Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το lag στο fb παιζει και από την σύνδεση που έχεις ή και το wifi του σπιτιού αλλά γενικώς δεν είναι και καμία καλή εφαρμογή. Την γενική χρήση του κινητού δες.

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ. Καθαρή έχω κάνει εγκατάσταση.θα κάνω ότι μου ειπες.πιστεύεις ότι χρειάζεται ένα booster?

Τι εννοείς booster; Clean Master και διάφορες τέτοιες εφαρμογές; Αν λες αυτό, όχι. Τσάμπα πόρους τρώνε από τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς booster; Clean Master και διάφορες τέτοιες εφαρμογές; Αν λες αυτό, όχι. Τσάμπα πόρους τρώνε από τη συσκευή.

 

Ναι αυτά ενοω.οκ το απεγκατεστησα.θα πάρει και άλλη αναβάθμιση το moto x?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτά ενοω.οκ το απεγκατεστησα.θα πάρει και άλλη αναβάθμιση το moto x?

Όσα έχει δείξει η μοτορόλα στο παρελθόν σε συνδυασμό με τις αναβαθμίσεις της google, υποθέτω πως άλλη μία μεγάλη αναβάθμιση θα πάρει. Πως θα λέγεται δε μπορώ να ξέρω ακριβώς. Ίσως 6.1. Εικασίες κάνω. Για 7 χλωμό το κόβω.

Link to comment
Share on other sites

Όσα έχει δείξει η μοτορόλα στο παρελθόν σε συνδυασμό με τις αναβαθμίσεις της google, υποθέτω πως άλλη μία μεγάλη αναβάθμιση θα πάρει. Πως θα λέγεται δε μπορώ να ξέρω ακριβώς. Ίσως 6.1. Εικασίες κάνω. Για 7 χλωμό το κόβω.

 

Τελικά ο google chrome έχει θέμα με άλλον browser δε κόλλα πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι που έγινε σήμερα.ένας φίλος αγόρασε το z5 experia....καθομασταν σε ένα καφέ και μου λέει τα πάμε μια κόντρα?τι ενοεις του απαντώ.να δούμε ποιο είναι πιο γρήγορο μου λέει γιατί μας το παίζεις πολλυ καμποσος με το motorola σου.φοβηθηκα γιατί όσο να το κάνουμε z5 είναι αυτό.παιδιά παθαμε όλοι την πλάκα μας.αν θέλετε πιστέψτε το το moto x. Ήταν λίγο πιο γρήγορο. Σοκ στη παρέα χαρά για εμένα .τι να πω .μπράβο moto x
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ετοιμάζομαι να το αγοράσω ελληνικό στα 190 στο κουτί του. Έχω ένα lg g2 που με καλύπτει πλήρως εκτός από το χάλι σημα. Να το προχωρήσω, αξίζει ή επειδή είναι λίγο παλιό μοντέλο να κοιτάξω κάτι άλλο? Πχ s5 neo?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ετοιμάζομαι να το αγοράσω ελληνικό στα 190 στο κουτί του. Έχω ένα lg g2 που με καλύπτει πλήρως εκτός από το χάλι σημα. Να το προχωρήσω, αξίζει ή επειδή είναι λίγο παλιό μοντέλο να κοιτάξω κάτι άλλο? Πχ s5 neo?

 

Ε όχι και s5 neo να συγκρίνεται με το Moto μας!!! Μας ρίχνεις.... Χε χε

Το κινητό μας με την 6.0 πλέον είναι σε άλλο επίπεδο.

Η τιμή του δε, χώμα.

Αν είχα το G2 θα το ρούταρα και θα του έβαζα μία ρομ με αγνό android και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Η προσωπική μου άποψη, ξανασκέψου το.

