Jump to content

[Ρολόι] Motorola 360


blade_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά κατέβασα αυτό και δουλεύει άψογα..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.newlinetechnology.wearvibrationapp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 647
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά κατέβασα αυτό και δουλεύει άψογα..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.newlinetechnology.wearvibrationapp

 

Από μπαταρία και wakelocks του κινητού πως πάει;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία και wakelocks του κινητού πως πάει;

Δεν καίει τίποτα, καμία διαφορά με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Το viber δεν συνεργάζεται γιατί δεν το "έφτιαξε" ακόμα η εταιρία. Hangouts, fb messenger κλπ κανονικά.

 

και το whatsapp δουλευει κανονικοτατα και με preview της συνομιλιας

Link to comment
Share on other sites

Το viber δεν συνεργάζεται γιατί δεν το "έφτιαξε" ακόμα η εταιρία. Hangouts, fb messenger κλπ κανονικά.

Βγήκε έκδοση με υποστήριξη android wear.. Μπορεις να διαβάζεις και να απαντάς σε μηνύματα..

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι την τελευταια βδομαδα γιναν update και ολα παιζουν "ρολοι" :P Σιγα σιγα ολα θα βελτιωθουν και θα δουμε και νεα app!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι επιτέλους ready για να το πάρω.

 

Ερωτήσεις:

Τους καρδιακούς παλμούς τους δείχνει live, οπότε όσο γυμνάζομαι μπορώ να τους παρακολουθώ live?

 

Πλέον υπάρχει διαθέσιμο από 220€. Όσοι το πήρατε και το ξέρετε, θα το ξαναπαίρνατε αν γυρίζατε τον χρόνο πίσω ή όχι?

 

Με τις αναβαθμίζεις που διάβασα πιο πάνω, ποια είναι τα κουσούρια του πλέον που έχουν μείνει?

 

Thank you all in advance!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι επιτέλους ready για να το πάρω.

 

Ερωτήσεις:

Τους καρδιακούς παλμούς τους δείχνει live, οπότε όσο γυμνάζομαι μπορώ να τους παρακολουθώ live?

 

Πλέον υπάρχει διαθέσιμο από 220€. Όσοι το πήρατε και το ξέρετε, θα το ξαναπαίρνατε αν γυρίζατε τον χρόνο πίσω ή όχι?

 

Με τις αναβαθμίζεις που διάβασα πιο πάνω, ποια είναι τα κουσούρια του πλέον που έχουν μείνει?

 

Thank you all in advance!!

 

Εγώ το έχω δύο φορές. Και μαύρο και γκρι. Τι άλλο να πω; Αααα, αρέσει και στις γυναίκες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οι καρδιακοί παλμοί φαίνονται live ενώ ασκείσαι ή μόνο την στιγμή που θες?

Νομίζω πως ναι ΑΛΛΑ θέλει ειδική θέση στο χέρι για να το κρατήσει.. Σε γυμναστική θεωρώ σχεδόν αδύνατο να το καταφέρεις.. Άσε που λέει να κρατας το χέρι ακίνητο..

Αν έχει κάποιος άλλη γνώμη ας πει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σκέφτομαι για αγορά γιατί είναι το πιο σοβαρό και θα θυσιάσω το pebbe για χάρη του.

Μερικές ερωτησούλες για πράγματα που θεωρώ αδιαπραγμάτευτα:

1. Εχουμε ειδοποιήσεις πλέον από viber, whatsapp, facebook?

2. Με την οθονη να μην είναι μαύρη βγάζει την μέρα;

Η χρήση μου είναι μόνο ειδοποιήσεις και ανάγνωση μηνυμάτων η mails.

3. O φορτιστής είναι αξιιόπιστος? Μπορώ δηλαδη το βράδυ να το βγάζω και απλά να το ακουμπάω πάνω του η χρειάζεται να κουμπώσει με κάποιο τρόπο.

