Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το LED Notification που δεν έχει, ψάχνοντας στον γούγλη είδα πως μπορεί να ξεπεραστεί εγκαθιστώντας για π.χ. την εφαρμογή της LG Touch LED Notifications, η οποία σετάρεται όπως θέλουμε για να ειδοποιούμαστε μέσω των τριών 3 touch buttons στο κάτω μέρος, έτσι ώστε να αναβοσβήνουν αυτά. Κρίμα πάντως που δεν έχει!

 

Όσο για την παραγγελία μου από το tinydeal στις 19/11, μέσω NL, σύμφωνα με το 17track από χθες βρίσκεται στο αεροδρόμιο της Ολλανδίας.

Λέτε να το πάρω πριν τις γιορτές;;;;!!!

Edited by agrypas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το LED Notification που δεν έχει, ψάχνοντας στον γούγλη είδα πως μπορεί να ξεπεραστεί εγκαθιστώντας για π.χ. την εφαρμογή της LG Touch LED Notifications, η οποία σετάρεται όπως θέλουμε για να ειδοποιούμαστε μέσω των τριών 3 touch buttons στο κάτω μέρος, έτσι ώστε να αναβοσβήνουν αυτά. Κρίμα πάντως που δεν έχει!

 

Όσο για την παραγγελία μου από το tinydeal στις 19/11, μέσω NL, σύμφωνα με το 17track από χθες βρίσκεται στο αεροδρόμιο της Ολλανδίας.

Λέτε να το πάρω πριν τις γιορτές;;;;!!!

 

Πολύ πιθανόν φίλε, 5-6 μέρες θέλει από Ολλανδία για Ελλάδα... Μακάρι κιολας να το πάρεις...

Link to comment
Share on other sites

205 ευρώ στον παρακάτω πωλητή του ebay

http://goo.gl/bJJlc0

Έχει μια ιδιαιτερότητα αυτός ο τύπος. Μέσα στο Black Friday Week που πέρασε έδινε καλά κινητά σε πολύ καλές τιμές.

OPO στα 240, Xiaomi Mi3 στα 170 και άλλες πολλές προσφορές.

Οι κριτικές του είναι καλές και όσοι δεν παρέλαβαν τελικά αποζημιώθηκαν.

Όποιος καίγεται ας τολμήσει.

 

Πάντως έχω μια αίσθηση ότι πρέπει να αρχίζουν να στοκάρουν τα μαγαζιά αλλά και να ανεβάζουν τιμές.

Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν φίλε, 5-6 μέρες θέλει από Ολλανδία για Ελλάδα... Μακάρι κιολας να το πάρεις...

 

Βέβαια ένας φίλος που το παράγγειλε κι αυτός από το tinydeal την ίδια μέρα με μένα (19/11), μέσω NL κι αυτός, του δώσανε γύρω στις 5/12 τελικά CH (Switzerland) track number. Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό, πάντως το 17track ακόμη δεν το εντοπίζει!! Ελπίζω να ξεκινήσει κάποια στιγμή, αλλά σίγουρα από του χρόνου θα πέσει στα χέρια του... Ίδωμεν!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.tinydeal.com/70-coupon-for-umi-zero-5-fhd-ogs-super-amoled-mtk6592-phone-p-140501.html

 

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος οτι το κατάλαβα καλά αλλά το κουπόνι του tinydeal το αγοράζεις 1$ και δίνει έκπτωση 70$.

Σίγουρα είναι κι αυτό για pre-order με αναμενόμενο stock-shipping μετά τις 30/12.

Εγγυάται minimum τιμή 230 αν η τιμή του είναι πανω απο αυτή, άρα η εγγυημένη τιμη είναι 160$.

"............

 

Δεν είναι σε stock το κουπόνι.

Γράψτε λάθος.

Edited by paan71
Διάβασα πιο καλά....
me paan71
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα του μεγάλου πακέτου - συσκευασίας μας απασχολεί για το τελωνείο?Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία?
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω αυτό το λινκ και το βιντεο παραπανω και σκέπτομαι τι σοι απατεωνιά είναι αυτή.

