Jump to content

Samsung Galaxy Note Edge


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω μια απορία η συσκευή σας δειχνη οταν ερχετε μην .... απο το messanger ...στν οθόνη edge....? και ειναι στην αναμονή ?

Σε αναμονη δεν αναβει καν η οθονη, ακουγεται μονο ο ηχος.

Οταν ειναι αναμενη η οθονη ακομα & στη lockscreen να ειμαι ακουγεται ο ηχος & ενφανιζεται το μηνυμα στην edge οθονη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαύρο η Άσπρο? μπορεί να μας πει κανείς αν το άσπρο λερώνει η όχι?

Λερώνει όπως λερώνουν γενικά όλα τα άσπρα. Επειδή όμως η υφή του είναι πιο "σκληρή" από το μαύρο, καθαρίζει και πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο η Άσπρο? μπορεί να μας πει κανείς αν το άσπρο λερώνει η όχι?

 

Έχω εμπειρία και από τα δύο, το λευκό ένας φίλος & το μάυρο εγώ.

Καταρχάς είναι εντελώς υποκειμενικό αν μπορείς δες τα και τα δύο και βλέπεις τι προτιμάς περισσότερο

Για μένα το μαύρο κερδίζει στα σημεία μιας και φαίνεται πιο premium/εντυπωσιακό ενώ το περιμετρικό αλουμίνιο κάνει μεγαλύτερη αντίθεση με το μάυρο, επίσης το μαύρο καπάκι δίνω ελαφρώς περισσότερο την αίσθηση δέρματος σε σχέση με το λευκό που είναι πιο κοντά στο πλαστικό.

Πάντως το λευκό δεν λερώνει, 4+ μήνες γυμνό το χει. (Εννοείται με σχετική προσοχή, αν του ρίξεις μελάνι π.χ. προφανώς θα βάψει :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Για μένα χαλαρά μαύρο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα μαύρο και από εμένα.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

πηγα απο ασπρο 4ρι σε μαυρο που ηθελα πολυ edge και να πω την αληθεια μετανιωσα εκει που ποτε δεν μ αρεσε το ασπρο σ κινητο στο edge ειναι κουκλι αλλα τωρα εμεινα μ το μαυρο ;)
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε με 5.0.1....Το κινητό είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ και ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!!!μόνο που ξεκίνησα να το στήνω και να το ψάχνω αλλά το κινητό ΖΕΜΑΤΑΕΙ!!! χωρίς να το φορτίζω άμα το αφήνω λίγο κρυώνει άλλα όταν το έχω στα χέρια μου καίει ολόκληρο και η οθόνη και το πλαίσιο τριγύρω!!!το έχει πάθει κάνεις να πάω samsung? η είναι επειδή κατεβάζω όλες τις εφαρμογές από play store?
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι μην στεναχωριεσαι. .... και νοτε 4 πάλι τ ιδια μου έκανε κ αυτό τ ίδια. ...να του βάλεις κ θήκη. ....

Παίδες μεμβράνη τι προτείνετε. ...?

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε με 5.0.1....Το κινητό είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ και ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!!!μόνο που ξεκίνησα να το στήνω και να το ψάχνω αλλά το κινητό ΖΕΜΑΤΑΕΙ!!! χωρίς να το φορτίζω άμα το αφήνω λίγο κρυώνει άλλα όταν το έχω στα χέρια μου καίει ολόκληρο και η οθόνη και το πλαίσιο τριγύρω!!!το έχει πάθει κάνεις να πάω samsung? η είναι επειδή κατεβάζω όλες τις εφαρμογές από play store?

Το έχω πάθει πολλές φορές όταν αγοράζω καινούργια συσκευή καλοκαίρι.

Με το στήσιμο εκτός των εφαρμογών κατεβαίνουν ένα σορό πράγματα και ζεσταίνεται.

Προσπάθησε να κάνεις το στήσιμο σε δωμάτιο με κλιματισμό.

Το edge αντιδρά πολύ καλά στις υψηλές θερμοκρασίες της εποχής.

Σήμερα ήμουν σε πισίνα με θερμοκρασίες υπό σκιά 42°.

Ο αέρας έκαιγε, να φανταστείς κάτω από ομπρέλα και δεν μπορούσαμε να πιάσουμε τα μαχαιροπιρουνα. Καίγανε.

