Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς. Το πρόβλημα είναι στις ρυθμίσεις του hotspot της συσκευής.

Εχω παρατηρησει οτι οταν μου το κανει αυτο και πατησω να ανοιξει η εφαρμογη του youtube ξεκολλαει και μπαινει...δεν ξερω τι φαση παιζει με την συγκεκριμενη εφαρμογη αλλα παντα πιανει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη δεν εχω προσεξει,τι θεμα εχεις με το wifi? Συνδεεται στο ρουτερ αλλα με θαυμαστικο οτι δεν εχεις ιντερνετ ενω ο υπολογιστης εχει κανονικα?

 

 

Ανοιχτο το wifi, οταν ξεκλειδωνα τη συσκευη, εξαφανιζοταν η πιτα και επανερχοταν σε 1,2 δευτερα. Το ελυσα ομως ξετικαρωντας την ρυθμιση που ανεφερα πιο πανω.

 

Το κινητο το εστειλα πισω τελικα παιδες διοτι η μοτορολα στο chat μου διαβεβαιωσε οτι η συκγεκριμενα παρτιδα ειχε θεμα.

Μου εστειλαν καινουργιο με σουπερμαν η αμαζον. Ειναι ηδη Αθηνα.

Ευτυχως διοτι αμα εμπλεκα με ελληνικο καταστημα.............

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτο το wifi, οταν ξεκλειδωνα τη συσκευη, εξαφανιζοταν η πιτα και επανερχοταν σε 1,2 δευτερα. Το ελυσα ομως ξετικαρωντας την ρυθμιση που ανεφερα πιο πανω.

 

Το κινητο το εστειλα πισω τελικα παιδες διοτι η μοτορολα στο chat μου διαβεβαιωσε οτι η συκγεκριμενα παρτιδα ειχε θεμα.

Μου εστειλαν καινουργιο με σουπερμαν η αμαζον. Ειναι ηδη Αθηνα.

Ευτυχως διοτι αμα εμπλεκα με ελληνικο καταστημα.............

 

Άρα, αφού ήταν θέμα κάποιας ρύθμισης, πως στο άλλαξαν?..:worry:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Άρα, αφού ήταν θέμα κάποιας ρύθμισης, πως στο άλλαξαν?..:worry:

 

 

Στο chat τους ανεφερα για το θεμα του hotspot και για το προχθεσινο freeze που ειχα στα ξαφνικα. Δεν ανεφερα τιποτα για το wifi μιας και βρηκα τη λυση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά πως πάει ή συσκευή στο θέμα της αυτονομίας, πόση ώρα οθόνη βγάζει περίπου με wifi?

 

Εμένα 2,5 ώρες SOT. Μου κρατάει μια μέρα ακριβώς.

Προσωπικό παράπονο: Ξέρω πλέον, ότι μου κλείνει στο 6% το κινητό. Κάπως έχει ξεκαλιμπραριστεί η μπαταρία και δεν ξέρω πως να το ρυθμίσω.:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 2,5 ώρες SOT. Μου κρατάει μια μέρα ακριβώς.

Προσωπικό παράπονο: Ξέρω πλέον, ότι μου κλείνει στο 6% το κινητό. Κάπως έχει ξεκαλιμπραριστεί η μπαταρία και δεν ξέρω πως να το ρυθμίσω.:confused:

Για πιο λόγο σου κλείνει στο 6%;

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγο σου κλείνει στο 6%;

 

Κατά την πτώση της μπαταρίας στην αποφόρτιση, το κινητό δεν κλείνει μετά το 1%, αλλά στο 6%. Λογικά, θέλει καλιμπράρισμα, αλλά δεν ξέρω πως γίνεται χωρίς πρόγραμμα και αρουτάριστο. (εν ολίγοις: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=el )

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Κανένα δοκιμασμένο tempered glass έχουμε?Γιατί πήρα 1 από amazon αλλά ειναι μούφα, στις άκρες που ξεκινάει η κούρμπα δεν εφαρμόζει..
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Κανένα δοκιμασμένο tempered glass έχουμε?Γιατί πήρα 1 από amazon αλλά ειναι μούφα, στις άκρες που ξεκινάει η κούρμπα δεν εφαρμόζει..

 

 

Ισως να μην ειναι μουφα. Η οθονη ειναι τετοια που δεν εφαρμοζουν καλα τετοιου ειδους γυαλια.

