Jump to content

[Ρολόι] Motorola 360


blade_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται όχι. Δεν έχει κανένα νόημα.

 

Για εμένα έχει.Δεν μπορώ τη μαύρη οθόνη.

Εγώ το έχω κλειστό γιατί υπάρχουν αναφορές για burn-in στην οθόνη από το ambient mode.

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 647
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για εμένα έχει.Δεν μπορώ τη μαύρη οθόνη.

Εγώ το έχω κλειστό γιατί υπάρχουν αναφορές για burn-in στην οθόνη από το ambient mode.

 

Αν κάνει burn in θα το πάρουν πίσω και θα το αλλλάξουν :ninja:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κλειστό γιατί υπάρχουν αναφορές για burn-in στην οθόνη από το ambient mode.

 

Αν κάνει burn in θα το πάρουν πίσω και θα το αλλλάξουν :ninja:

Αντώνη εντυπώσεις θα δώσεις? Πάμε για καφέ αν είναι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει burn in θα το πάρουν πίσω και θα το αλλλάξουν :ninja:

Αντώνη εντυπώσεις θα δώσεις? Πάμε για καφέ αν είναι

 

Εννοείται , να παραλάβω πρώτα.....:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη εντυπώσεις θα δώσεις? Πάμε για καφέ αν είναι

 

Εννοείται , να παραλάβω πρώτα.....:)

Νόμιζα ότι το πήρες ρε συ. Έτσι κατάλαβα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει από eshop και το περιμένω. Σε μαύρο χρώμα τελικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει από eshop και το περιμένω. Σε μαύρο χρώμα τελικά.

Καλά έκανες. Κατά τη γνώμη μου

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Edited : shuffle, ανημενουμε ελληνικό review! :p Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα ήδη είναι εξαιρετικό. Είχα και το Galaxy Gear και το Pebble. Το Moto 360 δεν συγκρίνεται. Η μπαταρία που τόσο έχει κατηγορηθεί δεν έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα. Συγκεκριμένα βγάζει άνετα μια μερα και το καλό είναι ότι φορτίζει απίστευτα γρήγορα. Επειδή εγώ το θέλω το βράδυ ανοιχτό και φορεμένο για να παρακολουθεί τον ύπνο, το φορτίζω το μεσημέρι κατά τη διάρκεια του φαγητού.

Είναι πολύ εύκολο στη χρήση και φαντάζομαι όταν το google now υποστηρίξει ελληνικά θα απογειωθεί.

Όπως μπορείτε να δείτε και στη φωτογραφία μπορείς να έχεις ό,τι face θες. Όλοι οι δείκτες στη φωτό είναι λειτουργικοί. Έχει ένα Tag Heuer γλυτώνοντας γύρω στις 4000€:)

 

πανεμορφο.με την πρωτη ευκαιρια θα το χτυπησω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος εδώ και 5 ημέρες (του moto 360),

Το έχω λιώσει... Αποτελέσματα 1ης εβδομάδας με σειρά σημαντικότητας για εμένα:

 

1) Δεν ντρέπομαι να το φοράω και μάλιστα αντικαθιστά άνετα fashions καθημερινά ρολογάκια (50€-350€).

 

2) Μπαταρία κρατάει... όσο το πειράζεις!

Εξηγούμε, προσωπικά του έχω περάσει τον Wear Mini Launcher και διάφορες εφαρμογούλες (μέχρι και παιχνιδάκι έβαλα για λίγο) οπότε το χρησιμοποίησα ως υποκατάστατο του κινητού μου (όσο είναι εφικτό αυτό). Με αυτή την χρήση πρέπει να μου άντεξε από 85% σε 15% περίπου 2,5 ώρες. Τραγικό θα πει κάποιος... Θα συμφωνούσα αν μιλούσαμε για κινητό!

Σε χρήση ρολογιού δηλαδή: Ρολόι!, notification center, χειρισμός του music player, διάβασμα whatsapp και e-mails, remote button για την κάμερα του κινητού μου (οκ ξέρω εφετζίδικο... ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΤΟ ΚΑΝΑ! :p ), έβγαλε άνετα 8 ώρες στο χέρι μου χωρίς κάποιο ειδικό Mode κλπ.

Συνοπτικά έχουμε 2 ωρίτσες αν το λιώσεις - 8 αν το χρησιμοποιήσεις νορμάλ, το εντυπωσιακό όμως το άφησα για το τέλος... φορτίζει γρήγορα :blink: πραγματικά γρήγορα, αρκεί να πω πως 10 λεπτά σε USB θύρα(!) αρκούν για να του δώσουν περί τα 35%... στον φορτιστή τοίχου που δίνουν, με 20 λεπτά είσαι έτοιμος για άλλες 8 ώρες χρήσης.

Σίγουρα θα μπορούσε και καλύτερα αλλά μιλάμε για μια από τις πρώτες εφαρμογές σε Smartwatch όπερ σημαίνει του χρόνου τέτοια εποχή θα βγάζουμε 2 ημέρες συνεχούς χρήσης.

