Jump to content

Lenovo A916


samis2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H s207 μετράει αρκετά, είναι smooth, και δεν έχει ελληνικά (προσωπικά δεν με πειράζει). Αξίζει μία δοκιμη κατά την άποψή μου :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 448
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από ό,τι διαβάζω κι εγώ είναι ό,τι καλύτερο έχει βγει γι' αυτό το κινητό...

 

Αλλά επειδή η γλώσσα είναι για πολλούς σημαντική, έχεις δοκιμάσει μήπως "παίζει" κανά Morelocal..?

 

Και δύο ακόμα ερωτήσεις, πρώτον, το 4G λειτουργεί κανονικά..? και δεύτερον, μπορείς να κάνεις μεταφορά εφαρμογών στην SD...

 

Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά η μια συσκευή είναι της γυναίκας και η άλλη της αδερφής, οπότε καταλαβαίνεις... αν με αφήσουν να παρέμβω, θα πρέπει να είναι για κάτι που αξίζει... :)

Edited by FireOfHades
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το morelocal απ ότι βλέπω μέχρι τώρα δεν κάνει κάτι (να σημειωθεί ότι δεν ξέρω και να το δουλεύω), στην sd μπαίνουν κανονικά όσο για το 4g δεν μπορώ να πω κάτι γιατί δεν έχω κάνει την sim μου 4g... Ξέρω σε φώτισα σοζζ :p
Link to comment
Share on other sites

Το morelocal απ ότι βλέπω μέχρι τώρα δεν κάνει κάτι (να σημειωθεί ότι δεν ξέρω και να το δουλεύω), στην sd μπαίνουν κανονικά όσο για το 4g δεν μπορώ να πω κάτι γιατί δεν έχω κάνει την sim μου 4g... Ξέρω σε φώτισα σοζζ :p

 

Πέρασα χθες το βράδυ την ROM, και από μια πρώτη αίσθηση μπορώ να πω ότι είναι πιο ελαφριά από την S206, με πολύ καλύτερο touch και πολύ καλύτερο GPS...

 

Το 4G δουλεύει κανονικά στην SIM1

 

Το Morelocale δουλεύει σε πολύ λίγα σημεία... και ένα από αυτά, δεν είναι το μενού των ρυθμίσεων... :(

Edited by FireOfHades
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πήρα σήμερα ένα Α916 στα 70 ευρώ.όλα καλά αλλά βγάζει κάτι φωτό αισθησιακές μία στο τόσο.εκαμα επαναφορά εργοστασιακών το ρουταρα+supersu εσβησα τον browser τους το cleaner και το boost.εβαλα τπ adaware παρά ταύτα βγαίνουν αυτές οι φωτό....

Πως θα τις ξεφορτωθω?

UPDATE

ολα οκ.φλασαρισμα 206 και ενταξει.παει ρολοι..............

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα ένα Α916 στα 70 ευρώ.όλα καλά αλλά βγάζει κάτι φωτό αισθησιακές μία στο τόσο.εκαμα επαναφορά εργοστασιακών το ρουταρα+supersu εσβησα τον browser τους το cleaner και το boost.εβαλα τπ adaware παρά ταύτα βγαίνουν αυτές οι φωτό....

Πως θα τις ξεφορτωθω?

UPDATE

ολα οκ.φλασαρισμα 206 και ενταξει.παει ρολοι..............

 

Εγώ θα το άφηνα αν είχε αισθησιακές φωτό....

Πέραν της πλάκας δες και τη νεότερη ROM στο Needrom

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

edited: λυθηκε.

 

Καλησπέρα σας και πάλι! Βρήκα λύση για το πρόβλημα της διπλής sim στο Lenovo A916.

 

Aρχικά, θα πρέπει να κάνετε ένα λογαριασμό εδώ ώστε να έχετε τη δυνατότητα να κατεβάσετε τη ROM και το πρόγραμμα που παραθέτει.

 

Για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, θα χρειαστείτε drivers, που θα του επιτρέψουν τη λειτουργία με το Flash Tool (Το πρόγραμμα που δίνει η σελίδα πιο πάνω). Θα τους βρείτε εδώ.

 

Αφού κάνετε εγκατάσταση το Flash Tool & τους Drivers, ακολουθείτε τη διαδικασία που περιγράφει η πρώτη σελίδα. (εγώ το δοκίμασα με την μπαταρία επάνω στο τηλέφωνο και δούλεψε κανονικά.) Μόλις βγάλει μήνυμα ΟΚ, ενεργοποιήστε το τηλέφωνο. Πρωτού κάνετε οποιαδήποτε ρύθμιση εισάγετε στο dialpad τον αριθμό: * # * # 5448264 # * # *

 

Tο τηλέφωνο θα κάνει αυτόματα επανεκκίνηση και μετά λειτουργεί τέλεια με τις 2 σιμ! Αφαιρούνται και οι περισσότερες Κινέζικες εφαρμογές!

 

καλησπερα φιλε.

εχεις ακομα το Α916 ?

καταφερα και "χαλασα"την συνδεση δεδομενων.

 

εχεις καμια ιδεα για να το επαναφερω? περασα κανονικα την ρομ S206 (needrom) μεσω flash tool αλλά μονο μεσω wifi συνδεομαι στο ιντερνετ.ισως προεκυψε προβλημα hardware από προσφατη πτωση της συσκευης.

Edited by Thou_Bou
λυθηκε

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πήρα σήμερα ένα Α916 στα 70 ευρώ.όλα καλά αλλά βγάζει κάτι φωτό αισθησιακές μία στο τόσο.εκαμα επαναφορά εργοστασιακών το ρουταρα+supersu εσβησα τον browser τους το cleaner και το boost.εβαλα τπ adaware παρά ταύτα βγαίνουν αυτές οι φωτό....