Δοκιμασε κανονικη ζελατινα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έκανα(κατόπιν εορτής)μια έρευνα και έχεις δίκιο, λόγω του σχήματος της οθόνης τα γυαλιά δεν κάθονται σωστά, δεν το είχα σκεφτεί νωρίτερα. Παρόλα αυτά επιμένω ότι είναι μούφα..Δεν έπρεπε να τα πουλάνε καν :mad:
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έκανα(κατόπιν εορτής)μια έρευνα και έχεις δίκιο, λόγω του σχήματος της οθόνης τα γυαλιά δεν κάθονται σωστά, δεν το είχα σκεφτεί νωρίτερα. Παρόλα αυτά επιμένω ότι είναι μούφα..Δεν έπρεπε να τα πουλάνε καν :mad:

 

 

Χα χα...Σωστος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε εσείς καμία καλή θήκη παίζει; προσπαθώ εδώ και καιρό να βρω αλλά τίποτα.

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα! Μόνο στο δικό μου έχει διαβρωθεί το dimple με το σήμα της Motorola στο πισω μερος της συσκευής, χωρίς προφανή λόγο???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόνο στο δικό μου έχει διαβρωθεί το dimple με το σήμα της Motorola στο πισω μερος της συσκευής, χωρίς προφανή λόγο???

Υπάρχει τέτοιο θέμα;

Πρώτη φορά το ακούω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοιο θέμα;

Πρώτη φορά το ακούω.

 

Στα τρία τέταρτα του dimple υπάρχει μια θαμπαδα. Αρχικά πίστευα πως είναι σκόνη ή κάποια βρομια , αλλά με ότι και να το καθαρισα δεν έγινε τίποτα. Πραγματικά καταστρέφει την αισθητική του κινητού, και το κακό είναι πως, αν δεν κάνω λάθος, το dimple δεν είναι αφαιρούμενο όπως το καπάκι, οπότε και δεν αλλάζει!!! Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω και μια φωτογραφία για του λόγου το αληθές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόνο στο δικό μου έχει διαβρωθεί το dimple με το σήμα της Motorola στο πισω μερος της συσκευής, χωρίς προφανή λόγο???

 

Πως γίνεται αυτό, αφού είναι αλουμίνιο.. το έφερες σε επαφές 3ου τύπου με καμμια θαλασσίτσα?

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό, αφού είναι αλουμίνιο.. το έφερες σε επαφές 3ου τύπου με καμμια θαλασσίτσα?

 

Οχι σε καμία περιπτωση, και γενικά το προσέχω αρκετά!! Νομιζω φαινεται αρκετα καλα στην επισυναπτομενη φωτογραφια.

%5Bimg%5Dhttp%3A//i.imgur.com/I4K5Mz8.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το κινητό που δεν το προσέχω ιδιαίτερα, οκτώ μήνες τώρα δεν έχει πάθει το παραμικρό η οθόνη.

 

Αν θέλετε να βάλετε tempered glass όμως, επιλέξτε την υγρής μορφής της PaintBull που δίνει και εγγύηση θραύσης.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το κινητό που δεν το προσέχω ιδιαίτερα, οκτώ μήνες τώρα δεν έχει πάθει το παραμικρό η οθόνη.

 

Έχουν περάσει από τα χέρια μου σχεδόν όλες οι συσκευές της μοτορόλα από Moto G πρώτης γενιάς μέχρι nexus 6. Έχω να πω ακριβώς το ίδιο.

Συμφωνούν και οι κάτοχοι (φίλοι και συγγενείς) που έχουν μοτορόλα. Σκυλιά, πραγματικά.

 

Γι αυτό μου φαίνεται παράξενο στην εικόνα που παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το κινητό που δεν το προσέχω ιδιαίτερα, οκτώ μήνες τώρα δεν έχει πάθει το παραμικρό η οθόνη.

 

Αν θέλετε να βάλετε tempered glass όμως, επιλέξτε την υγρής μορφής της PaintBull που δίνει και εγγύηση θραύσης.

 

 

  1. Μου έχει συμβεί η ίδια θαμπάδα με του φίλου πιο πάνω. Δεν ξέρω πως συνέβη και το λόγο. Θεωρώ ότι έχει προέλθει από επαφή με κάποιο άλλο μέταλλο - κλειδιά - και το επηρέασε.
  2. Επίσης, έχω βάλει στην οθόνη το Piantbull, αλλά έχουν προκύψει χαραγές και σημάδια πάνω στην οθόνη. Η εγγύηση που μας δώσανε είναι μόνο σε περίπτωση θραύσης της οθόνης ή για καθέναν από τους λόγους που σου εξασφαλίζει η paintbull; (νομίζω είναι 9 λογοι, αναφέρονται στο site τους)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να καλύπτει και τις χαραγματιές.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα. Αλλά δεν κατάλαβα τι. Ζε νε παρλ πα φρανσε.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα. Αλλά δεν κατάλαβα τι. Ζε νε παρλ πα φρανσε.

 

 

Μια απο τα ιδια... Χα χα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...