Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.. Εδω και δύο μέρες το κινητακι μου με κάνει κολπάκια με το ηχείο. Εκεί που δουλεύει σωστά σταματάει ο ήχος και επανέρχεται μόνο αν πιέσω το ηχείο με το δάχτυλο μου. Αυτό μέχρι κάποια στιγμη να χαθεί πάλι και να επανέλθει με τον ίδιο τρόπο.. Μπορεί κανείς να βοηθήσει εδώ; είναι σοβαρή ζημιά; δεν θελω να το στείλω τώρα για service γιατί είμαι σε άδεια και δεν θέλω να το αποχωριστω..

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι δεν θεωρειται ετσι οπως το περιγραφεις σοβαρο .Θα το πας για ενα ελεγχο να ξανακουμπωσει σωστα γιατι δεν παυει να ειναι ενοχλητικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δεν θεωρειται ετσι οπως το περιγραφεις σοβαρο .Θα το πας για ενα ελεγχο να ξανακουμπωσει σωστα γιατι δεν παυει να ειναι ενοχλητικο.

Έλεγχο όταν λες; λογικά θα πρέπει να το στείλουν κάτω στα κεντρικά γιατί είμαι από Αλεξανδρουπολη..

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλεγχο όταν λες; λογικά θα πρέπει να το στείλουν κάτω στα κεντρικά γιατί είμαι από Αλεξανδρουπολη..

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Freddaras εαν εχει λασκαρει η θεση του ακουστικου και δεν ξερεις να την φτιαξεις πως αλλιως να γινει? O ελεγχος σημαινει αυτο .Εκτος και εαν μπαινεις σε διαδικασια να ανοιγεις την συσκευη μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

Freddaras εαν εχει λασκαρει η θεση του ακουστικου και δεν ξερεις να την φτιαξεις πως αλλιως να γινει? O ελεγχος σημαινει αυτο .Εκτος και εαν μπαινεις σε διαδικασια να ανοιγεις την συσκευη μονος σου.

Ναι οκ οπότε το αφήνω μετά την άδεια... Περίεργο πάντως. Το κινητό δεν έχει πέσει κάτω ποτέ το έχω συνέχεια σε θήκη πως το έπαθε αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Λίγο που το έψαξα είδα ότι στα ξαφνικά το έχουν παρουσιάσει πολλές Samsung συσκευές.. Την λύση να το χτυπάω και να επανέρχεται από το Google το είδα.. Τεσπα thanks για την απάντηση.. ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, και η μία και η άλλη μπαταρία που έχω, ξεφορτίζονται πολύ γρήγορα...Δεν έχω κάνει ποτέ αναβάθμιση με επαναφορά εργοστασιακών, οπότε θεωρώ λογική τη γρήγορη αποφόρτιση (περιμενω να φύγω από την παλιά δουλειά μου και μετά να κάνω επανεγκατάσταση όπως πρέπει, για να μην χάσω τα mail που θέλω).

Το να φορτίζεται το ίδιο γρήγορα όμως η μπαταρία και χωρίς να είναι ενεργοποιημένη η γρήγορη φόρτιση, μήπως δείχνει κάτι και για τη μπαταρία ή για drainage από την επαφή κάτω;

Μπορώ να διαπιστώσω την καλή ή όχι κατάσταση της μπαταρίας με κάποιο τρόπο ώστε αν χρειάζεται να τις αλλάξω;

Edited by matthiasscorp

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Τα mail σου δεν χανονται.

Δεν μπορώ να τραβήξω παλιά από το mail server της δουλειάς

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνω τώρα μια ενημέρωση λογισμικού 366,63mb. Έχει κανείς ιδέα αν υπάρχει κάτι καινούργιο ?
...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο... Φαντάζομαι θα είναι τίποτα security updates

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Παιδιά έχει κάνει κανείς αντικατάσταση το τζάμι του κινητού? Μου ραγισε και κοιτάω εναλλακτικές...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπέρα.. Εδώ και λίγες μέρες εντελώς ξαφνικά η κάμερα άρχισε να μου κάνει κόλπα. Σε έντονο φωτισμό έχω τα παρακάτω θέματα. Δείτε την φωτογραφία και θα καταλάβετε.. Δεν έστρωσε ούτε με αλλαγή ρομ ούτε με επαναφορά.. Τι είναι αυτό γνωρίζει κανείς; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/388c278e6a698b87f7be4a9f15c2d942.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/a44be75f5d8c23f2c493c4c8341ee45c.jpg