 

Θα προτιμήσω με μπρασελέ γιατί σιχαίνομαι τα λουράκια για δυο λόγους. Πρώτον είναι δύσκολο το βάλε βγάλε. Δεύτερον τα δερμάτινα καταστρέφονται γρήγορα από το νερό οταν πλένεις τα χέρια σου. Το καλοκαίρι μυρίζουν από τον ιδρώτα.

Δυστυχώς δεν είμαστε αμερική οπου σημερα ηταν σε προσφορά στα 179$

Οι γραμματοσειρές είναι ευανάγνωστες? δεν πιστευω να χρειαζόμαστε γυαλιά για να διαβάσουμε ενα μηνυμα?

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο που εψαχνα ειδα οτι σε θεμα χρηματων ο συνδιασμος να το αγορασεις με το δερματινο λουρακι και να αγορασεις μπρασελε απο το pebbe εβγαινε ποιο φθηνα απο το να το αγορασεις κατευθειαν με μπρασελε. Υπαρχουν βιντεακια στο youtube :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σκέφτομαι για αγορά γιατί είναι το πιο σοβαρό και θα θυσιάσω το pebbe για χάρη του.

Μερικές ερωτησούλες για πράγματα που θεωρώ αδιαπραγμάτευτα:

1. Εχουμε ειδοποιήσεις πλέον από viber, whatsapp, facebook?

2. Με την οθονη να μην είναι μαύρη βγάζει την μέρα;

Η χρήση μου είναι μόνο ειδοποιήσεις και ανάγνωση μηνυμάτων η mails.

3. O φορτιστής είναι αξιιόπιστος? Μπορώ δηλαδη το βράδυ να το βγάζω και απλά να το ακουμπάω πάνω του η χρειάζεται να κουμπώσει με κάποιο τρόπο.

 

Θα προτιμήσω με μπρασελέ γιατί σιχαίνομαι τα λουράκια για δυο λόγους. Πρώτον είναι δύσκολο το βάλε βγάλε. Δεύτερον τα δερμάτινα καταστρέφονται γρήγορα από το νερό οταν πλένεις τα χέρια σου. Το καλοκαίρι μυρίζουν από τον ιδρώτα.

Δυστυχώς δεν είμαστε αμερική οπου σημερα ηταν σε προσφορά στα 179$

Οι γραμματοσειρές είναι ευανάγνωστες? δεν πιστευω να χρειαζόμαστε γυαλιά για να διαβάσουμε ενα μηνυμα?

 

1) ΝΑΙ

2) 18 ώρες πιστεύω ναι

3) Απόλυτα

 

Κορυφαία επιλογή ο μπρασελές αυτό έχω σε μαύρο. Εγώ τις γραμματοσειρές τις βρίσκω απόλυτα ευανάγνωστες. Βέβαια είναι και θέμα ηλικίας και τυχόν προβλήματος με τα μάτια.

 

Χαίρομαι που αποφάσισες να έρθεις στα λημέρια μου παρόλο που ήσουν κάθετος σε προηγούμενη συνομιλία μας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ σ ευχαριστώ. Θα το σκεφτώ και θα τα πούμε.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που το ειχα, με ενόχλησε που φαίνονταν τα pixel στην οθονη, ειδικα σε πιο πολυπλοκα faces. Επισης με χαλασε το λευκο που ηταν κιτρινωπο και η οθονη στο ambient Mode που ηταν σχεδον παντα κλειστή.

Αυτοι είναι οι λογοι που το εδωσα και θα κοιταξω το Lg Watch R.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Σίγουρα έχει αρκετά μείον, παραμένει όμως το πιο όμορφο και σοβαρό smartwatch.

 

Για μένα το πιο ολοκληρωμένο είναι το gear s. Είναι όμως τεράστιο και κάνει μπαμ στο χέρι.

