Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ακριβως ειναι αυτο φιλε μου ..γιατι εγω μετα απο αυτο που επαθα εχω αρχισει να το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να βαλω για πρωτη φορα Protector στην οθονη ...!

Όχι δεν είναι για πεσιματα :)

Προφυλάσσει από τις μικρές γρατσουνιές που γίνονται μετά από καιρό με την χρήση και την επαφή της οθόνης με διάφορα αντικείμενα.

 

Από πεσιματα μόνο ένας καλός tempered glass μπορεί να αυξήσει την αντοχή του κρύσταλλο της οθόνης. Διαφορετικά μόνο θήκη και χοντρή μάλιστα.

 

 

Αυτοί λένε

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παιδια εβαλα το screen protector X-ONE απο το cellphones.gr και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Την τοποθετηση την καναν τέλεια αλλα το προβλημα ειναι στη ζελατινα. Μου εχει θολωσει ολη την οθονη κατι σαν γυαλαδα να το πω σαν να βλεπεις πιξελ. Χαθηκε ολη η μαγεια της πανεμορφης απεικόνισης που ειχε η οθονη. Οσοι την βαλατε την συγκεκριμένη ζελατινα ειναι crystal clear οπως πρεπει να ειναι η οχι? Επισης να αναφερω οτι δεν γλιστραει ευκολα το δαχτυλο και δεν καθαριζεται ευκολα.. Θα τους επερνα τηλ στο καταστημα αλλα κλεισανε δεν τους πρόλαβα. Τα φωτα σας καποιος?

φιλε μου ...μπορω να σου πω εγω που την εχω βαλει..

Επειδη ειναι screen protector και με την λογικη να "αγκαλιασει" μια κουρμπε οθονη η κατασκευη της ειναι διαφορετικη απο τα γνωστα screen protectors και φυσικα απο τα tempered glass...

Ενα πολυ ελαφρυ κοκο τον εχει ....αλλα ελαφρυ...

Στο smoothness δεν ειναι βουτυρο

και στην βρωμια ...ειναι οπως τα screen protectors...

Γενικα...τελειο δεν το λες...Αλλα...

δεν υπαρχουν πολλες και καλες εναλλακτικες....

και επειδη εγω προσωπικα με την flip θηκη ειδικα φορεμενη ...νιωθω καπως...

Καλυτερα να εχω ενα δυο ελαφρα μειονεκτηματα ...παρα να βρεθω προ

εκπληξεων.....

Ειδικα αφου μετα απο καποιο διαστημα

 

πουλαω και τα κινητα μου..

...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ...μπορω να σου πω εγω που την εχω βαλει..

Επειδη ειναι screen protector και με την λογικη να "αγκαλιασει" μια κουρμπε οθονη η κατασκευη της ειναι διαφορετικη απο τα γνωστα screen protectors και φυσικα απο τα tempered glass...

Ενα πολυ ελαφρυ κοκο τον εχει ....αλλα ελαφρυ...

Στο smoothness δεν ειναι βουτυρο

και στην βρωμια ...ειναι οπως τα screen protectors...

Γενικα...τελειο δεν το λες...Αλλα...

δεν υπαρχουν πολλες και καλες εναλλακτικες....

και επειδη εγω προσωπικα με την flip θηκη ειδικα φορεμενη ...νιωθω καπως...

Καλυτερα να εχω ενα δυο ελαφρα μειονεκτηματα ...παρα να βρεθω προ

εκπληξεων.....

Ειδικα αφου μετα απο καποιο διαστημα

 

πουλαω και τα κινητα μου..

...

Κατάλαβα. Απλα ειπα μηπως σε μενα παλι ετυχε το στραβο. Δεν ειχα ξαναβάλει ποτέ μεμβρανη στα κινητα μου γιατι και εγω τα αλλαζω γρήγορα και ηθελα να τα χαρω όσο μπορουσα απλα στο edge με φοβισε η πλαϊνη οθονη.. Θα την κρατησω την μεμβρανη για οσο αντεξω (μαλλον πολυ λιγο) και μετα θα την πεταξω. Στο μαύρο φοντο τρωγεται αλλα στο λευκο δεν....