Αν είναι 5ιντσο δεν εχει τις διαστάσεις που λέει, και αν εχει τις διαστάσεις που λεει δεν είναι 5ιντσο.

To to2c το εβγαλε στην αναμενόμενη τιμη των 300$ ( 234 euro)

http://www.to2c.com/umi-zero-mtk6592t-octa-core-android-4-4-smartphone-5-0-1920x1080p-fhd-screen-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-6-4mm.html

 

http://umizero.net/pic/umizero-2.jpg

 

Το umi zero εχει 70.5 mm x 146.0 mm x 6.4 mm δες εδω

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

επιτελους δευτερα παραλαμβανω το δικο μου πιστευω....
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα από τις 12-11 από tinydeal και λένε πως το έστειλαν 5-12 με swiss post. Μου έδωσαν tracking number το οποίο ακόμα όμως δε βγάζει αποτέλεσμα ούτε στο 17track ούτε στο official site του swiss post. Είναι φυσιολογικό να καθυστερεί τόοοοσο πολύ να φανεί??? 4-5 μέρες max ήξερα ότι κάνει να φανεί το πρώτο αποτέλεσμα.... τεσπα... θα δούμε....
Link to comment
Share on other sites

onireum κανονικα επρεπε να σου ειχε βγαλει ενημερωση.δεν μπορει σημερα 14 του μηνα και να μην δειχνει τιποτα.στειλτους κανα email στο tinydeal να το ψαξουν.αλλιως να σου γυρισουν τα χρηματα πισω.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω χαιρι απο το antelife, υπάρχει κανένα site που να το έχει οντως άμεσα διαθέσιμο σε κάποιο παράρτημα στην Ευρώπη; να το πληρωσω λίγο παραπανω αλλά τουλαχιστον να το πάρω Πέιν τις γιορτές.
Link to comment
Share on other sites

http://www.b2cbuying.com/umi-zero-smartphone.html εδω λεει οτι το εχει....στο λεω γιατι μου στειλανε email εχθες για το elephone p3000s επειδη εδω και κανα μηνα τους ειχα πει να με ειδοποιησουνε και απο οτι βλεπω γραφει στην εικονα sale οπως και το elephone p3000s......αλλα βεβαια κανε και μια ερωτηση για καλο κακο.Γενικα το antelife δεν φημιζεται για την γρηγοραδα του απο οτι λενε πολλα ατομα ασχετα απο το umi zero που λες....δεν ξερω αν το b2cbuying εχει ευρωπαικη αποθηκη. Edited by olympiakos
προσθεση
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου δύσκολο έως αδύνατο.

Προσωπική εκτίμηση...Από την εβδομάδα που ξεκινάει αύριο θα αρχίσουν να στέλνουν από Κίνα,υπολόγισε 20-25 μέρες για εδώ.

Από Ευρώπη θα αρχίσουν να στέλνουν 3-4/1/15....

Προσωπική άποψη πάντα..

Επειδή δεν βλέπω χαιρι απο το antelife, υπάρχει κανένα site που να το έχει οντως άμεσα διαθέσιμο σε κάποιο παράρτημα στην Ευρώπη; να το πληρωσω λίγο παραπανω αλλά τουλαχιστον να το πάρω Πέιν τις γιορτές.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ guys. Εκ των πραγμάτων θα χρειαστεί να ανοίξω σε λίγες μέρες case στο paypal για να μη χάσω το buyer protection. Πάει κοντά 1 μήνας που έδωσα την παραγγελία (όπως φαντάζομαι και πολλοί άλλοι). Τους έχω στείλει και email χωρίς να λάβω καμία ανταπόκριση. Τους ξαναέστειλα σήμερα, ότι αν δεν το στείλουν ως την Τετάρτη να μου κάνουν full refund, αλλιώς θα ανοίξω case στο Paypal.

