Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στα παιδια.

Παρακολουθω εδω και καιρο το νημα στους xda απο τον χρηστη Arcatarc.

Εχει φτιαξει ενα πολυ ομορφο και λειτουργικοτατο rom.

Μεσα απο την recovery εσβησα τα παντα(cache,data,internal storage) πριν περασω την rom του.

Δεν εχω κανενα reboot εκει που ειχα αραια και που με τις εργοστασιακες.

Το σημα εφτιαξε παρα πολυ,τωρα δεν θα εχω σημα μονο εκει που δεν εχουν ολοι.

Η μπαταρια του επισης πολυ ικανοποιητικη.

Για οσους θελουν να δοκιμασουν.(Εχει και Ελληνικα)

http://forum.xda-developers.com/android/general/rom-arcatarcs-umi-zero-emumi-t3014306

 

Έβαλα και εγώ την emumi αλλά έχω ένα θέμα δεν μου αναγνωρίζει καμία Sim Tray εκεί που είχα λίγο σήμα τώρα δεν έχω καθόλου .Ότι και να προσπάθησα τίποτα.

Καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες παρελαβα και εγώ. Η παραγγελία έγινε στις 23/12 απο Aliexpress. Οι πρώτες εντυπώσεις ειναι καλές. Το κινητό ήρθε με την 3.01. Η οθόνη ειναι άψογη, το wifi καλό, το δοκίμασα σε λειτουργία με δύο sim και με μία sim και κάρτα sd και δούλευε κανονικά και στις δύο περιπτώσεις. Μέχρι στιγμής δεν είχα ουτε τυχαίες επανεκινήσεις ούτε και screenshots. Όσο αφορά για τα διάφορα προβλήματα που διαβάζω οτι παρουσιάστηκαν σε κάποιους το μόνο που παρατήρησα μέχρι στιγμής ειναι οτι χάραξε και τυς δύο κάρτες sim που του έβαλα, οι οποίες όμως λειτουργούν κανονικά και στο ίδιο αλλά και σε άλλα τηλέφωνα. Όσο αφορά στο gps δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σε πλοήγηση όμως στο google maps μου έδινε ακριβώς τις ίδιες ενδείξεις με ενα iphone 5 που τα ειχα δίπλα δίπλα. Εφαρμογή compass δεν ειχε προεγακτεστημένη στο τηλ. εάν κάποιος μπορεί να μου προτείνει καποια για να δοκιμάσω.

Σκέφτομαι να δω πως θα δουλεψει για λίγες ημέρες και να αναβαθμίσω στην 3.05

Link to comment
Share on other sites

απο τις μεγαλυτερες πατατες που εχω διαβασει εδω μεσα....τελικα η umi επιβεβαιωνει τις κακες φημες για το ονομα της...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ονομάζομαι Αλέξανδρος. Εχω ένα πρόβλημα με τη συσκευή μου umi zero. Εκει που έχει σήμα ξαφνικά το χάνει και μετα κανει search ξανά και το ξαναβρίσκει. Όχι όμως το σήμα του ιντερνετ το σήμα του τηλεφώνου. Δηλαδή εκεί που είναι όλα οκ μπορεί να με παίρνει ο άλλος και να λέει ότι το έχω κλειστό. Είναι ακριβώς το πρόβλημα που θα δείτε στο βίντεο και ανέβασε ένας έλληνας λογικά στο youtube.

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by alexael
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ονομάζομαι Αλέξανδρος. Εχω ένα πρόβλημα με τη συσκευή μου umi zero. Εκει που έχει σήμα ξαφνικά το χάνει και μετα κανει search ξανά και το ξαναβρίσκει. Όχι όμως το σήμα του ιντερνετ το σήμα του τηλεφώνου. Δηλαδή εκεί που είναι όλα οκ μπορεί να με παίρνει ο άλλος και να λέει ότι το έχω κλειστό. Είναι ακριβώς το πρόβλημα που θα δείτε στο βίντεο και ανέβασε ένας έλληνας λογικά στο youtube.

 

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

κατέβασε την εφαρμογή switch network type από μάρκετ, και μετά πήγαινε υπηρεσία 3g, ενεργοποιηση 3g, και επέλεξε απενεργοποίηση.... ίσως σου δουλεψει.... σαν απλό 2g δίκτυο..... τουλάχιστον θα έχεις σήμα.....

