Jump to content

[Ρολόι] Motorola 360


blade_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα τιποτα φιλε και παλιοτερη εκδοση κατεβασα και δεν εγινε τιποτα μαλλων εχει προβλημα η εφαρμογη για g4:(
Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 647
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω για το ενδιαφέρων σου και την άμεση εξυπηρέτηση φίλε μου αλλά το πρόβλημα τελικά ήταν του τηλεφώνου το έκανα factory reset και όλα πλέον δουλεύουν ρολόι.....σε ευχαριστώ και πάλι!

Το ρολοι είναι κόσμημα:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Απο χθες κατοχος κ εγω του ρολογιου. Ποια εκδοση εχει βγει τωρα? Η 5.1.1.? Εμενα ειναι ατην 5.0.1. και δε μου βγαζει καποια ειδοποιηση για ενημερωση. Επισης δε μου βγαζει ειδοποιησεις. Μου ερχονται μηνυνατα στο κινητο κ το ρολοι δε δειχνει τπτ. Εχω δωσει προσβαση στο android wear αλλα τπτ. Γενικα καπως μ'εχει μπερδεψει κ εχω ψιλοαπογοητευτει. Επιδης πως μπορω να βλεπω τα βηματα που κανω? Με το google fit??Διαβασα ολες τις σελιδες του νηματος αλλα δε μπορω να βγαλω ακρη ακομα...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πάνε στα settings στο about και πάνε κατω κάτω και κάνε update το motorola connent να κατεβάσεις που χρειάζεται...από play store

Μάλλων δεν το συχρόνισες σωστά με το android wear γι αυτό δεν σου έρχονται ειδοποιήσεις....κάνε ένα φορμάτ το ρολόι και ξεκινα τη διαδικασία από την αρχή εμένα δουλεύει άψογα και έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις είναι όλα τα λεφτά το ρολόι μην απογοητεύεσαι με τη μια...:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Θα κοιταξω να το ξανασεταρω κ βλεπουμε...

 

Εκανα παλι την διαδικασια και τπτ παλι...ερχονται οι ειδοποιησεις αλλα το ρολοι τρωει απιστευτο κολλημα. Πολλες φορες οταν το ανοιγω πηγαινει κατευθειαν στο ok google και αν κανω πισω μου δειχνει μαυρη οθονη. Επισης δε μου βγαζει καμια αναβαθμιση. Τελος μεσα σε 15 λεπτα η μπαταρια πηγε στο 70%... Μαλλον παει για πουλημα. Ειχα συνηθισει στο pebble και τωρα μου κακοφαινεται.

Edited by DjHoya
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλαράκι εμένα μου δουλεύει άψογα συχρονίζει τέλεια και δεν χάνω ούτε μια ειδοποίηση η μπαταρία μόλις κάνεις το update σε 5.1.1 πάει πολύ κορυφή δες κανένα βίντεο στο youtube πως σεταρετε μήπως κάνεις κάτι λάθος
Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλαράκι εμένα μου δουλεύει άψογα συχρονίζει τέλεια και δεν χάνω ούτε μια ειδοποίηση η μπαταρία μόλις κάνεις το update σε 5.1.1 πάει πολύ κορυφή δες κανένα βίντεο στο youtube πως σεταρετε μήπως κάνεις κάτι λάθος

 

Τελικα μετα απο ποση ωρα καταφερα κ του εκανα την αναβαθμιση. Προς το παρον δειχνει να τα πηγαινει καλα... σ'ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η αληθεια ειναι οτι τα σκαλωματα τα τρωει! Σιγα σιγα το βελτιωνουν, απο την 4 στην 5 εχουν κανει μεγαλα βηματα και πολλες βελτιωσεις αλλα καμια φορα ξεχναει να στελνει ειδοποιηση! :P

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι ευτυχως ηρθε στα ισια του τωρα μετα την αναβαθμιση σε 5.1.1. Μονο η ειδοποιηση για τα μηνυματα δεν ερχοταν. Εβαλα για μηνυματα προεπιλεγμενη εφαρμογη το hangouts και λυθηκε κ αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η εφαρμογη moto body κανει συγχρονισμο στο κινητο σας?? Εμενα δε τα συγχρονιζει αυτα που μετραει το ρολοι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Οταν το ρολοι εχει κατω απο 15% μπαταρια δουλευει καλα? Εμενα οταν ανοιγει η οθονη μετα απο λιγα δευτερολεπτα σβηνει κ δε ξανανοιγει αμεσως. Σας το κανει αυτο? Να φταιει μηπως το battery save mode στο οποιο μπαινει??
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Οταν το ρολοι εχει κατω απο 15% μπαταρια δουλευει καλα? Εμενα οταν ανοιγει η οθονη μετα απο λιγα δευτερολεπτα σβηνει κ δε ξανανοιγει αμεσως. Σας το κανει αυτο? Να φταιει μηπως το battery save mode στο οποιο μπαινει??

