Jump to content

[Ρολόι] Motorola 360


blade_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες αθλείται κανεις με το ρολόι; Βολεύει ή δυσκολεύει σε τρέξιμο-γυμναστήριο;

 

Επίσης έχει βάλει κανεις από εσάς που αθλείστε, λουράκι σιλικόνης; (Για να μη γινεται χάλια το δερμάτινο).

 

Οποίος έχει διαθέσει ας ανεβάσει κ καμια φωτό με άλλα λουράκια γενικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 647
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι απαντάς από το ρολοι στις κλήσεις η έχει μόνο ειδοποίηση

Ευχαριστώ:)

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι απαντάς από το ρολοι στις κλήσεις η έχει μόνο ειδοποίηση

Ευχαριστώ:)

Απαντάς αλλά δεν μπορείς να συνομιλησεις από το ρολόι. Αν έχεις όμως handsfree δεν χρειάζεται να ασχοληθείς καθόλου με το κινητό..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αθλείται κανεις με το ρολόι; Βολεύει ή δυσκολεύει σε τρέξιμο-γυμναστήριο;

 

Επίσης έχει βάλει κανεις από εσάς που αθλείστε, λουράκι σιλικόνης; (Για να μη γινεται χάλια το δερμάτινο).

 

Οποίος έχει διαθέσει ας ανεβάσει κ καμια φωτό με άλλα λουράκια γενικά.

 

Γράφω άμα δεις κάποια post πιο πάνω γιατί δεν κάνει το συγκεκριμένο για γυμναστική. Βέβαια είναι ότι πρέπει για media player αν έχεις ακουστικά Bluetooth. Από κει και πέρα εάν έχεις το κινητό πάνω σου σε outdoor τρέξιμο το κινητό καταγράφει διαδρομές κλπ με το GPS του και το Moto σου δείχνει στην οθόνη του. Μόνο του το ρολόι δε κάνει τίποτα. Λουράκια πήρα από Amazon Γερμανίας ένα μπρασελέ ασημί και ένα δερμάτινο καφέ πιο χοντρό από το γνήσιο. Όταν έρθουν και τα φορέσω θα ανεβάσω. Πάντως το ρολόι μαζί με την εφαρμογή Watchmaker premium είναι ότι πρέπει. Είναι σαν να φοράς κάθε μέρα διαφορετικό ρολόι!

Link to comment
Share on other sites

Απαντάς αλλά δεν μπορείς να συνομιλησεις από το ρολόι. Αν έχεις όμως handsfree δεν χρειάζεται να ασχοληθείς καθόλου με το κινητό..

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί σκέφτομαι να το πάρω!

Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας psybill κ firekostas!

 

Κάτι άλλο τώρα που μάλλον ισχύει αλλά θέλω επιβεβαίωση.

 

Μπορώ να έχω το iPhone συνδεμένο με το Moto και ταυτόχρονα συνδεμένο με Bluetooth hands free, σωστά;

 

Ώστε να βλέπω ποιος με καλεί από το ρολόι και να απαντάω με το Bluetooth χωρίς να βγάζω κινητό απο την τσέπη.

 

Για κάποιον που θέλει ένα αξιόπιστο ρολόι συνδεμενο επάνω σε ios το moto είναι η πιο τίμια επιλογή. Για να απαντήσει σε κλήσεις απ ευθείας δυστυχώς δεν γίνεται αλλά όλα τα άλλα τα κάνει δίχως το παραμικρό πρόβλημα. Το μόνο που πρέπει να κάνει κάποιος όταν έχει το ρολόι είναι αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση πριν το συνδέσει στο μήλο.

Το moto με ότι Bluetooth το έχω δοκιμάσει συνδιαστικα με το τηλέφωνο ( Android / ios) δουλεύει άψογα.

Τέλος αυτήν την στιγμή είναι το πιο value for money smartwacth της αγοράς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες αθλείται κανεις με το ρολόι; Βολεύει ή δυσκολεύει σε τρέξιμο-γυμναστήριο;

 

Επίσης έχει βάλει κανεις από εσάς που αθλείστε, λουράκι σιλικόνης; (Για να μη γινεται χάλια το δερμάτινο).

 

Οποίος έχει διαθέσει ας ανεβάσει κ καμια φωτό με άλλα λουράκια γενικά.

 

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα smartwacth της αγοράς / το μόνο σίγουρο είναι ότι γενικά σε αθλητισμό δεν πολύ βολεύουν και το πιο σημαντικό ότι στον αθλητισμό υπάρχουν πάντα και οι τραυματισμοί ( μακριά από εμάς), αλλά άμα σου κάτσει και στο ρολόι πονάει περισσότερο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μου έχει σπάσει τα νεύρα το Android wear ζητώντας μου να εγκαταστήσω τα play services ενώ έχω τα τελευταία. Είχα αλλάξει rom, επανέφερα το backup και σκέφτηκα ότι θα φταίει αυτό αλλά έκανα reset και το τηλέφωνο.. Συνολικά έχω κάνει και 10 reset και στα δύο.. Μπορεί και κάποια στιγμή να συνδεθεί αλλά μετά αποσυνδέεται. Μου έρχεται να το πετάξω από το παράθυρο!
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί factory reset το ρολόι δυστυχώς. Είχα παρόμοια προβλήματα και είχα δοκιμάσει τα πάντα..

Κάθε φορά έκανα και στο ρολόι.. Τελικά μετά από 3 μέρες ξύπνησε...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

1. Μπορεί να συνδεθεί μέσω wifi και να παίρνει τα notifications?

2. Υπάρχει εφαρμογή για voice recording?