Ευχαριστω και παλι για τις πληροφοριες σου...

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Απλα ειπα μηπως σε μενα παλι ετυχε το στραβο. Δεν ειχα ξαναβάλει ποτέ μεμβρανη στα κινητα μου γιατι και εγω τα αλλαζω γρήγορα και ηθελα να τα χαρω όσο μπορουσα απλα στο edge με φοβισε η πλαϊνη οθονη.. Θα την κρατησω την μεμβρανη για οσο αντεξω (μαλλον πολυ λιγο) και μετα θα την πεταξω. Στο μαύρο φοντο τρωγεται αλλα στο λευκο δεν....

Ευχαριστω και παλι για τις πληροφοριες σου...

Αν είσαι προσεκτικός βάλε την ορίτζιναλ φλίπ και πέταξε το.

 

Δεν είμαι περίεργος απλά προσέχω να μην το αφήνω στην άκρη του τραπεζιού, όταν το φορτίζω φροντίζω το καλώδιο να μην είναι στην μέση και το παρασύρει κάνεις, δεν το αφήνω στο τραπεζάκι της καφετέριας αν είναι γεμάτο με ποτά, το κρατάω σωστά όταν το χρησιμοποιώ και δεν το βάζω στην τσέπη η το τσαντάκι με κλειδιά και κέρματα.

Σε 5 μήνες που το έχω εγώ και 1.5 που το είχε ο προηγούμενος, δεν έχει το παραμικρό σε οθόνη και lazer cut.

 

Σήμερα που το ξαναπέρασα με το προστατευτικο υγρό το τσέκαρα πολύ καλά. Δεν υπάρχει τίποτα. Είναι σαν καινούργιο.

 

Η φλίπ προσφέρει μερική προστασία, κράτα την οθόνη καθαρή επειδή μιλάς με κλειστό το καπάκι και δεν γεμίζει ιδρώτα.

Δεν κρύβει την συσκευή και σε αφήνει να την χαίρεσαι εσύ, όχι αυτός που θα του την πουλήσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως πρεπει να προσεχουμε πως το κουβαλαμε και που το ακουμπαμε. Εγω φοβαμαι μονο μη μου φυγει απο τα χερια γιατι κακα τα ψεμματα ειναι πολυ πλατυ κινητό και η edge πλευρα ξενιζει το grip της συσκευης. Τωρα η φλιπ σε αυτη τη περιπτωση σηκωνει τα χερια ψηλα απο θεμα προστασίας. Αλλα μπρος γκρεμος και πισω ρεμα. Με την φλιπ γλιτωνεις μεμβρανη αλλα στο πεσιμο κατα πασα πιθανοτητα θα φας το σασι ενω με τις αλλες γλιτωνεις το σασι αλλα αφηνεις συνεχεια εκτεθειμενη την οθονη. Μου ειχε πεσει το note 4 με φλιπ και προσγειώθηκε με την οθονη αλλα με την θηκη να την αγκαλιαζει και ετσι γλιτωσα. Επισης η flip στο 4αρι δεν με πολυβολεψε στο κρατημα της συσκευης για πολυ ωρα. Αυτα τα προστατευτικα υγρα δεν τα φοβασαι?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως πρεπει να προσεχουμε πως το κουβαλαμε και που το ακουμπαμε. Εγω φοβαμαι μονο μη μου φυγει απο τα χερια γιατι κακα τα ψεμματα ειναι πολυ πλατυ κινητό και η edge πλευρα ξενιζει το grip της συσκευης. Τωρα η φλιπ σε αυτη τη περιπτωση σηκωνει τα χερια ψηλα απο θεμα προστασίας. Αλλα μπρος γκρεμος και πισω ρεμα. Με την φλιπ γλιτωνεις μεμβρανη αλλα στο πεσιμο κατα πασα πιθανοτητα θα φας το σασι ενω με τις αλλες γλιτωνεις το σασι αλλα αφηνεις συνεχεια εκτεθειμενη την οθονη. Μου ειχε πεσει το note 4 με φλιπ και προσγειώθηκε με την οθονη αλλα με την θηκη να την αγκαλιαζει και ετσι γλιτωσα. Επισης η flip στο 4αρι δεν με πολυβολεψε στο κρατημα της συσκευης για πολυ ωρα. Αυτα τα προστατευτικα υγρα δεν τα φοβασαι?