 

πάντως ρε παιδιά απορώ.... σε άλλον το γυαλί ξεκολλάει και πετάγεται κόλα,(αυτο μετα από λιγο καιρο θα ξεκολλήσει αρκετά και το δικό μου στο μπροστά τζάμι πάνω αριστερά άρχισε να ξεκολλάει πιο συχνά και πιο πολύ) σε άλλον χαράζει τις σιμ, και πάλι παρόλα αυτά είστε ευχαριστημένοι με το τηλέφωνο? τι να πω μάλλον δεν έχετε μεγάλες απαιτήσεις απο τα κινητά σας

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν θελουν να παραδεχτουν οτι εκαναν πατατα που αγορασαν το τηλεφωνο.Δεν ειναι απλο να παραδεχθεις οτι σε επιασαν κοροιδο οι κινεζοι(αναμεσα τους και εγω).

Εγω αλλο δεν καταλαβαινω,γιατι δεν τα στελνετε πισω οσοι εχετε προβληματα βρε παιδια???Τι περιμενετε να φτιαξουν μαγικα???

Μονο που καταστρεφει τις sim ειναι υπεραρκετος λογος(ΕΛΕΟΣ!!!!)Μονο με αυτον τον τροπο κατι κουτοπονηροι umiαδες θα παψουν να κοροιδευουν τον κοσμο.Αλλωστε πρεπει να ειναι το μοναδικο κινητο στον κοσμο που εβγαλε βλαβες σε ολα τα υποσυστηματα του.

Δειτε και κανα βιντεο στο youtube.Εγω παντως αυτο θα κανω εαν αναγκαστω να το παραλαβω.Θα βγαλω φωτο με την γρατσουνισμενη sim και θα το στειλω απο εκει που ηρθε.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ;ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΣΤΗΝ SD CARD ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΟΤΑ-UPDATE.ZIP ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΩ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ Η ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ;ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΣΤΗΝ SD CARD ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΟΤΑ-UPDATE.ZIP ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΩ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ Η ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

μενου-> σχετικα με το τηλεφωνο->ενημερωσεις συστηματος ->start update

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλα δεν θελουν να παραδεχτουν οτι εκαναν πατατα που αγορασαν το τηλεφωνο.Δεν ειναι απλο να παραδεχθεις οτι σε επιασαν κοροιδο οι κινεζοι(αναμεσα τους και εγω).

Εγω αλλο δεν καταλαβαινω,γιατι δεν τα στελνετε πισω οσοι εχετε προβληματα βρε παιδια???Τι περιμενετε να φτιαξουν μαγικα???

Μονο που καταστρεφει τις sim ειναι υπεραρκετος λογος(ΕΛΕΟΣ!!!!)Μονο με αυτον τον τροπο κατι κουτοπονηροι umiαδες θα παψουν να κοροιδευουν τον κοσμο.Αλλωστε πρεπει να ειναι το μοναδικο κινητο στον κοσμο που εβγαλε βλαβες σε ολα τα υποσυστηματα του.

Δειτε και κανα βιντεο στο youtube.Εγω παντως αυτο θα κανω εαν αναγκαστω να το παραλαβω.Θα βγαλω φωτο με την γρατσουνισμενη sim και θα το στειλω απο εκει που ηρθε.

 

και καλα θα κανεις αλλα γιατι αναφέρεσαι σε ολους εμας... σιγα και αν μας βγηκε πατατα μεγαλο θεμα πρωτη φορα θα ειναι?... τοσα και τοσα κινητα ΑΚΡΙΒΑ μας εβγαλαν προβληματα το umi με τα 170 ευρω θα μας κανει να κλαίμε? ασε ποσα τα σπασαμε απο ατυχηματακια, ποσα τα μπουγελωσαμε και ποσα μας εκλεψαν... μιλαμε για κινητα και αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα.Προσωπικα γιαυτο και δε ξαναδινω πανω απο 200 ευρω για κινητο και ας παιδεύομαι με τα φτηνα και τις ατέλειες τους

Link to comment
Share on other sites

και καλα θα κανεις αλλα γιατι αναφέρεσαι σε ολους εμας... σιγα και αν μας βγηκε πατατα μεγαλο θεμα πρωτη φορα θα ειναι?... τοσα και τοσα κινητα ΑΚΡΙΒΑ μας εβγαλαν προβληματα το umi με τα 170 ευρω θα μας κανει να κλαίμε? ασε ποσα τα σπασαμε απο ατυχηματακια, ποσα τα μπουγελωσαμε και ποσα μας εκλεψαν... μιλαμε για κινητα και αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα.Προσωπικα γιαυτο και δε ξαναδινω πανω απο 200 ευρω για κινητο και ας παιδεύομαι με τα φτηνα και τις ατέλειες τους

Αρχηγέ μου πολύ XL σε βρίσκω. Κινητό 170-200 ευρώ το θεωρείς φθηνό και δεν έχεις καμία απαίτηση απ αυτό? Εγώ έδωσα 65 για το δικό μου απαιτώντας να δουλεύει άψογα σε όλα (και το κάνει) και σύ έσκασες τα τριπλάσια και συμβιβάζεσαι με τραγικές αστοχίες που δε συμβαίνουν ούτε στους αθλιότερους κλώνους???