 

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα,

 

Στα καλά καθούμενα η οθόνη σταμάτησε να δουλεύει (μαύρη) ενώ το κινητό φαίνεται να παίζει. Αυτό έγινε μετά απο φόρτηση όταν το είχα. Είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα? τι κάνουμε τώρα????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Στα καλά καθούμενα η οθόνη σταμάτησε να δουλεύει (μαύρη) ενώ το κινητό φαίνεται να παίζει. Αυτό έγινε μετά απο φόρτηση όταν το είχα. Είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα? τι κάνουμε τώρα????

 

Είσαι σίγουρος ότι η συσκευή λειτουργεί?

Έτσι έκανε ένα note 2, όταν μου είχε πέσει και έσπασε η οθόνη.

Εδώ βέβαια μάλλον δεν έχουμε να κάνουμε με κάτι τέτοιο, αφού δεν αναφέρεις κάποια πτώση.

Όπως και να χει, είσαι για service.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπεσε... Ήταν σε φόρτηση γρήγορη! Λειτουργεί γιατι ακούγονται τα Notifications οταν μπουτάρει!

 

Είσαι σίγουρος ότι η συσκευή λειτουργεί?

Έτσι έκανε ένα note 2, όταν μου είχε πέσει και έσπασε η οθόνη.

Εδώ βέβαια μάλλον δεν έχουμε να κάνουμε με κάτι τέτοιο, αφού δεν αναφέρεις κάποια πτώση.

Όπως και να χει, είσαι για service.

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη φαινεται να είναι όπως και να χει, αν και δεν μπορώ να καταλάβω τι έπαθε. :confused:

Λογικά θα σε καλύψουν στο service, εφόσον έχεις εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Προσπαθώ σιγά σιγά να διορθώσω τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν στο κινητό μου, τα έχω αναφέρει λίγο πιο πάνω, (αν και η αλήθεια είναι ότι έχει αρχίσει να με κουράζει η όλη ιστορία). Λοιπόν στα γρήγορα μου παρουσιάστηκε πρόβλημα εντελώς ξαφνικά με το ηχείο. Σταματάει ο ήχος και πρέπει να το πιέζω με το δάχτυλο για να παίξει και η κάμερα μου βγάζει τα παραπάνω προβλήματα που ανέβασα με Photos. Επειδή δεν έχω πλέον εγγύηση και βαριέμαι να στέλνω στα κεντρικά το κινητό στα με έδωσα στα irepair.. Στα οποία γενικά ότι συσκευή έχω πάει είτε λάπτοπ είτε κινητό πάντα είχαμε άριστη συνεργασία. Τα παιδιά μου άλλαξαν χθες το ηχείο (ανταλλακτικό για την κάμερα περιμένουμε). Πήρα χθες το απόγευμα το κινητό πίσω για δοκιμή και με λύπη βλέπω ενώ αλλάξαμε ηχείο συνεχίζει το ίδιο θέμα.. Ο ήχος χάνεται και επανέρχεται μόνο αν πιέσω το ηχείο. Λέτε ρε παιδιά τελικά να είναι όλο αυτό θέμα πλακέτας;.. Θα το πάω βέβαια αύριο να το δουν ξανά αλλά έχω πλέον αρχίσει να ξενερώνω πολύ άσχημα.. (γενικά η επόμενη συσκευή μου μάλλον δεν θα είναι Samsung έτσι όπως το βλέπω)

 

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες καλησπέρα. Ηχείο τελικά το κόλλησα ξανά στην πλακέτα και κάμερα έχω παραγγείλει από εξωτερικό και θα μου την αλλάξει γνωστός μου που είναι μάνα σε αυτά.. Παιδιά Cm έχει δοκιμάσει κανείς στη συσκευή μας; έχει δει διαφορά; αξίζει τον κόπο; η την έχουν παρατήσει και αυτή.. Επίσης εκείνη η ρομ που ήταν από το note 7 αν θυμάμαι καλά έχει εξελιχθεί καθόλου;

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πολλή νεκρα έχει πέσει στο τοπιψ. Εχει ακουστεί τίποτα για official Nougat ?

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις ήρθε νέο update.. Το έβαλε κάνεις να μας πει εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Κατοχος του κινητού 15 Ημέρες αγοράς μεταχειρισμένο.