Δεν το φοβάμαι γιατί δεν είναι από αυτά που υπόσχονται τρελά πράγματα και το δοκίμασα πλέον σου το έχω πάνω από 3 μήνες.

Κάνει την οθόνη ακόμα πιο βελούδινη στην αίσθηση που σου αφήνει στα δάχτυλα.

 

Η φλίπ δεν με κουράζει. Την διπλωνω.

Χωρίς αυτη δεν μπορώ να δουλέψω μ ένα χέρι γιατί φοβάμαι ότι θα μου φύγει.

Θυμάμαι μια φορά με το Note 2 το κρατούσα απροσεκτα και μου έφυγε αλλά το έπιασα στον αέρα από το καπάκι της φλίπ. :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τεχνολογια υπαρχει για ολα αλλα δεν μας τη δινουν τι να κανουμε.. Εδω το σκατο η νασα το κανει παξιμαδι τι να λεμε τωρα
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι ...οτι επειδη το κινητο δεν ηταν στην πρωτη γραμμη σε προοωθηση πωλησεις κλπ...δεν ασχοληθηκαν οι κατασκευαστες αξεσουαρ...ουτε να βγαλουν πολλες θηκες..ουτε φυσικα tempered glass ...σε αντιθεση με το S6 edge.....

και ετσι δεν υπαρχουν πολλες εναλλακτικες.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι προσεκτικός βάλε την ορίτζιναλ φλίπ και πέταξε το.

 

Δεν είμαι περίεργος απλά προσέχω να μην το αφήνω στην άκρη του τραπεζιού, όταν το φορτίζω φροντίζω το καλώδιο να μην είναι στην μέση και το παρασύρει κάνεις, δεν το αφήνω στο τραπεζάκι της καφετέριας αν είναι γεμάτο με ποτά, το κρατάω σωστά όταν το χρησιμοποιώ και δεν το βάζω στην τσέπη η το τσαντάκι με κλειδιά και κέρματα.

Σε 5 μήνες που το έχω εγώ και 1.5 που το είχε ο προηγούμενος, δεν έχει το παραμικρό σε οθόνη και lazer cut.

 

Σήμερα που το ξαναπέρασα με το προστατευτικο υγρό το τσέκαρα πολύ καλά. Δεν υπάρχει τίποτα. Είναι σαν καινούργιο.

 

Η φλίπ προσφέρει μερική προστασία, κράτα την οθόνη καθαρή επειδή μιλάς με κλειστό το καπάκι και δεν γεμίζει ιδρώτα.

Δεν κρύβει την συσκευή και σε αφήνει να την χαίρεσαι εσύ, όχι αυτός που θα του την πουλήσεις.

Με τον ευκαιρία να πω πως το θέμα είναι πως με αυτά και με αυτά μας έχει φύγει η ανεμελιά και η χαρά να χαιρόμαστε τις πολύ ακριβές πλέον συσκευές μας.