 

Αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί να έγινε από τη μεριά της UMI η μ@λ@κία, αλλά θεωρώ πως οφείλουν τα καταστήματα να στείλουν τουλάχιστον ένα ενημερωτικό email για την καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες κι εμενα απο το geekbuying που τους ενοχλω δεν απαντανε μολις ρωτησα εδω μεσα μου στειλανε π.μ αυτο:

Hi friend,

We get news from our manufacturer that UMI ZERO will delay in stock and will come next week.

So it will shipped out next week. I am sorry about that.

Any question feel free to let me know

Cammy

τι να τους πεις η κοροιδια παει συννεφο

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να πιστεύω οτι ο mionbuy τελικά είναι τίμιος συγκριτικά με αυτά που διαβάζω και απο τα λεγόμενα γνωστά κινεζικά σάιτ, και απο την ιδια την umi.

Απαντήσεις άμεσες, αποστολή άμεση, δώρο η κούριερ (7-10 μέρες) πληρωμή μέσω paypal. Περιμένει κανένας να πάρει προσεχώς απο αυτό το σάιτ; εμένα έφυγε το δέμα στις 12/12

Link to comment
Share on other sites

Ή ίδια η umi, το ανέφερε ως απάτη, τι σε κάνει να πίστευεις ότι θα παραλάβεις; και δεύτερο λάθος....αν παραλάβεις κάτι τελικά θα το πληρώσεις και βαπορισιο λόγω της επιλογής αποστολής με courier......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω. Ο κινέζος είπε οτι το κινητό είναι απο την αντιπροσωπεία. Απλα έσπασε η συμφωνία (να τα πουλήσουν μονο στην Κίνα, όχι παραεξω.) η umi μετα από αυτό τους γύρισε την πλάτη και τους κάνει δυσφήμιση μέσω ...facebook! Σοβαρότητα εταιρίας μηδέν. Με συνοπτικές διαδικασίες θα είχε κατέβει το κινητό από το σάιτ του mionbuy να εισαι σίγουρος. Δεν είναι Ελλάδα οι νόμοι εκεί, να χρησιμοποιείς logo άλλης εταιρίας. Στο δικο μου το μυαλό, την μ@@@α την εκανε η umi και την πάτησε. Και σαν την απατημενη γκομενα βγάζει βρωμες δεξια-αριστερα. Στην τελική δεν είναι και samsung-lg κτλ απο μάρκα, οποτε αν πάρω ποιοτικό κινητό 8πυρηνο, με 2 για Ραμ, full hd amoled και 13 mp camera, ειτε είναι απο την umi ειτε είναι απο την mparmpa-mitsos μικρο το κακο για μενα. Εκανα καλό deal με λιγοτερο απο 150€ και κούριερ σε 10 μέρες μάξιμουμ.

Η μοναδική πιθανοτητα να ερθει άδειο το κουτί, αλλά μηδέν το ρίσκο όσο υπάρχει paypal και θα ξέρω σε μια βδομάδα. Και απο την στιγμη που μου δήλωσε οτι θα μου πληρώσει και τα μεταφορικά τα δικά μου είμαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Ή ίδια η umi, το ανέφερε ως απάτη, τι σε κάνει να πίστευεις ότι θα παραλάβεις; και δεύτερο λάθος....αν παραλάβεις κάτι τελικά θα το πληρώσεις και βαπορισιο λόγω της επιλογής αποστολής με courier......

Η ίδια η UMI κοροϊδεψε τους πάντες σχετικά με την ημέρα αποστολής των συσκευών, γιατί σου φαίνεται παράξενο να πρόλαβαν οι άνθρωποι της μιονμπαι να αγόρασουν μια παρτίδα και να την έδωσαν;;; Και επειδή την έδωσαν σε τιμή χαμηλή να τους κράζει τώρα η ΟΥΜΙ;;; Επίσης τυχαίο ότι σε μια μέρα όλοι σχεδόν οι προμηθευτές ανέβασαν την τιμή της συσκευής;;; Κάτι ακόμα, η ΟΥΜΙ που κράζει και καλά οτί είναι πολύ δύσκολο να πουλάει η ΜΙΟΝΜΠΑΙ στα 180ευρώ την συσκευή γιατί είναι πολύ πιο χαμηλά από το κόστος αγοράς, πως εξηγείται ότι το ΓΚΙΚΜΠΑΙΝΓΚ την πουλάει ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΑ 180(ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ) και ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ενώ όλοι οι άλλοι έχουν ανεβάσει...