Link to comment
Share on other sites

 

και καλα θα κανεις αλλα γιατι αναφέρεσαι σε ολους εμας... σιγα και αν μας βγηκε πατατα μεγαλο θεμα πρωτη φορα θα ειναι?... τοσα και τοσα κινητα ΑΚΡΙΒΑ μας εβγαλαν προβληματα το umi με τα 170 ευρω θα μας κανει να κλαίμε? ασε ποσα τα σπασαμε απο ατυχηματακια, ποσα τα μπουγελωσαμε και ποσα μας εκλεψαν... μιλαμε για κινητα και αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα.Προσωπικα γιαυτο και δε ξαναδινω πανω απο 200 ευρω για κινητο και ας παιδεύομαι με τα φτηνα και τις ατέλειες τους

Γιατι να δινεις δηλαδη 200 ευρω καθε φορα και δεν παιρνεις ενα ελληνικο ακριβο να το εχεις και αν πάθει κατι να στο αλλάξουν εντός εγγυησης? Απο την αλλη αν το πετάς απο εδω και απο εκει και δε το προσεχεις ενταξει παω πασο. Λογικό ειναι και να το σπασεις και να το βρεξεις και να στο κλέψουν

 

Στα κινεζικα τα φτηνα δεν αξιζει να το επιστρέψεις για φτιαξιμο. Μονο τα εξοδα και η τεράστια αναμονη να το περιμενεις φτάνει.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ μου πολύ XL σε βρίσκω. Κινητό 170-200 ευρώ το θεωρείς φθηνό και δεν έχεις καμία απαίτηση απ αυτό? Εγώ έδωσα 65 για το δικό μου απαιτώντας να δουλεύει άψογα σε όλα (και το κάνει) και σύ έσκασες τα τριπλάσια και συμβιβάζεσαι με τραγικές αστοχίες που δε συμβαίνουν ούτε στους αθλιότερους κλώνους???

 

+1

Συμφωνώ απόλυτα.

Βέβαια δεν κάνουμε κουμάντο στην τσέπη κανενός,για να μην παρεξηγούμαστε :)

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δε συμβιβαστηκα σε τιποτα παρα μονο στο θεμα της ελαφρως ξεκολλημενης οθονης οταν το παρελαβα. Λογικα το κινητο που εχω στα χερια μου ειναι μεγαλυτερης αξιας απο τη τιμη που το αγορασα. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Να δουμε βεβαια στο μελλον ποσα θα μας βγαλει :)
Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρηθει οτι πρεπει να σβηστει κανενα προβλημα αλλα αν ενδιαφερει καποιον το πουλαω και ειναι χωρις κανενα απολυτος προβλημα ( ειναι απο την καλη παρτιδα φαινεται):)
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 03-02-2015 07:46 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 03-02-2015 07:46 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 06-02-2015 12:29 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ

μπορω να υπολογιζω οτι σε ενα 10ημερο θα το εχω στα χερια μου ?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Δες εδώ

Μέσα στην άλλη εβδομάδα λογικά παραλαμβάνεις.

Με το καλό!

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 03-02-2015 07:46 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 03-02-2015 07:46 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 06-02-2015 12:29 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ

μπορω να υπολογιζω οτι σε ενα 10ημερο θα το εχω στα χερια μου ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω με τι παρτίδες κινητών έχετε μπλέξει αλλά το δικό μου που έχει έρθει εδώ και μια βδομάδα από aliexpress είναι άριστο. Ούτε reboot ούτε γυαλιά που ξεκολλάνε ούτε φουσκωμένες μπαταρίες. Ρε παιδιά μήπως βγάλανε στην αγορά και beta εκδόσεις?
Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα ας περάσει λίγος καιρός, (κανάς μήνας) και μετά όσοι δεν έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα γενικά να γράψουν εδώ. ίσως στις νέες παρτίδες να το προσέξανε καλύτερα στην κατασκευή του.