Μα είναι ευαίσθητο, μα μην ακουμπάει πουθενά η οθόνη, μας να το ντύσω με 40 θήκες και protectors(χάνοντας τελείως την αίσθηση και την όποια μαγεία του κινητού#μα μη πάει νερό πάνω άστα, εγώ και με το note edge είχα θέμα λόγο μεγέθους(πλάτος κυρίως) αλλά και με το S6 Edge, εκεί επειδή δεν υπήρχε και καλή θήκη το έδωσα σχεδόν άμεσα καθώς είχα άγχος λόγο grip και αξίας συσκευής μη μου φύγει ακόμα και από δρόμο που περπατούσα και με έπαιρναν βιαστικά να μιλήσω.

Για μένα πλέον αυτό το καθαρά πρακτικό θέμα πρέπει να το λύσουν κάποια στιγμή ειδικά στα πολύ ακριβά κινητά, όπως και το θέμα της μπαταρίας, τα άλλα πλέον με ψιλό αφήνουν αδιάφορο (καθώς έχουν φτάσει πολύ ψηλά τα SoC τους, μόνο σωστές εφαρμογές και UI θέλουμε), εκτός ίσως της εξέλιξης των καμερών

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Με τον ευκαιρία να πω πως το θέμα είναι πως με αυτά και με αυτά μας έχει φύγει η ανεμελιά και η χαρά να χαιρόμαστε τις πολύ ακριβές πλέον συσκευές μας.

Μα είναι ευαίσθητο, μα μην ακουμπάει πουθενά η οθόνη, μας να το ντύσω με 40 θήκες και protectors(χάνοντας τελείως την αίσθηση και την όποια μαγεία του κινητού#μα μη πάει νερό πάνω άστα, εγώ και με το note edge είχα θέμα λόγο μεγέθους(πλάτος κυρίως) αλλά και με το S6 Edge, εκεί επειδή δεν υπήρχε και καλή θήκη το έδωσα σχεδόν άμεσα καθώς είχα άγχος λόγο grip και αξίας συσκευής μη μου φύγει ακόμα και από δρόμο που περπατούσα και με έπαιρναν βιαστικά να μιλήσω.

Για μένα πλέον αυτό το καθαρά πρακτικό θέμα πρέπει να το λύσουν κάποια στιγμή ειδικά στα πολύ ακριβά κινητά, όπως και το θέμα της μπαταρίας, τα άλλα πλέον με ψιλό αφήνουν αδιάφορο (καθώς έχουν φτάσει πολύ ψηλά τα SoC τους, μόνο σωστές εφαρμογές και UI θέλουμε), εκτός ίσως της εξέλιξης των καμερών

Σχετικό είναι αυτό.

Το Μ8 το είχα χωρίς θήκη για να το απολαμβάνω αλλά πρόσεχα πως το ακουμπάω στο τραπέζι κλπ κλπ.

Η φλίπ είναι η μοναδική θήκη που μου επιτρέπει να βλέπω και να αγγίζω την συσκευή μου χωρίς να μεσολαβεί κάτι και δεν χρειάζεται τόση προσοχή.

Εκτός αυτού με βολεύει σε μεγάλες συσκευές όπως το note.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

230 ευρω η αλλαγη της οθονης ..

δυστυχώς κανεις τεχνικος δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να μου την αλλαξει με ανταλλακτικό απο το ebay λογω της ιδιαιτερότητας της οθονης ..

:(

Link to comment
Share on other sites

Βλεπωντας στο sammobile ποτε ειχε εμφανιστει η 5.0.1 στο C,F,Edge...

ειδα οτι στο C προηγηθηκε περι τον 1 μηνα..αρα μες τον επομενο μηνα θα ερθει και στο edge η 5.1.1 ...Λογικα.......

