Jump to content

[Ρολόι] Motorola 360


blade_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγ. Εχω ενα 360 και από τις 8 το πρωί μέχρι τώρα στις 10 το βράδυ με νορμάλ χρήση λίγα μαιλ δύο τρία μηνύματα και 2 note k reminder έχει 33%.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 647
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορειτε να μου πειτε ποσο κραταει η μπαταρια του σε σταντ μπαι πραγματικες ωρες? Πηρε ενας φιλος μου ενα αλλο ρολοι (Α29) με 350mah μπαταρια και μου ειπε οτι σε σταντ μπαι η μπαταρια του κραταει 30-35 ωρες, ενω κανονικα διαφημιζει 150 ωρες σε σταντ μπαι.

Ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

Το δικο μου δοκιμασμενο σε καθαρο σταντ μπαι μου εβγαλε 26 ωρες. Σε κανονικη χρηση βγαζει 15 -16 ωρες. Η μπαταρια του ειναι σε γενικες γραμμες απαραδεκτη. Θελει πολυ προσεκτικη χρηση. Το μονο καλο οτι φορτιζει γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε ποσο κραταει η μπαταρια του σε σταντ μπαι πραγματικες ωρες? Πηρε ενας φιλος μου ενα αλλο ρολοι (Α29) με 350mah μπαταρια και μου ειπε οτι σε σταντ μπαι η μπαταρια του κραταει 30-35 ωρες, ενω κανονικα διαφημιζει 150 ωρες σε σταντ μπαι.

Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Όπως έχω πει μου κρατάει 24 ώρες, νορμάλ χρίση αλλά το wifi κλειστό.

 

Σχετικά με την διάρκεια της μπαταρίας έχω να πω:

Το έβγαλα από την φόρτιση στις 12 το βράδυ, πήγα για ύπνο ξυπνώντας στις 0530 για δουλεία.

Στις 1345 το μεσημέρι ήταν 50%. Έχω λάβει μέχρι τότε 15 ειδοποιήσεις και τρεις κλήσεις.Θα επανέλθω όταν η μπαταρία φτάσει 15% για τα νεότερα...

 

Edit 1: Στις 1625 η μπαταρία είναι 30% με άλλες 4 κλήσεις από την προηγούμενη μέτρηση.

Edit 2: Στις 1725 η μπαταρία είναι στο 15% με 5 ειδοποιήσεις ακόμα. Αυτά προς το παρόν.

Edited by zxr
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε-ήρθε σήμερα το update για το ρολόι μας! Τώρα μόλις το έβαλα, οπότε για την ώρα δεν έχω άποψη. Διάβασα θετικά, ελπίζω να είναι όντως έτσι! Προστέθηκε και μία λειτουργία που απενεργοποιεί εφαρμογές που τρέχουν στο background όσο βρίσκεται σε αναμονή, με εκτιμώμενο αποτέλεσμα τη βελτίωση της απόδοσης της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε update?

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά είδα ραγισμα από πίσω.Αν το στείλω αντιπροσωπεία θα μου το αλλάξουν? Αγορασμένο από Γερμανό.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε update?

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά είδα ραγισμα από πίσω.Αν το στείλω αντιπροσωπεία θα μου το αλλάξουν? Αγορασμένο από Γερμανό.

 

Εξαρτάται πως το έκανες το ράγισμα. Σου έπεσε; Γιατί έτσι δεν είσαι σε εγγύηση.

Lenovo Vibe Z2 Pro / LG G3 32gb / Huawei Ascend Mate 7 / Sony Xperia Z3
Link to comment
Share on other sites

Οχι.Είναι στο γνωστό σημείο που το παθαίνουν όλα.

 

Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να πεις? Το παθαίνουν όλα?

Edit: Οκ έμαθα τι "παίζει". Προσωπικά θα δω πόσο θα καθυστερήσει η τυχόν επισκευή και αν είναι μεγάλο το διάστημα θα το στεγανοποιήσω μόνος μου...

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πως λες να το στεγανοποιησεις?

Με την αναβάθμιση το παίζει?εμένα έχει 5.1.1 και δε μου βγάζει άλλη.

Ειναι λέει μια κόλα δύο στοιχείων arandit λέγεται όπου θα ρίξω λίγο εκεί που έχει αρχίσει η ρωγμή ώστε να στεγανοποιηθεί και να σταματήσει. Ρώτησα ρολογά είναι ιδανική για την περίπτωση μας.

Σχετικά με την αναβάθμιση τώρα όταν το φορτίσω πάνω από 80% θα το δω τι γίνεται γιατί τώρα δεν με αφήνει γιατι τώρα μου λέει :"charge your watch to receive update"...

 

Εχει λάβει άλλος το update?

Edited by zxr
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχει λάβει άλλος το update?

 

 

Ναι και σε εμένα το δείχνει το update που το χρησιμοποιώ με iOS και το έβαλα να φορτίσει για να το περασω

 

Περίεργο. Πήγα να το περασω και μου κολλούσε το downloading σε ενα σημείο. Του εκανα factory reset (έτσι κατάφερα να περασω το προηγούμενο update) και τώρα δε μου βγάζει το update. Ειναι ακομα στην 5.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα το δείχνει το update που το χρησιμοποιώ με iOS και το έβαλα να φορτίσει για να το περασω

 

Εγω τίποτα ακόμα. δεν ξέρω γιατί...