 

Οριστε φωτογραφιες με βιδες που λειπουν απο τι συσκευή. Τις κυκλωσα

http://i57.tinypic.com/24n4707.jpg

 

http://i61.tinypic.com/209skjp.jpg

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δε συμβιβαστηκα σε τιποτα παρα μονο στο θεμα της ελαφρως ξεκολλημενης οθονης οταν το παρελαβα. Λογικα το κινητο που εχω στα χερια μου ειναι μεγαλυτερης αξιας απο τη τιμη που το αγορασα. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Να δουμε βεβαια στο μελλον ποσα θα μας βγαλει :)

 

αυτο ας πουμε ειναι αποδεκτο??? εγω το θεωρω απαραδεκτο ειτε κανει 50€ ειτε 500€ να ξεκολαει η οθονη!

 

απ τη μια βαλαν gorilla glass μπρος πισω, απ την αλλη δε μπορουν να κολλησουν σωστα το τζαμακι στην οθονη, σορρυ αλλα γελανε και οι πετρες.

 

 

 

 

 

 

για το φιλο που ανοιξε το τηλεφωνο μαλλον ειναι καποιο απο επισκευη, δεν εξηγειται αλλιως. Να ξεχασαν ιο κινεζοι να το βιδωσουν?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να κάναν οικονομία στις βίδες........:lol:

σου λέει ο κινέζος: ας το κολλήσω έτσι σιγά μη το ανοίξει ο άλλος......

 

αν πάτε στο θέμα umiofficial στο facebook και δείτε τις δημοσιεύσεις και τα παράπονα του κόσμου θα γελάσετε....

 

παραθέτω μία απάντηση της UMI σε ένα σχόλιο (χθεσινό)

I have a problem with my Umi Zero, when the battery have 60% this shutdown, if I connect it for charge then the battery status are 15-20%... I have the 3.05 ROM.. what can I do?

UMI: Wait for new update.

(δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πχ ελλατωματική μπαταρία το software φταιει....:rolleyes:)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

αυτο ας πουμε ειναι αποδεκτο??? εγω το θεωρω απαραδεκτο ειτε κανει 50€ ειτε 500€ να ξεκολαει η οθονη!

 

απ τη μια βαλαν gorilla glass μπρος πισω, απ την αλλη δε μπορουν να κολλησουν σωστα το τζαμακι στην οθονη, σορρυ αλλα γελανε και οι πετρες.

 

 

 

 

 

 

για το φιλο που ανοιξε το τηλεφωνο μαλλον ειναι καποιο απο επισκευη, δεν εξηγειται αλλιως. Να ξεχασαν ιο κινεζοι να το βιδωσουν?

 

Καθολου αποδεκτο δεν ειναι, αμα υπήρχε αντιπρόσωπος πα πηγενα να το αλλάξουν στην εγγυηση αλλα να το στείλω πισω στη κινα μετα απο 1μιση μηνα αναμονη και να ξαναμεινω χωρις κινητο προτειμω να το κρατησω και ελπιζω να μη μου βγαλει προβληματα. Γιατι πρεπει να απολογούμαι για την umi και για τις επιλογες μου δε καταλαβα. Αμα ηξερα οτι θα εβγαζε πολλα προβληματικα κοματια δε θα το αγοραζα. Τωρα ομως το πηρα και δε θα κλαιω στα φορα σιγα ενα κινητο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Το έχω σχεδόν ένα μήνα. Ενώ έχει άψογη οθόνη, πολύ γρήγορο, νορμάλ θερμοκρασίες, άψογη διαχείριση μνήμης κλπ,

 

Είχα εξ'αρχής πρόβλημα στη σιμ στη θέση νούμερο 2, παρ'όλο που αγόρασα καινούριες σιμ γιατί οι παλιές μου ήταν μεγάλου μεγέθους. Μίλησα με την umi στο facebook. Πραγματικά αυτός που χειρίζεται το account στο facebook είναι ΠΟΛΥ εξυπηρετικός, απαντάει σε όλα σχεδόν τα μηνύματα, δίνει συμβουλές κλπ. Μου πρότεινε μια πατέντα με βερνίκι νυχιών στο sim tray για να πατήσει η 2η κάρτα σιμ... Δε με ενδιέφερε να κάνω μια μικρή πατέντα, εξ'άλλου 'ημουν πολύ ευχαριστημένος με το τηλέφωνο. Παρ'όλα αυτά η σιμ 2 ποτέ δε δούλεψε.