Παρόλα αυτά το κινητό δούλευε κανονικά όσο το χρησιμοποιουσα. Έκαιγε αλλά λόγο original flip που όταν την έχεις διπλομενη δεν μεταδίδεται η θερμότητα στο χέρι, δεν μ ενόχλησε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω να δοθεί η 5.1.1

Αν δεν διορθωθούν τα μικρό προβλήματα, του, τότε θα ρουταρω και θα πειραματιστώ.

Δεν με βλέπω για note 5. Θα το έπαιρνα μόνο αν η κάμερα του ήταν καλύτερη του S6 και διέθετε πλήρεις manual ρυθμίσεις.

Οι επιδόσεις του edge με καλύπτουν το μόνο που χρειάζομαι είναι καλύτερη κάμερα για φώτο σε χαμηλό φωτισμό, κατι που χωρίς manual ρυθμίσεις δεν επιτυγχάνεται.

 

Αν όλα τα άλλα διορθώνονται με custom rom και kernel συν το porting κάποιων εφαρμογών που θα δούμε στο Note 5, κάνουν ακόμα πιο περιττή την δαπάνη για το επόμενο Note.

 

με custom rom και με emotion κερνελ θα δεις αλλο κινητο ...! πίστεψε με ..!(πολυ πιο γρηγορο)...

ασε φιλε μου που οτι και να λεμε κακα τα ψεμματα android που αν δεν το φέρνεις εσυ οπως θελεις στα μετρα σου δεν ειναι android για μενα ...

 

----------------------

Λοιπον,δοκιμαζω εδω και 2 μερες μια S6 edge ported rom, ξερετε που θα τη βρειτε.Ειναι παρα πολυ καλη με ολες τις εφαρμογες απο S6 edge με το μειον της για μενα να ειναι συν.Και τι εννοω δλδ.Δεν εχει την edge screen στα δεξια.Δοκιμαστε ομως να αλλαξετε launcher [εχω βαλει dodol] και χρησιμοποιηστε για right edge screen την εφαρμογη Apps bar απο Playstore.Το αποτελεσμα ειναι πολυ ομορφο γιατι εχετε μια μπαρα δεξια που μπορειτε να εμφανισετε ολες τις εφαρμογες σας και κυριως να την κανετε hide και να εχετε full screen οποτε θελετε.Επισης εχει παρα πολλες παραμετροποιησεις για ολα τα γουστα.

Αξιζει ο κοπος για οσους ειναι ρουτ και θελουν μια ομορφη ρομ.Μαλλον μες στη μερα βγαινει η v2 που απ οτι φαινεται ειναι extremely light.

 

xmmmm αν χανεις την edge screen δεν εχει νοημα καν να μπω στον κοπο να την δοκιμασω !

παραμενω με edge rom που σε γενικες γραμμες τα σπαει !

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι να υπάρχουν σωστές rom χωρίς προβλήματα και να κάνουν port τις νέες δυνατότητες που θα διαθέτει το Ν5 χωρίς να χάνουμε την πλαϊνή οθόνη.

Όταν θα βγει τέτοια rom θα το ρουταρω.

 

Επίσης θα πρέπει να υπάρχει 100% βελτίωση εκεί που χωλαίνει το edge.

Δηλαδή στην συλλογή μόλις τραβάς φωτογραφίες και θέλεις να κάνεις προεσκοπιση με ζουμ και φυσικά στο recent apps.

 

Αν θέλετε όσοι έχετε custom που λύνει αυτά τα προβλήματα, ανεβάστε ένα βίντεο να δούμε πως αντιδρά στα παραπάνω προβλήματα. Εννοείται να μην κάνετε πριν κλείσιμο όλων των εφαρμογών. Η ram θα πρέπει να είναι όπως σε νορμάλ λειτουργία μετά από κάποιες ώρες.

 

Τα λέω αυτά γιατί σε παλαιότερα Samsung όπως το S4, οι custom δεν είχαν λύσεις για τα κλασσικά lag της συσκευής.

Μάλιστα πολλές φορές οι custom μετά από αρκετές μέρες έδειχναν πιο αργές από την official την οποία είχα καθαρίσει από σαβούρα.

Με λίγα λόγια δεν με νοιάζει η εγγύηση όταν αξίζει πραγματικά το αποτέλεσμα.

Δεν κάνω ρουτ για να γεμίζω τον χρόνο μου φλασαροντας. Θέλω πραγματικά αποτελέσματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι να υπάρχουν σωστές rom χωρίς προβλήματα και να κάνουν port τις νέες δυνατότητες που θα διαθέτει το Ν5 χωρίς να χάνουμε την πλαϊνή οθόνη.