 

Το battery saving mode φταίει όπως πολύ σωστά είπες. Μπορείς βέβαια να το απενεργοποιήσεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προτού ξεκινήσουμε την διαδικασία ενημέρωσης, πρέπει να έχουμε απόθεμα μπαταρίας 75%;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προτού ξεκινήσουμε την διαδικασία ενημέρωσης, πρέπει να έχουμε απόθεμα μπαταρίας 75%;

 

 

80% απ'οτι ξέρω. Αν κ σε ενα οδηγό στο YouTube έλεγε 75%

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρήστης κ εγώ από προχθές του Moto 360.

Παιδευτικα πολύ για να περασω το update αλλά όλα καλά τώρα.

 

Ενημερώνω επίσης ότι πριν το συνδέσω με το δικό μου κινητό (iPhone) και αμέσως μετά το update (απο android κινητό) είχε στο μενού του, ρυθμίσεις για wifi, οι οποίες μετά χάθηκαν. Άρα no wifi για χρήστες iPhone.

 

Ξέρει κανεις πως μπορούμε να περάσουμε watchfaces εκτός από αυτά που σου δίνει τη δυνατότητα μέσω της εφαρμογής; Ειναι εύκολη διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

80% απ'οτι ξέρω. Αν κ σε ενα οδηγό στο YouTube έλεγε 75%

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρήστης κ εγώ από προχθές του Moto 360.

Παιδευτικα πολύ για να περασω το update αλλά όλα καλά τώρα.

 

Ενημερώνω επίσης ότι πριν το συνδέσω με το δικό μου κινητό (iPhone) και αμέσως μετά το update (απο android κινητό) είχε στο μενού του, ρυθμίσεις για wifi, οι οποίες μετά χάθηκαν. Άρα no wifi για χρήστες iPhone.

 

Ξέρει κανεις πως μπορούμε να περάσουμε watchfaces εκτός από αυτά που σου δίνει τη δυνατότητα μέσω της εφαρμογής; Ειναι εύκολη διαδικασία;

Πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή που σου δίνει την δυνατότητα να αλλάξεις face όπως π.χ. το facer η το watchmaker. Faces κατεβάζεις από το Internet, έχουν αναφερθεί σχετικά sites κι εδώ μέσα αλλά μπορείς να βρεις και στο xda. Τέλος, υπάρχουν κι εφαρμογές που απλά τις κάνεις install στο κινητό και σου δίνουν την δυνατότητα να αλλάξεις το face. Επειδή έχεις iPhone απ'ότι κατάλαβα θα πρέπει να ψάξεις κάτι αντίστοιχο για ios..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή που σου δίνει την δυνατότητα να αλλάξεις face όπως π.χ. το facer η το watchmaker. Faces κατεβάζεις από το Internet, έχουν αναφερθεί σχετικά sites κι εδώ μέσα αλλά μπορείς να βρεις και στο xda. Τέλος, υπάρχουν κι εφαρμογές που απλά τις κάνεις install στο κινητό και σου δίνουν την δυνατότητα να αλλάξεις το face. Επειδή έχεις iPhone απ'ότι κατάλαβα θα πρέπει να ψάξεις κάτι αντίστοιχο για ios..

 

 

Ναι για android διάβασα πως γίνεται αλλά για iPhone δεν βρήκα τροπο.

 

Στο διαδίκτυο λένε μονο για άλλα watches με android wear που έχουν θύρα usb(πχ lg g watch) ότι μπορείς να περάσεις χειροκίνητα αν το συνδέσεις με τον υπολογιστή.

 

 

Κάτι άλλο! Το "ok Google" το "ακούει" το κινητό και πάει στο μενού "speak now" αλλά ακούει σπάνια τι λέω κ συνήθως μονο ελληνικά (και απο αυτά άλλες φορές τίποτα και άλλες φορές το 1/3 από μια απλή φράση). Εννοείται ότι το δοκιμασα και σε ήσυχο περιβάλλον. Άλλος με παρόμοιο πρόβλημα; (Θυμάμαι ότι όταν το ρύθμισα με το iPhone ότι με ρώτησε σε τι επιλογή θέλω να ειναι η γλώσσα του Google now κ είχα βάλει ελληνικά, αλλά να μην "ακούει" απλές λέξεις...;;; )

Edited by megaloup
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναέκανα reset και σαν να έστρωσε κάπως το "οκ google".

Απλά όταν λέω "remind me to..." ή "set an alarm for .... o'clock" μου βγάζει μονο κάτι σαν αποτέλεσμα αναζήτησης (σαν να του είπα να "ψάξει" κάτι με τη φράση που είπα).

 

Αν πω σκέτο "set an alarm" με πάει στο ξυπνητήρι κ μου δίνει τη δυνατότητα να βάλω εγώ χειροκίνητα την ωρα.

 

To "show me my steps" και το "show me my heart rate" δουλεύουν κανονικά.

 

iOS πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...