 

Αν θες άνοιξε ένα νήμα στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχει κάμερα όμως , αυτό είναι το πρόβλημα με όλες τις aosp rom .εννοώ θα είναι χαλιά μαύρα ή απόδοση της .
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να επισκευάσει επιτυχώς σπασμένο κρύσταλλο στο Moto X 2014;
"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Να αναφερθώ και γω σε δύο features που παρατήρησα. Ένα είναι το Google Now On tap και το άλλο είναι το System UI tunner. Για το δεύτερο, slide down και κρατήστε πατημένο το γρανάζι για λίγα δευτερόλεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!κατοχος lg g2 και ειμαι σε διλλημα για το αν θα το κρατησω η θα προχωρησω στο μοτο που εχει πεσει αρκετα η τιμη του

1)οσοι πηρατε την 6.0 ειδατε βελτιωση στην μπαταρια??τι αυτονομια βγαζει πλεον??

2)καπου πηρε το ματι μου οτι η συσκευη εχει πολυ υψηλο sar ,αλλα πουθενα δεν αναγραφεται το ποσο ακριβως.γνωριζει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!κατοχος lg g2 και ειμαι σε διλλημα για το αν θα το κρατησω η θα προχωρησω στο μοτο που εχει πεσει αρκετα η τιμη του

1)οσοι πηρατε την 6.0 ειδατε βελτιωση στην μπαταρια??τι αυτονομια βγαζει πλεον??

2)καπου πηρε το ματι μου οτι η συσκευη εχει πολυ υψηλο sar ,αλλα πουθενα δεν αναγραφεται το ποσο ακριβως.γνωριζει καποιος?

 

Για το sar δε ξέρω να σου απαντήσω.θα έλεγα σίγουρα ότι ένα 20%βελτιωθηκε ή μπαταρία.εκεί όμως που πραγματικά έγινε σφαίρα με το ζαχαρωτό. Ίχνος lag...γνώμη μου είναι να το πάρεις.εγω αν θα το αλλαζα θα το αλλαζα μετο νέο moto x αλλά με χαλάει που είναι πολλυ μεγάλο για τα γούστα μου και που δεν έχει amoled.ελπίζω να σε κατατοπισα

Link to comment
Share on other sites

Για το sar δε ξέρω να σου απαντήσω.θα έλεγα σίγουρα ότι ένα 20%βελτιωθηκε ή μπαταρία.εκεί όμως που πραγματικά έγινε σφαίρα με το ζαχαρωτό. Ίχνος lag...γνώμη μου είναι να το πάρεις.εγω αν θα το αλλαζα θα το αλλαζα μετο νέο moto x αλλά με χαλάει που είναι πολλυ μεγάλο για τα γούστα μου και που δεν έχει amoled.ελπίζω να σε κατατοπισα

 

 

Το μόνο θέμα που με κρατάει είναι η μπαταρία και η χωρητικότητα..κατα τα άλλα το θεωρώ άψογο.. Είχα nexus 5 και το έδωσα μόνο και μόνο για την άθλια αυτονομία του και πήγα στο άλλο άκρο.. Το g2 που έχει αθάνατη μπαταρία.. . Αλλα το pure Android είναι άλλο πράγμα και ακόμα το αναπολω.. Απλα φοβάμαι μην την πατήσω πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θέμα που με κρατάει είναι η μπαταρία και η χωρητικότητα..κατα τα άλλα το θεωρώ άψογο.. Είχα nexus 5 και το έδωσα μόνο και μόνο για την άθλια αυτονομία του και πήγα στο άλλο άκρο.. Το g2 που έχει αθάνατη μπαταρία.. . Αλλα το pure Android είναι άλλο πράγμα και ακόμα το αναπολω.. Απλα φοβάμαι μην την πατήσω πάλι..

Η μπαταρία του Moto X είναι ενδιάμεσα από τις συσκευές που ανέφερες. Όντως υπάρχει βελτίωση με την marshmallow. Παραθέτω και δύο στιγμιότυπα οθόνης:

 

461d246c55f848810f7053789f2f5025.jpg

 

b44f674942784d1e44ff85e630e71b5b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

σκεφτομαι να αγορασω το moto x 2014. το κυριο μου προβλημα ειναι η μπαταρια.