3. Μπορώ να συνδέσω ακουστικό bkeutooth ώστε να ακούω μουσική ή να απαντώ σε κλήσεις?

4. Υπάρχει ενσωματωμένο ξυπνητήρι?

5. Γενικά με normal χρήση ξεπερνάει το 24ωρο?

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

1. Μπορεί να συνδεθεί μέσω wifi και να παίρνει τα notifications?

2. Υπάρχει εφαρμογή για voice recording?

3. Μπορώ να συνδέσω ακουστικό bkeutooth ώστε να ακούω μουσική ή να απαντώ σε κλήσεις?

4. Υπάρχει ενσωματωμένο ξυπνητήρι?

5. Γενικά με normal χρήση ξεπερνάει το 24ωρο?

 

1. Ναι

2. Δεν γνωρίζω

3.Ναι

4. Νομίζω ναι

5. Ανάλογα τη χρήση (σε μένα και ναι και όχι)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

1. Μπορεί να συνδεθεί μέσω wifi και να παίρνει τα notifications?

2. Υπάρχει εφαρμογή για voice recording?

3. Μπορώ να συνδέσω ακουστικό bkeutooth ώστε να ακούω μουσική ή να απαντώ σε κλήσεις?

4. Υπάρχει ενσωματωμένο ξυπνητήρι?

5. Γενικά με normal χρήση ξεπερνάει το 24ωρο?

 

1. όπως σου είπε και ο φίλος πιο πάνω μπορεί, αλλά το wifi που θα συνδεθείς πρέπει να έχεις συνδεθεί πρώτα από το τηλέφωνο. δεν μπορείς να προσθέσεις wifi από το ρολόι

2. υπάρχει στο Play store. εγώ έχω αυτή και σου λέει ποιες εγγραφές έχουν γίνει από το ρολόι

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.first75.voicerecorder2

3. μπορείς να συνδέσεις ακουστικό για μουσική. το bluetooth όταν είναι συνδεδεμένο με το ρολόι δεν μπορεί να πάρει κλήσεις. γι αυτό καλύτερα ένα bluetooth που να συνδέεται με δύο συσκευές. όταν έχεις μαζί το τηλέφωνο να ακούς μουσική από το τηλέφωνο και να μπορείς να απαντήσεις και κλήση. ενώ όταν είσαι μόνο με το ρολόι (πχ τρέξιμο) να το συνδέεις και να ακούς μουσική από το ρολόι.

4. υπάρχει στο λειτουργικό, με δόνηση μόνο φυσικά, και μπορείς να κατεβάσεις και άλλα από το Play Store.

5. το αφήνω στους κατόχους...:)

Link to comment
Share on other sites

5. Γενικά με normal χρήση ξεπερνάει το 24ωρο?

 

OXI με καμία χρήση δεν ξεπερνά τις 24 ώρες, η Παναγία να είναι δίπλα σου. Αλλά είναι πανέμορφο.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχω το LG Urbane. Αρκετα καλη αυτονομια. Απο χθες το πρωι μεχρι σημερα το βραδυ ειμαι στο 20% με την οθονη μονιμως ανοικτη. Το εβαλα μονο σε fly 7 ωρες που κοιμηθηκα με κλειστη οθιονη φυσικα.

Ειναι συνδεδεμενο σε iPhone.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες εχω το LG Urbane. Αρκετα καλη αυτονομια. Απο χθες το πρωι μεχρι σημερα το βραδυ ειμαι στο 20% με την οθονη μονιμως ανοικτη. Το εβαλα μονο σε fly 7 ωρες που κοιμηθηκα με κλειστη οθιονη φυσικα.

Ειναι συνδεδεμενο σε iPhone.

 

LG ο ένας επάνω σε ios / moto 360 ο άλλος / λοιπόν Κώστα έτσι και εγω για σπάσιμο θα πάω και θα βάλω το Apple wacth επάνω σε Huawei / Samsung / alcatel / zoppo / oppo & όπα!!!!!

Και το Apple watch με κλείσιμο το βράδυ (23.00-8.00) βγάζει 2 μέρες άνετα με όλα ανοικτά και φωτεινότητα 80% και όλες οι ενδείξεις του τηλεφώνου on.

Μεταξύ μας όμως την ομορφιά του moto & lg το Apple δεν την έχει.

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει πάνω από 24 ώρες πλέον.. Έχω το tilt to wake ενεργοποιημένο και μετά από 27 ώρες είμαι στο 35%
Link to comment
Share on other sites

OXI με καμία χρήση δεν ξεπερνά τις 24 ώρες, η Παναγία να είναι δίπλα σου. Αλλά είναι πανέμορφο.

 

Το έχεις ακόμα; Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις έχει βελτιωθεί τρομερά η μπαταρία του.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys το λουράκι πως το καθαρίζουμε? Φορούσα το ρολόι τις 3 τελευταίες μέρες που έκανα μετακόμιση και έκανε στίγματα από τον ιδρώτα. Έχω το ασημί με το καφέ λουράκι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση σας δουλεύει κανονικά το android wear στο τηλέφωνο έχω lg g4 και δεν με δουλεύει και δεν μπορώ να προχωρήσω τη συζευξη με το ρολοι....ευχαριστώ
Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μου δουλευει η εφαρμογη στο τηλεφωνο lg g4 κατεβαζω το android wear την ανοιγω και με στελνει παλι στο store να την κατεβασω
Μπάμπης
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο να μην σου τρέχει καθόλου, κατέβασε καποια άλλη έκδοση εδώ: http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-wear/

 

Κάνε κι ένα reboot και clean cache στο τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...