 

Ενα εχω να παω:

Αν αγχωνομαστε θα πεθανουμε γρηγορα και δεν αξιζει ενα κινητο, ουτε 150 ευρω τοσο αγχος !

Edited by Kingsoft

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Απο την επίσημη σελίδα της umi στο facebook

 

Dear friends. DO NOT buy in this web-store. They are scammers.

http://www.mionbuy.com/umi-zero-5inch-android-44-mt6592t-20ghz-octacore-smartphone-p-1069.html

Edited by gialatzi
Link to comment
Share on other sites

απλώς ή δεν είναι σοβαρή εταιρεία ή περίμεναν να δουν τι όγκο χρειαζόταν και μετά προχώρησαν στην παραγωγή για να τους βγει φθηνότερα ή χρησιμοποίησαν τα λεφτά μας για να χρηματοδοτήσουν την παραγωγή..:confused:

 

Δεν ειναι σοβαρη μαρκα η UMI.Αυτο ειναι γνωστο εδω και μηνες.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/umicommunity/posts/395504047282642

 

Απο την official σελιδα της Umi στο fb

 

το mionbuy ειναι σκαμερς λενε

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ήρθε και η λυπητερή για αυτους που αγορασαν απο http://www.mionbuy.com μολις το ανέρτησε η επισημη Umi

http://s17.postimg.org/tlm3kzp97/sfsfsfsfgs.jpg

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Ομοιοπαθης; θα δειξει.

Με κούριερ σε 10 μέρες και paypal δεν είναι μεγαλο ρίσκο από άγνωστη εταιρια. (Mionbuy) αν και πλεον έχει γίνει γνωστή.

Τι μου απαντανε στα εμαιλ:

I will send you one link in China: http://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.1.evq6WO&id=41623211898&ns=1&abbucket=7#detail

*

Here is the taobao site in China,like Ebay,and the people start to sell the umi zero now,and you can also contact with him,the shop of his site is 5 star(have good reputation)!

 

------------

Dear sir,you should tell us about the IMEI number of the phone before we send the package,we can send it to you,but we ahave already submit the package to the shipping agency yestoday.

And we send your package by EMS,the tracking code is* EA069558213CN,the tracking information will shown in few hours today,and you will get the package and the phone very fast!

It is total original and new phone,we don’t sell the copy or refurbished phones,please not worry!

 

 

------------------

The package have been already send by EMS to you,and we will pay you the return fees for the shipping cost,and we are sure that the umi zero is original,we will contact with the umi in China,their employee sold us some umi zero,now they blam us,that is not good!

 

*

 

Please remember,we don’t sell the copy or fake or refurbished phones.

 

The umi not released in officially,but there have a lot of umi zero in the market,that is their mistake,they should not blame us,we get the phones from their employee!

 

*

 

And we will contact him in working hours in China,then we will reply you!

 

*

 

We are honest sellers,if not sell original products,people can get money back from paypal.

 

---------------

Τώρα το τι μου έγραψε παράλληλα το support umi είναι τα κατωθι:

 

----------------

Dear Sir/Madam

*

Unfortunately not. This retailer is not an official one and he selling fake phones. You are not the first one who tried to purchase on this web-site.

*--------------------

No, it can’t. First of all, we are no selling our phone in China. UMI Zero was meant to be only for global market!

 

Secondly. The cost of the device itself can’t be 184 . We are offering it to our retailers more expensive than this price.

 

JUST, trust me, when I say that he is lying to you.

---------------

Ερώτηση: αν είναι ρεπλικα πως πρόλαβε να βγει , πριν βγει επίσημα το κινητό και πριν δουν αν έχει κίνηση;

Επίσης πως μπορω να δω αν είναι γνήσιο; απο το imei , απο το antutu?

Link to comment
Share on other sites

ομηρε την ηπιαμε την πορτοκαλαδα με σπαστο καλαμακι μου φαινεται..τουλαχιστον δεν το λεγανε και αυτοι απο την umi κανα μηνα πιο πριν...η φαση ειναι οτι εχουν παραγγειλει και αλλοι αλλες μαρκες απο οτι εχω δει στο φορουμ....πρεπει να ετοιμαστουμε για βιντεο οπως καταλαβες....επισης να κρατησουμε και την ενημερωση απο την umi σαν αποδεικτικο στοιχειο για το paypal..ομηρε εσενα που βρισκεται τωρα?? Edited by olympiakos
προσθεση
Link to comment
Share on other sites

μιλησα μαζι τους ο διαλογος:Chen said: (13:25:44)

anything i can help?

You said: (13:26:21)

what you have to say for this....https://www.facebook.com/umicommunity/posts/395504047282642

Chen said: (13:26:51)

yes,we see that,we are contacting with the umi China now

Chen said: (13:27:39)

what we sell the umi zero is original from UMI China,and they sold low price in China,now they deny,we will againest with him by Law

Chen said: (13:28:01)

and our products is from Umi China,they have been sold some in 10 days ago

You said: (13:31:01)

i make this question because i buy this phone my order number is 1397 and i hope the box is not empty..

Chen said: (13:32:08)

yes i checked that your package have been left from China on 6th/12/2014,you should get the package in 7 to 10 days,and if the phone is not original,we will return full money to you,that is our promise

You said: (13:32:51)

ok i will see this..

Chen said: (13:33:31)

thank you,and we also suggest customer to choose the Free DHL shipping,it take 5 to 7 days arrive,then people can check if the phone is original on us,.......Ηρθε και email απο αυτους...:Mionbuy

Προς

εμένα

Σήμερα στις 1:38 μ.μ.

Dear Sir,

 

We have talked about it in the onlineservice,the umi zero on our site is total new and original,we don’t sell the fake or copy or refurbished phones!

We have noticed the what umiofficial in facebook,we will against with them by law,they have sold the umi zero in China 10 days again with low price,now they deny for this,that is bad business idea,and we will contact with him to see how they reply!

And please not worry,your package will arrive in 7 to 10 days,if the phone is not original umi zero,we will return full money to you!

Edited by olympiakos
προσθεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...