 

Επίσης γρατζουνισε εξάρχής τις κάρτες σιμ... πολύ... τις άλλαξα 2 φορές!! Τέλος, παρατήρησα και 'γω ακριβώς πάνω αριστερά στην οθόνη ένα αμυδρό ξεκόλλημα. Δεν επηρέαζε καθόλου τη λειτουργία ούτε φαινόταν, απλά όταν το πίεζες με το χέρι το αισθανόσουν ανεπαίσθητα.

 

Η συσκευή μου ήταν από τις πρώτες συσκευές παραγωγής, όμως ήταν κανονικό μοντέλο με τη διχρωμία στο φλας της καμερας και όχι τα πρωτότυπα που ελάχιστοι έλαβαν στα χέρια τους (άλλο απαράδεκτο και αυτό).

 

Πραγματικά με έχει εντυπωσιάσει η εξυπηρέτηση του κινέζου στο facebook, αλλά όπως όλοι έχουμε αντιληφθεί, δυστυχώς κάποια σημεία του τηλεφώνου δεν ήταν τόσο προσεγμένα (προβλήματα με σιμ σε πολλούς, με ξεκολλήματα οθόνης που το έχω δει και στο FB και εδώ, καθώς και software based προβλήματα... κρίμα γιατί αν η συσκευή αυτή δούλευε σωστά.... θα έπαιρνα και δεύτερη έτσι για το γουστάρω πολύ....)

 

Δεν ξέρω αν αυτά τα βελτίωσαν ή θα τα βελτιώσουν στη συνέχεια της παραγωγής, (λογικά θα το κάνουν γιατί τα προβλήματα ήταν όντως πολλά). Προσωπικά το έστειλα πίσω στην tinydeal και μέχρι να φτάσει σκέφτομαι αν θα ζητήσω το χρηματικό ποσό ή θα ξαναπάρω το ίδιο. Αν δεν υπήρχαν αυτά τα προβλήματα, η συσκευή πραγματικά είναι απίστευτη.

 

Τέλος, μόνο η κάμερα δε μου άρεσε ιδιαίτερα. Αργή απόκριση στην οθόνη και μέτριες προς καλές φωτογραφίες...

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έστειλες πίσω μήπως μπορείς να μου πεις με τις επιστροφές τι παίζει ακριβώς; Θα σου γίνει πλήρη επιστροφή των χρημάτων ή θα πάρεις κάτι άλλο στην ίδια αξία; Πόσο πληρώνεις για να το στείλεις πίσω;
Link to comment
Share on other sites

Αφού διαπιστώσεις προβλήματα, επικοινωνείς με το μαγαζί που το πήρες (π.χ. tinydeal), και περνάνε κάποιες μέρες που τους εξηγείς που είναι το πρόβλημα, τους στέλνεις φωτογραφίες και βίντεο σχετικά με αυτό αν σου ζητήσουν. Μετά αφού καταφέρεις και συνεννοηθείς (γιατί θέλει και χρόνο να σου απαντήσουν με τις αυτοματοποιημένες απαντήσεις κλπ), σου στελνουν τα στοιχεία που θα το στείλεις, διευθύνσεις κλπ. Μου είπαν να γράψω gift και 50 δολλάρια κόστος απ'έξω (σε ένα ειδικό χαρτάκι που σου το δίνουν τα ελτα). Έστειλα λοιπόν την πλήρη συσκευασία πίσω, με τα πάντα μέσα κομπλέ. Το κόστος να το στείλω πήγε 16 ευρώ (το υπολόγισε με βάρος) με απλό ταχυδρομείο αλλά συστημένο (με tracking number).

 

Θα δω πως θα πράξω, αναλόγως.. αν θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω ή θα πάρω το ίδιο ή κάτι άλλο..... έχω επικοινωνήσει με umi να μου διασφαλίσουν ότι στην γραμμή παραγωγής έλαβαν υπ'όψιν τους τα προβλήματα με τις σιμ και τα ξεκολλήματα... θα δείξει... κρίμα πάντως γιατί στις λεπτομέρειες το έχασε η umi, ενώ η αρχική ιδέα τα έσπαγε...

Edited by onireum
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες, σε εσας που λετε οτι σας ξεκολλησε η οθονη, δεν ειναι ετσι. Η οθονη ΔΕΝ ειναι κολλημενη, κρατιεται με βιδες μαζι με την μητρικη και το σασι, απλα λοιπουν βιδες οποτε φευγει απο την θεση της. Ανοιξτε το και θα δειτε!!!! :)
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...