Να ακούσω την γνώμη σας γιατί κάθε πρωί που φορτίζεται από βράδυ μου κολλάει η οθόνη ή edge?(Ή κανονική οθόνη δουλεύει κανονικά.)

Το ρολόι είναι κολλημένο σε κάποια ώρα και οι ειδοποιήσεις ενώ τις έχω διαβάσει παραμένουν σαν ειδοποίηση.ξεκολαει με επανεκκίνηση χωρίς κολλήματα κατά την διάρκεια της ημέρας.

Φυσικά έχω κάνει hard reset αλλά βαριέμαι το στήσιμο ξανά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Κατοχος του κινητού 15 Ημέρες αγοράς μεταχειρισμένο.

Να ακούσω την γνώμη σας γιατί κάθε πρωί που φορτίζεται από βράδυ μου κολλάει η οθόνη ή edge?(Ή κανονική οθόνη δουλεύει κανονικά.)

Το ρολόι είναι κολλημένο σε κάποια ώρα και οι ειδοποιήσεις ενώ τις έχω διαβάσει παραμένουν σαν ειδοποίηση.ξεκολαει με επανεκκίνηση χωρίς κολλήματα κατά την διάρκεια της ημέρας.

Φυσικά έχω κάνει hard reset αλλά βαριέμαι το στήσιμο ξανά.

Ευχαριστώ

 

διαβαζω διαφορα τετοια και πραγματικα κουφαινομαι ..!

εγω παντως παιδια την πατησα ...μου εχει "χαλασει" η καμερα του κινητου και ολα δείχνουν οτι τελικα ειναι προβλημα μητρικης!

παρήγγειλα αλλη απο εξωτερικο την αλλαξα αλλα το προβλημα παραμενει ...(δεν μπορω να βγαλω photos οταν υπαρχει εντονο φως ηλιος λαμππα κτλ ...)

αυτο μαλλον το επαθε καλοκαιρι οταν τον ειχα μαζι μου για μπανιο σε υψηλη θερμοκρασια!

την πατησα κανονικα γιατι το εχω ρουταρει και η samsung δεν αναγνωρίζει εγγύηση ..!θα το φτιαξω καποια στιγμη αν και ξανα samsung χλωμο για μενα ..

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω διαφορα τετοια και πραγματικα κουφαινομαι ..!

εγω παντως παιδια την πατησα ...μου εχει "χαλασει" η καμερα του κινητου και ολα δείχνουν οτι τελικα ειναι προβλημα μητρικης!

παρήγγειλα αλλη απο εξωτερικο την αλλαξα αλλα το προβλημα παραμενει ...(δεν μπορω να βγαλω photos οταν υπαρχει εντονο φως ηλιος λαμππα κτλ ...)

αυτο μαλλον το επαθε καλοκαιρι οταν τον ειχα μαζι μου για μπανιο σε υψηλη θερμοκρασια!

την πατησα κανονικα γιατι το εχω ρουταρει και η samsung δεν αναγνωρίζει εγγύηση ..!θα το φτιαξω καποια στιγμη αν και ξανα samsung χλωμο για μενα ..

Που το πηγές και σου είπαν ότι είναι εκτός?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που το πηγές και σου είπαν ότι είναι εκτός?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

θα σας πω αναλυτικα εδω μεχρι να τελειωσει το θεμα αυτο παντως παλιοτερα οταν το εστειλα απο δω αλεξανδρουπολη η αντιπροσωπεία της samsung δεν μου αναγνώρισε εγγύηση ...!

τεσπα θα την βρω την ακρη δεν κλαίγομαι ..! παντως την επομενη φορα προσοχη με αυτα τα θεματα ....!

η καμερα μου εβγαλε θεμα στα καλα καθουμενα χωρις το κινητο να φαει τουμπα/να χτυπησει η οτιδηποτε! και οσο μπορω να κρινω απο τις photos που εβγαζα τοτε παρουσιαστικε καλοκαιρι το θεμα μετα απο παραλια! (την ιδια περιοδο ξεκινησαν και τα θεματα μου με το ηχειο ..)

τεσπα θα το κοιταξω το θεμα συντομα οταν θα κατεβω σαλονικα και θα επανελθω ..γιατι δεν θελω να λεω πραγματα χωρις τα επιβεβαιώσω πρωτα ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...