Πως θα τις ξεφορτωθω?

UPDATE

ολα οκ.φλασαρισμα 206 και ενταξει.παει ρολοι..............

 

φιλε μου απο που το πηρες 70 ευρω?

το φθηνοτερο που εχω βρει ειναι στο vickmall στα 84

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Παιδια μπορουμε στο κινητο να ορισουμε σε ποια σιμ θα εχουμε 3G απο το μενου δηλαδη χωρις να αλλαξουμε σιμ με το χερι?

 

Μονο η μια θυρα εχει 3G-4G η αλλη ειναι απο 2G και κατω.

Οποτε ναι μονο με το χερι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπερα παιδια,θελω να παρω 5,5' αρι με μπατζετ εως 75 ευρω με οσο το δυνατον καλυτερα χαρακτηριστικα και μπορω να αγορασω μονο απο το

vickmall,ειμαι αναμεσα σε αυτο και το HomTom HT17,

Tι προτεινετε??Γενικα το τηλ.πως τα παει??τι προβληματα εχει βγαλει??Παιζει out of the box??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα!!

Ξέρει κάποιος που στέλνουμε το κινητό για Service>??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Έκανα εγγραφή για να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ και ένα τεράστιο μπράβο!

Με έχετε βοηθήσει άπειρες φορές και με το Α916 αλλά και γενικά!

Έβαλα λοιπόν και εγώ την s207 στο Α916 και πραγματικά το τηλέφωνο εκτοξεύθηκε!

Το έχω περίπου 6 μήνες και όλο αυτό τον καιρό δεν είχα τολμήσει να αλλάξω ρομ με το φόβο ότι θα το καταστρέψω καθότι δεν έχω ξανακάνει κάτι παρόμοιο! Τον τελευταίο καιρό κολλούσε πάρα πολύ και έτσι αποφάσισα να το ρισκάρω! Τελικά η διαδικασία είναι πολύ εύκολη, δεν υπάρχει κανένα ρίσκο απλά ακολούθησα τον οδηγό για το φλασ τουλ και διάβασα τα σχόλια για το τηλέφωνο και το αποτέλεσμα είναι πραγματικά θεαματικό!! Το μόνο πρόβλημα είναι το youtube το οποίο και σε αυτή τη ρομ δεν παίζει αλλά πλέον δεν με απασχολεί και για ορισμένους ίσως είναι πρόβλημα η γλώσσα, δεν έχει Ελληνικά! Την s207 λοιπόν την προτείνω και εγώ είναι ιδανική για το τηλέφωνο και ξανά ευχαριστώ και ξανά μπράβο!!! Keep rocking guys :clap::clap::respect::wink::innocent:

Link to comment
Share on other sites

 

δοκιμασες για youtube το κολπο με build proper που υπαρχει σε ενα παλιοτερο ποστ?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες για youtube το κολπο με build proper που υπαρχει σε ενα παλιοτερο ποστ?[/QUO

Όχι! Μάλλον θα το προσπέρασα γιατί προσπαθούσα να διαβάζω μόνο όσα έχουν σχέση με τη ρομ! Θα το ψάξω τώρα,, μήπως θυμάσαι το νούμερο του ποστ?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες για youtube το κολπο με build proper που υπαρχει σε ενα παλιοτερο ποστ?[/QUO

Όχι! Μάλλον θα το προσπέρασα γιατί προσπαθούσα να διαβάζω μόνο όσα έχουν σχέση με τη ρομ! Θα το ψάξω τώρα,, μήπως θυμάσαι το νούμερο του ποστ?

 

οχι καπου πισω ειναι αλλα υπαρχει και στα σχολια της ρομ

 

the other rom has characters chinese in the location of the contact, this rom has it? Regarding the problem of youtube App must change the file build.prop with a good text editor , edit the line ro.build.version.release = 4.4.2 will change to 10.49.59 , recorded and then restart the … With this phone will be active the app youtube … sorry for my English is very bad …

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

 

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά

 

Νέος κάτοχος, ίδιο πρόβλημα με τις επαφές....

 

αυτό

"Θα πας στην εφαρμογή κλήσεων , θα πατήσεις menu, μετά "Περισσοτερα", μετά "More display options", μετά "Matching digits of number" και επέλεξε "7 digits""

 

δεν υπάρχει στο κινητό μου

 

Κάποιος να βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά

 

Νέος κάτοχος, ίδιο πρόβλημα με τις επαφές....

 

αυτό

"Θα πας στην εφαρμογή κλήσεων , θα πατήσεις menu, μετά "Περισσοτερα", μετά "More display options", μετά "Matching digits of number" και επέλεξε "7 digits""

 

δεν υπάρχει στο κινητό μου

 

Κάποιος να βοηθήσει ?

 

Εγκατεστησε το Textra απο το Play store και βαλε αυτο σαν εφαρμογη για τα sms.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα στην παρεα.

Εδω και πολυ καιρο εχω δωσει το lenovo την γυναικα μου (το παρατησε ο αδελφος ,μετα απο πεσιμο και σπασιμο οθονης) και βλεπω το κινητο να βγαζει συνεχεια ειδοποιησεις επανω για μπαταρια και κατι αλλα χαζα της lenovo.

Εχουμε καμια καλη :) rom παιδια ωστε να την βαλω και αν γινεται να ειναι rout.

Επισης βρηκα το τζαμι μπροστα στο all στα 9 ευρω και θελω να ρωτησω αν ειναι δυσκολο να περαστει...

Ευχαριστω εκ τον προτερων.

 

edit:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...