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν χθες το βράδυ παρατήρησα κάτι ενώ το είχα στ φορτιστή αλλά και χωρίς σε χώρο στο λεωφορείο με τ φοτίσμο ελαφρύ όπως τον είχαν παράτηρησα ότι από τ στιγμή που έκλεινε η οθόνη και μετά από 4 5 δευτερα ακριβώς πάνω από το home button εμφανίζεται μια κάτι σαν γραμμή παχουλιενα δάχτυλο πάχος ελαφρύ χρώμα προς τ άσπρο φαίνεται πολύ αμυδρά με το edge clock ενεργώ. σας το παρουσιάζει. ...? αλλά δεν το κάνει συνέχεια πφφφ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά.Στο S6 EDGE η πλαινή κυρτή οθόνη δεν λειτουργεί όπως στο ΝΟΤΕ EDGE δηλαδη δεν μπορείς να βάλεις εφαρμογές;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν χθες το βράδυ παρατήρησα κάτι ενώ το είχα στ φορτιστή αλλά και χωρίς σε χώρο στο λεωφορείο με τ φοτίσμο ελαφρύ όπως τον είχαν παράτηρησα ότι από τ στιγμή που έκλεινε η οθόνη και μετά από 4 5 δευτερα ακριβώς πάνω από το home button εμφανίζεται μια κάτι σαν γραμμή παχουλιενα δάχτυλο πάχος ελαφρύ χρώμα προς τ άσπρο φαίνεται πολύ αμυδρά με το edge clock ενεργώ. σας το παρουσιάζει. ...? αλλά δεν το κάνει συνέχεια πφφφ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Αν συνεχίσει πήγαινε το στο σέρβις της smarttech στο Χαϊδάρι.

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά.Στο S6 EDGE η πλαινή κυρτή οθόνη δεν λειτουργεί όπως στο ΝΟΤΕ EDGE δηλαδη δεν μπορείς να βάλεις εφαρμογές;

Όχι. Τώρα στο 6plus έδωσαν κάποιες δυνατότητες παραπάνω αλλά όχι σαν του Note.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Όχι. Τώρα στο 6plus έδωσαν κάποιες δυνατότητες παραπάνω αλλά όχι σαν του Note.

Δηλαδή η πλαινή οθόνη είναι διακοσμητικη;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η πλαινή οθόνη είναι διακοσμητικη;

Όχι ακριβώς. Μπορείς για παράδειγμα να βάλεις 5-6 εφαρμογές που χρησιμοποιείς τακτικά, επαφές κλπ.

Σε καμία περίπτωση όμως δεν κάνει όσα στο Note Edge.

Και να σου πω σ αυτή την περίπτωση δεν φταίει η Samsung.

Όταν το Note edge πούλησε 1 εκατομμύριο συσκευές μόνο, σημαίνει ότι δεν φάνηκε χρήσιμη στο κοινό.

Βέβαια αν διαβάσουμε τα παλιά μηνύματα στο thread, θα δεις ότι υπήρξαν κάτοχοι που δεν χρησιμοποιουσαν την πλαϊνή οθόνη και την θεωρούσαν περιττή :eek::cool:

Οπότε καταλαβαίνεις όταν αυτοί που ήδη το έχουν δεν μπαίνουν στον κόπο να δουν την χρησιμότητα, το θα κάνουν όσοι δεν έχουν δει ποτέ τι μπορεί να κάνει.

 

Μόνο το απλό ότι μπορείς ενώ βρίσκεσαι σε μια εφαρμογή να πας σε οποιαδήποτε άλλη μ ένα κλικ από το να γυρνάς στην αρχική και να ψάχνεις το εικονίδιο φτάνει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς. Μπορείς για παράδειγμα να βάλεις 5-6 εφαρμογές που χρησιμοποιείς τακτικά, επαφές κλπ.

Σε καμία περίπτωση όμως δεν κάνει όσα στο Note Edge.

Και να σου πω σ αυτή την περίπτωση δεν φταίει η Samsung.

Όταν το Note edge πούλησε 1 εκατομμύριο συσκευές μόνο, σημαίνει ότι δεν φάνηκε χρήσιμη στο κοινό.