Και τέλος γιατί είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν θα παραλάβει;;; Καλύτερα να μασάμε παρά να λέμε ότι θέλουμε... υπάρχει τρόπος αποστολής με κουριερ σε 5 μέρες εκτός ευρώπης και δεν πληρώνεις φράγκο στα λαμόγια τους εκτελωνιστές απλά δεν γίνεται να τον ξέρουν όλοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πραγματικά πιστεύεις Τώρα ότι έκαναν συμφωνία να πουλάν μόνο Κίνα και όχι παραεξω; Γιατί; και Γιατί δεν το είχαν στα συνεργαζόμενα μαγαζιά;

Τέλος πάντων, σε μερικές μέρες θα το διαπιστώσεις και εμείς μαζί το τι τελικά θα συμβεί

@geoland

Δεν είμαι σίγουρος ούτε για το δεν, ούτε για το θα .....

Πολύ ωραία όμως είναι όλα με το εν λόγω μαγαζί για να είναι αληθινά.......

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

To Mionbuy αλλαξε την εικονα της πωλησης του UMI,[ATTACH]54061[/ATTACH]

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Και πραγματικά πιστεύεις Τώρα ότι έκαναν συμφωνία να πουλάν μόνο Κίνα και όχι παραεξω; Γιατί; και Γιατί δεν το είχαν στα συνεργαζόμενα μαγαζιά;

Τέλος πάντων, σε μερικές μέρες θα το διαπιστώσεις και εμείς μαζί το τι τελικά θα συμβεί

@geoland

Δεν είμαι σίγουρος ούτε για το δεν, ούτε για το θα .....

Πολύ ωραία όμως είναι όλα με το εν λόγω μαγαζί για να είναι αληθινά.......

 

εμένα φίλε πάντως δεν θα μου φανεί καθόλου παράξενο το παιδί να το παραλάβει(άσχετα αν φάει χτύπο στο τελωνείο ή όχι) και να πάθουμε πλάκα, οι συμφωνίες σπάνε εύκολα και μετά ο ένας κράζει τον άλλο όπως γίνεται πάντα, προφανώς η συμφωνία ήταν με την ΜΙΟΝΜΠΑΙ μόνο να πουλήσει στην ΚΙΝΑ και όχι εξωτερικό και επειδή την έσπασε θα φάει κράξιμο... Θα φανεί βέβαια σύντομα μιας και άλλα παιδιά έχουν παραγγείλει από εκεί... Εγώ θα ενημερώσω αύριο το απόγευμα με το τι έκανα γιατί με τους κινέζους άκρη δεν βρήκα, υπάρχει ένας κινέζος που μίλησα μαζί του στο ΑΛΙ και το δίνει στα 200ευρώ με ταχυμεταφορά(ΚΙΝΑ προς Αγγλια και μετά ελλάδα) χωρίς τελωνεία αλλά όπως μου είπε λόγω των συνεχώς αυξανόμενων παραγγελιών δεν μπορεί να εγγυηθεί αποστολή εντός 24ώρου...

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι αύριο νομιζω παραλαμβάνει ένας συνφορουμιτης;

Θα σας πω και εγώ τα δικά μου όταν έρθει. Υπομονή. Δεν υπάρχει θέμα είχα δίκιο, είχες εσυ. Εγώ ψωνισα εξαρχής γνωρίζοντας το ρίσκο και τις δικλείδες ασφαλειας. Ή θα έχω κανει τρελό ντηλ (150€) ή θα ειμαι χωρίς 150€ για 1 μήνα. Ελπίζω να είναι ποιοτικο , γιατί και να μην μου ερθει, το ίδιο κινητό σκοπεύω να ξαναπαραγγειλω (απο άλλον πωλητή την επομένη φορά):lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...