Edit:Έβγαλα το bluetooth και έμεινα με το wifi, μετά πήγα στα settings του ρολογιού (about, system update ) και τώρα μου δείχνει ότι κάνει downloading περιμένω να δω τι θα γίνει...

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα δεν μου βγαζει αναβαθμιση ...

βεβαια δεν εχω βαλει την τελευταια εκδοση android wear στο κινητο, μπορει να φταιει κι αυτο.

 

GL

Link to comment
Share on other sites

Παντως σαν πρωτη εντυπωση μετα την αναβαθμιση φαινεται η πλοηγηση αναμεσα στα μενου να ειναι πιο ομαλη.
Link to comment
Share on other sites

Παντως σαν πρωτη εντυπωση μετα την αναβαθμιση φαινεται η πλοηγηση αναμεσα στα μενου να ειναι πιο ομαλη.

 

Αδελφέ καλημέρα.

Πότε σου ήρθε η αναβάθμιση? Έκανες κάτι ιδιαίτερο για να έρθει? Ειχες wifi ανοικτό στο ρολόι?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω 5.1.1 και από τις ρυθμίσεις του κινητού δε μου βγαζει αναβάθμιση.υπάρχει άλλος τρόπος να το τσεκάρω?
Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ καλημέρα.

Πότε σου ήρθε η αναβάθμιση? Έκανες κάτι ιδιαίτερο για να έρθει? Ειχες wifi ανοικτό στο ρολόι?

 

Χθες μου ηρθε η αναβαθμιση. Ναι ειχα στο ρολοι ανοιχτο το wifi. Μονο του ξεκινησε το κατέβασμα της αναβαθμισης χωρις να κανω κατι εγω. Οταν μπηκα μεσα στο system updates για να δω κ εγω για την αναβαθμιση ειχς σχεδον τελειωσει το κατεβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε αυτό αν δεν έχει έρθει η αναβάθμιση.. Δεν είναι δικό μου...

------------

 

1.Watch battery was above 80%

2.Andoid wear (forget watch) clear cache

3.Factory reset Moto 360

4.Pair with phone

5.When it starts to sync (ex: 1/16) hold watch button till you fill vibration.

6.Go to about>update & download will start

7.Let the sync finish.

8.After it is done (the syncing) go and configure(turn on wifi on watch, select wifi network.)

9.After the watch connected to wifi, you have to disable bluetooth from phone.

10. Check if the update , the download is working if not tick "try again" and wait!

--------------

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε αυτό αν δεν έχει έρθει η αναβάθμιση.. Δεν είναι δικό μου...

------------

 

1.Watch battery was above 80%

2.Andoid wear (forget watch) clear cache

3.Factory reset Moto 360

4.Pair with phone

5.When it starts to sync (ex: 1/16) hold watch button till you fill vibration.

6.Go to about>update & download will start

7.Let the sync finish.

8.After it is done (the syncing) go and configure(turn on wifi on watch, select wifi network.)

9.After the watch connected to wifi, you have to disable bluetooth from phone.

10. Check if the update , the download is working if not tick "try again" and wait!

--------------

 

Σε εμένα δεν πέτυχε... Θα περιμένω και αν έρθει ήρθε.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόνο του την κατέβασε, δε συνδέομαι ποτέ με WiFi.. Μπήκα κι εγώ να δω για updates και την είχε κατεβάσει.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόνο του την κατέβασε, δε συνδέομαι ποτέ με WiFi.. Μπήκα κι εγώ να δω για updates και την είχε κατεβάσει.

 

Ποια έκδοση Android wear εχεις στο κινητό?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μερες τωρα μου εχει ερθει η 6 χωρις wifi μονο bluetooth! Εχω να παρατηρησω οτι η μπαταρια ειναι στα ιδια επιπεδα! Το 6 φαινετε λιγο lagαρει με πολυπλοκα watchfaces και να προκαλει ακομα και συχνες αποσυνδεσεις! Για παραδειγμα ειχα ενα watchface του division και η μπαταρια εννοειται οτι ξεζουμιζοταν αλλα ειχα ακομα και συχνες αποσυνδεσεις! Εβαλα ενα απλο watchface του deadpool και ολα πηγαινουν ρολοι! Εννοειται οτι με τα watchface της moto θα ειναι καλυτερα! Με 5.1.1 ηταν το ρολογακι στρωτο!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μερες τωρα μου εχει ερθει η 6 χωρις wifi μονο bluetooth! Εχω να παρατηρησω οτι η μπαταρια ειναι στα ιδια επιπεδα! Το 6 φαινετε λιγο lagαρει με πολυπλοκα watchfaces και να προκαλει ακομα και συχνες αποσυνδεσεις! Για παραδειγμα ειχα ενα watchface του division και η μπαταρια εννοειται οτι ξεζουμιζοταν αλλα ειχα ακομα και συχνες αποσυνδεσεις! Εβαλα ενα απλο watchface του deadpool και ολα πηγαινουν ρολοι! Εννοειται οτι με τα watchface της moto θα ειναι καλυτερα! Με 5.1.1 ηταν το ρολογακι στρωτο!

 

Παντου διάβασα στο εξωτερικο οτι είναι καλύτερα με την 6, αλλά από αυτά που λες μονο έτσι δεν είναι. Μήπως δεν τραβάει πλέον το 360 τόσο καιρό μετά από την πρώτη κυκ΄λοφορία του βρε παιδιά;

regged - always
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμενα παιδες φαίνεται οτι δουλευει καλυτερα.. Δε ξερω μηπως παιζει ρολο οτι δε το έχω φορτωμενο με πολλες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...