 

3) Android wear: update, update, update... έχει πολύ δρόμο μπροστά του αλλά ξεκινάει με πολύ δυνατές βάσεις και πηγαίνει σφαίρα προς τα εμπρός. Είναι ακόμα λίγο laggy αλλά μην θυμηθούμε το HTC Dream. Μου αρέσει γενικά και ίσως απλουστεύσει και το android των κινητών μας στο μέλλον.

 

4) Οθόνη: Ναι θα μπορούσε να γίνει πάρα πολύ καλύτερη, κάτω από τον ήλιο (χειμώνας όμως) δεν με προβληματίζει αλλά το ppi της είναι ιδιαίτερα φτωχό (το κινητό μου είναι το htc one m8 που οκ δεν είναι και το τέρας των ppi).

 

5) Λουράκι, έχω την έκδοση με το καφετί δερμάτινο κλπ κλπ. Οκ καλό αλλά νομίζω πως θα σχιστεί κάθε φορά που το βάζω-βγάζω (ιδέα μου ίσως). Περιμένω το μπρασελέ.

 

Αυτά από εμένα, προφανώς όλα είναι από την ΔΙΚΗ μου ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ γραμμένα και σύμφωνα με τις δικές μου απαιτήσεις. :D

 

Πάμε γρήγορα να κάνουμε θέμα με προτεινόμενες εφαρμογές wear γιατί είναι λίγο μπάχαλο στο https://play.google.com/ :O

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Στο ambient mode γιατί μου κλείνει η οθόνη βρε παιδιά;.Δεν έπρεπε να είναι μονίμως ανοικτή έστω dim;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμια πρόταση για έξτρα charging wireless pad για το ΜΟΤΟ 360 ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο φορτιστη θες δηλαδή;

Παρήγγειλα ήδη αυτόν\

http://www.e-shop.gr/forever-wireless-charger-base-white-p-TEL.017925.Θα ενημερώσω αν κάνει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ήδη αυτόν\

http://www.e-shop.gr/forever-wireless-charger-base-white-p-TEL.017925.Θα ενημερώσω αν κάνει.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται να ενημερώσω ότι ο φορτιστής δουλεύει μια χαρά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση του Motorola connect με νέα faces, τα οποία είναι αρκετά καλά μπορώ να πω. Όσο για εφαρμογές, προτεινω wear internet browser ο οποίος δουλεύει αρκετά καλά, quick sms με το οποίο φτιαχνεις πρότυπα μηνυμάτων και τα στελνεις απευθείας από το ρολόι, faces για να αλλαζεις προσόψεις στο ρολόι, hand dialer για να ξεκινάς κλήσεις από το ρολόι, και swipify για να έχεις ένα μικρό launcher εφαρμογών στο ρολόι. Αυτά για αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές μου είπαν .Πολύ ωραίο το ρολόι.

Είναι το καινούριο της APPLE ;:lol::p:X

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ το ρολόι. Ωραίο μεν, δεν θεωρώ πως έχει μεγάλη χρησιμότητα όμως.

Θα συμφωνήσω. Η μόνη χρήση που βλέπω είναι στα fitness και εκεί πρέπει να κάνεις και την αντίστοιχη δραστηριότητα για να σου προσφέρει κάτι. Δηλαδή να έχεις μια καθημερινή ρουτίνα και να παρακολουθείς πως εξελίσσεται.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για να πω ότι το swipify launcher έχει και επιλογή για οθόνη always on (φαντάζομαι θα ενδιαφέρει πολλούς) αλλά η μπαταρία κρατάει δεν κρατάει κανένα πενταωρο!!

 

Μπείτε και στο facerepo.com να δείτε τι faces έχουν βγει για το 360..

Edited by michpan
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για να πω ότι το swipify launcher έχει και επιλογή για οθόνη always on (φαντάζομαι θα ενδιαφέρει πολλούς) αλλά η μπαταρία κρατάει δεν κρατάει κανένα πενταωρο!!

 

Μπείτε και στο facerepo.com να δείτε τι faces έχουν βγει για το 360..

Τόσο κρατάει και του gear με την οθόνη always on.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επανέρχομαι για να πω ότι το swipify launcher έχει και επιλογή για οθόνη always on (φαντάζομαι θα ενδιαφέρει πολλούς) αλλά η μπαταρία κρατάει δεν κρατάει κανένα πενταωρο!!

 

Μπείτε και στο facerepo.com να δείτε τι faces έχουν βγει για το 360..

 

Που θα βρουμε ωραια Faces ;; Πειτε τιποτα,παραλαμβανω αυριο..

............:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το Ok Google που εμφανιζεται σε καθε αναμα της οθονης πως παιρνει ποδι;

Μην αρχισουμε τα ρουταρισματα τωρα :)

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...