Συν ότι είναι συμβατό μόνο με Samsung.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν και εγώ αλλά είναι άβολο και δεν έχει και καλή αυτονομία αν και από ότι έχω διαβάσει έχει βελτιωθεί αρκετά με αναβαθμίσεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Χριστός Ανέστη!

 

Έχοντας περάσει από ουκ ολίγα smartwatch (με πρώτο το Fossil Abacus εν έτει 2006) και όντας κάτοχος του Gear S, αλλά στο παρελθόν και του Moto 360, να σας πω τα εξής:

 

1) Το Gear S είναι μακράν το πιο ουσιαστικά χρήσιμο smartwatch που είχα ποτέ. To standalone functionality και ειδικά σε συνδυασμό με το remote connection συνθέτουν ένα σπουδαίο σύνολο. Η κυρτή (τεράστια) οθόνη είναι απλά μαγεία. Η αυτονομία βελτιωμένη πολύ με την τελευταία αναβάθμιση. Η άνεση (λόγω της κυρτής κατασκευής) είναι απίστευτη. Όμως το λουράκι αν και μαλακό και ανθεκτικό δείχνει και είναι φτηνιάρικο. Αν δεν είσαι gadgetάκιας/νέος/χαμηλά στην εταρική ιεραρχία/ακομπλεξάριστος ίσως και να μη θέλεις να το φορέσεις.

2) Το Moto 360 είναι απλά ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ. Το Android Wear στην παρούσα φάση είναι μάλλον περιορισμένων δυνατοτήτων. Εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από το Google Now που στην Ελλάδα γενικώς δεν παίζει δυνατά. Όμως ξαναέω είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ και το στρογγυλό καντράν είναι πολύ φυσικό, ειδικά για όποιους φορούσαν ρολόι και πριν τα smartwatch. Τα watchfaces για το Μοτο 360 είναι συγκλονιστικά, δεδομένου του ελάχιστου bezel.

 

Σε γενικές γραμμές το Gear S παίζει σε άλλη κατηγορία - δική του. Είναι ένα smartwatch like no other. Είναι απλά αυτό που θα έπρεπε να έχει βγάλει η Apple.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε KιillaBee! Δηλώνω fan! Πότε θα ανεβάσεις κανένα καινούργιο vlog στο κανάλι σου; Όσον αφορά τα smartwatches θεωρώ το alcatel onetouch watch εξαιρετικά ενδιαφέρον λόγω εμφάνισης- τιμής αν και προσωπικά θεωρώ απαραίτητη την δυνατότητα screen always on, κάτι που το alcatel δεν διαθέτει νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα ότι έχει σπάσει σε 2 σημεία το πλαστικό πίσω και ξενέρωσα. ...είναι τόσο ευαισθητο? Το έχει πάθει κάνεις άλλος?

 

http://i62.tinypic.com/2pzziwg.jpg

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα. Πάντως με ενδιαφέρει να μάθω αν καλύπτεται από την εγγύηση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα γνωρίζουν την ατέλεια και αν είναι σωστοί θα πρέπει να το καλύπτουν.
Link to comment
Share on other sites

επικοινώνισα με τη μοτορολα και μου ειπαν να επικοινωνησω με το expansys (που αγοράστηκε), μου ανέφεραν οτι η συσκευή πρέπει να αντικατασταθει μέσα σε 28 ημέρες απο την αγορά του. επικοινώνησα με την expansys και περιμένω απάντηση (το ρολόι έχει αγοραστεί πριν απο εναμιση μηνα). θα δω τι θα μου απαντήσουν και θα ενημερώσω

πιο πολυ με ενοχλεί που θα πρεπει να ριξω την τιμή του αρκετά για να το δώσω που θελω..ειναι λιγο βαρυ για το μικροσκοπικό μου καρπό....αλλα δεν εχω δει πιο ομορφο πράγμα.....

 

http://i60.tinypic.com/2eq9p3d.jpg

http://i61.tinypic.com/2jab4u0.jpg

http://i59.tinypic.com/2irm8t4.jpg

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...