θελω να ρωτησω εαν με την marshmallow αναβαθμιση βελτιωθηκε η μπαταρια.

Η χρηση που θα κανω στο κινητο ειναι λιγο παρακολουθηση live streaming, facebook messenger κλησεις .

Ωντας ηδη κατοχος moto g (2013) η μπαταρια μου βγαζει πολυ συχνα 1 μερα ολοκληρη και θα ηθελα να αγορασω ξανα motorola .

Σκεφτομουν το moto x play επισης αλλα με χαλαει η τοσο μεγαλη οθονη.

Θα ειμαι καλυμενος για τις αναγκεσ μου αυτεσ με το μοτο χ 2014?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Απεκτησα χτες το τηλεφωνο και ηθελα να γραψω μερικες γρηγορες εντυπωσεις, προερχομενος απο nexus 4.

 

Καταπληκτικη οθονη. Βλεπω βιντεακια SD και τσεκαρω και ξανατσεκαρω την ποιοτητα για να βεβαιωθω οτι ειναι "μονο" SD. Το κινητο ειναι ταχυτερο (προφανως) απο το νεξους μου, αλλα δεν με ενδιαφερουν benchmark κτλπ, παρα μονο η εμπειρια χρησης. Επισης, να πω οτι το Χ το ειδα κατευθειαν με την 6.0 ενω το νεξους ειχε μεινει στην 5.1. Τα hand gestures, για ανοιγμα οθονης, snooze alarm, ανοιγμα φακου και ανοιγμα camera app ειναι πολυ χρησιμα και επιτελους εχω και εγω, μιας και ζηλευα το 1+1 της συζυγου που ειχε καποια απο αυτα.

Ενα πραγμα που μου λειπει απο το νεξους ειναι το led notification. Απο οτι εχω διαβασει ειναι κατι που ενεργοποιειται και το εχω στα υποψιν. Το ξερω οτι το active screen (ή οπως αλλιως λεγεται) ειναι πολυ καλο, αλλα θα ηθελα να εχω τη δυνατοτητα οταν το κινητο ειναι σχετικα μακρια να μπορω να βλεπω αν εγινε κατι που χρηζει προσοχης. Η καμερα του ειναι γρηγορη και καλυτερη απο το νεξους, αλλα μαλλον οχι καλυτερη απο το 1+1 και σιγουρα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο.

 

Την συσκευη την "εψηνα" αρκετο καιρο μιας και ηθελα παρα πολυ το always listening, αλλα και stock android. Ειχα γλυκαθει παρα πολυ απο τα voice commands στο νεξους, αλλα με "ενοχλουσε" που επρεπε να πηγαινω απο πανω και να παταω το power button, τωρα ειναι παρατημενο διπλα και "του τα λεω". Μετα απο το νεξους δεν μπορουσα καν να σκεφτω οτι θα μπορουσα να μπλεξω με καποιο skinned android του ενος ή του αλλου κατασκευαστη. Ακομα θυμαμαι με τρομο το samsung galaxy s2 που ειχε παλια η συζυγος. Επισης δεν ηθελα να ανεβω πολυ σε μεγεθος γιατι δεν με βολευει στο χερι ή στην τσεπη. Οι 5.2 του με καλυπτουν απολυτα

Link to comment
Share on other sites

Απεκτησα χτες το τηλεφωνο και ηθελα να γραψω μερικες γρηγορες εντυπωσεις, προερχομενος απο nexus 4.

 

Καταπληκτικη οθονη. Βλεπω βιντεακια SD και τσεκαρω και ξανατσεκαρω την ποιοτητα για να βεβαιωθω οτι ειναι "μονο" SD. Το κινητο ειναι ταχυτερο (προφανως) απο το νεξους μου, αλλα δεν με ενδιαφερουν benchmark κτλπ, παρα μονο η εμπειρια χρησης. Επισης, να πω οτι το Χ το ειδα κατευθειαν με την 6.0 ενω το νεξους ειχε μεινει στην 5.1. Τα hand gestures, για ανοιγμα οθονης, snooze alarm, ανοιγμα φακου και ανοιγμα camera app ειναι πολυ χρησιμα και επιτελους εχω και εγω, μιας και ζηλευα το 1+1 της συζυγου που ειχε καποια απο αυτα.