Όταν θα βγει τέτοια rom θα το ρουταρω.

 

Επίσης θα πρέπει να υπάρχει 100% βελτίωση εκεί που χωλαίνει το edge.

Δηλαδή στην συλλογή μόλις τραβάς φωτογραφίες και θέλεις να κάνεις προεσκοπιση με ζουμ και φυσικά στο recent apps.

 

Αν θέλετε όσοι έχετε custom που λύνει αυτά τα προβλήματα, ανεβάστε ένα βίντεο να δούμε πως αντιδρά στα παραπάνω προβλήματα. Εννοείται να μην κάνετε πριν κλείσιμο όλων των εφαρμογών. Η ram θα πρέπει να είναι όπως σε νορμάλ λειτουργία μετά από κάποιες ώρες.

 

Τα λέω αυτά γιατί σε παλαιότερα Samsung όπως το S4, οι custom δεν είχαν λύσεις για τα κλασσικά lag της συσκευής.

Μάλιστα πολλές φορές οι custom μετά από αρκετές μέρες έδειχναν πιο αργές από την official την οποία είχα καθαρίσει από σαβούρα.

Με λίγα λόγια δεν με νοιάζει η εγγύηση όταν αξίζει πραγματικά το αποτέλεσμα.

Δεν κάνω ρουτ για να γεμίζω τον χρόνο μου φλασαροντας. Θέλω πραγματικά αποτελέσματα.

Πρότεινε μια εφαρμογή πού να τραβάει βίντεο στο κινητό σου και μόλις πάω σπίτι θα προσπαθήσω να ανεβάσω..

Link to comment
Share on other sites

Πρότεινε μια εφαρμογή πού να τραβάει βίντεο στο κινητό σου και μόλις πάω σπίτι θα προσπαθήσω να ανεβάσω..

Καλύτερα να τραβήξεις με κάποια άλλη συσκευή γιατί οι εφαρμογές που τραβούν την οθόνη εκτός ότι δεν έχουν άμεση απόκριση καταναλώνουν πόρους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να τραβήξεις με κάποια άλλη συσκευή γιατί οι εφαρμογές που τραβούν την οθόνη εκτός ότι δεν έχουν άμεση απόκριση καταναλώνουν πόρους.

Με την πρώτη ευκαιρία θα στο ανεβάσω.. Ετοιμάσου να πάθεις την πλάκα σου:)

Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη ευκαιρία θα στο ανεβάσω.. Ετοιμάσου να πάθεις την πλάκα σου:)

Το ελπίζω για να κρατήσω περισσότερο την συσκευή μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το ελπίζω για να κρατήσω περισσότερο την συσκευή μου.

 

ειμαι σημερα ολη μερα στο πατρικό μου εδω και δυστυχώς δεν εχει κανενας κινητο της προκοπης ..!:lol:

λιγο υπομονη μεχρι αύριο !...

 

φιλε το "ζοριζα" σημερα για αυτο το λογο ! !!!! άνοιξα απειρες εφαρμογες μαζι με την καμερα !

δεν κολλούσε πουθενα ....!

τεσπα θα στο δειξω αυριο ...για αλλη μια φορα παντως στο android οι devs σωζουν την κατάσταση !:)

Link to comment
Share on other sites

Πρότεινε μια εφαρμογή πού να τραβάει βίντεο στο κινητό σου και μόλις πάω σπίτι θα προσπαθήσω να ανεβάσω..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hecorat.screenrecorder.free

Βάλε αυτή μέχρι να βρεις άλλο κινητό για video

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσαμε να το δούμε και εμείς με note 4 (απλό) μπας και βρούμε το φως μας....? το video εννοώ....
Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσαμε να το δούμε και εμείς με note 4 (απλό) μπας και βρούμε το φως μας....? το video εννοώ....

Note 4 πρέπει να κάνει παπάδες... Άσε που είναι φουλ στην custom rom κερνελς κτλ κτλ κτλ... Στο edge είναι πολύ μαζεμένη η κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

εδω το βιντεο με την εφαρμογη που προτεινε ο manan69t πιο πανω ..

Te_salat για μενα το κινητο χωρις την εφαρμογη να γραφει ειναι ακομη πιο γρηγορο ..απλα δεν εχω τωρα αλλη καλη συσκευη διπλα μου ..

το κινητο ειναι απο restart . και παταω το recent tasks για πρωτη φορα αφου ανοιξω ενα κάρο εφαρμογες ..!

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note Edge

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...