Βέβαια αν διαβάσουμε τα παλιά μηνύματα στο thread, θα δεις ότι υπήρξαν κάτοχοι που δεν χρησιμοποιουσαν την πλαϊνή οθόνη και την θεωρούσαν περιττή :eek::cool:

Οπότε καταλαβαίνεις όταν αυτοί που ήδη το έχουν δεν μπαίνουν στον κόπο να δουν την χρησιμότητα, το θα κάνουν όσοι δεν έχουν δει ποτέ τι μπορεί να κάνει.

 

Μόνο το απλό ότι μπορείς ενώ βρίσκεσαι σε μια εφαρμογή να πας σε οποιαδήποτε άλλη μ ένα κλικ από το να γυρνάς στην αρχική και να ψάχνεις το εικονίδιο φτάνει.

 

Ναι ρε ****το. Εμένα αυτό μου φαίνεται πιο χρήσιμο και από το πενάκι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω απεκατασταση μια εφαρμογη σβηνουν και τα αρχεια της απο την μνημη? Η θελω καποια εφαρμογη που να το κανει?
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω απεκατασταση μια εφαρμογη σβηνουν και τα αρχεια της απο την μνημη? Η θελω καποια εφαρμογη που να το κανει?

Πριν την διαγράψεις στην οθόνη που είσαι υπάρχουν πιο κάτω οι επιλογές διαγραφή δεδομένων και κασε.

Πάτησε πρώτα διαγραφή κασε μετά διαγραφή δεδομένων και τέλος διαγραφή εφαρμογής.

Κάποιες εφαρμογές δημιουργούν φακέλους στην μνήμη της συσκευής.

Αν δεν σου χρειάζεται το περιεχόμενο τον διαγραφεις κι αυτόν κατευθείαν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα, ύστερα από ένα πέρασμα από το Νοτε 4 910c (περίπου 1 χρόνο) έρχομαι στη παρέα του Note Edge, τώρα τα πρώτα συμπεράσματα σε σύγκριση μεταξύ των 2? Τα υπέρ είναι η οθόνη Edge (δεν υπάρχει.... άψογη και λειτουργική) η εμφάνιση του κινητού όλα τα λεφτά... τα κατά? μια πρώτη άποψη η μπαταρία ένα 30% πιο κάτω από το Note 4 910c και η φωτεινότητα της οθόνης είναι πιο χαμηλή σε σχέση με το Note 4. Πάντως δεν το μετάνιωσα... τα υπόλοιπα στην πορεία...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα, ύστερα από ένα πέρασμα από το Νοτε 4 910c (περίπου 1 χρόνο) έρχομαι στη παρέα του Note Edge, τώρα τα πρώτα συμπεράσματα σε σύγκριση μεταξύ των 2? Τα υπέρ είναι η οθόνη Edge (δεν υπάρχει.... άψογη και λειτουργική) η εμφάνιση του κινητού όλα τα λεφτά... τα κατά? μια πρώτη άποψη η μπαταρία ένα 30% πιο κάτω από το Note 4 910c και η φωτεινότητα της οθόνης είναι πιο χαμηλή σε σχέση με το Note 4. Πάντως δεν το μετάνιωσα... τα υπόλοιπα στην πορεία...

 

Καταρχήν καλοριζικό

Κατα δεύτερον η μπαταρία είναι εμφανώς μειομένη(όχι 30%, αλλά σιγούρα παραπάνω από όσο δικαιολογούν τα 220mah διαφοράς των δυο συσκευών), στη φωτεινότητα δεν είχα παρατηρήσει κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλοριζικό

Κατα δεύτερον η μπαταρία είναι εμφανώς μειομένη(όχι 30%, αλλά σιγούρα παραπάνω από όσο δικαιολογούν τα 220mah διαφοράς των δυο συσκευών), στη φωτεινότητα δεν είχα παρατηρήσει κάποια διαφορά.

Παιδιά εγώ επειδή δουλεύω με 2 μπαταρίες και τις φορτιζω με εξωτερικό αργό φορτιστή είμαι ευχαριστημένος απο την αυτονομία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...