Ενα πραγμα που μου λειπει απο το νεξους ειναι το led notification. Απο οτι εχω διαβασει ειναι κατι που ενεργοποιειται και το εχω στα υποψιν. Το ξερω οτι το active screen (ή οπως αλλιως λεγεται) ειναι πολυ καλο, αλλα θα ηθελα να εχω τη δυνατοτητα οταν το κινητο ειναι σχετικα μακρια να μπορω να βλεπω αν εγινε κατι που χρηζει προσοχης. Η καμερα του ειναι γρηγορη και καλυτερη απο το νεξους, αλλα μαλλον οχι καλυτερη απο το 1+1 και σιγουρα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο.

 

Την συσκευη την "εψηνα" αρκετο καιρο μιας και ηθελα παρα πολυ το always listening, αλλα και stock android. Ειχα γλυκαθει παρα πολυ απο τα voice commands στο νεξους, αλλα με "ενοχλουσε" που επρεπε να πηγαινω απο πανω και να παταω το power button, τωρα ειναι παρατημενο διπλα και "του τα λεω". Μετα απο το νεξους δεν μπορουσα καν να σκεφτω οτι θα μπορουσα να μπλεξω με καποιο skinned android του ενος ή του αλλου κατασκευαστη. Ακομα θυμαμαι με τρομο το samsung galaxy s2 που ειχε παλια η συζυγος. Επισης δεν ηθελα να ανεβω πολυ σε μεγεθος γιατι δεν με βολευει στο χερι ή στην τσεπη. Οι 5.2 του με καλυπτουν απολυτα

 

Καλοριζικο και να σου πω ότι έκανες παρά πολύ καλή επιλογή με το moto x.στο εγγυομαι ότι δεν θα το χορτασεις εύκολα αυτό το κινιτο και ειλικρινά πίστεψε με μετά από από το moto x δε σε βλέπω να ξεκολλας εύκολα από τη motorola.τα 5.2 της οθόνης είναι πραγματικά ότι πρέπει.αυτός είναι ο λόγος που δε πήρα το νέο moto x.επίσης προερχόμενος από ips οθόνη κολλησα πλέον με την amoled.αυτά από μένα και πάλι καλοριζικο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Σκέφτομαι να αλλάξω το lg G3 μου με moto x πιστεύετε ότι αξίζει;

 

Απλά τα πράγματα.τοg3 έχει καλύτερη κάμερα.το moto x είναι πιο γρήγορο. Στα λέω χοντρικα

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ελεύθερη ram αφήνει το 6.0 ξέρει κανένας?

Ανάλογα με τις εφαρμογές που έχει ο καθένας. Γενικά η 6.0 έχει πολύ καλή διαχείριση στη μνήμη προσπέλασης.

Έχω να κλείσω αρκετές μέρες τη συσκευή.

 

18dc1d7fa44f9597570e5821f6b09509.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι antutu σκορ έχει το moto x σας? Ροταω γιατί άλλο έχει εμένα άλλο του κολλιτου μου.εμένα βγαζει55000 του φίλου μου 49800.και επίσης στις ρυθμίσεις προγραμματιστή στο όριο διεργασιών παρασκηνίου μήπως αν βάλουμε καμία διεργασία παρασκηνίου είναι καλύτερο? Edited by Nikos302
Link to comment
Share on other sites

Πάω να πάρω σήμερα κινητό και δεν εχω αποφασισει ακόμα... Moto x play ή moto x 2014 ? Το ένα είναι πιο μεγάλο με καλή μπαταρία και micro sd και το άλλο πάει τέζα... Εσείς πιο θα προτιμούσατε?
:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...